Recenzja Deribit: pełny przegląd wymiany

Deribit to w tej chwili jedno z nielicznych miejsc na rynku, w którym można kupić opcje na kryptowaluty.

Deribit rozszerzył również swoją ofertę produktów o Bitcoiny & Kontrakty terminowe na Ethereum. Jest to świetne, ponieważ daje handlowcom alternatywę dla status quo giełd kontraktów terminowych na Bitcoin.

Jednak Deribit jest bezpieczny i niezawodny?

W tym kompletnym przeglądzie Deribit damy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie. Podamy również kilka wskazówek, jeśli chodzi o handel kontraktami futures i opcjami.

Przegląd Deribit

Deribit został uruchomiony w 2016 roku i ma siedzibę w Amsterdamie w Holandii. Działają pod firmą Deribit B.V., która znajduje się pod adresem Stationsstraat 2 B 3851 NH, Ermelo. Giełda została uruchomiona jako platforma kontraktów terminowych i opcji Bitcoin, chociaż jest bardziej znana ze swoich opcji.

Deribit został założony przez entuzjastów Bitcoin i byłych traderów. Na przykład CEO (John Jansen) był traderem na giełdzie opcji w Amsterdamie. Podjął współpracę z obecnym CTO (Sebastian Smyczýnski) w celu opracowania wymiany, która miałaby minimalne opóźnienie i maksymalną funkcjonalność.

Inni członkowie zespołu to młodszy brat Johna, Marius, który jest dyrektorem marketingu, oraz Andrew Yanovsky, który jest głównym programistą. Możesz przeczytać więcej o członkach zespołu i ich przeszłości w o nas sekcja Deribit.

Deribit jest obecnie nieuregulowany jako broker opcji, ale dzieje się tak głównie dlatego, że europejskie organy nadzoru finansowego wciąż nie opracowały ram umożliwiających tym giełdom.

Czy Deribit jest bezpieczny?

Jednym z najważniejszych pytań, które inwestorzy chcą wiedzieć o giełdzie kryptowalut, jest to, czy jest ona bezpieczna. Aż za dobrze znamy konsekwencje korzystania z niewiarygodnej lub niepewnej wymiany.

Jest kilka rzeczy, których szukamy podczas analizy bezpieczeństwa wymiany, a te dotyczą bezpieczeństwa po stronie wymiany lub bezpieczeństwa po stronie użytkownika.

Exchange Security

Do chwili obecnej Deribit nie doświadczył żadnych naruszeń bezpieczeństwa od momentu powstania. Nie oznacza to, że są odporni, ale pokazuje, że wydają się mieć właściwe protokoły.

Jeśli chodzi o obsługę monet, Deribit twierdzi, że stosuje politykę 95% chłodni. Oznacza to, że te monety są przechowywane w trybie offline w bezpiecznym portfelu z „przerwą powietrzną”. W tym przypadku portfele są przechowywane w wielu różnych skarbcach bankowych.

Aby upewnić się, że nie ma luk w nowym kodzie i aktualizacjach, które publikuje Deribit, mają dość rozbudowany program nagród. Jest to świetne, ponieważ zachęca hakerów białych kapeluszy do znajdowania tych błędów i otrzymywania nagród, zanim zrobią to faceci z czarnego kapelusza.

Mają również kontrolę swoich kont w czasie rzeczywistym, a także unikalny silnik likwidacyjny, który zapewnia zamknięcie niedofinansowanych kont. To wszystko stanowi część funduszu ubezpieczeniowego Deribit, który pokrywamy poniżej.

Wreszcie mają również to, co nazywają „mechanizmem ryzyka”, który jest niezbędny do funkcjonowania każdej wymiany instrumentów pochodnych. To analizuje wszystkie przychodzące zamówienia, zanim trafią do księgi giełdowej i trafią do odpowiedniego silnika.

