Recenzja Bittrex: pełny przegląd wymiany

Jeśli byłeś w przestrzeni kryptowalut przez dłuższy czas, słyszałeś o giełdzie Bittrex lub „Trex”.

Ta giełda z siedzibą w USA wypracowała sobie nazwę, biorąc pod uwagę liczbę monet, które umieszczają w swoich księgach. W rzeczywistości istnieje kilka monet, które można zdobyć tylko na giełdzie, takiej jak Bittrex.

Ale czy to wszystko zostało stworzone? Czy są nowsze alternatywy?

W tej recenzji Bittrex damy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o giełdzie i jej reputacji. Damy Ci też trochę Najważniejsze wskazówki aby jak najlepiej wykorzystać swój handel.

Przegląd Bittrex

Bittrex Inc. została założona w 2014 roku i ma siedzibę w Seattle w stanie Waszyngton. Jest to giełda małej lub średniej wielkości, której 24-godzinny wolumen obrotu przekracza 46 mln USD. To plasuje je na 40. miejscu w rankingu giełdowym.

Firma Bittrex została założona przez czterech ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa. Są to Bill Shihara (CEO), Richie Lai (CIO) i Rami Kawach (CTO). Wszyscy mają podobne doświadczenie, pracując w zakresie bezpieczeństwa sieci w firmach takich jak Amazon, Blackberry i Microsoft.

Chociaż Bittrex Inc. jest firmą z siedzibą w USA, ostatnio rozszerzyła swoją działalność o oddział międzynarodowy. Ma siedzibę na Malcie i oficjalnie nazywa się Bittrex Malta. Wszyscy handlowcy, którzy mają siedzibę poza USA, zostaną przekierowani na stronę international.bittrex.com.

Wymiana międzynarodowa jest prawie identyczna z giełdą Bittrex.com, ponieważ korzysta z tej samej platformy i technologii. Dzieje się tak tylko po to, aby Bittrex mógł skutecznie segmentować i regulować swoich międzynarodowych handlowców w europejskiej korporacji.

Do niedawna Bittrex był tylko wymianą kryptowalut. Jednak ostatnio otrzymali szereg licencji bankowych, które umożliwiają im przyjmowanie funduszy fiducjarnych i przetwarzanie wypłat fiducjarnych. Może to dać im przewagę nad niektórymi większymi giełdami, które nie mają tej funkcji.

Czy Bittrex jest bezpieczny?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie może zadać każdy sprzedawca kryptowalut, jest to, czy giełda jest bezpieczna. Rzeczywiście, najnowsza historia jest zaśmiecona wieloma głośnymi hackami.

W przeciwieństwie do innych starszych giełd w kosmosie, Bittrex nie doznał żadnych naruszeń. Fakt, że trzej założyciele są ekspertami od cyberbezpieczeństwa, jest wielką zaletą dla giełdy.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym bardziej szczegółowym procedurom bezpieczeństwa i protokołom w Bittrex.

Exchange Security

Jeśli chodzi o zarządzanie monetami giełdowymi, Bittrex twierdzi, że prowadzi tak zwaną „elastyczną, wieloetapową strategię portfela”. Zasadniczo reguluje to, w jaki sposób uzyskują dostęp do swoich monet i przenoszą je z zimnych do gorących portfeli.

Twierdzą również, że większość ich monet jest przechowywana w chłodni. Jest to jedno z najważniejszych wymagań dotyczących bezpieczeństwa wymiany kryptowalut. Zimne przechowywanie to praktyka polegająca na przechowywaniu monet w środowisku „z przerwą powietrzną”, gdzie nie można uzyskać do nich dostępu.

Gdy giełda potrzebuje dostępu do tych przechowywanych w chłodni monet, prawdopodobnie będą wymagać uwierzytelnienia z wieloma podpisami i zostaną przeniesione do „gorących” portfeli giełdy. Są to portfele, które są podłączone do serwerów i przetwarzają wpłaty / wypłaty.

