Recenzja Binance: pełny przegląd wymiany

W tej recenzji Binance przyjrzymy się jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Binance to jedno z pierwszych miejsc, do których handlowcy kryptowalut będą się udać, aby handlować całą gamą altcoinów. W swoim stosunkowo krótkim życiu zdobyli dobrą reputację w społeczności.

Jednak czy Binance jest naprawdę bezpieczny? Czy to najlepsza opcja dla Ciebie?

W tej recenzji przyjrzymy się szczegółowo tej giełdzie. Zbadamy bezpieczeństwo, opłaty, funkcjonalność platformy i pokrycie aktywów. Podamy Ci również kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać handel na Binance.

Przegląd giełdy Binance

Dla tych, którzy są stosunkowo nowi w ekosystemie handlu kryptowalutami, Binance jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych nazw. Miały również gwałtowny wzrost i w czasie tego przeglądu miały 24-godzinne wolumeny przekraczające 700 mln USD.

Wszystko to jest tym bardziej zaskakujące, gdy dowiadujemy się, że wymiana ma niewiele ponad rok.

Binance zostało uruchomione w czerwcu 2017 roku i zakończyło pierwszą ofertę monet. Została założona w Chinach przez Changpeng Zhao (CZ), który sam ma bogatą historię w systemach handlu online.

CZ sam również stał się dość popularną postacią w przestrzeni kryptowalut, biorąc pod uwagę jego proaktywne podejście. Chociaż Binance zostało założone w Chinach, w zeszłym roku zdecydowało się przenieść za granicę w odpowiedzi na chińskie przepisy rządowe.

Następnie przenieśli się do Hongkongu i Singapuru, a ostatnio zdecydowali się przenieść na Maltę. Nadal pracujemy nad tym, ale jest wielu, którzy postrzegają to jako świetny sposób, aby giełda uzyskała kontakt z UE i ich przepisami bankowymi.

Zespół Binance jest podzielony na cały świat i ma biura regionalne w wielu krajach na całym świecie, a większość siły roboczej znajduje się w Azji.

Opłaty Binance

Jednym z najważniejszych czynników dla traderów przy wyborze giełdy jest wysokość opłat, które będą musieli zapłacić. W końcu to tutaj giełdy produkują chleb i masło, więc znajomość struktury opłat jest rzeczywiście krytyczna.

Opłaty handlowe

Jeśli chodzi o opłaty handlowe na Binance, stosują standardową opłatę handlową w wysokości 0,1%. Jeśli przechowujesz środki w tokenie BNB giełd, zostanie to najpierw odjęte. Co więcej, jeśli dokonasz transakcji w BNB, Twoje opłaty transakcyjne zostaną zmniejszone o 25%.

W związku z tym, jeśli handlujesz BNB / BTC i kupujesz BTC, Twoja opłata transakcyjna wyniesie tylko 0,075%.

Binance ma również bardziej zaawansowane struktury opłat transakcyjnych, które są pomocne dla tych traderów, którzy handlują większymi wolumenami. Opierają się one na modelu producent-taker, który ma na celu zachęcenie traderów do działania bardziej jak animatorzy rynku i zapewnienie giełdzie pewnej płynności.

Poniżej znajduje się bardziej szczegółowe zestawienie opłat Binance, które są oparte na modelu wykonawcy. Są zbudowane na różnych poziomach, które są oparte na Twoich wolumenach handlowych.

Poziom Wolumen 30d BTC BNB Holdings Producent Taker
Standard < 100 BTC ≥ 0 BNB 0,10% 0,10%
VIP 1 ≥ 100 BTC ≥ 50 BNB 0,09% 0,10%
VIP 2 ≥ 500 BTC ≥ 200 BNB 0,08% 0,10%
VIP 3 ≥ 4500 BTC ≥ 1000 BNB 0,07% 0,09%
VIP 4 ≥ 10000 BTC ≥ 2000 BNB 0,06% 0,08%
VIP 5 ≥ 20000 BTC ≥ 3500 BNB 0,05% 0,07%
VIP 6 ≥ 40000 BTC ≥ 6000 BNB 0,04% 0,06%
VIP 7 ≥ 80000 BTC ≥ 9 000 BNB 0,03% 0,05%
VIP 8 ≥ 150 000 BTC ≥ 110 000 BNB 0,02% 0,04%

Jak zauważysz, dostarczając płynność do ksiąg zleceń giełdy Binance, otrzymujesz niższą opłatę transakcyjną. I odwrotnie, jeśli zabierasz płynność z ksiąg zamówień, zostaniesz obciążony nieco wyższą opłatą.