Bezpieczeństwo użytkownika

Biorąc pod uwagę, że najczęściej użytkownik jest najsłabszym ogniwem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo konta, Deribit oferuje szereg funkcji zwiększających indywidualne bezpieczeństwo.

Na początek cała komunikacja z serwerem Deribit odbywa się za pośrednictwem połączenia SSL. Możesz to potwierdzić, patrząc na kłódkę w pasku adresu przeglądarki. Jest to również dodatkowa kontrola, którą chcesz potwierdzić przed zalogowaniem, aby upewnić się, że nie znajdujesz się na stronie phishingowej.

Nawet jeśli masz złamane hasło, Deribit oferuje możliwość włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ta opcja nie jest domyślnie włączona, więc możesz chcieć ją włączyć podczas logowania.

Przypinanie adresu IP Deribit

Przypinanie Twojego adresu IP ze względów bezpieczeństwa w Deribit

Istnieje kilka innych funkcji bezpieczeństwa, które możesz włączyć w ustawieniach konta, w tym przypinanie adresu IP. Oznacza to, że gdyby ktoś zalogował się na Twoje konto z innego adresu IP, kiedy jesteś zalogowany, zakończy sesje.

Możesz także ręcznie ustawić limity czasu sesji. Standardowy limit czasu braku aktywności na koncie to tydzień, ale można go zmienić na godzinę.

Opsec 101 ✔️: Jeśli nie kontrolujesz klawiszy, nie kontrolujesz monet

Oczywiście, niezależnie od procedur bezpieczeństwa na giełdzie, nigdy nie warto zostawiać na nich dużej ilości monet.

Opłaty Deribit

Biorąc pod uwagę, że Deribit jest platformą handlową, opłaty giełdowe są ważne. Jest to szczególnie ważne, jeśli handlujesz dużym wolumenem za pomocą instrumentów lewarowanych, które można zlikwidować lub dostarczyć.

Oto struktura opłat w Deribit:

Opłaty za wymianę

Jak większość innych giełd, Deribit działa w modelu „twórcy-biorcy”. Oznacza to, że ci traderzy, którzy zapewniają płynność księgom Deribit, otrzymają niższą opłatę (lub nawet rabat) niż ci handlowcy, którzy ją przyjmą.

zmieszany ❓: Zasadniczo otrzymujesz prowizję za wykonanie zlecenia „rynkowego”, a przy zleceniu z limitem „Tylko Post” możesz otrzymać prowizję od producenta. Omówimy je poniżej.

W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin / Ethereum pobierają od twórców rabat w wysokości 0,02% / 0,025% i pobierają opłatę taker w wysokości 0,05% / 0,075%. Patrząc na wieczny kontrakt futures, rabat dla twórców wynosi 0,025%, a opłata dla przyjmującego wynosi 0,05% zarówno dla Bitcoina, jak i Ethereum.

Bitcoin
Rodzaj opłaty Futures Wieczna przyszłość Opcje *
Producent 0,02% (Rabat) 0,025% (Rabat) 0,04%
Taker 0,05% 0,075% 0,04%
Dostawa 0,025% 0,025% 0,02%
Likwidacja 0,35% 0,375% 0,19%
Ethereum
Producent 0,025% (Rabat) 0,025% (Rabat) 0,04%
Taker 0,075% 0,075% 0,04%
Dostawa 0,025% 0,025% 0,02%
Likwidacja 0,90% 0,90% 0,19%

Jeśli chodzi o opcje, Deribit nakłada ograniczenia na opłaty. Nigdy nie mogą być wyższe niż 20% kosztu opcji. Dotyczy to tak naprawdę tylko tych, którzy są głęboko pozbawieni opcji pieniężnych, które są naprawdę tanie.

Opłaty likwidacyjne dotyczą opłat, które Deribit pobierze za zlecenia likwidacji. Są one realizowane przez Deribit dla kont, na których wyczerpał się depozyt zabezpieczający. W tym przypadku większość opłat trafia do funduszu ubezpieczeniowego Deribit.

