Przewodnik krok po kroku dotyczący kupowania BCH za lokalną gotówkę Bitcoin

Jeśli chodzi o kupowanie kryptowalut za fiat, wiele osób zwróci się do scentralizowanej wymiany.

Jednak istnieje wiele problemów, które przedsiębiorcy mają z tą opcją, a najważniejszą z nich jest prywatność. Kupując monety na scentralizowanej giełdzie, musisz się zidentyfikować. Oznacza to, że cała Twoja aktywność handlowa jest monitorowana i śledzona.

Niektóre z najbardziej udanych alternatyw to zdecentralizowane lokalne rozwiązania handlowe, takie jak lokalne bitcoiny i Bitquick. Widzieliśmy wzrost aktywności na tych platformach, ponieważ handlowcy dostrzegli korzyści płynące z anonimowego handlu.

Teraz istnieje alternatywa dostępna dla kupujących Bitcoin Cash. To jest lokalna gotówka Bitcoin iw tym przewodniku krok po kroku omówimy lokalny zakup BCH, a także przedstawimy krótką recenzję wymiany.

Wskakujmy.

Czym jest LocalBitcoinCash?

Lokalna gotówka Bitcoin to platforma wymiany walut kryptograficznych zaprojektowana dla ludzi do handlu Bitcoin Cash (BCH) z innymi osobami w ich okolicy.

Użytkownicy handlują głównie poprzez osobiste spotkania, podczas gdy istnieją również opcje przelewów i depozytu. Podane są różne lokalizacje i ceny, abyś mógł wybrać, z którymi użytkownikami chcesz handlować, a cały proces jest peer to peer.

Platforma została uruchomiona 13 października 2017 roku i miała na celu podążanie śladami innych udanych lokalnych giełd, takich jak Local Bitcoin i Local Monero.

Niewiele jest informacji o zespole założycielskim, ale struktura witryn przypomina inne lokalne platformy wymiany. To nie przypadek.

W pierwszym wydaniu Local Bitcoin Cash, użytkownik reddita o imieniu MobTwo opublikował w Bitcoin Cash subreddit wyjaśniając, że próbowali współpracować z lokalnymi bitcoinami. Zdecydowali się zbudować tę witrynę z frustracji spowodowanej przez lokalny zespół Bitcoins, który nie reagował na ich prośby.

Przewodnik po kupowaniu BCH

Dla tych z Was, którzy wcześniej kupili kryptowalutę na lokalnej platformie transakcyjnej, wymagane kroki są prawie dokładnie takie same. Dla tych, którzy są jeszcze nowi, poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak kupować za pomocą lokalnej gotówki Bitcoin.

Zarejestrować

Utwórz konto, wprowadzając adres e-mail i hasło, a witryna wyśle ​​Ci link weryfikacyjny e-mailem.

Zarejestruj się na lokalnej gotówce bitcoin

Obrazy za pośrednictwem localbitcoincash.org

Po zweryfikowaniu adresu e-mail zaloguj się na swoje konto, aby rozpocząć handel.

Crypto Exchange

Lokalna gotówka Bitcoin umożliwia wymianę Ethereum wraz z kilkoma alternatywnymi monetami, takimi jak BAT, SKY i STEEM na BCH.

Aby skorzystać z giełdy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po rejestracji, jest wpłata kryptowalut na swoje konto, przechodząc do strony „Wpłata” w menu po lewej stronie paska.

Wybierz kwotę BCH, którą chcesz wpłacić, a następnie kliknij przycisk wpłaty, aby otrzymać klucz do portfela, na który można przelać środki:

Wpłać lokalną gotówkę Bitcoin

Gdy zdecydujesz, ile chcesz wpłacić, otrzymasz adres gotówkowy Bitcoin, na który powinieneś wysłać środki. W momencie, gdy w sieci pojawi się wystarczająca ilość potwierdzeń, zarejestruje Twoją płatność.