Opłaty za finansowanie i wypłaty

Binance nie pobierze żadnych opłat za transakcje przychodzące. Jednak stosują opłaty zmienne za transakcje wychodzące. Są one oparte na opłatach sieciowych, które Binance będzie musiało zapłacić górnikom w celu propagowania Twoich transakcji.

W związku z tym opłaty te nie są stałe i będą się zmieniać z dnia na dzień. Chociaż Binance stara się obniżyć koszty tych opłat poprzez grupowanie żądań wypłaty, mogą one być dość wysokie w okresach przeciążenia sieci.

Możesz zobaczyć pełną listę kursów wypłat na żywo, które zostaną zastosowane na Binance harmonogram opłat.

Czy Binance jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo wymiany kryptowalut ma ogromne znaczenie dla większości traderów. Wymiana hacków ma długą historię i jest to prawdopodobnie jedna z największych obaw samych giełd.

Jak więc wypada bezpieczeństwo Binance?

Jeśli chodzi o osiągnięcia Binance, są one rzeczywiście dość mocne. Do tej pory nie włamali się do swoich serwerów ani systemów. Miały miejsce skoordynowane ataki phishingowe, ale były one spowodowane błędami użytkowników.

Chociaż Binance nie podaje żadnych szczegółowych informacji na temat ich poszczególnych protokołów bezpieczeństwa, byliśmy w stanie zebrać następujące informacje z innych źródeł internetowych.

Bezpieczeństwo w chłodniach i serwerach

Binance bez wątpienia postępuje ostrożnie, jeśli chodzi o przechowywanie zdecydowanej większości środków giełdy w chłodni. To jest według jednego z ich personelu pomocniczego, który skomentował użytkownika reddita pytanie.

W chłodni zasadniczo giełda przechowuje klucze prywatne portfela w bezpiecznej lokalizacji offline, aby chronić je przed hakerami.

Powszechnie wiadomo również, że Binance stara się nie ujawniać lokalizacji swoich serwerów handlowych. Ma to na celu ochronę ich nie tylko przed włamaniami cyfrowymi, ale także przed ryzykiem fizycznego naruszenia.

Wielu traderów próbowało uzyskać informacje o lokalizacji serwerów transakcyjnych Binance, aby obsługiwać boty w tych samych centrach danych. Ciągle otrzymywali negatywne odpowiedzi ze względu na ryzyko. Poniżej znajduje się jeden e-mail od tradera z prośbą o informacje o serwerze.

Lokalizacje serwerów Binance

Trader pyta o lokalizacje serwerów na Binance. Wizerunek Źródło

W związku z tym Binance bez wątpienia będzie mieć cały szereg protokołów bezpieczeństwa i kopii zapasowych w swoich systemach, aby zapobiegać naruszeniom.

Istnieje oczywiście ryzyko, że hakerzy mogą dostać się na konta użytkowników poprzez phishing. Właśnie dlatego Binance stosuje protokoły bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników po ich stronie.

Bezpieczeństwo użytkownika

Po pierwsze, Binance korzysta z w pełni zabezpieczonej komunikacji z 256-bitowymi certyfikatami SSL. Pomoże to nie tylko zapewnić, że Twoje połączenie będzie wolne od ataków typu „człowiek pośrodku”, ale także pomoże Ci zidentyfikować witrynę phishingową.

Potwierdzenie Binance SSL

Potwierdzenie Binance SSL

Jeśli jesteś na stronie Binance i nie ma kłódki SSL, jest to ogromna czerwona flaga i powinna ostrzec Cię o możliwym ataku phishingowym. Dlatego zawsze upewnij się, że obserwujesz tę kłódkę w przeglądarce.

Nawet jeśli haker może uzyskać dostęp do Twojego hasła i danych logowania, inne zabezpieczenia, które oferuje Binance, mogą Ci pomóc. Mają mobilne uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także liczne weryfikacje poczty e-mail dla logowania i wypłat.

Binance API Hacks

Chociaż Binance nie doświadczył żadnych włamań do swoich systemów wewnętrznych, zdarzyły się dwa incydenty, które naszym zdaniem są ważne. Oba dotyczyły hakerów wykorzystujących systemy API.