Fundusz ubezpieczeniowy ❓: To jest fundusz, który chroni traderów przed „socjalizowanymi stratami”. Poniżej wyjaśniamy to szczegółowo

Oto dokładne opłaty za likwidację, które trafiają do funduszu ubezpieczeniowego Bitcoin / Ethereum:

  • Futures: 0,30% / 0,90%
  • Wieczyste: 0,30% / 0,90%
  • Opcje: 0,15% / 0,19%

Finansowanie & Opłaty karencji

Deribit nie pobiera opłaty za wpłaty monet na giełdę. Będą jednak pobierać opłatę za wypłaty. Opłata ta jest oparta na opłacie za wydobycie, która jest obecnie stosowana w sieci.

Może się to nieznacznie różnić od opłat, które można zobaczyć na otwartym rynku. Dzieje się tak, ponieważ przy przetwarzaniu wypłaty Deribit pobierze opłatę, która według nich najlepiej dotyczy sieci. Jeśli może być nieco wyższa lub nieco niższa na podstawie grupowania transakcji.

Rejestracja w Deribit

Zakładając, że chcesz się zarejestrować i wypróbować Deribit, musisz utworzyć konto. Możesz przejść do ich sekcji rejestracji i zarejestrować swoje dane.

Privacy Hawks &# 128374; ️: Deribit to anonimowa giełda kryptowalut, więc nie musisz podawać swojego nazwiska. Wystarczy alias!Zapisz się

Informacje wymagane do rejestracji w Deribit

Gdy podasz im szczegóły, wyślą Ci wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym. Po kliknięciu tego linku Twoje konto będzie w pełni funkcjonalne i będziesz mógł zacząć z niego korzystać. Teraz jest chyba najlepszy moment, aby skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli chcesz zabezpieczyć swoje konto.

Deribit Testnet

Coś, co ma Deribit, a nie jest dostępne na wielu giełdach, to sieć testowa na żywo dla wszystkich użytkowników. Możesz myśleć o tym jako o oddzielnym koncie demo. Dostęp do tego można uzyskać na test.deribit.com. Będziesz musiał utworzyć inne konto, ale jeśli chcesz, możesz użyć tych samych poświadczeń.

Po zarejestrowaniu się i utworzeniu konta tutaj otrzymasz 10 BTC jako fundusze demo. Możesz teraz handlować nimi tak, jak na koncie rzeczywistym i przetestować swoje strategie. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących inwestorów, którzy dopiero przyzwyczaili się do opcji / kontraktów futures. Lub może być również używany przez tych handlowców, którzy chcą poczuć interfejs Deribit.

Poślizg &# 129407 ;: Jedyną rzeczą, której Testnet nie może odtworzyć, jest „poślizg” zamówień na żywo

Ta domena jest również przydatna dla tych z Was, którzy chcieliby tworzyć boty w Deribit API. To da im szansę na udoskonalenie swoich algorytmów kryptowalut, zanim będą mogli je włączyć na rzeczywistych kontach.

Finansowanie & Wycofanie

Jeśli jesteś zadowolony z handlu i chciałbyś zacząć handlować na koncie rzeczywistym, będziesz musiał zasilić swoje konto. Deribit to giełda wyłącznie kryptowalutowa i niestety nie możesz zasilić swojego konta żadnymi pieniędzmi Fiata.

Dlatego, jeśli masz tylko fundusze Fiata i chciałbyś handlować z Deribit, musisz skorzystać z tak zwanej wymiany bramek fiat. Są to giełdy takie jak Bitstamp, Coinbase, Kraken (lub Twój lokalny odpowiednik).

Gdy już będziesz mieć swój Bitcoin, będziesz musiał wysłać go na swoje konto Deribit. Możesz to zrobić, naciskając przycisk „Wpłata” w prawym górnym rogu panelu online. Będziesz wtedy musiał wygenerować adres wpłaty, na który możesz wysłać środki.

