Najlepsze portfele Verge: 4 najbezpieczniejsze miejsca do przechowywania XVG

Verge (XVG) to kolejna z monet służących do ochrony prywatności, która istnieje od dawna (według standardów kryptograficznych).

To także dość wyjątkowe podejście do zachowania prywatności i anonimowości. Podczas gdy inne łańcuchy bloków zajmują się głównie ukrywaniem danych transakcji, Verge pracuje również nad maskowaniem danych geolokalizacji i adresów IP za pośrednictwem Tora i I2P.

Chociaż cena XVG spadła dramatycznie w 2018 r., Pozostaje on w pierwszej 50 kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, więc nadal warto go kupować i trzymać. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się to zrobić, będziesz potrzebować portfela do przechowywania XVG.

Dostępnych jest wiele opcji, a poniżej zobaczysz cztery najbezpieczniejsze miejsca do przechowywania Verge XVG.

4 najlepsze portfele Verge

W przeciwieństwie do wielu innych kryptowalut opartych na protokole Ethereum, Verge ma swój własny, unikalny protokół. Oznacza to, że istnieje wiele portfeli otwartych na inne tokeny ERC20, które nie są dostępne dla Verge.

Niemniej jednak programiści Verge i społeczność byli w stanie opracować co najmniej cztery portfele o różnym stopniu bezpieczeństwa i użyteczności. Należy również podkreślić, że chociaż mogą istnieć inne portfele obsługujące Verge, prawdopodobnie są one mniej bezpieczne niż korzystanie z oficjalnych portfeli XVG.

Mając to na uwadze, oto 4 najlepsze portfele Verge (w kolejności preferencji).

Portfel Verge Electrum Tor (portfel biurkowy)

Verge ma natywne portfele. Niektórym z nich przyjrzymy się później, ale najpierw możesz rozważyć rozwiązanie Verge Portfel Electrum. Jest to lekki portfel na biurko, który jest łatwy w użyciu i jest dobrym rozwiązaniem dla nowych użytkowników Verge.

Electrum zaczynał jako portfel Bitcoin, ale ze względu na łatwość użytkowania, został przyjęty przez wiele kryptowalut, a Verge jest jednym z nich. Nie ma miłego dla oka ani specjalnych funkcji. Portfel Verge Electrum po prostu wyświetla potrzebne informacje w logiczny sposób i w znany użytkownikom sposób.

Portfel Verge Electrum

Interfejs użytkownika portfela Verge Electrum Tor. Źródło: Skraj

Portfel Electrum korzysta ze specyfikacji Simple Payment Verification, co oznacza, że ​​nie jest konieczne pobieranie całego łańcucha bloków, aby korzystać z portfela. Po pobraniu portfela możesz w kilka chwil zacząć wysyłać i odbierać Verge.

Otrzymasz wszystkie wbudowane funkcje prywatności Verge wraz z funkcjami bezpieczeństwa oferowanymi przez Electrum, takimi jak ochrona hasłem i uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Portfel jest dostępny w wersjach dla systemów Windows, Linux i OSX, a także mobilny portfel Electrum, chociaż nie jest to taki sam interfejs, jak wersja na komputery.

Warto również zauważyć, że w 2018 roku w portfelu Bitcoin Electrum wykryto lukę w zabezpieczeniach. Została ona szybko naprawiona, ale oznacza to, że zawsze należy używać najnowszej wersji portfela Electrum.

Verge Tor QT (portfel na komputer)

Jeśli chcesz mieć najlepsze zabezpieczenia i w pełni funkcjonalny portfel Verge z pełnym węzłem, plik Portfel Verge Tor QT, opracowany specjalnie dla XVG jest najlepszym wyborem. Ponieważ jest to portfel z pełnym węzłem, wymaga pobrania całego łańcucha bloków Verge, który w grudniu 2018 r. Ma więcej niż 4 GB.

Może to stanowić problem dla niektórych użytkowników, ale funkcje oferowane przez portfel pełnego węzła QT sprawiają, że jest to tego warte. Jedną z doskonałych funkcji jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa zapewniana przez szyfrowanie SSL. A ponieważ portfel jest pełnym węzłem, nie musisz się martwić o nieprawidłowe transakcje.

