Recenzja BlockSettle: pełny przegląd wymiany

Gdybyśmy zapytali Cię, czy słyszałeś o najnowszym hacku do wymiany kryptowalut, prawdopodobnie odpowiedziałbyś pytaniem „który?” Widzisz, bez względu na to, jak dobre są zabezpieczenia giełdy kryptowalut, nie można zagwarantować bezpieczeństwa Twoich aktywów.

Jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Twoich aktywów jest upewnienie się, że pozostają w Twoim osobistym portfelu. Dlatego “nie twoje klucze, nie twoje monety”Stał się odwiecznym dodatkiem w przestrzeni kryptowalut. Ale co, jeśli chcesz móc handlować swoim Bitcoinem bez oddawania go w ręce giełdy?

Łatwy w użyciu BlockSettle. Ta nowa platforma jest przeznaczona dla każdego, kto chce handlować swoją kryptowalutą w bezpieczny i pozbawiony zaufania sposób. Ma być najlepszą platformą handlu kryptowalutami peer-to-peer na świecie. Jak widać, BlockSettle jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Co to jest BlockSettle?

BlockSettle to peer to peer giełda kryptowalut i platforma handlowa forex. W przeciwieństwie do zwykłych giełd kryptowalut i wielu usług kryptograficznych typu peer to peer, tylko waluty fiducjarne są przechowywane przez BlockSettle. Oznacza to, że handlujesz kryptowalutą z innymi osobami bezpośrednio z osobistego portfela.

Zbrojownia Bitcoin Blocksettle

Portfel Bitcoin Armoury.

BlockSettle jest wbudowany Zbrojownia, jeden z pierwszych portfeli Bitcoin, który słynie z bezpieczeństwa. W związku z tym możesz stwórz swój własny portfel Bitcoin z BlockSettle i można to zrobić bez rejestracji. Ponadto BlockSettle umożliwia importowanie istniejących portfeli sprzętowych i programowych do handlu.

Blocksettle Exchange

BlockSettle jest skierowany do bardziej doświadczonych traderów, którzy podzielają wizję Bitcoin, polegającą na ciągłej opiece nad Twoimi aktywami finansowymi. W tym celu BlockSettle oferuje spersonalizowane odbieranie i wysyłanie, obsługę odmian adresów SegWit i oferowanie Integracja węzła Bitcoin.

Kto stworzył BlockSettle?

Firma BlockSettle została założona w 2016 roku przez Albert Janson i Scott Millar. Albert jest byłym współpracownikiem Goldman Sachs, a także jednym z założycieli Tantan, drugiej co do wielkości aplikacji randkowej w Chinach. Scott ma ponad 10-letnie doświadczenie w handlu, ze specjalizacją w handlu instrumentami pochodnymi.

Założyciele Blocksettle

Założyciele BlockSettle Albert Janson (po lewej) i Scott Millar (po prawej)

W przeciwieństwie do większości projektów kryptowalut, większość inwestycji początkowych BlockSettle pochodziła od jej założycieli. BlockSettle zebrał ponad 2,5 miliona dolarów w 2016 roku, a założyciele zgarnęli ponad połowę zebranych funduszy. Pozostała część pochodziła od obecnych i byłych partnerów biznesowych założycieli.

Auth eID

Albert i Scott są również założycielami Auth eID, aplikacja mobilna używana do KYC podczas tworzenia konta handlowego na BlockSettle. Jest oparty na Szwecji System BankID który jest znany ze swojej wygody i bezpieczeństwa. Auth eID działa podobnie jak rozszerzenia Web 3.0, takie jak Metamask, wymagające podpisania przy dostępie do niektórych usług lub przed wykonaniem poufnych transakcji.

Czy BlockSettle Legit?

Tak. BlockSettle to w pełni licencjonowany dostawca płatności w Szwecji (pod nazwą BlockSettle AB). We wrześniu 2019 r. Uzyskała licencję od szwedzkiego organu nadzoru finansowego Finansinspektionenin.

Licencja Blocksettle

BlockSettle jest również zgodny z europejskimi dyrektywami w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy i dlatego wymaga od KYC utworzenia konta handlowego.

Czy BlockSettle jest bezpieczny?