Wpłać środki

Tworzenie adresu depozytu Bitcoin

Gdy już uzyskasz ten adres i wyślesz środki, Deribit będzie na nie czekał jedno potwierdzenie i doładuj swoje konto. Oznacza to, że możesz handlować znacznie szybciej, ponieważ większość giełd wymaga co najmniej trzech potwierdzeń.

Wskazówka Pro ✔️: Użyj eksploratora bloków Bitcoin do śledzenia transakcji

Jeśli chodzi o wypłaty, jest to równie proste. Będziesz musiał utworzyć nowy profil portfela z nazwą i dołączyć swój zewnętrzny adres portfela. Po wykonaniu tej czynności możesz przetworzyć wypłatę.

Wypłata środków Deribit

Wybór portfela do wypłaty w Deribit

Deribit mówi, że spróbują to zrobić natychmiast, ale będzie to oczywiście zależało od tego, czy fundusze są dostępne w ich gorącym portfelu. Jeśli będą musieli uzupełnić swoje fundusze z chłodni, być może trzeba będzie trochę poczekać.

Platforma Deribit

Nadszedł czas, aby wejść do brzucha bestii i zbadać platformę i wymiany. Od pierwszego spojrzenia jesteśmy pod wrażeniem. Platforma wygląda na bardzo funkcjonalną, ale wydaje się być również stosunkowo intuicyjna.

W porównaniu z innymi giełdami futures jest również bardziej atrakcyjny z punktu widzenia interfejsu użytkownika (UI). Menu są rozmieszczone na lewym pasku bocznym i zawierają wszystkie opcje rynków, często zadawane pytania i inną ważną dokumentację. Deribit przetłumaczył również stronę internetową i platformę na wiele różnych języków.

Masz również wiele funkcji, jeśli chodzi o zarządzanie kontami. Na przykład, możesz założyć różne subkonta, cross-margin pomiędzy kontami, a także uzyskać kompleksowe zestawienie statystyk handlowych.

Dla nocnych sów &# 129417 ;: Możesz przełączyć interfejs na ciemny motyw w prawym górnym rogu platformy.

Istnieje również obszerna dokumentacja i treści, które pomogą Ci rozpocząć handel. Obejmują one przeglądy ich instrumentów handlowych, a także bardziej ogólne informacje o samej giełdzie. Mają też pomocni filmy który może wyjaśnić ci ten proces.

Giełda kontraktów futures

Jeśli handlowałeś kontraktami futures na innych giełdach, takich jak BitMEX, to giełda futures jest dla Ciebie znanym terytorium (zobacz naszą recenzję BitMEX). Rynki będą się zmieniać zgodnie z datą wygaśnięcia kontraktu futures. Następnie możesz zdecydować, czy zająć pozycję długą, czy krótką jako „kup” lub „sprzedaj”.

Podobnie jak inne giełdy, Deribit oferuje również to, co nazywa się „perpetual futures”. Są to w zasadzie tylko umowy, które nie mają daty wygaśnięcia. Możesz myśleć o nich jako o zmiennym kontrakcie futures i są one równoważnymi kontraktami CFD (kontraktami na różnice) i instrumentami pochodnymi typu spread betting.

Poniżej zrzut ekranu z giełdy Deribit Perpetual Futures. Możesz zobaczyć księgi zamówień, ostatnie transakcje, a także formularz zleceń w jednym miejscu. Masz również dostęp do swoich bieżących zleceń i transakcji na żywo tuż poniżej tego.

Giełda kontraktów terminowych Deribit

Platforma wymiany kontraktów terminowych na kontrakty wieczysteUwaga ✍️: Platforma będzie wyglądać dokładnie tak samo dla kontraktów futures, które mają określony czas wygaśnięcia, jak również na rynku Ethereum

Podobnie jak większość profesjonalnych giełd, Deribit również zintegrował technologię wykresów Tradingview na swojej platformie. To marzenie, jeśli jesteś krypto-analitykiem technicznym i szukasz najlepszego narzędzia, oprogramowania do tworzenia wykresów wskaźników.