Portfel Verge TOR QT

Interfejs użytkownika portfela Verge Electrum Tor. Źródło: Skraj

Chociaż interfejs użytkownika oferuje te same funkcje, co wersja Electrum, jest on prezentowany w bardziej atrakcyjny wizualnie sposób. Prawdziwa moc portfela QT tkwi jednak w jego poleceniach RPC, które zapewniają szczegółową kontrolę nad łańcuchem bloków Verge i wszelkimi działaniami w jego obrębie.

Portfel Verge QT jest dostępny dla systemów Windows, Linux i OSX i obsługuje tylko XVG.

Coinomi (portfel mobilny)

Chociaż Verge ma własny natywny portfel mobilny, naprawdę nie możesz pokonać portfela Coinomi. Użytkownicy iOS nie mają szczęścia do portfela mobilnego Verge, ponieważ jest on nadal w fazie rozwoju, co czyni Coinomi najlepszą opcją. Ma również tę zaletę, że jest uniwersalnym portfelem, który pozwala przechowywać wszystkie monety. To zaleta w przypadku portfeli mobilnych, ponieważ najlepiej jest ich używać do zabrania ze sobą monet do wydania.

Portfel Verge Electrum

Portfel Coinomi w iOS. Źródło: Sklep z aplikacjami

Dzięki integracji ShapeShift i Changelly jest to szybkie i łatwe, jeśli musisz zamienić z Verge na inną kryptowalutę lub odwrotnie.

Prawdopodobnie wiesz już, że portfel mobilny jest tak bezpieczny, jak twoje własne urządzenie, ale Coinomi ma wszystkie podstawowe funkcje bezpieczeństwa portfela mobilnego, w tym wbudowaną technikę ukrywania adresu IP i dodatkowe funkcje prywatności.

Coinomi niedawno wypuściło również portfel na komputery stacjonarne, który może uzupełniać ich portfel mobilny. Będzie to mieć takie same podstawowe zabezpieczenia jak portfel mobilny i można go łatwo zsynchronizować z portfelem mobilnym, aby monitorować całą aktywność, która miała miejsce.

Portfel papierowy

Ten artykuł dotyczy najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania Verge, więc oczywiście nie byłby kompletny bez dołączenia portfel papierowy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ Verge nie obsługuje portfela sprzętowego. Chociaż krążą plotki o portfelu Ledger Verge, portfel papierowy Verge jest najbezpieczniejszą metodą przechowywania w chłodni na koniec 2018 r..

Ponieważ portfel papierowy jest nośnikiem offline, jest bardzo bezpieczny przed hakerami, ale nie jest łatwo wydawać monety przechowywane w portfelu papierowym. Nadal należy wziąć pod uwagę fizyczne zagrożenia, w tym kradzież portfela papierowego.

Portfel papierowy

Tworzenie portfela papieru Verge w przeglądarce

Generator portfeli papierowych Verge umożliwia wygenerowanie nowego portfela papierowego i wydrukowanie go w ciągu kilku minut. Wygenerowany portfel jest standardowy, z wydrukowanymi wzorami, które uniemożliwiają innym zobaczenie lub manipulowanie Twoimi monetami.

Portfele papierowe muszą być bardzo bezpieczne. Sejf to dobry wybór na co najmniej jedną kopię, ale powinieneś wydrukować kilka kopii i przechowywać je w kilku różnych miejscach. Chroni to twoje monety w przypadku zniszczenia jednego z portfeli papierowych. Pamiętaj, że to tylko papier i bardzo łatwo go zniszczyć lub zgubić.

Generator portfeli papierowych Verge działa w Twojej przeglądarce internetowej i używa JavaScript. Jeśli zależy Ci na jeszcze większym bezpieczeństwie, możesz pobrać kod HTML, którego generator używa do uruchomienia, a następnie uruchomić go w przeglądarce na komputerze offline. Dzięki temu klucze prywatne nigdy nie zostaną ujawnione w Internecie.