Tak. Jak wspomniano wcześniej, BlockSettle nie przechowuje Twojej kryptowaluty. Handel kryptowalutami na BlockSettle odbywa się bezpośrednio z Twojego osobistego portfela. W związku z tym istnieje praktycznie zerowe ryzyko utraty kryptowaluty, co miało miejsce wiele razy w przypadku scentralizowanych giełd.

Blocksettle Custody

BlockSettle przechowuje tylko Twoją walutę fiducjarną. Środki użytkowników są przechowywane na wyznaczonym koncie bankowym, które jest oddzielne od własnych rachunków operacyjnych BlockSettle. Dostęp do tego konta można uzyskać tylko za zgodą wielu interesariuszy (w tym założycieli). Oznacza to, że gdyby coś stało się z BlockSettle (np. Bankructwo), środki użytkowników są bezpieczne.

Ograniczenia BlockSettle

Chociaż każdy może użyć BlockSettle do tworzenia portfela i zarządzania swoimi istniejącymi portfelami, handel to inna historia. Rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych nie mogą obecnie handlować na BlockSettle. To samo dotyczy wszystkich mieszkańców krajów wysokiego ryzyka, zgodnie z wytycznymi Komisji UE (np. Korei Północnej).

Wymagania dotyczące transakcji na zasadzie rozliczenia blokowego

Wymagania dotyczące utworzenia konta handlowego w BlockSettle

Co więcej, na BlockSettle nie można handlować „skażonymi” bitcoinami. Dla nieznanych, skażony Bitcoin odnosi się do każdego Bitcoina, który został zidentyfikowany przez firmy badawcze blockchain, takie jak Chainalysis, jako poprzednio używany do nielegalnych celów. Pamiętaj, że może to obejmować kasyna kryptowalutowe!

To powiedziawszy, BlockSettle szanuje prywatność użytkowników – nie widzą sald konta w portfelu kryptowalut, a także nie blokują twoich aktywów, jak robią to inne firmy takie jak Coinbase. Jeśli spróbujesz handlować skażonym Bitcoinem na BlockSettle, transakcja zostanie po prostu odrzucona.

Jak działa BlockSettle?

BlockSettle jest zbudowany na bazie Open Source BlockSettle Terminal. Terminal BlockSettle to terminal stacjonarny, który jest do ściągnięcia za darmo i działa na komputerach z systemem Windows, Linux i macOS.

Pobieranie Blocksettle Terminal

Terminal BlockSettle zawiera wiele funkcji, które są łatwo dostępne poprzez zakładki u góry terminala. Należy pamiętać, że wszelkie funkcje handlowe wymagają utworzenia konta i ukończenia KYC przy użyciu aplikacji mobilnej Auth eID.

Przegląd terminala Blocksettle

Zakładka Przegląd w terminalu BlockSettle

Karta Przegląd zawiera aktualne dane rynkowe dotyczące wszystkich obsługiwanych par handlowych, zestawienie portfela (krypto i fiat), a także wszelkie zainicjowane transakcje, które nie zostały jeszcze rozliczone.

Blocksettle Terminal Trade

Zakładka Handel w terminalu BlockSettle

Karta Handel zapewnia dostęp do trzech produktów BlockSettle: Spot XBT (Bitcoin w stosunku do walut fiducjarnych), Spot FX (waluta fiducjarna w stosunku do waluty fiducjarnej) oraz Rynek prywatny (tokenizowane aktywa w łańcuchu bloków Bitcoin przeciwko Bitcoin – więcej na ten temat w sekcji Tokenizacja).

Obsługa terminali Blocksettle

Zakładka Dealing w terminalu BlockSettle

Podczas handlu na BlockSettle bierze udział dwóch uczestników: handlowcy i sprzedawcy. Handlowcy proszą o zakup aktywów, a dealerzy rywalizują o spełnienie ich żądań. Zakładka Dealing to miejsce, w którym Dealerzy mogą zobaczyć aktywne żądania od Traderów i przedstawiać konkurencyjne oferty, aby je zrealizować.

Wymagania dotyczące dealerów Blocksettle

Wymagania, aby być dealerem w BlockSettle

Handlowcy i dealerzy nie wykluczają się wzajemnie – możesz być jednym i drugim. Każdy może zostać dealerem, ale to wymaga posiadanie co najmniej 5000 EUR i utrzymywanie średniego wskaźnika wypełnienia kwotowań na poziomie 85% lub wyższym. Krótko mówiąc, oznacza to, że Twoja oferta musi być najbardziej konkurencyjna w 85% zapytań, o które konkurujesz.