Oczywiście, po co jest analiza techniczna, jeśli nie masz zaawansowanej funkcjonalności zamówienia. Deribit oferuje szereg opcji dotyczących składania i obsługi zamówień. Omówimy to poniżej.

Wymiana opcji

Kiedy przejdziesz do giełdy opcji, zobaczysz wszystkie rynki opcji. Jest to prawdopodobnie nieco bardziej skomplikowane dla niewtajemniczonego tradera, kiedy po raz pierwszy na to spojrzy. Przedstawiają różne wygaśnięcia, rodzaj opcji i strajk na platformie. Podają również inne ważne dane, takie jak zmienność, delta, otwarte zainteresowanie itp.

Pełny przegląd teorii opcji wykracza poza zakres tej recenzji, ale możesz przeczytać nasz kompletny przewodnik po opcjach kryptowalut, jeśli potrzebujesz więcej informacji. Poniżej zrzut ekranu z rynku opcji Deribit. To po prostu daje Ci pełne „ukształtowanie terenu”.

Wymiana opcji na Deribit.com

Interfejs użytkownika Deribit Option Exchange

Na powyższej platformie znajdują się księgi zleceń z rynków opcji 31 ​​maja 2019 r. I 7 czerwca 2019 r. Jak widać, istnieje mnóstwo informacji, które można zebrać z platformy opcji Deribit.

Możesz zobaczyć dynamikę portfela opcji w górnej części ekranu. Poniżej możesz zawęzić rynki według określonych filtrów. Może to dotyczyć ceny, otwartych pozycji lub nawet opcji „Grecy”.

Grecy &# 128305 ;: Są to parametry opcji, takie jak „Delta”, „Theta”, „Gamma” itp. Możesz przeczytać znacznie więcej o greckich opcjach tutaj

Jeśli chcesz handlować określoną opcją, istnieją dwie metody, których możesz użyć, aby zawęzić dokładną opcję. Możesz zawęzić kryteria wyszukiwania w prawym górnym rogu lub wybrać opcję w konkretnym formularzu zamówienia.

Po kliknięciu określonej opcji w podglądzie rynku zostanie wyświetlony formularz zamówienia opcji. W tym przypadku wybraliśmy najbardziej płynny rynek, opcję kupna 6500 USD wygasającą z końcem listopada 2018 r. Poniżej znajduje się konkretny formularz zamówienia, w którym zobaczysz arkusze zamówień.

Formularz zamówienia opcji Deribit

Formularz zamówienia dla wybranej opcji na rynku

W tym formularzu możesz sprecyzować swoje zamówienie lub nawet zmienić typ opcji w lewym górnym rogu. Oczywiście zauważysz, że im dalej bez pieniędzy / w pieniądzach bierzesz swoje opcje, tym mniej płynny staje się rynek.

Istnieje również szereg innych parametrów formularza zamówienia, które warto rozważyć. Poniżej przedstawiamy pełny przegląd funkcji zleceń Deribit, zarówno dla kontraktów terminowych, jak i opcji.

Jedyne, co zauważyliśmy w przypadku opcji Deribit, to ogólny brak płynności dla tych opcji, które nie są w pieniądzu lub są głęboko w pieniądzu. Może to ograniczyć zakres strategii opcyjnych, które możesz zastosować.

Formularze zamówień

Jak wspomniano, Deribit oferuje dość szeroki wachlarz opcji zleceń zarówno na instrumentach kontraktów futures, jak i na opcjach. Może to pomóc w ulepszeniu Twojej strategii handlowej.

Przede wszystkim przyjrzyjmy się formularzom zleceń kontraktów futures. Poniżej znajduje się formularz zamówienia na wieczny rynek Bitcoin, który mamy na powyższym zrzucie ekranu.

