Najlepsze portfele Litecoin: najbezpieczniejsze miejsca do przechowywania LTC

Litecoin (LTC) powstał w 2011 roku jako alternatywna cyfrowa waluta peer-to-peer dla bitcoina. Został zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikom krótsze czasy transakcji i niższe koszty transakcji.

Litecoin to dobry wybór dla każdego portfela kryptowalut, a jeśli zdecydujesz się go kupić, będziesz potrzebować portfela, aby go zatrzymać. Na szczęście istnieje wiele różnych opcji portfeli Litecon, ze względu na jego popularność i długowieczność.

Zbadałem Twoje wybory, aby stworzyć krótką listę najlepszych portfeli Litecoin. Dołączyłem portfele sprzętowe, stacjonarne i inne typy portfeli, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję, spełniając własne potrzeby.

7 najlepszych portfeli Litecoin

Wybierając portfel Litecoin, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Obejmują one takie czynniki, jak bezpieczeństwo, wsparcie, łatwość obsługi, wsparcie dla oddzielnych świadków (SegWit). Oczywiście czasami trzeba będzie znaleźć kompromis, ponieważ nacisk na jeden czynnik będzie wymagał kompromisu w przypadku drugiego.

Na poniższej liście staraliśmy się skompilować najbardziej wyczerpującą listę portfeli Litecoin, jaką możemy. Chociaż nie jest to pełna lista, są to jedyne portfele, które w tej chwili możemy swobodnie polecać.

Jeśli chcesz używać portfela, którego nie ma na liście, upewnij się, że jest on dobrze znany w społeczności i że ma wszystkie prawidłowe protokoły bezpieczeństwa. Mając to na uwadze, przejdźmy do najbezpieczniejszych opcji portfela…

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Jeśli ponad wszystko cenisz bezpieczeństwo, plik Ledger Nano S portfel sprzętowy jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych wyborów dla portfela Litecoin. Jest to także jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych na rynku. Niemal każdy docenia jego małą, lekką konstrukcję i fakt, że na pierwszy rzut oka wygląda jak pendrive. Działa ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi – Windows, Macintosh, Linux, a nawet jest dostępne rozszerzenie do Chrome.

Ledger Nano S Litecoin

Specjalne wydanie „białej księgi” Ledger Nano S

Ledger Nano S został zbudowany z myślą o bezpieczeństwie. Ma architekturę z dwoma chipami i obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jednocześnie umożliwiając ustawienie kodu PIN, który chroni Twój Litecoin i inne kryptowaluty (Ledger może przechowywać ponad 700 różnych kryptowalut). Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzenia, a wbudowany ekran OLED jest używany w połączeniu z fizycznymi przyciskami do zabezpieczenia urządzenia przed zdalnym dostępem.

Jedynym minusem księgi jest jej cena. Podczas gdy portfele Litecoin oparte na oprogramowaniu są bezpłatne, Nano ma cenę 99 USD. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, to nie powinno wystarczyć, aby uniemożliwić Ci uzyskanie własnego Ledgera.

Trezor Model one (portfel sprzętowy)

Jeśli szukasz alternatywnego portfela sprzętowego, który mógłby być odrobinę tańszy, możesz rozważyć rozszerzenie Trezor Model pierwszy. Kosztuje około 83 euro i jest opracowywany przez zespół z Pragi (Satoshi Labs). Trezor Model one to portfel na wiele monet i może pomieścić do 700 kryptowalut.

Podobnie jak portfel księgi, jest to portfel sprzętowy, co oznacza, że ​​klucze są przechowywane na urządzeniu i można je przechowywać w środowisku offline. Urządzenie sprzętowe będzie współpracować z „mostem Trezor” w celu uwierzytelnienia kluczy prywatnych i połączenia się z interfejsem użytkownika przeglądarki. Poniżej znajduje się interfejs użytkownika z rozszerzeniem przeglądarki Trezor.