Pierwszy incydent wydarzył się w marcu 2018 roku, kiedy hakerzy wykorzystali klucze API wyłudzonych użytkowników do manipulowania książkami zamówień Viacoin i próby wyprania środków z Binance. Zasadniczo hakerzy mieli dostęp do kluczy API użytkownika i zgodnie z Binance post

umieścił dużą liczbę zakupów rynkowych na rynku VIA / BTC, podnosząc cenę do góry, podczas gdy na 31 kontach wstępnie wpłaconych sprzedawano VIA na szczycie. Była to próba przeniesienia BTC z kont phishingowych na 31 kont. Następnie natychmiast podjęto próbę wypłaty z tych kont.

Jest to więc wyraźnie przypadek, gdy użytkownicy nie dbają o swoje klucze API. Chociaż było to rzeczywiście stresujące doświadczenie, Binance zdołał powstrzymać złodziei i ograniczyć wycofanie. Profesjonalna i mocna odpowiedź.

Drugi incydent miał miejsce z powodu luki w portfelu Syscoin. Osoby atakujące były w stanie wykorzystać tę lukę i sprzedać pojedynczy SYS za 96 BTC. W tym przypadku udało im się wypłacić środki, co skłoniło Binance do wstrzymania wypłat.

Jednak, podobnie jak w przypadku poprzedniej próby, Binance uczynił swoich traderów całością, a nawet utworzył coś, co nazwali Bezpiecznym funduszem aktywów dla użytkowników (SAFU). Poniżej znajduje się tweet od zespołu pomocy technicznej dotyczący incydentu.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że Binance ma dość silne zabezpieczenia. Jest to również stwierdzenie, które ma wielu innych handlowców i szczególnie za to darzą ich dużym szacunkiem.

Wsparcie Binance

Responsywny personel pomocniczy to kolejny naprawdę ważny wymóg dla większości handlowców kryptowalut. W związku z tym jest to dość ważna kwestia dla naszej recenzji Binance.

Binance ma naprawdę tylko jedną możliwość skontaktowania się z zespołem wsparcia, a jest to użycie internetowego systemu sprzedaży biletów. Można to uzyskać tutaj. Po przesłaniu zgłoszenia do pomocy technicznej zostanie ono przesłane do odpowiedniego zespołu.

Jeśli chcesz przyspieszyć rozpatrywanie Twojego zapytania, musisz upewnić się, że przekazałeś im wszystkie informacje, których potrzebują, aby rozwiązać Twój problem. Jeśli chodzi o transakcję, upewnij się, że masz identyfikator transakcji itp.

Bilet wsparcia Binance

Tworzenie zgłoszeń do wsparcia Binance. Kompletny wszystkie pola

Jeśli chodzi o czas oczekiwania, były mieszane uczucia.

Podczas hossy w latach 2017-2018 użytkownicy nierzadko czekali na odpowiedź dłużej niż jeden dzień. Wydaje się, że jest wiele postów online o frustracjach, z jakimi borykają się niektórzy handlowcy.

Jednak odkąd Binance powiększył swój zespół wsparcia, a rynki się uspokoiły, czas oczekiwania został radykalnie skrócony. Przetestowaliśmy to z własnymi zgłoszeniami do pomocy technicznej i musieliśmy czekać maksymalnie 4 godziny.

Zostaniesz powiadomiony e-mailem, gdy otrzymasz odpowiedź od zespołu wsparcia. Jeśli wolisz, możesz kontynuować dyskusję z agentem pomocy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Niestety, w przeciwieństwie do konkurentów, takich jak Coinbase i Bitstamp, nie ma numeru telefonu wsparcia, pod który można się skontaktować, gdybyś chciał z kimś porozmawiać. Być może jest to coś, co Binance mógłby rozważyć dodanie gdzieś w dół.

Jeśli jednak nie chcesz czekać na odpowiedź pracownika pomocy technicznej, możesz rozważyć skorzystanie z jego pomocy Sekcja FAQ. Jeśli masz problem, który nie jest związany z Twoim kontem, możesz być prawie pewien, że ktoś inny zadał to wcześniej.

Częste problemy z FAQ Binance

Typowe problemy znalezione w sekcji FAQ Binance

Wreszcie, możesz również skontaktować się z Binance za pośrednictwem jednego z ich kanałów mediów społecznościowych, takich jak Twitter lub Reddit. Przeszukaliśmy subreddit Binance i zauważyliśmy, że administratorzy regularnie odpowiadają na prośby i pytania użytkowników.

Jeśli masz bilet, którego odpowiedź zajmuje trochę czasu, zgłoszenie prośby w Reddit może być świetnym sposobem na szybsze zajęcie się Twoim biletem.

Aktywa kryptowalutowe

Być może to, z czego Binance jest najbardziej znane, to szerokie pokrycie aktywów. W rzeczywistości są to prawdopodobnie giełdy z największą liczbą par monet spośród wszystkich głównych giełd.