Bezpieczeństwo komunikacji

Sprawdź SSL w witrynie

Sprawdź domenę i ważny SSL

Jak w przypadku większości dzisiejszych witryn internetowych, Bittrex korzysta z pełnego szyfrowania SSL w swojej domenie. Oznacza to, że wszystkie informacje, które wysyłasz im z przeglądarki, powinny być wolne od zakłóceń.

Jest to również świetny sposób, aby stwierdzić, czy znajdujesz się na stronie phishingowej. Jeśli certyfikat SSL dla witryny jest nieprawidłowy, prawdopodobnie hakerzy próbują zdobyć Twoje informacje.

Będziesz chciał się upewnić, że uzyskujesz bezpośredni dostęp do witryny (nie podążaj za linkami z innych witryn). Upewnij się, że masz zieloną kłódkę w przeglądarce i jesteś włączony bittrex.com lub international.bittrex.com.

Bezpieczeństwo użytkownika

Większość przypadków kradzieży giełd i phishingu ma miejsce z winy użytkownika. Dlatego giełdy wdrażają szereg procedur, aby zapobiec określonym wektorom ataków.

Dlatego pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić po utworzeniu konta, jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Będzie to działać jako dodatkowa brama w przypadku, gdy ktoś zdobędzie hasło do Twojego konta.

Konfigurowanie 2FA Bittrex

Kroki, aby skonfigurować 2FA w Bittrex. Wizerunek Źródło

Bittrex 2FA korzysta z aplikacji uwierzytelniającej Google, którą można pobrać z Apple iStore lub Google Play. Zeskanujesz kod QR, potwierdzisz uwierzytelnienie na giełdzie oraz w wysłanym przez nich e-mailu.

Kontroluj swoje klucze &# 128273 ;:Pomimo tego, jak bezpieczny może być Bittrex, chcesz mieć pewność, że nie zostawisz na giełdzie znacznej ilości monet. Nigdy nie możesz mieć 100% pewności, że nie dojdzie do żadnych naruszeń.

Opłaty Bittrex

Jeśli chodzi o opłaty, Bittrex zdecydował się na zryczałtowaną opłatę za wszystkie swoje transakcje. To jest proste 0,25% opłata stosowana dla wszystkich par. Jest to stosunkowo zgodne z innymi giełdami, takimi jak Bitstamp itp.

Chociaż opłata ryczałtowa jest łatwa do zrozumienia, jest niekorzystna dla tych użytkowników, którzy handlują dużymi ilościami i mogą być animatorem rynku. Model „maker-taker” to coś, czego używają inne giełdy, takie jak BitMEX.

Model ten będzie motywował tych traderów, którzy dodają płynność do ksiąg zleceń za pomocą zleceń limitowanych. Możemy tylko założyć, że Bittrex nie potrzebuje tej nadwyżki płynności. Jednak nie odniesiesz żadnych korzyści z opłat, jeśli zawierasz duże transakcje, które zapewniają płynność na giełdzie.

Potencjalna aktualizacja &# 128184 ;: Bittrex może wprowadzać dynamikę wykonawców do swoich portfeli zamówień w 2019 r. Zostało to ogłoszone, gdy wprowadzili nowy silnik handlowy za ich platformę. Więc obserwuj tę przestrzeń…

Opłaty za wpłatę / wypłatę

Jeśli zasilasz swoje konto kryptowalutą, Bittrex nie naliczy żadnych opłat. Jeśli jednak zamierzasz wypłacić krypto z portfela Bittrex, naliczy on opłatę współmierną do opłaty za sieć lub „górników”.

W przypadku finansowania fiducjarnego nie wydaje się, aby Bittrex pobierał jakiekolwiek opłaty po ich zakończeniu. Jedyne opłaty, które prawdopodobnie napotkasz, to opłaty, które Twój bank lub banki pośredniczące prawdopodobnie pobiorą za przekierowanie środków.