Portfel Trezor Litecoin

Interfejs użytkownika portfela sprzętowego Trezor Litecoin

Trezor Model one to portfel na poziomie podstawowym, który ma większość funkcji, których naprawdę będziesz potrzebować z portfela sprzętowego. Jeśli jednak chcesz mieć portfel z lepszym interfejsem użytkownika i większą funkcjonalnością monet, możesz rozważyć nieco droższy Trezor Model T. Kosztuje 180 euro i ma kolorowy ekran dotykowy oraz dodatkowe wsparcie dla kilku innych monet.

Nie jesteśmy zbyt pewni, czy Trezor Model T jest wart dodatkowych 100 euro. Najważniejsze jest to, czy planujesz przechowywać monety, które nie są obsługiwane w Model One. Biorąc pod uwagę, że zarówno obsługują transakcje Litecoin, jak i SegWit, prawdopodobnie lepiej będzie mieć model Model.

Litecoin Core (portfel biurkowy)

Litecoin Core to oficjalny portfel Litecoin. Działa również jako pełny węzeł, który pomaga zabezpieczyć sieć Litecoin. Jako portfel biurkowy można go zainstalować na dowolnym komputerze z systemem Windows lub Linux, a także na dowolnym komputerze z systemem OSX.

Portfel Litecoin Core

Interfejs Litecoin Core Wallet na PC. Zdjęcie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Litecoin

Jego zaletą jest to, że został zaprojektowany specjalnie do przechowywania Litecoina przez zespół, który pracuje nad rozwojem Litecoina. Niekoniecznie jest to najłatwiejszy interfejs użytkownika, ale robi to, co powinien, wyjątkowo dobrze. Konfiguracja jest łatwa i zapewnia prosty sposób zarządzania zasobami Litecoin.

Fakt, że działa jako pełny węzeł, oznacza, że ​​będzie musiał pobrać cały łańcuch bloków Litecoin na twój komputer, a to może zniechęcać osoby bez dużej ilości wolnego miejsca na dysku twardym. Musisz również wziąć pod uwagę, że przechowuje on tylko Litecoin. Wszelkie inne kryptowaluty, które posiadasz, będą wymagały innego portfela.

Exodus (portfel na biurko)

Wielowalutowy portfel Exodus to jeden z nowszych portfeli stacjonarnych, który został wprowadzony na rynek w 2016 roku, ale szybko stał się jednym z najpopularniejszych dzięki pięknemu wzornictwu. Twórcy portfela Exodus rozważali przede wszystkim interfejs użytkownika, tworząc portfel z estetycznym interfejsem użytkownika oraz wieloma przydatnymi funkcjami. Znajdziesz wszystko przejrzyście przedstawione, a Exodus ma wszystkie opcje dostosowywania, których potrzebujesz, aby dostosować go do siebie.

Portfel Litecoin Exodus

Portfel Litecoin Exodus na PC. Zdjęcie za pośrednictwem exodusu

Inne funkcje Exodus, o których warto wspomnieć, to przydatny zestaw wykresów, integracja ShapeShift, przydatne filmy z konfiguracji i użytkowania oraz aktywna społeczność użytkowników. Portfel obsługuje również ponad 90 kryptowalut, a zespół regularnie dodaje kolejne.

Wadą, na którą nieustannie wskazywano, jest brak obsługi uwierzytelniania dwuskładnikowego. Innym jest krótki czas istnienia Exodus, ale z ponad 2-letnią historią portfel zyskuje coraz większą akceptację, ponieważ recenzje użytkowników nadal są zdecydowanie pozytywne w odniesieniu do portfela Exodus.

Jaxx Liberty (komputer stacjonarny / telefon komórkowy)

Plik Portfel Jaxx Liberty (dawniej Jaxx) to przyjazny dla użytkownika portfel, który został zaprojektowany z myślą o początkujących użytkownikach kryptowalut. Daje to łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, który również jest przyjemny dla oka.

Portfel jest dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej i synchronizują się ze sobą, dzięki czemu możesz być na bieżąco ze swoimi zasobami bez względu na to, gdzie jesteś. Wersja komputerowa działa z systemami Windows, Mac i Linux, a wersja mobilna jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Jest też rozszerzenie przeglądarki Chrome.