W sumie jest ponad 127 monet. Wiele z tych monet jest krzyżowanych z Bitcoinem, Ethereum i Binance Coin. Oznacza to, że Binance ma łącznie ponad 382 pary handlowe w swoich książkach zamówień.

Możesz zobaczyć pełną listę wszystkich monet, które Binance ma na swojej giełdzie tutaj.

Chociaż mają szeroką gamę monet do handlu, Binance nie bierze po prostu żadnych nieparzystych monet i mają szczególne wymagania, jeśli chodzi o listy monet. Chcą uwzględniać tylko monety, które spełniają surowe wymagania programistów.

Najciekawszym aktywem na giełdzie jest Binance Coin (BNB). To jest moneta płynności na giełdzie i był to token, który został wyemitowany podczas Binance ICO w zeszłym roku.

Binance aktywnie stara się promować używanie tych monet i jako takie oferuje zachęty do opłat transakcyjnych, o których wspomnieliśmy powyżej.

To, czy zdecydujesz się użyć Binance Coin lub Bitcoin jako waluty bazowej do handlu, będzie zależeć od względnej płynności aktywów, o których mowa.

Rejestracja Binance

Jeśli zdecydowałeś, że chciałbyś wypróbować Binance, proces rejestracji jest dość prosty i pozwoli Ci na rozpoczęcie handlu w mniej niż 10 minut.

Podczas rejestracji wystarczy podać prawidłowy adres e-mail i hasło. Po uzupełnieniu tych informacji będą wymagać potwierdzenia adresu e-mail.

Weryfikacje e-mailowe na Binance

Koniecznie potwierdź swoją rejestrację na Binance

Po potwierdzeniu za pomocą linku w wysłanym przez nich e-mailu, możesz zalogować się na swoje konto i rozpocząć handel. Po pierwszym zalogowaniu się zostanie wyświetlone wyłączenie odpowiedzialności i ostrzeżenie. To przeprowadzi Cię przez niektóre z najważniejszych procedur bezpieczeństwa na Binance, więc rozsądnie jest to zrobić zanotuj.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa, na które warto zwrócić uwagę na Binance

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, na które należy zwrócić uwagę na Binance

Następnie zostaniesz poproszony o skonfigurowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu zabezpieczenia konta. Jak wspomniano powyżej, jest to prawdopodobnie jedna z bardziej rozważnych rzeczy do zrobienia i sugerowalibyśmy to. Co więcej, Binance nie pozwoli Ci wypłacić monet, chyba że tego dokonasz.

Zakończyłeś rejestrację Binance i możesz zacząć handlować. W przypadku weryfikacji należy teraz wziąć pod uwagę ważną kwestię.

Weryfikacje konta

Binance jest jedną z niewielu giełd, które nadal pozwalają na handel na niezweryfikowanych kontach. Oznacza to, że nie musisz wysyłać do Binance żadnych form identyfikacji, aby handlować.

Jednak jest to ograniczenie.

W przypadku tych niezweryfikowanych kont masz limit wypłat do 2 BTC w okresie 24 godzin. W przypadku większości handlowców byłoby to wystarczające, jednak jeśli chcesz zwiększyć ten limit, musisz przejść weryfikację do poziomu 2.

Poziomy weryfikacji na Binance

Poziomy weryfikacji na Binance

Pozwoli to wypłacić do 100 BTC w ciągu 24 godzin. Aby przejść weryfikację do poziomu drugiego, musisz podać Binance swoje dane osobowe oraz adres. Będą również potrzebować jakiegoś dokumentu tożsamości.

Po przesłaniu dokumenty zostaną zeskanowane przez zewnętrzną agencję weryfikującą i powinieneś otrzymać zatwierdzenie w ciągu godziny.

Więc powinieneś zostać zweryfikowany?

Niektórzy handlowcy bez wątpienia poczują się nieswojo, przekazując dokumenty tożsamości scentralizowanej giełdzie. Jednak nawet jeśli nie wypłacasz więcej niż 2 BTC w ciągu 24 godzin, może nadejść czas, kiedy będziesz potrzebować zweryfikowanego poziomu. Obejmuje to błędy płatności i tym podobne.

Weryfikacje korporacyjne

Jeśli masz firmę lub firmę, która regularnie korzysta z kryptowaluty, możesz złożyć wniosek o Binance weryfikacja korporacyjna. To zabierze Cię do weryfikacji trzeciego poziomu, która uprawnia Cię do maksymalnie 200 wypłat BTC w ciągu 24 godzin.