Formularz zamówienia kontraktów terminowych Deribit.com

Formularz zamówienia kontraktów terminowych na kontrakty terminowe Deribit

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że możesz zawęzić formularz zamówienia, aby był denominowany w USD lub BTC. Jest to unikalne dla Deribit i pozwala początkującym inwestorom ocenić poziomy marży w USD.

Wskazówka Pro &# 128175 ;: Możesz skorzystać z kalkulatora zamówień w prawym górnym rogu, aby szybko określić zysk / stratę

Istnieją cztery różne rodzaje zleceń, które można składać za pomocą instrumentów futures. Są to następujące:

  • Limit: To jest zamówienie, które jest składane po z góry określonej cenie. Zostanie anulowane tylko po wykonaniu lub po ręcznym usunięciu
  • Rynek: Zamówienia te są składane w taki sposób, aby były realizowane natychmiast. Będzie to oferta sprzedaży i kupna
  • Stop-Market: Jest to zlecenie rynkowe, które będzie zawierać stop loss. Zostanie zrealizowany po cenie rynkowej, a wtedy będziesz mieć stop loss, aby chronić straty
  • Stop-Limit: Prawie to samo, co stop-market, z tą różnicą, że będzie to zlecenie z limitem i stop.

W przypadku zleceń z limitem możesz również określić, jak długo chcesz, aby zlecenie było żywe. Na tym właśnie polega „życie porządkowe”. W Deribit istnieją trzy takie parametry:

  • Ważne do rozliczenia (GTC): To zlecenie z limitem pozostanie otwarte na stałe. Jedynym momentem, w którym zostanie zamknięte, jest ręczne anulowanie lub wykonanie zlecenia
  • Wypełnij lub zabij (FOK): Spowoduje to natychmiastowe wykonanie zamówienia w całości lub jego brak. Innymi słowy, nie może być zamówień częściowych.
  • Natychmiastowe lub zabijanie (IOC): Jest to podobne do zlecenia FOK z wyjątkiem tego, że pozwala na częściową realizację. Innymi słowy, wykona część zamówienia, którą może, i anuluje te części, których nie można wykonać.

To, które życie zlecenia powinieneś wykorzystać, zależy od twojej strategii handlowej. GTC jest świetne, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi zleceniami, chociaż nie jest idealne do szybkiej realizacji.

Zatrzymaj wyzwalacz &# 128299 ;: Ustawiając stop, masz trzy opcje „ceny wyzwalania” dla referencyjnej ceny stop. Są to ostatnia cena, cena rynkowa i cena indeksu. Możesz przeczytać o nich więcej tutaj.

Na koniec masz jeszcze trzy parametry zamówienia, które możesz rozważyć. Są to „Post”, „Ukryte” i „Zmniejsz”.

Zamówienia pocztowe to takie, które zawsze będą wprowadzane do księgi zamówień jako zamówienie „producenta”. Ukryte zamówienia to takie, które nie pojawiają się w książce zamówień, a Reduce tylko kiedykolwiek zmniejszy wielkość Twojej pozycji.

Jeśli chodzi o zlecenia opcji, masz większość tych samych parametrów (z wyjątkiem zleceń stop). Wyjątkowość formularza zamówienia opcji polega na tym, że oprócz wartości BTC i dolara masz również Zmienność implikowana (IV) opcji.

Są one przeznaczone dla bardziej profesjonalnych traderów opcji, ale pozwala ci to na zdefiniowanie IV dla twojej opcji. IV jest używany jako główny wkład w cenę opcji, więc definiując ją, dostosowujesz cenę, którą jesteś gotów zapłacić.

Marża i dźwignia finansowa

Jak być może już wiesz, w Deribit nie handlujesz produktami fizycznymi, ale raczej instrumentami pochodnymi. Są to oczywiście instrumenty lewarowane, ponieważ będziesz musiał zaksięgować depozyt za pozycję. Obejmuje to początkowy depozyt zabezpieczający oraz depozyt zabezpieczający.