Litecoin Jaxx

Jaxx oferuje wsparcie dla Litecoina i Augura. Zdjęcie za pośrednictwem Jaxx

Jaxx obsługuje ponad 85 różnych kryptowalut, a wbudowana integracja ShapeShift umożliwia przełączanie się między kryptowalutami w locie, bezpośrednio w portfelu.

Pamiętaj tylko, że portfele mobilne są zwykle mniej bezpieczne niż inne rodzaje portfeli. Są zawsze połączone z Internetem i są bardziej podatne na włamania, wirusy i złośliwe oprogramowanie.

LiteVault (portfel internetowy)

Jeśli szukasz prostszego rozwiązania bez żadnych plików do pobrania ani sprzętu związanego z LiteVault portfel to portfel online dla Litecoin. Jest niezwykle prosty w obsłudze, a proces rejestracji większości użytkowników zajmuje zaledwie 10 sekund.

Kod źródłowy LiteVault jest open-source, więc wiesz, że nie czekają na Ciebie żadne nieprzyjemne niespodzianki, a portfele użytkowników są szyfrowane, zanim cokolwiek zostanie wysłane na serwery LiteVault, co oznacza, że ​​zachowujesz kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi.

Portfel Litecoin LiteVault

Portfel LiteVault Online Litecoin

Oczywiście portfele internetowe są z natury mniej bezpieczne niż portfele sprzętowe, a nawet portfele stacjonarne. LiteVault nie obsługuje żadnych innych monet niż Litecoin, więc każdy z Twoich innych zasobów kryptowalut będzie potrzebował innego portfela.

LoafWallet (portfel mobilny)

Nie możemy sporządzić listy najlepszych portfeli Litecoin bez uwzględnienia LoafWallet. To portfel, który został opracowany przez tego samego człowieka, który stworzył Litecoina – Charliego Lee. To jedyny portfel mobilny, który jest prosty w obsłudze i zbudowany specjalnie do przechowywania Litecoin.

LoafWallet był pierwotnie dostępny tylko dla iOS, ale dodano obsługę Androida. LoafWallet jest oparty na Bitcoin BreadWallet i zawiera kod open source i jest hierarchicznym portfelem deterministycznym (HD).

Loafwallet Mobile Wallet Litecoin

Loafwallet Litecoin Mobile Wallet. Obraz za pośrednictwem Sklep Google Play

LoafWallet został stworzony, aby ułatwić wysyłanie i odbieranie Litecoin. I nigdy nie musisz się martwić, jeśli coś pójdzie nie tak, ponieważ zawsze możesz przywrócić portfel za pomocą 12-słownej frazy początkowej kopii zapasowej.

Jako portfel mobilny LoafWallet może nie być tak bezpieczny jak inne portfele, ale z pewnością jest łatwy w użyciu i świetnie nadaje się do przechowywania mniejszych ilości Litecoin.

Portfel papierowy Litecoin

ZA Portfel papierowy Litecoin jest uważany przez niektórych za najbezpieczniejszą metodę przechowywania Litecoina (lub jakiejkolwiek kryptowaluty w tym zakresie). Dzieje się tak, ponieważ portfel papierowy to całkowicie offline metoda przechowywania monet i często jest określany jako „chłodnia”.

W przypadku korzystania z portfela papierowego klucze publiczne i prywatne są drukowane na kartce papieru. Konfigurację można również przeprowadzić całkowicie w trybie offline, więc klucze prywatne nigdy nie są ujawniane w Internecie.

Prawidłowo utworzone i przechowywane z pewnymi środkami ostrożności przed utratą, zniszczeniem lub kradzieżą, jest prawie niemożliwe, aby ktokolwiek mógł ukraść monety przechowywane w papierowym portfelu.

Słowo o portfelach wymiany

Gdy kupisz Litecoina na giełdzie, możesz ulec pokusie, aby po prostu trzymać go w portfelu wymiany dla ułatwienia. Jeśli zamierzasz używać Litecoina do handlu, to dobry plan. Jeśli jednak planujesz trzymać Litecoina jako inwestycję, to naprawdę zły pomysł.