Portfel Bitcoin Blocksettle

Zakładka Portfele w terminalu BlockSettle

Zakładka Portfele umożliwia oglądanie i / lub zarządzanie portfelami kryptowalut. Jak wspomniano wcześniej, do terminala można importować inne portfele sprzętowe i programowe. Umożliwia to przeglądanie, a nawet zarządzanie zimnymi portfelami, które mogą fizycznie znajdować się w innym miejscu.

Zakładka Transakcje zawiera szczegółowy przegląd wszystkich ostatnich transakcji dokonanych w BlockSettle.

Blocksettle Terminal Explorer

Eksplorator łańcucha bloków Bitcoin w terminalu BlockSettle

BlockSettle ma również wbudowany eksplorator bloków Bitcoin, który można znaleźć za pomocą zakładki Explorer. Dzięki temu możesz wyszukiwać adresy Bitcoin i transakcje Bitcoin, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie.

Widok handlu Blocksettle

Karta Wykresy w terminalu BlockSettle

Karta Wykresy pozwala zobaczyć cenę i wolumen dla różnych par handlowych na BlockSettle.

Blocksettle OTC Trading

Karta Czat OTC w terminalu Blocksettle

Wreszcie, karta Czat OTC umożliwia rozmowę z innymi użytkownikami BlockSettle za pośrednictwem pokoju rozmów, utworzenie prywatnego czatu 1 na 1, aby ustawić warunki handlowe z innym użytkownikiem, a nawet skontaktować się z obsługą klienta. Tutaj możesz wykonać true Transakcje pozagiełdowe dla Bitcoin – ani cena, ani wolumen nie są ujawniane giełdzie BlockSettle.

Mechanizm handlu BlockSettle

BlockSettle używa unikalny mechanizm handlu o nazwie Zapytanie ofertowe (RFQ). Zapytanie ofertowe jest używane we wszystkich produktach BlockSettle (Spot XBT, Spot FX i Private Market). Oto jak działa zapytanie ofertowe.

  1. Zapytanie ofertowe dotyczące konkretnego zasobu jest składane przez handlarza w zakładce Handel w terminalu BlockSettle
  2. To zapytanie ofertowe jest wysyłane do dealerów w zakładce Dealing w terminalu BlockSettle
  3. Dealerzy mają następnie 30 sekund na przedstawienie konkurencyjnej oferty dla tego zasobu – mogą modyfikować swoje stawki do zamknięcia 30-sekundowego okresu
  4. Trader może wtedy zaakceptować lub odrzucić ofertę

Za kulisami zapytanie ofertowe automatycznie generuje adres rozliczeniowy między dwiema stronami na platformie BlockSettle (zakładając, że para handlowa obejmuje Bitcoin). Tylko dwie zaangażowane strony mają kontrolę nad tym adresem rozliczeniowym, a co za tym idzie, nad procesem rozliczeniowym.

Blocksettle Trading Mechanism

Mechanizm handlowy Blocksettle Request For Quote (RFQ)

Zakładając, że Trader zaakceptuje ofertę, Bitcoin, który sprzedaje (lub kupuje) jest automatycznie przenoszony pomiędzy portfelami wybranymi przez Tradera i Dealera. W żadnym momencie procesu BlockSettle nie przejmuje opieki nad przesyłaną kryptowalutą – przenosi tylko fiat między kontami Tradera i Dealera.

Opłaty handlowe na BlockSettle

BlockSettle ma jedne z najniższych opłat transakcyjnych w kryptowalutach. Każdy z produktów BlockSettle (Spot XBT, Spot FX i Private Market) ma własny harmonogram opłat. Jeśli handlujesz Bitcoinami na Spot XBT, będziesz musiał zapłacić tylko niewielką stałą opłatę przy sprzedaży Bitcoin – kupowanie jest bezpłatne! Pamiętaj, że nie obejmuje to opłat sieciowych za transfer Bitcoin.

