Najlepsze portfele PIVX: 6 najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania PIVX

PIVX to popularna kryptowaluta potwierdzająca stawkę (PoS), która pozwala tym, którzy ją posiadają, zarabiać więcej PIVX poprzez obstawianie lub uruchamianie masternodów. Dodatkowo implementacja protokołu Zerocoin sprawia, że ​​jest to jedyna istniejąca w pełni anonimowa kryptowaluta PoS.

PIVX odnotował ogromny wzrost cen od czasu jego premiery w lutym 2016 r. Chociaż możesz czuć się spóźniony na imprezę, weź pod uwagę, że cena PIVX jest teraz znacznie poniżej rekordowego poziomu 14,25 USD. Oznacza to, że nadal możesz uzyskać PIVX po względnie okazyjnych cenach i zobaczyć znaczne zyski, jednocześnie korzystając z funkcji PoS monety, która zapewni Ci dodatkowe monety PIVX, po prostu stawiając swoje obecne zasoby.

Jeśli zdecydujesz się odebrać jakiś PIVX, będziesz potrzebować bezpiecznego miejsca do jego przechowywania, a także będziesz chciał wiedzieć, które portfele będą najlepsze do obstawiania PIVX i zdobycia zainteresowania. W tym celu zbadam pięć najlepszych portfeli PIVX.

Top 6 najlepszych portfeli PIVX

Pomimo popularności monety, nie ma wielu portfeli odpowiednich do przechowywania PIVX. Jest jeszcze mniej opcji, które zapewniają funkcjonalność stawiania monet i zdobywania nagrody za stakowanie. Niemniej jednak nadal istnieje kilka opcji, które mogą okazać się odpowiednie.

Decydując się na wybór portfela PIVX, którego chcesz użyć, musisz wziąć pod uwagę szereg czynników. Należą do nich takie rzeczy, jak bezpieczeństwo portfela, jego przyjazność dla użytkownika, możliwość obstawiania i wsparcie społeczności. Oczywiście czasami wymagany jest kompromis, co wyjaśnię poniżej.

PIVX Core Wallet (portfel biurkowy)

To jest oficjalny portfel PIVX. Został opracowany przez ten sam zespół, który stworzył PIVX i jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz również postawić swoje monety i zdobyć nagrodę za stakowanie.

Ze względu na fakt, że jest to portfel do obstawiania, musi pobierać cały łańcuch bloków PIVX. Zajmie to trochę czasu i zajmie trochę miejsca na komputerze. Ale po zakończeniu pobierania i zsynchronizowaniu portfela z łańcuchem bloków będziesz mieć bezpieczne środowisko do przechowywania swojego PIVX i będziesz mógł postawić swoje monety, aby zarobić więcej monet.

Portfel PIVX Core

Zrzut ekranu portfela PIVX Core Desktop

Portfel może być również używany do uruchamiania pełnych głównych węzłów PIVX. Oznacza to, że jeśli jesteś w stanie postawić co najmniej 10000 PIVX, nie tylko zdobędziesz standardową nagrodę za stakowanie, ale także zdobędziesz nagrodę z trybu głównego.

Wreszcie, ponieważ obsługujesz pełny węzeł w sieci, oficjalny portfel PIVX umożliwia korzystanie z protokołu Zerocoin. Oznacza to, że możesz korzystać ze wszystkich funkcji protokołu, w tym z możliwości wysyłania całkowicie anonimowych transakcji.

Oficjalny graficzny interfejs użytkownika PIVX jest dostępny dla systemów Windows, Linux i OSX i jest najlepszym wyborem dla każdego, kto poważnie myśli o trzymaniu i obstawianiu PIVX.

PIVX Light Wallet (portfel biurkowy)

To kolejny portfel, który został oficjalnie opracowany przez zespół PIVX. To jest ich „lekka” wersja w pełni funkcjonalnego portfela podstawowego, o którym wspomnieliśmy powyżej. Jedną z głównych zalet tego portfela jest to, że nie musi pobierać całego łańcucha blokowego. Będzie musiał tylko pobrać nagłówki bloków, co przyspieszy.