W takim przypadku Binance będzie wymagało całego szeregu informacji o firmie, a także zapisów dyrektora i dokumentów założycielskich.

Finansowanie i wypłata Binance

Teraz, gdy masz już skonfigurowane konto Binance, musisz je zasilić. W chwili pisania tego tekstu Binance nadal jest giełdą wyłącznie kryptowalutową.

Może się to zmienić wkrótce, gdy zilustrują plany otwórz giełdę fiat w Singapurze w najbliższych miesiącach. Istnieje również możliwość, że ich przeprowadzka na Maltę pozwoli im w odpowiednim czasie otworzyć rachunki finansowane w euro.

Zasilenie Twojego konta

Jeśli zasilasz swoje konto kryptowalutą, Binance ma portfel na prawie wszystkie monety, które wymieniają. Będziesz musiał przejść do sekcji „Fundusze”, a następnie „Depozyty”.

Wybór monety do wpłaty

Wybierz monetę, na którą chcesz wpłacić.

Tutaj możesz wyszukać monetę, którą chcesz zdeponować, a następnie wygenerować adres, który będzie dotyczył Twojego konta. Poniżej znajduje się adres depozytu BTC, który utworzyliśmy na naszym koncie.

Tworzenie adresu Bitcoin na Binance

Generowanie adresu depozytu Bitcoin na Binance

Zwróć uwagę jednak istnieją monety, takie jak Monero (XMR), za które Binance daje identyfikator płatności. Adresy nie są unikalne i kiedy wysyłasz środki do Binance bez identyfikatora płatności, próba ich odzyskania będzie długa..

Wypłaty

Wypłaty są tak samo proste, jak depozyty i masz do nich dostęp z głównego paska menu. Kiedy dotrzesz do sekcji wypłat, będziesz musiał wybrać monetę, na której masz środki.

Wprowadź adres swojego zewnętrznego portfela i zrealizuj wypłatę. Binance będzie wymagać od Ciebie potwierdzenia wypłaty za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz potwierdzenia e-mailem. Jeśli wolisz nie przechodzić przez ten proces przez cały czas, możesz wybrać białe etykiety dla tych konkretnych adresów.

Platforma handlowa Binance

Jedną z najważniejszych części każdej giełdy musi być platforma handlowa. Jeśli chodzi o Binance, jest dobrze znany z posiadania jednego z najbardziej wydajnych silników do dopasowywania transakcji na rynku.

Według Oficjalny dokument Binance, ich dopasowany silnik jest w stanie utrzymać tempo 1,4 mln zamówień na sekundę. Oznacza to, że nawet w okresach napięć na rynku zlecenia będą nadal realizowane.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika platformy internetowej, wydaje się, że Binance znalazł dobrą równowagę. Platforma jest technicznie wydajna i bardzo funkcjonalna, ale jest również łatwa w użyciu dla osób początkujących w handlu, które chcą tylko kupować lub sprzedawać monety.

Dzieje się tak, ponieważ Binance opracowało dwie różne platformy użytkowników.

Podstawowa platforma

Jest to prawdopodobnie pierwsze miejsce, w którym po prostu kupisz lub sprzedasz swoje monety. Zawiera większość istotnych informacji potrzebnych do handlu kryptowalutami. Po lewej stronie masz wszystkie księgi zamówień dla bieżącej pary, a po prawej stronie łącze do innych rynków.

Platforma Binance Basic

Zrzut ekranu interfejsu użytkownika platformy Binance Basic Trading

Masz również standardowe wykresy pośrodku. Możesz składać zamówienia tuż pod wykresami w formularzach zamówień. Binance ma trzy różne typy zleceń, które omówimy poniżej.

Tuż pod formularzami zamówień znajduje się historia transakcji, która zawiera przegląd wszystkich Twoich bieżących zamówień, a także tych, które zostały w pełni zrealizowane.

Jeśli chodzi o funkcjonalność wykresów na platformie Basic, otrzymujesz jedynie średnie kroczące, wolumen i wskaźnik MACD. Jeśli chcesz więcej opcji wykresów, możesz skorzystać z zaawansowanej platformy lub pakietu Tradingview.

Ten ostatni to dobrze znany zestaw narzędzi handlowych, z których traderzy Forex korzystają od dłuższego czasu.

Zaawansowana platforma

Zaawansowana platforma ma bardzo te same funkcje wymiany co platforma podstawowa, ale ma inny układ. Poniżej zrzut ekranu platformy.