Opłaty transakcyjne Blocksettle

Zestawienie wszystkich opłat na BlockSettle

Opłaty handlowe między walutami fiducjarnymi na Spot FX będą miały zastosowanie zarówno do kupujących, jak i sprzedających, a na rynku prywatnym nie ma opłat handlowych za handel aktywami tokenizowanymi przeciwko Bitcoinom! Dzięki BlockSettle’s Fee Holiday nie ma obecnie żadnych opłat transakcyjnych. Koniecznie sprawdź ich harmonogram opłat ponieważ opłaty mogą ulec zmianie w przyszłości.

Handluj parami na BlockSettle

Na razie pary handlowe na BlockSettle są ograniczone do Bitcoin i fiat (przez Spot XBT) i par walutowych (przez Spot FX). W Spot XBT możesz handlować Bitcoinami (XBT) z dolarami kanadyjskimi (CAD), euro (EUR), funtem brytyjskim (GBP) i dolarami amerykańskimi (USD).

Pary rynkowe Blocksettle

Spot FX obecnie oferuje następujące pary handlowe: EUR / CAD, EUR / GBP, EUR / USD, GBP / CAD, GBP / USD i USD / CAD. W przyszłości BlockSettle zamierza dodać pary handlowe dla dodatkowych kryptowalut i walut fiducjarnych.

BlockSettle Tokenization (rynek prywatny)

Jak wspomniano wcześniej, rynek prywatny BlockSettle umożliwia tworzenie tokenizowanych aktywów na łańcuchu bloków Bitcoin, które mogą być następnie przedmiotem handlu z Bitcoinem. Odbywa się to za pomocą własnego, wewnętrznego BlockSettle Kolorowa moneta metodologia, technika używana do tokenizacji aktywów w łańcuchu bloków Bitcoin.

Przykład kolorowych monet

Przykład tego, jak kolorowe monety można wykorzystać na Bitcoinie. Zdjęcie za pośrednictwem AktualnościBitcoin

Podczas gdy BlockSettle reklamuje to jako sposób emisja akcji tokenizowanych firmy Private Market umożliwi również handel za tokenizowanymi aktywami, takimi jak sztuka, luksusowe samochody, a nawet nieruchomości. BlockSettle będzie również oferować w przyszłości tokenizowane udziały (token TET).

Blocksettle Bitcoin Tokenization

Szczegóły tokenizacji dla rynku prywatnego Blocksettle

Jeśli zastanawiasz się, czy jest to zgodne z prawem, odpowiedź brzmi: tak. Szwedzkie przepisy zezwalają na obrót jakimkolwiek tokenizowanym aktywem, o ile nie jest on już przedmiotem obrotu na rynku publicznym (np. Giełdzie). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku prywatnym BlockSettle i związanych z nim przepisach, odwiedź ten dokument.

BlockSettle vs LocalBitcoins

Być może zastanawiasz się, co odróżnia BlockSettle od innych rynków kryptograficznych peer to peer, takich jak LocalBitcoins. Istnieją trzy główne różnice:

  1. Prawdziwe P2P – kiedy zamówienie zakupu jest składane na LocalBitcoins, twoja kryptowaluta jest tymczasowo przechowywana pod opieką LocalBitcoins, która wypuszcza twoje monety do kupującego po otrzymaniu płatności. BlockSettle wykorzystuje zaufany proces RFQ i nigdy nie dotyka twojego krypto.
  2. Opłaty – BlockSettle oferuje jedne z najbardziej konkurencyjnych opłat na dowolnym rynku kryptograficznym P2P. W chwili pisania tego tekstu w BlockSettle nie ma żadnych opłat za wypłaty, depozyty lub transakcje.
  3. Funkcjonalność – LocalBitcoins oferuje tylko handel kryptowalutami. BlockSettle oferuje handel ForEx, handel OTC, zarządzanie portfelem, wbudowany eksplorator łańcucha bloków Bitcoin, a nawet tokenizację aktywów.

BlockSettle Tutorial

Aby rozpocząć handel na BlockSettle, musisz zrobić 4 rzeczy: założyć konto, zasilić konto, pobrać terminal BlockSettle, a następnie utworzyć i / lub zaimportować portfel Bitcoin. Jeśli chcesz używać BlockSettle do zarządzania portfelami Bitcoin i nie planujesz handlu, wystarczy pobrać Terminal.