Portfele sprzętowe (TBC)

Na tym etapie należy zwrócić uwagę, że jedną z najbezpieczniejszych opcji przechowywania kryptowaluty w ogóle jest portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S lub Trezor. Obecnie żadne z nich nie obsługuje Verge XVG.

Jednak może się to zmienić wraz z obsługą Ledger Nano S dla Verge za rogiem. Zostało to ogłoszone w tweecie od programisty produktu w Verge, który stwierdził:

Zapytany więcej o potencjalną oś czasu, deweloper powiedział, że nadal jest w fazie testów i jest w dużym stopniu zależny od harmonogramu firmy Ledger w zakresie dodawania potencjalnych nowych monet. Będziemy uważnie śledzić zapowiedzi zespołów programistycznych Ledger i Verge.

Bezpieczne przechowywanie XVG

Ostatecznie wybór portfela zależy od twoich osobistych preferencji. Dla tych Hodlerów, którzy chcieliby zatrzymać swoje monety przez dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie utworzenie portfela papierowego i przechowywanie go w bezpiecznym miejscu.

Dla osób, które regularnie używają Verge do dokonywania płatności, nie możesz się pomylić z jednym z oficjalnych portfeli opracowanych przez podstawowy zespół. Wystarczyłby portfel Tor QT lub Tor Electrum. Prawdopodobnie możesz również skorzystać z portfela mobilnego Coinomi Verge do mniejszych i bardziej regularnych zakupów, które trzeba robić w drodze.

Niezależnie od tego, jakiego portfela Verge zdecydujesz się użyć, musisz upewnić się, że korzystasz z najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa kryptowalut. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swoje szanse na przegraną.

  • Zachowaj kopie zapasowe nasion: Podczas tworzenia portfela otrzymasz słowo początkowe, które umożliwi Ci odzyskanie środków, jeśli zapomnisz hasła lub zgubisz portfel. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową tych słów początkowych, ponieważ są to ostatnia deska ratunku między tobą a twoimi funduszami, które zostaną utracone na zawsze.
  • Uważaj na wirusy: Jeśli używasz komputerowych wersji portfela Verge, nie pobieraj żadnych podejrzanych plików ze stron internetowych ani e-maili. Jest to jeden z najczęstszych sposobów przedostawania się złośliwego oprogramowania na Twój komputer i przechwytywania kluczy prywatnych.
  • Unikaj portfeli innych firm: O ile zespół programistów nie poparł wyraźnie portfela XVG, który został utworzony przez zewnętrznego programistę, należy być sceptycznym podczas korzystania z niego. Dzieje się tak, ponieważ złośliwe portfele często trafiają na urządzenia użytkowników, ponieważ były naiwne w swoich założeniach.
  • Nie rozmawiaj o tym: Głównym powodem stworzenia Verge było zachowanie prywatności Twoich finansów i transakcji. Jeśli powiesz komuś o swoich zasobach w Verge, pokonasz ten cel. Co więcej, w wielu przypadkach posiadacze kryptowalut byli fizycznie zagrożeni ze względu na swoje hasła. Tak więc, po prostu HODL swoją ciszę skraju. Nikt nie powinien wiedzieć, że trzymasz Verge.

Wniosek

Chociaż jest trochę niefortunne, że obecnie nie ma opcji portfela sprzętowego dla Verge, może to być tuż za rogiem. Do tego czasu możesz korzystać z oficjalnych portfeli, które zostały opracowane z myślą o prywatności i bezpieczeństwie.

Rzeczywiście, nie musisz wybierać tylko jednego portfela do obsługi swoich potrzeb. Możesz przechowywać swoje duże zasoby XVG w papierowym portfelu w chłodni. Następnie możesz zachować mniejszą kwotę w portfelu na komputery stacjonarne i mobilne do bardziej regularnego użytku.

Rozłóż ryzyko na portfele.

Wreszcie, jeśli zamierzasz przechowywać swój Verge w dowolnym portfelu, upewnij się, że przestrzegasz najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa kryptograficznego i trzymasz hakerów i oszustów z daleka.

Najlepsze miejsca do kupienia XVG:

  • Binance
  • Bittrex
  • HitBTC
  • Huobi

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me