Binance Advanced Trading Platform

Bardziej zaawansowana platforma handlowa dla Binance z domyślnym schematem ciemnych kolorów.

Jak widać, formularze zamówień oraz księgi zamówień zostały przeniesione, aby zwiększyć dostępną przestrzeń, którą przedsiębiorca musi wypełnić wykresami. Jeśli chodzi o wykresy, zaawansowana platforma ma większą funkcjonalność w tym dziale.

Możesz użyć całego szeregu różnych narzędzi, a także wskaźników technicznych. Jest to świetne rozwiązanie dla tych traderów, którzy wolą polegać na analizie technicznej w celu podejmowania decyzji handlowych.

Podobnie jak w przypadku platformy Basic, możesz wybrać wykresy Tradingview. Właściwie wolimy widok handlowy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do dostępnych narzędzi, ale tak naprawdę sprowadza się to do osobistych preferencji.

Rodzaje zamówień

Jeśli chodzi o rodzaje zleceń, Binance ma dość standardową ofertę. Istnieją trzy rodzaje zleceń handlowych, które można złożyć na giełdzie. To są:

  • Zlecenie z limitem: W tym miejscu złożysz zlecenie po określonej cenie, która różni się od aktualnej ceny rynkowej.
  • Zlecenie rynkowe: Złożenie zlecenia rynkowego spowoduje wykonanie zlecenia po bieżącym kursie rynkowym. To jest zamówienie, którego użyjesz, jeśli chcesz teraz tylko kupić / sprzedać.
  • Limit zatrzymania: Jest to zlecenie z limitem, w którym również złożysz cenę stop. Jest to cena, po której Twoja transakcja zostanie zamknięta, jeśli rynek osiągnie tę wartość. Możesz również pomyśleć o tym jako o umieszczeniu stop loss.

Klient PC i Mac

Chociaż internetowa platforma handlowa Binance może być wystarczająca dla większości traderów, są tacy profesjonaliści, którzy woleliby bardziej solidny i niezawodny system. W tym miejscu pojawiają się klienci Binance PC.

Klienci Binance PC

Klient Binance PC i interfejs użytkownika

Mają tę zaletę, że są szybsze niż internetowa platforma handlowa. Dzieje się tak, ponieważ są one połączone bezpośrednio z serwerami handlowymi Binance i nie muszą przechodzić przez interfejs internetowy przed wykonaniem.

Funkcjonalność tworzenia wykresów w kliencie PC jest również bardziej niezawodna niż w przypadku platformy internetowej. Wydaje się, że klient handlowy działający na PC ma taką samą funkcjonalność wykresów, jaką zwykle można uzyskać na wykresach Tradingview.

Binance wydało również wersję oprogramowania handlowego dla systemu MacOS. Wolimy jednak maszyny handlowe z systemem Windows.

Aplikacja mobilna Binance

Dla traderów, którzy są w ciągłym ruchu i nie zawsze mogą być za swoim komputerem, Binance ma również aplikację mobilną. Jest dostępny zarówno w wersji na iOS, jak i na Androida.

Jeśli masz iPhone’a i chcesz zainstalować aplikację, możesz to zrobić połączyć. Jeśli masz Androida i chcesz zainstalować aplikację Binance, możesz pobrać pliki APK ze strony internetowej lub uzyskać do nich dostęp z Google Sklep Play.

Interfejs użytkownika aplikacji na Androida

Interfejs użytkownika aplikacji Binance na Androida

Chociaż aplikacja mobilna Binance wygląda na całkiem funkcjonalną, nadal nie można jej porównać z wpływem handlu na kliencie internetowym lub PC. Ponadto biorąc pod uwagę, że jest to połączenie mobilne, istnieje możliwość opóźnień w zamówieniu.

Mając to na uwadze, aplikacja mobilna Binance jest znacznie lepsza niż większość konkurencji. Jest znacznie bardziej funkcjonalny i jest jedną z niewielu aplikacji, z którymi się spotkaliśmy, która ma pełną funkcję mobilnego tworzenia wykresów.

Recenzje Google Play wydają się być pozytywne, ponieważ wielu traderów przekazuje podobne sugestie do tych, które przedstawiliśmy. Niestety aplikacja Binance na iOS nie jest wymieniona w App Store, więc nie mogliśmy zorientować się, co mówią o niej użytkownicy Apple.

Binance API

Jeśli jesteś programistą, który lubi kodować własne boty handlowe, możesz skorzystać z API Binance. Jest to również świetny sposób na wykorzystanie ich zaawansowanego silnika handlowego w sposób programowy.