Jak założyć konto w BlockSettle

Aby założyć konto na BlockSettle, będziesz musiał pobierz Auth eID Aplikacja mobilna. Jest używany do KYC i będzie potrzebny do podpisywania wybranych transakcji. Wszystko, czego potrzebujesz, aby ukończyć proces KYC, to paszport i dowód zamieszkania. Proces KYC dotyczący Auth eID trwa zwykle 1-2 godziny robocze.

Logowanie Blocksettle

Tworzenie konta na Blocksettle z Auth eID

Po utworzeniu konta przejdź do strony głównej BlockSettle i kliknij Utwórz konto. Wpisz adres e-mail użyty do utworzenia konta Auth eID, wypełnij krótki kwestionariusz due diligence, a następnie potwierdź utworzenie konta, podpisując transakcję na telefonie za pomocą Auth eID.

Jak zasilić swoje konto BlockSettle

Zakładając, że nadal jesteś zalogowany na stronie BlockSettle, przejdź do zakładki Zarządzanie kontem i kliknij Dodaj konto bankowe. Wprowadź dane swojego konta i prześlij wyciąg bankowy, aby udowodnić, że jesteś właścicielem tego konta. Kiedy klikniesz Zarejestruj konto bankowe, będziesz musiał podpisać transakcję za pomocą Auth eID.

Konto bankowe Blocksettle

Rejestracja konta bankowego na BlockSettle

Podobnie jak w przypadku procesu KYC, weryfikacja konta bankowego w BlockSettle zajmie 1-2 godzin roboczych. Po otrzymaniu powiadomienia, że ​​Twoje konto bankowe zostało zweryfikowane, wróć do zakładki Zarządzanie kontem i kliknij Wpłać. Możesz teraz wysłać środki na swoje konto BlockSettle.

Depozyt Blocksettle Bank

Wpłaty bankowe na BlockSettle

Pamiętaj, że obecnie minimalna kwota depozytu wynosi 1000 EUR (lub równowartość w GBP, PLN lub CAD), a jeśli wysyłasz pieniądze z konta bankowego spoza UE, obowiązują opłaty manipulacyjne.

Obecnie nie ma żadnych opłat za wpłaty lub wypłaty na BlockSettle, zakładając, że jesteś w Kraj SEPA. Transfer środków powinien zająć około jednego dnia, jeśli jesteś w kraju SEPA, a poza tym może zająć 2-3 transakcje.

Jak pobrać terminal BlockSettle

Po zakończeniu procesu KYC i zweryfikowaniu konta bankowego jesteś teraz gotowy pobierz Terminal BlockSettle. Jest kompatybilny z każdym komputerem z najnowszymi wersjami systemu Windows, Linux lub macOS.

Instalacja terminala Blocksettle

Po zakończeniu instalacji masz możliwość uruchomienia Wersja Testnet (która nie wykorzystuje aktywów rzeczywistych) lub Mainnet (która korzysta z aktywów rzeczywistych). Zauważ, że jeśli utworzysz portfel w wersji Testnet, nie zostanie on przeniesiony do wersji Mainnet i odwrotnie.

Jak utworzyć portfel w BlockSettle

Jeśli przypadkowo zamknąłeś początkowe okno, które wyskakuje, gdy terminal BlockSettle otwiera się po raz pierwszy, nie przejmuj się. Po prostu przejdź do prawej strony ekranu terminala i kliknij Utwórz portfel. Będziesz mieć możliwość utworzenia nowego portfela Bitcoin lub zaimportowania istniejącego.

Blocksettle Utwórz portfel

Tworzenie portfela Bitcoin w terminalu BlockSettle.

Jeśli wybierzesz opcję Utwórz nowy, zostanie wyświetlony przerażający ekran z poleceniem skopiowania wyświetlonego klucza prywatnego. To są klucze w „nie twoich kluczach, nie twoich monetach”, o których mowa na początku tego artykułu. Pamiętaj, aby zapisać klucz do portfela. Po potwierdzeniu klucza do portfela umieść ten kawałek papieru w bezpiecznym miejscu, gdzie nikt inny nie może go znaleźć. Nigdy nie udostępniaj nikomu swojego klucza prywatnego!