Pokrycie monet

Jedną z największych zalet Bittrex w porównaniu z niektórymi innymi giełdami jest liczba kryptowalut, którymi możesz handlować. W rzeczywistości są prawdopodobnie jedną z najlepszych giełd, jeśli chodzi o obsługę monet.

Jest to jeszcze bardziej atrakcyjne, gdy pomyślisz o fakcie, że teraz wprowadzili finansowanie fiducjarne. Oznacza to, że są prawdopodobnie jedynymi giełdami, na których można łatwo zamienić walutę fiducjarną na szereg różnych mniejszych altcoinów.

Oprócz wszystkich aukcji stworzyli również cztery różne rynki dla niektórych monet. Na przykład mają rynek BTC, który ma ponad 220 monet, którymi możesz handlować. Mają również rynki Tether (USDT), rynek ETH i nowo wprowadzony rynek fiat w USD.

Fiat paruje Bittrex.com

Lista par Fiata w Bittrex

Jak widać powyżej, jest to dość zróżnicowany wybór. Mają kombinację niektórych monet o dużej kapitalizacji z niektórymi bardziej średnimi rozmiarami, które znajdują się poniżej 20 najlepszych monet na CMC.

Więcej monet &# 128091 ;: Chociaż Bittrex ma dość szeroką gamę monet, którymi można handlować, istnieją inne giełdy, które mają większy wybór. Należą do nich Binance, który ma ponad 300 różnych monet, a także większy wolumen.

Chociaż wspaniale jest widzieć tak duży wybór monet wymienionych w ich książkach, nie oznacza to, że wszystkie te monety są sobie równe. Niektóre z nich mają bardzo małą objętość i dlatego są dość niepłynne, więc pamiętaj o tym przed złożeniem zamówienia.

Rejestracja Bittrex

Więc chcesz spróbować Bittrex?

Będziesz musiał założyć konto i zarejestrować się na ich giełdzie. Możesz przejść do strony rejestracji, a otrzymasz następujący formularz.

Formularz rejestracyjny Bittrex

Formularz rejestracyjny Bittrex

Po zarejestrowaniu się i utworzeniu konta będziesz musiał potwierdzić rejestrację, klikając łącze wysłane na Twój e-mail. Po potwierdzeniu konta będziesz musiał podać im kilka podstawowych informacji o sobie.

Obejmuje to takie informacje, jak dane osobowe, miejsce zamieszkania itp. Jest to wymagane, ponieważ będą musieli potwierdzić tożsamość użytkownika, aby w pełni aktywować konto.

KYC i weryfikacje

Chociaż anonimowe konta mogą świetnie chronić prywatność użytkownika, międzynarodowe organy regulacyjne podchodzą do nich z dużym sceptycyzmem. Biorąc pod uwagę, że Bittrex próbuje teraz się rozwijać, postanowili wyeliminować wszystkie anonimowe konta.

Oznacza to, że jeśli chcesz rozpocząć handel na Bittrex, będziesz musiał wypełnić ich obowiązkowe kontrole KYC i AML. Aby uzyskać podstawowy poziom weryfikacji, musisz dostarczyć im kopię jakiegoś dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

Bittrex korzysta z zewnętrznego systemu weryfikacji o nazwie NetVerify. Poprosą Cię o przesłanie swojego dowodu tożsamości, a także o zrobienie zdjęcia, aby upewnić się, że to rzeczywiście Ty. Upewnij się, że przesyłając swój dokument tożsamości, otrzymałeś pełny dokument i nie odcinaj żadnych części obrazu.

Instrukcje weryfikacji na Bittrex.com

Instrukcja weryfikacji na giełdzie

Zakładając, że dokumenty są doskonale czytelne, a selfie zrobione dobrze, możesz spodziewać się weryfikacji w ciągu kilku godzin. Oprogramowanie NetVerify jest zautomatyzowane, więc powinno przyspieszyć ten proces.

To jednak tylko wskazówki.