Binance Rest API ma punkt końcowy w https://api.binance.com. Możesz uzyskać dostęp do całej dokumentacji API na ich Github i możesz przeczytać kilka często zadawanych pytań związanych z API na Binance wsparcie strona.

Jeśli zamierzasz używać bota do handlu o wysokiej częstotliwości, ważne jest, aby upewnić się, że znasz obowiązujące limity szybkości API. Jeśli chodzi o sztywne limity, to 1200 żądań p / m, 10 zleceń p / si 100 tys. Zleceń w okresie 24 godzin.

Mają również łagodniejsze ograniczenia, które są napędzane przez algorytmy uczenia maszynowego, ale nie będziemy się teraz nimi zajmować.

Jeśli chciałbyś skorzystać z Binance API, chciałbyś uzyskać klucz API. Umożliwi to zarówno składanie zleceń na giełdzie, jak i dostęp do portfela online.

Pobieranie klucza API

Klucz Binance API można wygenerować ze swojego konta. Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do „Ustawień administratora” i kliknij, aby włączyć interfejs API.

Żądanie klucza Binance API

Tworzenie klucza Binance API w Ustawieniach Konta

Pojawi się ekran z pytaniem o etykietę klucza API. Po nadaniu nazwy API zostaniesz poproszony o potwierdzenie utworzenia klucza. Będziesz musiał ustawić uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby to zostało wygenerowane.

Po potwierdzeniu online otrzymasz również osobną wiadomość e-mail z potwierdzeniem, po której zostanie wygenerowany klucz API.

Następny etap jest kluczowy, ponieważ będziesz musiał zapisać wygenerowany tajny klucz. Jest to potrzebne do uzyskania dostępu do API i zostanie wygenerowane tylko raz.

Generowanie kluczy Binance API

Zbierz swój klucz API i tajny klucz (nie zgub go)

Możesz również zablokować klucz API na swoim adresie IP. Pomoże to chronić Twoje konto na wypadek, gdyby ktoś mógł uzyskać dostęp do twoich kluczy, próbując wykonać jakiekolwiek transakcje. Będziesz musiał tylko potwierdzić tę jedną zmianę i gotowe.

Program poleceń Binance

Jeśli uznasz, że doświadczenie handlowe Binance Ci się podoba, to daje Ci możliwość zarabiania prowizji za polecenie. Może to być również dobra opcja dla tych handlowców, którzy mają stosunkowo dużą liczbę obserwujących online.

Dzięki Binance otrzymasz wynagrodzenie procentowe od przychodów handlowych użytkowników. Nie jest to naprawione i obecnie wynosi 20%. Jeśli jednak masz na swoim koncie więcej niż 500 BNB, Binance zwiększy to do 50%.

Jeśli chcesz wziąć udział w kampanii poleceń Binance, będziesz musiał uzyskać link polecający. Możesz to uzyskać na swoim pulpicie nawigacyjnym z ich link z zaproszeniem.

Kiedy go klikniesz, przejdziesz do swojego linku partnerskiego, który możesz wysłać swoim znajomym i obserwującym. Jeśli wolisz, możesz również użyć wygenerowanego w tym celu kodu QR.

Generowanie linków polecających Binance

Sekcja poleceń Binance z linkiem i QR

W tym panelu administracyjnym partnera możesz również zobaczyć, kto z poleconych przez Ciebie potencjalnych klientów zarejestrował się i ile dokonał transakcji. Powyżej znajduje się interesująca tablica rankingowa, która pokazuje najlepszych polecających partnerów na Binance.

Głosowanie Binance

Oprócz tego, że są tokenem płynności na giełdzie Binance, monety BNB służą innym przydatnym celom. Można ich używać do głosowania na potencjalne listy monet. Te głosy społeczności mogą być dla Ciebie dobrym sposobem na umieszczenie Twoich ulubionych monet na Binance.

Monety, które trafią na listę „ulubionych społeczności” na Binance, otrzymają bezpłatną listę. Aby głosować na projekty, które Ci się podobają, będziesz musiał wydać BNB. Binance robi to w celu ograniczenia fałszowania głosów.

Binance zweryfikuje projekty i technologię przed umieszczeniem ich w rundach głosowania, a następnie ogłosi, które monety zostaną poddane głosowaniu. Możesz także uzyskać dostęp do głównej strony głosowania tutaj.