Po wykonaniu tej czynności będziesz mieć możliwość nazwania swojego portfela i zaszyfrowania go za pomocą hasła lub aplikacji Auth eID. Jeśli cokolwiek się stanie (np. Zapomniałem hasła), pamiętaj, że zawsze możesz odzyskać swoje konto za pomocą zapisanego klucza portfela.

Jak zaimportować portfel w BlockSettle

Aby zaimportować portfel sprzętowy do BlockSettle, po prostu podłącz urządzenie Ledger lub Trezor, kliknij Utwórz portfel, a następnie kliknij Importuj sprzęt. Trezor (Model T) i portfele sprzętowe Ledger są obsługiwane.

Import portfela Blocksettle

Importowanie portfela programowego jest nieco bardziej skomplikowane, dlatego zalecamy obejrzenie ten film o pomoc w tym. Zwróć uwagę, że portfel, który wybrałeś jako portfel podstawowy w zakładce Portfel w terminalu, będzie tym, z którego Bitcoin będzie przychodził / przechodził podczas handlu.

Jak handlować na BlockSettle

Handel na BlockSettle jest bardzo prosty. Najpierw przejdź do zakładki Handel w terminalu BlockSettle. Kliknij interesującą Cię parę aktywów (w tym przypadku XBT i CAD). Jak widać, nie ma potrzeby ustalania ceny. Po prostu kliknij zasób, który chcesz kupić lub sprzedać, i wprowadź ilość po prawej stronie.

Blocksettle Terminal Trading

Wykonywanie transakcji RFQ na terminalu Blocksettle

Po naciśnięciu przycisku Prześlij ZO w prawym dolnym rogu rozpoczyna się proces licytacji ZO opisany wcześniej. Dealerzy mają 30 sekund na konkurowanie o najlepszą cenę za sprzedawane aktywa. Następnie masz 30 sekund na podjęcie decyzji, czy zwycięska oferta jest satysfakcjonująca i będziesz musiał podpisać transakcję, aby ją potwierdzić. Jeśli uważasz, że Dealerzy poradzą sobie lepiej, możesz anulować i spróbować ponownie.

Nasza opinia na temat BlockSettle

Opracowanie BlockSettle zajęło 4 lata i to widać. Zawiera prawie każdą funkcję, jakiej może chcieć poważny trader Bitcoin lub ForEx. Potencjał tokenizowanego handlu na prywatnym rynku BlockSettle jest niezmierzony. A co najważniejsze, projekt ma skromne początki – zapoczątkowany niesamowitymi inwestycjami czasu i pieniędzy genialnych założycieli Alberta Jansona i Scotta Millara.

Blocksettle UX UI

BlockSettle nie jest tak przyjazny UX

To powiedziawszy, istnieją dwie przeszkody, które BlockSettle musi pokonać. Pierwsza to doświadczenie użytkownika. Oprócz tego, że jest dość skomplikowany, faktem jest, że przeciętny przedsiębiorca prawdopodobnie nie wykorzysta wielu funkcji oferowanych przez Terminal BlockSettle. Wymagane jest bardziej usprawnione doświadczenie, które spodoba się szerszej publiczności.

Prowadzi to do drugiej przeszkody: konkurencji. Przestrzeń wymiany kryptowalut jest niezwykle konkurencyjna, nawet w podgatunku rynku P2P. Co więcej, jednym z największych powodów, dla których ludzie decydują się na korzystanie z alternatyw P2P, jest całkowite wyeliminowanie wścibskich regulatorów.

Prywatność Bitcoin

Bitcoin.org kładzie nacisk na ochronę prywatności użytkowników.

Oprócz samodzielnej opieki prywatność finansowa jest podstawową wartością kryptowaluty. Jest to całkowicie utracone na platformach takich jak BlockSettle. Nie jest tajemnicą, że od tego czasu LocalBitcoins krwawi traderów ograniczone płatności gotówkowe i dodano wymagania KYC.

Nawet z tymi obawami BlockSettle jest szlakiem. Projekt wyszedł na nowo i jest gotowy i zdolny do wprowadzenia zmian niezbędnych do zdobycia serc (i portfeli) osób zainteresowanych ForEx i handlem kryptowalutami. Założyciele wiedzą, co robią i trwają w tym na dłuższą metę. Mamy nadzieję, że znajdą swoją niszę na tym szalonym rynku kryptowalut.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BlockSettle

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me