Futures

W przypadku kontraktów terminowych, początkowy depozyt zabezpieczający wynosi 1% pozycji dla Bitcoina i 2% pozycji dla Ethereum. Oznacza to dźwignię 100x dla kontraktów BTC i 50x dla ETH.

To jest nie stała i będzie wzrastać w sposób liniowy. To jest 0,5% na wzrost o 100 BTC w kontrakcie Bitcoin i 1% wzrost na 10000 ETH w kontrakcie Ethereum. Poniżej znajduje się wzór, którego używają do zastosowania początkowego depozytu zabezpieczającego:

BTC IM = {1% + (wielkość pozycji w BTC) * 0,005%} * {wielkość pozycji w BTC}

ETH IM = {2% + (wielkość pozycji w ETH) * 0.0001%} * {wielkość pozycji w ETH}

Jeśli chodzi o margines utrzymania, zaczyna się on od 0,55% dla BTC i 1,0% dla ETH. Zwiększy się o 0,5% na wzrost o 100 BTC dla pozycji Bitcoin i pozycji Bitcoin. W przypadku Ethereum wzrośnie o 1,0% na wzrost o 10 000 ETH w rozmiarze pozycji.

Poniżej znajduje się wzór używany do określenia marginesu utrzymania (MM):

BTC MM = {0,55% + (wielkość pozycji w BTC) * 0,005%} * {wielkość pozycji w BTC}

ETH MM = {1,0% + (wielkość pozycji w BTC) * 0,0001%} * {wielkość pozycji w BTC}

Ceny rozliczenia kontraktu futures są oparte na tym, co nazywają „ceną rynkową”. Cena ta jest obliczana na podstawie ich własnego wewnętrznego indeksu Deribit BTC, który sam pochodzi z cen na wielu różnych giełdach. Możesz przeczytać więcej o tym, jak jest obliczany w dokumenty.

Opcje

Patrząc na opcje, nie musisz umieszczać marginesu dla opcji długich. Wynika to z charakteru tych wypłat, nigdy więcej nie będziesz musiał wnosić zabezpieczenia. Masz ograniczone ryzyko spadku, które jest kosztem opcji.

Uwaga ✍️: Jeśli nie masz doświadczenia z opcjami, sugerujemy unikanie ich skracania i trzymanie się bardziej znanych terminów. Mogą być ryzykowne, jeśli nie wiesz, jak nimi handlować

Musisz jednak zaksięgować depozyt zabezpieczający dla krótkich pozycji opcji. Biorąc pod uwagę wyjątkowe ryzyko związane z tymi instrumentami, obliczenia są znacznie bardziej skomplikowane. Będą również różnić się w zależności od tego, czy jest to opcja call / put.

Oto wymagania dotyczące początkowego depozytu zabezpieczającego i depozytu zabezpieczającego dla krótkiej rozmowy:

IM = maksymalna (0,15 – kwota poza kwotą pieniężną / cena znaku bazowego, 0,1) + cena rynkowa opcji

MM = 0,075 + cena marki opcji

A oto krótka opcja sprzedaży:

IM = Maximum (Maximum (0.15 – Out of the Money Amount / Underlying MarkPrice, 0.1) + markprice_option, Maintenance Margin)

MM = maksymalna (0,075, 0,075 * opcja_ceny_znaku) + opcja_cena_znaku

To oczywiście tylko krótki przegląd warunków marginesu. Jeśli bardziej dogłębnie przeanalizujesz specyfikę kontraktu, wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego itp., Możesz przeczytać o tym w ich Dokumenty.

Margines portfela

Bardziej zaawansowani traderzy wśród nas mogą poprosić Deribit o zastosowanie tzw. „Portfolio Margin”. Dzięki temu Deribit zastosuje marżę opartą na historycznej zmienności Twojego portfela. Łączy również pozycje, które masz zarówno w kontraktach futures, jak i opcjach.