Lekki portfel zawiera wiele ekscytujących funkcji. Należą do nich takie rzeczy, jak bezpieczeństwo i autouzupełnianie hasła mnemonicznego, przeliczanie walut portfela, żądania płatności i oczywiście generowanie kodu QR.

Portfel biurkowy PIVX

Zrzut ekranu portfela PIVX Light Desktop. Wizerunek Źródło

Ten portfel umożliwia również obstawianie monet, co oznacza, że ​​nadal możesz zdobyć tę nagrodę PoS za posiadanie określonej ilości PIVX. Jedyną wadą tego portfela jest to, że istnieją pewne funkcje, które znajdują się w podstawowym portfelu, a które nie są uwzględnione. Na przykład nie ma implementacji zerocoin, więc nie można przesyłać środków anonimowo.

Lekki portfel biurkowy PIVX jest dostępny w systemach Windows, MacOS i Linux.

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Jeśli przeczytałeś którąkolwiek z naszych poprzednich recenzji portfela, wiesz, co myślimy o portfelu sprzętowym Ledger Nano S. To po prostu jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut, w tym PIVX. Dzięki portfelom sprzętowym Ledger wiesz, że uzyskasz najnowsze zabezpieczenia kryptowalut, których celem jest ochrona Twoich monet i tokenów przed hakerami i innymi złymi aktorami.

Portfel Ledger Nano S PIVX

Kup Ledger Nano S już dziś

Dzieje się tak, ponieważ portfel sprzętowy bezpiecznie przechowuje klucze prywatne na urządzeniu. Całe uwierzytelnianie transakcji odbywa się na urządzeniu i jako takie nigdy nie zostanie ujawnione w Internecie, a co za tym idzie, hakerom. Ledger Nano to także portfel wielowalutowy, co oznacza, że ​​możesz na nim przechowywać ponad 700 innych różnych kryptowalut.

Nano S to portfel na poziomie podstawowym od zespołu Ledger, ale ma on szereg innych portfeli, które możesz wziąć pod uwagę. Na przykład możesz również przechowywać PIVX w Nano X i Ledger Blue, który ma jedne z najlepszych funkcji bezpieczeństwa spośród wszystkich dostępnych obecnie portfeli.

Pomimo tych wszystkich zabezpieczeń, portfele te mają pewne wady. Po pierwsze, to dodatkowe bezpieczeństwo ma swoją cenę, a Nano S kosztuje 69 USD. Być może największą wadą związaną z PIVX jest to, że nie możesz obstawiać z portfela, co oznacza, że ​​nie możesz zarobić tego soczystego zwrotu ze stawek.

PIVX Mobile (portfel mobilny)

Plik Wersja Androida portfela mobilnego jest dostępny od lipca 2017 r., ale ostatnio PIVX stał się jedną z niewielu kryptowalut, które mają dedykowany portfel dostępny w sklepie Apple z listą Portfel iOS w styczniu 2019 r. PIVX zajęło rok, zanim w końcu uzyskał zgodę na umieszczenie portfela w sklepie Apple, co sprawia, że ​​jest to jedna z zaledwie siedmiu ze 100 najlepszych kryptowalut, która ma dedykowaną aplikację portfela na iOS wymienioną w sklepie Apple.

Portfel mobilny PIVX to portfel HD, który umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie za pomocą 24-słownej frazy początkowej. Oznacza to, że zawsze możesz odzyskać swój PIVX, o ile masz frazę wyjściową, nawet jeśli nie masz już dostępu do swojego urządzenia mobilnego.

Portfel mobilny PIVX

Zrzuty ekranu portfela mobilnego PIVX iOS w App Store

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia włączenie ochrony PIN, a Twoją prywatność wspiera brak jakiegokolwiek rodzaju weryfikacji adresu e-mail lub identyfikatora niezbędnego do korzystania z portfela. Obecnie jedynym minusem jest brak wsparcia dla anonimowego protokołu Zerocoin w wersji portfela mobilnego na iOS, ale programiści pracują nad włączeniem go w przyszłych wydaniach.