Musisz zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nie jesteś właścicielem portfela wymiany, on należy do giełdy. Dzieje się tak, ponieważ kiedy masz portfel na giełdzie, klucze prywatne są w rzeczywistości przechowywane na serwerach giełdy. Właścicielem monet jest podmiot, który kontroluje te klucze prywatne.

Dlaczego jest to problem?

Cóż, po prostu oznacza to, że Twój Litecoin nie jest całkowicie bezpieczny w 100%. Dzieje się tak, ponieważ istnieje ryzyko kradzieży przez giełdę w ramach oszustwa związanego z wyjazdem lub kradzieży przez zewnętrznego aktora, takiego jak haker.

To ostatnie jest właściwie dość częstym zjawiskiem. Tak właśnie stało się z Mt. Giełda Gox, która została zhakowana w 2014 roku i musiała ogłosić upadłość. Były również znacznie nowsze przypadki z wymian w Korei i Japonii.

Jeśli zamierzasz przechowywać pewną ilość Litecoinów na giełdzie w celu dokonania transakcji, rozsądnie jest skorzystać z jednej z bardziej renomowanych usług. Należą do nich Binance, który jest globalną giełdą i Bitstamp z siedzibą w Europie.

Bezpieczeństwo portfela 101

Chociaż powyższe powinno dać ci dobre wyobrażenie o tym, jakie portfele uzyskać, ważne jest, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich poprawnych protokołów bezpieczeństwa portfela. Wiele osób może uważać to za zdrowy rozsądek, ale jak wszyscy wiemy, często nie jest to tak powszechne.

Jeśli zamierzasz przechowywać w portfelu dużą ilość Litecoinów, upewnij się, że to Ty tworzyć kopie zapasowe słowa nasiennego. Powinieneś przechowywać je w różnych miejscach, tak aby w przypadku zgubienia jednego łatwo było znaleźć drugie.

Jeśli zamierzasz korzystać z któregokolwiek z portfeli na komputerze, musisz upewnić się, że nie pobierasz żadnego złośliwego oprogramowania, które mogłoby przechwycić pliki portfela .bat lub logować za pomocą kluczy Twoje hasła. W tym przypadku zaawansowane i aktualne oprogramowanie antywirusowe zapewni Ci dobrą pozycję.

Na koniec, jeśli zamierzasz przechowywać jakiekolwiek Litecoiny przy sobie lub w domu, lepiej jest trzymać się na niskim poziomie swoich inwestycji w kryptowaluty. Było wiele przypadków, w których inwestorzy kryptowalut zostali okradzeni i zagrożeni przemocą fizyczną za dostęp do ich monet.

Zastanów się więc dwa razy, zanim publicznie przedstawisz swój status wieloryba na Twitterze…

Wniosek

Oto jedne z najlepszych opcji przechowywania Litecoina. Jeśli planujesz przechowywać duży pakiet LTC w określonym portfelu, możesz skorzystać z portfela sprzętowego. Tak, te mogą kosztować trochę więcej, ale jeśli wartość Twoich monet jest znaczna, na dłuższą metę jest tego warta.

W przeciwnym razie możesz skorzystać z portfela papierowego Litecoin, o ile masz całkowicie bezpieczne miejsce do przechowywania słów z papieru. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany wykorzystaniem LTC do dokonywania regularnych transakcji, możesz rozważyć jeden z pozostałych portfeli mobilnych lub stacjonarnych.

Biorąc pod uwagę, że te portfele można pobrać i używać bezpłatnie, prawdopodobnie najlepiej nadaje się do korzystania z kombinacji portfeli. Powinieneś przechowywać swoje duże zasoby Litecoin w chłodni na portfelu sprzętowym lub portfelu papierowym z lżejszymi portfelami na wydatki. Jest to analogiczne do posiadanych rachunków oszczędnościowych / bieżących.

Niezależnie od tego, jaki portfel Litecoin wybierzesz, ważne jest, abyś często był najsłabszym ogniwem zapewniającym bezpieczeństwo funduszy. Postępuj zgodnie z Crypto Security 101 i powinno być dobrze.

Miejsca do zakupu LTC:

  • Binance
  • Bitstamp
  • Bittrex
  • Kraken Exchange
  • Huobi
  • QuadrigaCX
  • Coinsquare

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me