Wpłać lokalną gotówkę Bitcoin

Wymiana Fiat

Na pasku po lewej stronie kliknij „Fiat Exchange”, jeśli chcesz wymienić pieniądze fiducjarne na Bitcoin Cash.

Po wejściu na tę stronę przewiń w dół, aby zobaczyć różne listy osób na całym świecie sprzedających gotówkę Bitcoin za USD.

Lista sprzedawców Bitcoin Cash

Lista zawiera informacje o lokalizacji każdej osoby, oferowanej przez nią kwocie BCH oraz cenie w USD oferowanej za BCH.

Możesz również wyszukać listę u góry strony, wprowadzając następujące informacje

  • Niezależnie od tego, czy chcesz kupić, czy sprzedać BCH
  • Kraj, stan i miasto, w którym mieszkasz
  • Sortuj według „ceny”, „transakcji od” lub „transakcji z”

Fiat Exchange Bitcoin Cash

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat konkretnego wpisu, kliknij przycisk „Wyświetl”, aby przejść do strony Wyświetl listę:

Zobacz listę lokalnych gotówki Bitcoin

Strona z listą widoków pokazuje nazwę użytkownika sprzedającego, jak długo byli ostatnio aktywni, waluty, z których i do których handlują, cenę, kraj, stan, miasto i warunki handlowe (ten konkretny przedsiębiorca chce się spotkać osobiście wymiana).

Aby uzyskać więcej informacji o przedsiębiorcy, kliknij jego nazwę użytkownika, aby przejść do jego strony „Wyświetl profil”:

Lokalny profil użytkownika Bitcoin Cash

Tutaj możesz zobaczyć, czy mają pseudonim, czy ich adres e-mail lub numer telefonu komórkowego jest zweryfikowany, łączną liczbę transakcji lub wykonanych prac, zarobki, kiedy ich konto zostało utworzone i kiedy ostatnio było aktywne. Wszystkie te informacje mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie od tej osoby.

Zakończenie handlu

Po przejrzeniu profilu sprzedawcy wróć do strony „Wyświetl aukcje”. Jeśli uważasz, że cena jest akceptowalna, wprowadź kwotę, którą chcesz handlować (sprzedawca ustawił maksimum na 0,4 BCH) i po prostu kliknij przycisk „Handluj”. Sprzedawca zostanie powiadomiony o potwierdzeniu kursów wymiany przed przejściem do następnego kroku.

Możesz również wysłać wiadomość do sprzedawcy, klikając „Wiadomość” na poprzedniej stronie lub „Wyślij wiadomość do sprzedawcy” na stronie „Wyświetl”.

Po zainicjowaniu transakcji zostaniesz przekierowany na stronę potwierdzenia z komunikatem na górze:

Zainicjowałeś transakcję. Gdy sprzedawca potwierdzi kursy wymiany, otrzymasz e-mail z powiadomieniem o następnym kroku

Zainicjowano handel

W tym miejscu wystarczy poczekać, aż sprzedawca odpowie i potwierdzić, czy chce kontynuować transakcję.

W tym przypadku (i większości przypadków oglądanych na stronie) sprzedawca chce się spotkać, co oznacza, że ​​handel będzie odbywał się poprzez przekazanie sprzedawcy gotówki, podczas gdy sprzedający BCH zostanie przekazany osobiście za pośrednictwem odbiorców publicznych klucz z ich portfela kryptowalut.

W przypadku transakcji Escrow, gotówka Bitcoin jest automatycznie przechowywana oddzielnie od lokalnego portfela gotówkowego Bitcoin sprzedawcy. Jeśli sprzedawca nie wyda wymaganej gotówki Bitcoin po potwierdzeniu, że otrzymał płatność od kupującego, zespół wsparcia może po prostu zwolnić ją kupującemu z rachunku powierniczego. Płatności fiducjarne online są dokonywane przelewem bankowym, ponieważ karty debetowe i kredytowe nie są akceptowane na stronie ze względu na ryzyko oszustwa.