W szczytowym okresie 2017 r. Weryfikacje trwały kilka dni. Mogło to być wynikiem masowego napływu nowych użytkowników, których otrzymywali. W rzeczywistości był okres, w którym faktycznie musieli zatrzymać nowych użytkowników z powodu napływu.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Bittrex zwiększył liczbę pracowników wsparcia, a także spadek popytu handlowego, czasy weryfikacji znacznie się skróciły. W związku z tym 2-3 godzinny okres oczekiwania jest prawdopodobnie zgodny z tym, czego powinieneś się spodziewać. Na przykład było to reddit post gdzie większość użytkowników potwierdziła naprawdę szybkie weryfikacje.

Konta firmowe

Jeśli masz firmę, która regularnie zajmuje się kryptowalutą, możesz rozważyć konto firmowe. Te konta mają znacznie mniej ograniczeń i mają lepsze stawki, obsługę klienta i brak ograniczeń.

Jednak aby uzyskać dostęp do tego poziomu konta, musisz ukończyć ich firmowe kontrole KYC. Wymagają one dużo więcej formalności i tam iz powrotem niż przy zakładaniu własnego konta osobistego.

Będą potrzebować informacji, takich jak umowa spółki, weryfikacja adresu siedziby, a także numery podatkowe. Będą również wymagać od wszystkich osób posiadających więcej niż 25% udziałów w spółce, aby ukończyli KYC „osób znaczących”. Weryfikacje firmowe mogą zająć do tygodnia.

To tylko niektóre wymagania dotyczące otwarcia konta firmowego. Jeśli jest to coś, co może naprawdę odpowiadać potrzebom Twojej firmy, możesz poprosić o konto firmowe za pośrednictwem ten formularz.

Finansowanie / wypłata

Po zakończeniu weryfikacji możesz zasilić swoje konto i rozpocząć handel. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na to jest prawdopodobnie finansowanie kryptowalut.

Uwaga ✍️: Przed zasileniem konta jakimkolwiek krypto, upewnij się, że wszystkie portfele w Bittrex są w pełni funkcjonalne. Możesz to zobaczyć na ich stronie statusu rynku

Aby na przykład zasilić swoje konto za pomocą Bitcoin, przejdziesz do sekcji „portfele” w nagłówku. Spowoduje to przejście do przeglądu portfela na Twoim koncie. Musisz wybrać zieloną strzałkę (patrz poniżej), która jest skrótem do zasilenia konta.

Wpłata / wypłata Bittrex

Łatwy dostęp do wpłat / wypłat z portfela Bittrex

Spowoduje to wyświetlenie skrzynki, która da Ci szansę na wygenerowanie adresu wpłaty na giełdzie. To jest adres, na który możesz przesyłać środki zewnętrzne. Po przetworzeniu transakcji powinno minąć około godziny, zanim środki dotrą (w zależności od zapotrzebowania na blockchain).

Jeśli chodzi o wypłatę środków, zastosujesz podobny proces. Trafisz w czerwoną strzałkę w górę, która ma się wycofać, a następnie pojawi się poniższe pole. Opłata transakcyjna, którą podają, jest opłatą górniczą potrzebną do sieci.

Wniosek o wypłatę Bittrex

Formularz wniosku o wypłatę w BittrexOstrzeżenie ⚠️:Jeśli wycofujesz Ethereum do wykorzystania w sprzedaży społecznościowej, najpierw przenieś do innego portfela, który masz pod kontrolą. Dzieje się tak, ponieważ adres, którego ICO będzie używać do przypisywania swoich tokenów, będzie adresem giełdy, a Bittrex oświadczył, że będzie nie uznawaj tych.

Płatności Fiat

Biorąc pod uwagę, że Bittrex ma teraz funkcjonalność fiducjarną, masz teraz możliwość dokonywania płatności i wypłaty w USD lub równowartości. Jest to otwarte dla osób lub firm, które mają siedzibę poza USA lub w jednym z kwalifikujących się stanów (obecnie kwalifikuje się 31 stanów)

To nie jest coś standardowego i będziesz musiał poprosić o dodanie tej funkcji do swojego konta. Aby to zrobić, musisz wypełnić ten formularz. Zadają ci kilka dodatkowych pytań, aby ustalić twoje wymagania dotyczące handlu fiat. Będzie to musiało zostać wykonane zarówno dla kont firmowych, jak i osobistych.