Monety społeczności Binance Voting List

Sekcja głosowania Binance po pomyślnym głosowaniu

Powyżej przedstawiono ostatnią rundę głosowania, która odbyła się 27 sierpnia. Jak widać, GoChain (GO) zdobył najwięcej głosów i wkrótce będzie notowany na Binance. Nie trzeba dodawać, że bezpłatna oferta na Binance jest korzystną pozycją dla każdego projektu.

Akademia i portal informacyjny

Binance jest jedną z niewielu giełd, która stara się poprawić komfort użytkowania poza samym handlem. Chcą pomóc swoim użytkownikom w informacyjnym przewodniku edukacyjnym i recenzjach.

Coś, co niedawno uruchomili, to Akademia Binance. To świetne miejsce dla tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach, aby przeczytać niektóre z ważnych teorii. Mają też pomocne filmy, które w prosty sposób wyjaśniają pojęcia.

Przegląd Akademii Binance

Niektóre filmy w Binance Academy

Binance chce również, aby było to kierowane przez społeczność, więc jeśli jest coś innego, o czym chciałbyś wiedzieć, a nie jest podane w akademii, możesz złożyć osobną prośbę. Binance chętnie przyjmuje również treści od współtwórców społeczności, którzy wiedzą sporo o kryptowalutach i chcieliby podzielić się swoją wiedzą.

Jest też Binance portal informacyjny. Tutaj znajdziesz wiele przydatnych informacji nie tylko o monetach, które są notowane na Binance, ale nawet o 400 innych altcoinach i tokenach.

Oprócz kilku podstawowych informacji o monecie z Binance, mają również szereg niezależnych raportów ratingowych. Są to recenzje sporządzone przez zewnętrzne agencje ratingowe, które zostały starannie wybrane przez Binance. Te agencje ratingowe będą również oceniać każdą kryptowalutę na podstawie postrzeganej jej jakości.

Nie widzieliśmy tego na żadnej innej giełdzie i może to być bardzo pomocne dla tych użytkowników kryptowalut, którzy chcieliby uzyskać bezstronne informacje na temat konkretnej monety lub projektu z wiarygodnych źródeł.

Co nam się nie podobało

Chociaż nasza recenzja Binance zrobiła na nas duże wrażenie, było kilka rzeczy, które naszym zdaniem uzasadniają poprawę.

Po pierwsze i prawdopodobnie najważniejsze, obecnie nie ma możliwości zasilenia konta na Binance walutą Fiata. Oznacza to, że handlowcy będą musieli znaleźć bramę Fiata gdzie indziej, zanim będą mogli kupić monety na Binance.

Po drugie, jak wspomniano, nie ma wsparcia telefonicznego ani funkcji czatu na żywo. Handlowcy będą musieli skorzystać z systemu obsługi biletów.

Zaskakujące było również to, że niektóre stosunkowo popularne monety nie są wymienione. Przykładowo nie możesz kupić następujących monet:

  • Tezos (XTZ)
  • VeChain (VET)
  • DogeCoin (DOGE)
  • Decred (DCR)
  • Digibyte (DGB)

Wreszcie wymagania dotyczące listy monet są czasami niepewne. Wiemy, że Binance woli wymieniać monety, które ich zdaniem mogą dodać do ekosystemu. Jednak pojawiły się mieszane doniesienia o tym, ile poszczególne projekty zapłacą za umieszczenie monety na Binance. Nie można być pewnym, jeśli wymiana nie zapewni większej przejrzystości.

Wniosek

Nasza recenzja Binance była prawdopodobnie jedną z najdokładniejszych, jakie zrobiliśmy. Stało się tak, ponieważ było naprawdę wiele do omówienia.

Binance to bez wątpienia dość imponująca giełda. Nie tylko mają jeden z największych asortymentów monet do kupienia, ale są również największą giełdą pod względem zgłoszonego wolumenu.

Co więcej, są dobrze cenieni w społeczności kryptowalut ze względu na profesjonalizm i bezpieczeństwo. Chociaż hakerzy wielokrotnie próbowali włamać się do swoich systemów, pozostają o krok do przodu.

Jak już wspomniano, uważamy, że jest kilka rzeczy, które naszym zdaniem mogą poprawić. To zachęcające, aby zobaczyć, że Binance szuka wielu możliwości akceptacji walut Fiata. Może to uczynić handel na giełdzie znacznie bardziej dostępnym.

Podsumowując, Binance to prawdopodobnie jedna z najlepszych giełd dostępnych obecnie na rynku. Nic dziwnego, że w zeszłym roku przeszli od prostego ICO do największej giełdy kryptowalut rok później.

Wyróżniony obraz przez Binance

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me