Inne unikalne cechy

Lokalna gotówka Bitcoin nie tylko pozwala na wymianę dolarów i innych kryptowalut na BCH, ale możesz również zarabiać BCH, wyszukując i aplikując na różne oferty pracy, w których otrzymujesz zapłatę w BCH (czyli w zasadzie jak rynek Craigslist oprócz wymiany).

Szukaj pracy Lokalna gotówka Bitcoin

Po znalezieniu oferty pracy, która wygląda dla Ciebie atrakcyjnie, możesz kliknąć, aby zobaczyć wymagania i specyfikację projektu.

Przegląd opisu stanowiska Lokalna gotówka Bitcoin

Możesz przeglądać różne oferty pracy i aplikować, po prostu podając swoją cenę i wyjaśniając, dlaczego pasujesz do tej pracy.

Podobnie możesz publikować oferty pracy w serwisie, które są płatne w BCH.

Dodaj własną pracę Lokalna gotówka Bitcoin

Korzyści z lokalnej gotówki Bitcoin

Handel lokalną gotówką bitcoin wiąże się z wieloma korzyściami.

Spotkanie z lokalnymi handlowcami BCH

Jest to oczywiście jedno z najbardziej oczywistych. Korzystanie z lokalnej gotówki Bitcoin daje możliwość osobistego spotkania w celu dokonania wymiany. Dzięki temu entuzjaści BCH mogą spotkać innych użytkowników gotówki Bitcoin w ich okolicy. To jest coś, czego scentralizowane giełdy nie mogą ułatwić.

Opcjonalne opłaty transakcyjne & Escrow

Nie ma również żadnych opłat transakcyjnych, a operatorzy pobierają niewielką opcjonalną opłatę w celu sfinansowania bieżącego hostingu witryny. Istnieją również transakcje depozytowe, co oznacza, że ​​możesz czuć się nieco bardziej komfortowo przy wymianie na większe kwoty.

Te transakcje escrow są natychmiastowe, o ile obie strony mają wystarczające saldo.

Bez limitów & Komunikacja prywatna

Ponieważ giełda nie jest scentralizowana, nie ma również limitów handlowych. Możesz handlować ze swoim kontrahentem tyle, ile chcesz. Jeśli w transakcji wystąpią jakiekolwiek błędy, na wszelki wypadek znajduje się adres portfela zwrotów.

Jeśli chciałeś komunikować się z drugą stroną, możesz skorzystać z bezpośredniego systemu wiadomości. Jest to szyfrowane za pomocą zaawansowanych protokołów, aby upewnić się, że żadna osoba trzecia nie może podsłuchiwać Twojej rozmowy.

Obsługa klienta & Wsparcie językowe

Istnieją otwarte linie komunikacji za pośrednictwem lokalnej gotówki Bitcoin sub reddit. Istnieje również opcja obsługi klienta za pośrednictwem strony kontaktowej witryny internetowej.

Imponujące jest również to, że strona jest wielojęzyczna i istnieje wiele opcji językowych (w tym chiński, hindi, japoński i koreański).

Niedogodności

Chociaż istnieje wiele korzyści z lokalnego handlu i lokalnej gotówki bitcoinowej, istnieją pewne obawy, które mieliśmy.

Pytania dotyczące legalności

Chociaż możesz czerpać korzyści z lokalnego handlu BCH, status prawny korzystania z usługi peer-to-peer, takiej jak lokalna gotówka Bitcoin, nie jest jasny. Na przykład w USA istnieją ograniczenia dotyczące nielicencjonowanego biznesu pieniężnego. Było wielu handlowców Bitcoin, którzy zostali za to obciążeni.

Nie ma również zbyt dużej przejrzystości w sposobie handlowania na platformie. Nie ma żadnych informacji, które są podawane poza pseudonimami i liczbą zakończonych transakcji. Może to onieśmielać użytkowników podczas pierwszego spotkania.

Ograniczone instrukcje & Przezroczystość

Dla nowszych użytkowników nie ma zbyt wielu instrukcji dotyczących wykonania przelewu lub depozytu. Byłoby bardziej korzystne, gdyby administratorzy serwisu umieścili te informacje w często zadawanych pytaniach.