Jeśli chodzi o limity na przelewy, masz:

  • Konta osobiste: Minimalna kwota depozytu wynosi 1000 USD, a minimalna kwota wypłaty 50 USD. Nie ma maksymalnych limitów tych transakcji.
  • Konta firmowe: Nie ma ograniczeń, które są nakładane na transakcje korporacyjne. Jeśli jednak wypłacasz więcej niż 10 milionów dolarów środków z Bittrex, wyślij wcześniej wiadomość e-mail na adres [email protected], aby to potwierdzić.

W obu tych przypadkach przekażą Ci informacje o swoim koncie bankowym po wypełnieniu formularza wniosku o konto fiducjarne.

Platforma handlowa Bittrex

Przejdźmy do jednego z najważniejszych aspektów Bittrex. To jest ich platforma handlowa i dopasowany silnik.

Platforma handlowa została zaktualizowana w 2018 roku i wprowadzono znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs. Silnik handlu / dopasowywania Bittrex został również zbudowany na zamówienie i jest w stanie obsłużyć duże obciążenie, dopasowując transakcje w ciągu milisekund.

Patrząc na platformę handlową, już na pierwszy rzut oka robi wrażenie. Nowy interfejs użytkownika jest łatwy do zrozumienia i wszystko jest dobrze rozplanowane. Możesz także łatwo przełączać się między różnymi rynkami bezpośrednio na lewym pasku narzędzi.

Główny interfejs handlowy jest podany poniżej. U góry masz wykres cen i wykres głębokości. Nie są one widoczne jednocześnie i będziesz musiał przełączać się między nimi, aby zobaczyć się nawzajem. Poniżej znajdują się księgi zamówień wraz z formularzem zamówienia.

Platforma handlowa Bittrex

Interfejs użytkownika platformy handlowej Bittrex

Będziesz musiał przewinąć nieco w dół, jeśli chcesz przejść do poprzednich zamówień, a także do wszystkich otwartych zamówień. W prawym górnym rogu platformy masz łatwy dostęp do swoich portfeli, innych rynków, a także ogólnych ustawień konta.

Nocne sowy &# 129417 ;: Jeśli wolisz oglądać platformę w „trybie ciemności”, możesz to łatwo zmienić w prawym górnym rogu platformy. Jedno kliknięcie w tę iz powrotem zmieni schemat kolorów interfejsu użytkownika.

Coś, co naprawdę podoba nam się w platformie Bittrex, to funkcja tworzenia wykresów. Istnieje mnóstwo badań, wskaźników i narzędzi. W przeciwieństwie do innych giełd, opracowały to same i nie używają pakietów wykresów stron trzecich, takich jak TradingView itp.

Tak więc narzędzia handlowe, które masz w Bittrex, są świetne dla tych osób, które lubią używać analizy technicznej do informowania o swoich transakcjach i nie chcą przełączać się na dostawców zewnętrznych.

Możesz także przełączyć się z wykresu cenowego na wykresy płynności rynkowej. Są one pomocne dla handlowców technicznych, ponieważ można zorientować się, jak na rynku panuje byczy / niedźwiedź. Można to zmienić w lewym górnym rogu sekcji wykresu rynkowego.

W lutym 2019 roku Bittrex wprowadził całą masę aktualizacji swojego silnika handlowego i dopasowującego. Ma to wpływ na dalsze przyspieszenie transakcji. Zespół Bittrex twierdzi, że może realizować te zamówienia już 20 razy szybciej niż oryginalna wersja.