Coinomi (portfel mobilny / portfel stacjonarny)

Portfel Coinomi jest jednym z niewielu rozwiązań portfelowych innych firm dla PIVX, które możemy polecić. Ponieważ jest to wielowalutowy portfel HD, możesz przechowywać wiele innych kryptowalut w portfelu Coinomi, a nie tylko PIVX.

Jako portfel HD możesz bezpiecznie kontrolować swoje klucze prywatne, ponieważ Coinomi używa 18-wyrazowego ziarna do generowania portfela PIVX, co oznacza, że ​​zawsze możesz odzyskać i przywrócić swój portfel w przypadku zgubienia lub zniszczenia urządzenia.

Portfel biurkowy Coinomi PIVX

Interfejs użytkownika portfela biurkowego Coinomi

Coinomi obsługuje również ShapeShift i Changelly, umożliwiając wymianę obsługiwanych kryptowalut bezpośrednio w portfelu, co jest bardzo przydatne. Te integracje mają również funkcjonalność Fiata, co oznacza, że ​​możesz kupować / sprzedawać monety w portfelu bezpośrednio za pomocą kart kredytowych.

Coinomi jest dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, a wersje na komputery stacjonarne są dostępne dla systemów Windows, Linux i OSX. Wadą jest to samo, co wiele innych rozwiązań, ponieważ nie obsługują one jeszcze obstawiania portfela. Dlatego nie będziesz otrzymywać nagród za zbieranie monet

WalletGenerator.net (portfel papierowy)

Jeśli nie planujesz wydawać lub stawiać PIVX a portfel papierowy to doskonały wybór. Jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania PIVX, jeśli generujesz portfel offline. Oznacza to, że będziesz chciał użyć plików strony internetowej do wygenerowania portfela papierowego, gdy Twój komputer jest odłączony od Internetu.

Będziesz chciał pobrać wszystkie pliki źródłowe z ich Repozytorium Github a następnie otwórz plik index.html. Odłącz internet i wykonaj kroki wymagane do wygenerowania słowa początkowego i portfela. Po wygenerowaniu portfela papierowego możesz kliknąć „Drukuj” i zabrać swoje wydruki. Nie zapisuj jako plik PDF lub plik, ponieważ można do niego łatwo uzyskać dostęp.

Jeśli zdecydujesz się użyć portfela papierowego, poświęć trochę czasu na wykonanie kopii i przechowywanie ich w oddzielnych, bezpiecznych miejscach. Nigdy nie wiadomo, kiedy kartka papieru może zostać zniszczona lub po prostu wyrzucona do kosza. Wykonanie kopii jest łatwe i będziesz bardzo zadowolony, że to zrobiłeś, jeśli coś stanie się Twojemu PIVX.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ta lista pięciu najbezpieczniejszych portfeli PIVX pomoże Ci zdecydować, gdzie przechowywać swoje monety. Jeśli planujesz obstawiać PIVX, naprawdę musisz wybrać oficjalny portfel PIVX, ponieważ jest to jedyny, który obsługuje tę funkcję.

Jeśli po prostu trzymasz swój PIVX przez dłuższy czas i wolisz nie trzymać go w „gorącym portfelu”, możesz skorzystać z portfela sprzętowego lub portfela papierowego. Umożliwi to przechowywanie PIVX offline w chłodni i odłączenie od Internetu.

Mogą istnieć inne portfele, które nie zostały uwzględnione powyżej, a które rozważasz. Jeśli tak jest, musisz upewnić się, że portfel cieszy się reputacją w społeczności i nadal jest obsługiwany przez programistów.

Niezależnie od tego, z jakiego portfela zdecydujesz się użyć, postępuj zgodnie ze wszystkimi krokami w Crypto Security 101. Jeśli stawiasz na portfel stacjonarny, unikaj pobierania podejrzanych plików i upewnij się, że masz najnowsze oprogramowanie antywirusowe. Utwórz kopię zapasową swoich słów źródłowych i trzymaj je w bezpiecznym miejscu, a co najważniejsze, nie mów nikomu, ile masz PIVX.

Jaki pożytek z monety dotyczącej prywatności, jeśli nie utrzymujesz jej jako prywatnej?

Miejsca do kupienia PIVX:

  • Binance
  • Bittrex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me