Nie ma też aż tak dużej przejrzystości co do administratorów serwisu. Chociaż administrator wolałby pozostać anonimowy, z perspektywy użytkownika bardziej pocieszające jest wiedzieć, że za witryną stoją ludzie.

Jednak patrząc na ich stronę kontaktową, widzimy, że jako adres podali lokalizację w Singapurze.

Podstawowy interfejs użytkownika

Biorąc pod uwagę, że strona internetowa została stworzona z konieczności z powodu braku komunikacji przez lokalne Bitcoiny, interfejs użytkownika jest nadal raczej prosty. O ile lokalny zespół Bitcoin Cash nie zacznie pobierać opłaty za transakcje, jest mało prawdopodobne, że wiele prac kosmetycznych zostanie wykonanych na stronie.

Czy to jest bezpieczne w użyciu?

Lokalna gotówka Bitcoin na pewno ma przed sobą drogę, zanim stanie się bardziej wiarygodnym źródłem handlu BCH. Jednak w tej chwili rozwiązuje on fundamentalny problem uzyskania dostępu do większej ilości BCH w sposób lokalny, relatywnie wydajny i tani.

Pomimo możliwości handlu za pomocą Escrow lub przelewu bankowego, większość sprzedawców decyduje się na osobiste spotkanie, co pokazuje, że strona nadal musi zdobyć zaufanie osób, które są zmęczone dokonywaniem transakcji online.

Witryna spodziewała się, że od kilku miesięcy będzie dostępna funkcja ocen użytkowników / reputacji handlowców, ale wygląda na to, że nie zostały one wdrożone. Posiadanie bardziej kompleksowej oceny dla handlowców może zapewnić użytkownikom większy komfort, jeśli chodzi o dokonywanie wymian za pomocą Escrow lub przelewów bankowych. Jestem pewien, że wielu wolałoby to od osobistego spotkania, gdyby nie względy bezpieczeństwa.

Jak zawsze, musisz zachować ostrożność podczas spotkań offline lub handlu online z nieznajomymi. W tym przypadku jest to tym bardziej, że głównym celem jest wymiana środków z użytkownikami, którzy nie musieli weryfikować swojej tożsamości, co dodatkowo pogłębia brak zaufania.

Nie wymieniaj więcej danych osobowych, niż jest to konieczne do wykonania transakcji. Być może po prostu podaj swój adres e-mail zamiast numeru telefonu, jeśli spotykasz się osobiście.

Chociaż opcja spotkania może pomóc wzmocnić lokalne społeczności Bitcoin Cash, nadal wydaje się, że jest to bardzo ręczny proces, który nie powinien być konieczny, aby handlować walutą opartą na zdecentralizowanym zaufaniu.

Jednak dopóki lokalna Bitcoin Cash nie będzie w stanie udoskonalić procesu przeglądu traderów i być może wdroży wymagania KYC, spotkania twarzą w twarz mogą być nadal konieczne.

Wniosek

Chociaż istnieje wiele czynników, które lokalny przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę, jednym z najważniejszych są potencjalne konsekwencje prawne handlu na giełdzie takiej jak lokalna gotówka Bitcoin.

Co więcej, ponieważ wolumeny handlu lokalną gotówką bitcoinową rosną, prawdopodobnie zobaczymy o wiele więcej kontroli ze strony organów rządowych. Widzieliśmy to również w Local Bitcoins, gdy zaczęli wprowadzać KYC w następstwie zagadnienia prawne które zostały podniesione na temat usługi.

Tak czy inaczej, do tego czasu wydaje się, że lokalna gotówka Bitcoin jest rozsądnym wyborem dla lokalnego handlu BCH. Po prostu upewnij się, że przestrzegasz ogólnych najlepszych praktyk dotyczących bezpieczeństwa, a także zdrowego rozsądku podczas lokalnego handlu.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me