Śmieszny fakt &# 129299 ;: Bittrex ma 99,95% czasu sprawności, co jest prawie niespotykane na innych giełdach

Rodzaje zamówień

Kiedy składasz transakcje w Bittrex, masz do dyspozycji szereg typów zleceń. W większości przypadków są one dość standardowe na giełdach. Oto kilka przykładów zamówień, które możesz złożyć:

Formularz zamówienia Bittrex

Formularz zamówienia Bittrex

  • Zlecenie z limitem: Jest to domyślne zamówienie, które zostanie złożone i jest to zasadniczo złożenie zamówienia na pewnym z góry określonym poziomie.
  • Limit zatrzymania (warunkowy): To zamówienie zostanie złożone tylko po spełnieniu określonych warunków. Na przykład możesz postawić warunek złożenia zamówienia, jeśli cena jest powyżej lub poniżej określonego poziomu. Pozwala to również na efektywne umieszczanie pozycji stop, w których można ustawić cenę „wyzwalania” dla zleceń stop, które mają być składane. Nie zostaną one złożone, dopóki te warunki zamówienia nie zostaną spełnione.

Zlecenia rynkowe ❓: Zauważysz, że w Bittrex nie ma opcji „zlecenia rynkowego”, co jest rzeczywiście dość zaskakujące. Można go jednak łatwo skonstruować. Złożyłbyś kupno / sprzedaż w ofercie / licytacji i wybrałeś parametr Natychmiastowe lub Anuluj zamówienie.

Składając zlecenie z limitem, musisz również wybrać, jak długo chcesz, aby zlecenie pozostało. Nazywa się to „obowiązującym czasem”. Istnieją dwie możliwości w tym zakresie:

  • Ważne do odwołania: To jest domyślne zamówienie i pozostanie aktywne, dopóki go nie anulujesz. Tak więc po złożeniu zamówienia możesz je zostawić i pozostanie w księgach zamówień przez dłuższy czas.
  • Natychmiast lub Anuluj: Natychmiast lub anuluj to inna nazwa dla wypełnienia lub zabicia. Innymi słowy, jeśli to zamówienie nie zostanie zrealizowane w momencie jego złożenia, zostanie anulowane.

Tak więc, chociaż dają one pewien stopień kontroli nad zamówieniem, formularze zamówień Bittrex są znacznie mniej wyrafinowane niż niektórzy z ich innych rywali. Może się to jednak zmienić w oparciu o informacje zawarte w planie technologicznym zespołu na 2019 rok.

Bittrex Apps

Chociaż platforma handlowa Bittrex jest dość zaawansowana, nie oferuje niczego innego w zakresie aplikacji mobilnych ani klientów stacjonarnych. Jest to dość niefortunne, ponieważ stawia je w niekorzystnej sytuacji dla niektórych innych giełd, które to robią.

Istnieją inne aplikacje, które są dostępne do pobrania w App Store i sklepie Google Play. Korzystają one z klucza API Bittrex, dzięki czemu możesz handlować na swoim urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji innych firm.

Aplikacje innych firm

Kompendium powiązanych z Bittrex aplikacji stron trzecich. Źródło: Sklep Play

Oczywiście, że tak, Ostrożnie przed tym.

Nie masz możliwości sprawdzenia, czy te aplikacje są bezpieczne. Biorąc pod uwagę, że dajesz im dostęp do zapisu w interfejsie API, mogą łatwo ukraść twoje klucze API i użyć ich do uruchamiania schematów pompowania i zrzutu na giełdzie.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest dla nas naprawdę ważnym wymogiem, gdy rozważamy wymianę. Powolna i niereagująca obsługa klienta to coś, czego większość handlowców kryptowalut doświadczy w pewnym momencie.

Jeśli chodzi o wsparcie Bittrex, istnieją naprawdę tylko trzy bezpośrednie metody, których możesz użyć podczas obsługi ich pulpitów wsparcia. Są za pośrednictwem biletu pomocy technicznej, bezpośredniej wiadomości e-mail lub funkcji czatu online 24/7.

Obsługa biletów w Bittrex

Przykład zgłoszenia do pomocy technicznej w Bittrex

Niestety nie mają numerów wsparcia telefonicznego. Może to postawić ich w nieco niekorzystnej sytuacji w stosunku do niektórych innych giełd, takich jak Coinbase i Bitstamp, które wprowadziły numery wsparcia telefonicznego.

Opinie na temat czasu wsparcia były różne. W okresie byka w 2017 roku powrót do użytkowników zajął im kilka dni. Jednak odkąd sytuacja się uspokoiła i powiększyli swój zespół, czas oczekiwania dramatycznie się skrócił.

Jeśli chodzi o inne platformy, które chcą uzyskać ich wsparcie, wydają się być stosunkowo aktywni w swoich nieoficjalny subreddit. Mają też Świergot konto, na którym możesz tweetować, jeśli masz pilne zapytanie.

Szybsza wskazówka serwisowa &# 128222 ;: Warto utworzyć bilet, a następnie uzyskać numer biletu. Następnie powinieneś przejść do subreddita i poruszyć problem, który tam masz. Agent powinien skontaktować się z Tobą i spróbować rozwiązać Twój problem.

Bittrex API

Dla tych handlowców, którzy lubią opracowywać własne algorytmy handlowe i kryptowalutowe boty, API Bittrex będzie idealnym rozwiązaniem. Mają pełne REST API, a także WebSocket API do bardziej rutynowych ogólnych żądań zamówień rynkowych, cen itp.

Jeśli chcesz opracować własne skrypty handlowe, musisz wygenerować klucz API. Możesz wygenerować klucz API dopiero po aktywowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie. Jeśli już to zrobiłeś, możesz przejść do sekcji „Klucze API” na platformie.

Tutaj możesz wygenerować klucze. Musisz zdecydować, jakie uprawnienia chcesz przypisać do tego klucza. Jeśli zamierzasz tylko handlować i nie wypłacać automatycznie, możesz wyłączyć funkcję wypłaty. Może to również pomóc w przypadku jakiegokolwiek naruszenia klucza API.

Bittrex.com API

Utworzenie klucza API Bittrex

Możesz również ograniczyć wielkość transakcji w API. Może to być rozsądne rozwiązanie na wypadek, gdyby twój bot miał wydawać jakiekolwiek krnąbrne zamówienia w wyniku błędów w kodzie.

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące interfejsu API. Na przykład, możesz mieć do 500 otwartych zamówień na swoim koncie i jesteś ograniczony do 200 000 zamówień dziennie. Jeśli chodzi o limity szybkości, dozwolone jest maksymalnie 60 wywołań interfejsu API na minutę. Możesz przeczytać więcej o API w ich oficjalne dokumenty lub na Bittrex API GitHub.

Bittrex kontra Kraken

Jednym z najważniejszych konkurentów Bittrex w USA jest giełda Kraken. Jest to stosunkowo dobrze ugruntowana giełda, która została uruchomiona rok przed Bittrex i ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii.

Kraken jest pod wieloma względami podobny do Bittrex, ponieważ oferuje fundusze Fiata, że ​​mają dużo monet i nigdy nie doświadczyli żadnego naruszenia bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się bliżej tym wymianom w porównaniu z innymi.

  Bittrex Kraken
Ustanowiony 2014 2013
Usytuowany Seattle San Francisco
Metody kupna / wpłaty Krypto, USD i EUR Crypto, CAD, EUR (drut SEPA), GBP
Dostępne pary kryptowalut Ponad 20 Ponad 250
Platforma handlowa Zaawansowana opatentowana technologia Wykresy TradingView osób trzecich
Obsługa klienta System obsługi biletów, e-mail, czat na żywo E-mail, formularz kontaktowy, numer wsparcia
Czas weryfikacji 3-4 godziny 1-3 dni
Opłaty handlowe 0,25% 0% – 0,26% (model wykonawcy)
Opłaty za finansowanie Bezpłatnie dla wszystkich środków (z wyłączeniem opłat międzybankowych) Bezpłatnie dla SEPA EUR, 10 USD opłaty za USD i CAD, bezpłatnie dla Crypto
Handel marżą Żaden 10 różnych par do 5x dźwigni
Handel OTC Żaden „Ciemny basen” dla dużych bloków

Jak widać, jest to dość zróżnicowana torba, jeśli chodzi o względne korzyści z obu wymian. Podczas gdy Bittrex ma znacznie więcej monet, które można kupić, Kraken oferuje do 5-krotnego obrotu z depozytem zabezpieczającym na co najmniej 10 różnych parach.

Podczas gdy Kraken ma niższe opłaty transakcyjne (szczególnie dla animatorów rynku), Bittrex oferuje bezpłatne wpłaty i wypłaty fiducjarne. Oczywiście zależy to od rodzaju waluty, którą chcesz zasilić, ponieważ Kraken ma również pary handlowe GBP i CAD.

Funkcjonalność wykresów Kraken może nie być tak zaawansowana, jak w Bittrex, ma dość dobrze ugruntowane biuro handlowe OTC, które może pozwolić inwestorom instytucjonalnym i krypto-wielorybom uniknąć przenoszenia rynków z ich dużymi zamówieniami.

W końcu to naprawdę sprowadzi się do twoich osobistych wymagań handlowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś miał konto w obu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać naszą dogłębną recenzję Kraken.

Co nam się nie podobało

Chociaż Bittrex opracował dość wyrafinowaną platformę wymiany i handlu, jest kilka rzeczy, które naszym zdaniem wymagają pewnych ulepszeń.

Po pierwsze, chociaż opcja finansowania Fiata to świetny sposób na rozpoczęcie korzystania z giełdy przez całą rzeszę traderów, jej założenie jest dość skomplikowane. Musisz wykonać kilka kroków, zanim Twoje konto zostanie aktywowane do handlu fiat. Powinny ułatwić śledzenie.

Pomyśleliśmy również, że to niefortunne, że Bittrex nie ma żadnych aplikacji mobilnych ani klientów PC. Mimo że mają zaawansowaną platformę internetową, jest wielu traderów, którzy chcieliby uzyskać dostęp do swojego konta z dala od biurka.

Chociaż opłaty Bittrex są łatwe do zrozumienia i stosunkowo niskie, nie zachęcają traderów do zapewniania płynności poprzez bycie animatorami rynku. Oznacza to, że niektóre inne giełdy mogą mieć niższe opłaty niż Bittrex, gdy handlowcy zapewniają tego rodzaju płynność.

Wreszcie weryfikacja i wymagania KYC mogą stanowić problem dla niektórych handlowców. Wielu traderów nadal czuje się niekomfortowo, udostępniając obszerne dokumenty osobiste na scentralizowanej giełdzie. Jednak obecnie jest to prawdopodobnie mniej decydujący czynnik, ponieważ większość giełd zwykle wymaga weryfikacji tożsamości.

Wniosek

Bittrex to prawdopodobnie jedna z bardziej zaawansowanych giełd kryptowalut dostępnych obecnie na rynku. Podobał nam się fakt, że giełda jest zlokalizowana w USA i ma jedne z najbezpieczniejszych protokołów, aby powstrzymać hakerów.

Szeroka gama aktywów kryptowalutowych w połączeniu z opcją finansowania fiducjarnego pozwoli inwestorom w pełni wykorzystać ich wysoce zaawansowaną platformę handlową.

Chociaż było kilka rzeczy, które naszym zdaniem wymagały poprawy, nad wszystkimi można było zająć się na czas. Bittrex dopiero co udostępnił funkcję finansowania fiducjarnego i jest zajęty testowaniem jej przed wdrożeniem pełnego wdrożenia.

Czy jest to więc wymiana dla Ciebie?

Jeśli szukasz dobrze ugruntowanej giełdy w USA z ponad 240 wymienionymi monetami, silnymi protokołami bezpieczeństwa i opcjami finansowania fiducjarnego, to Bittrex jest silnym kandydatem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Bittrex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me