Na przykład, jeśli masz pozycje, które częściowo kompensują zagregowane ryzyko dla portfela, Deribit może zastosować niższą marżę. Teoretycznie mogą pozwolić ci na większą dźwignię finansową w konkretnej transakcji.

Aby się zakwalifikować, musisz przez cały czas utrzymywać na swoim koncie minimum 0,5 BTC. Aby złożyć wniosek, musisz również mieć doświadczenie w handlu instrumentami opcyjnymi. W sekcji Marginesy opcji znajduje się cała sekcja o tym, jak działa marża portfela.

Fundusz ubezpieczeniowy

Skoro już jesteśmy przy marżach i wysoko lewarowanych transakcjach, warto wspomnieć o funduszu ubezpieczeniowym Deribit. Dla handlowców, którzy wcześniej używali BitMEX, jest to ta sama koncepcja, co ich giełda.

Fundusz ubezpieczeniowy to w zasadzie pula BTC, która pozostaje w rezerwie na wypadek bankructwa pozycji traderów. Jest finansowany z opłat pobieranych przez Deribit za zlecenia likwidacji (podane powyżej). Są one następnie dodawane co godzinę do funduszu ubezpieczeniowego.

Fundusz ubezpieczeniowy Deribit

Całkowita kwota BTC w funduszu ubezpieczeniowym Deribit

Jak widać na powyższym obrazku, fundusz ubezpieczeniowy Deribit wynosi obecnie 142BTC. Dopóki w funduszu znajduje się niezerowa kwota BTC, inwestorzy mogą wycofać niezrealizowane zyski z kontraktów futures.

Jeśli jednak fundusz ubezpieczeniowy zostanie w jakiś sposób wyczerpany, reszta handlowców jest na haku, a zbankrutowani handlowcy zostaną „uspołecznieni” wśród zwycięskich inwestorów. Zasadniczo można myśleć o funduszu ubezpieczeniowym jako o zbiorowym funduszu ograniczania ryzyka.

Aplikacja mobilna Deribit

Chociaż aplikacje mobilne nigdy nie mogą dorównać funkcjonalnościom platform internetowych i opartych na kliencie PC, mogą być pomocne dla tych handlowców, którzy nie mogą być przy biurkach przez cały dzień. Mogą być również pomocne jedynie w monitorowaniu pozycji na żywo.

Deribit ma własną aplikację natywną, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Jest to zaleta, którą mają w porównaniu z BitMEX, który nie ma żadnych aplikacji. Podobnie aplikacja Deribit może działać szybciej niż inne aplikacje mobilne oparte na giełdzie, ponieważ jest połączona za pośrednictwem interfejsu API.

Po przejrzeniu aplikacji wydaje się, że jest wiele funkcji. Na przykład, możesz uzyskać dostęp zarówno do opcji, jak i giełdy kontraktów futures, a to daje ci te same przeglądy i opcje zamówień, które znajdziesz w aplikacji internetowej.

Aplikacja mobilna Deribit

Zrzuty ekranu aplikacji Deribit na Androida

Jeśli chodzi o opinie, użytkownicy nie otrzymali żadnych recenzji w serwisie Sklep Apple. Byli jednak użytkownicy, którzy przesłali recenzje na temat Sklep Google Play. Na ogół były całkiem pozytywne, chociaż pojawiła się pewna konstruktywna krytyka.

Na przykład niektórzy handlowcy nie zgadzali się z faktem, że aplikacja była obciążona danymi i energią. Był też jeden lub dwa błędy, które wymagały naprawienia. Niektórzy użytkownicy wyrazili obawy, że potrzebują klucza API do korzystania z aplikacji i nie czują się komfortowo z tą opcją logowania.

Musielibyśmy się zgodzić z niektórymi z tych użytkowników.

Chociaż połączenie API rzeczywiście sprawia, że ​​aplikacja jest szybka, jest mniej bezpieczna niż korzystanie ze standardowych lokalnych uwierzytelnień mobilnych. Być może jest to coś, co Deribit mógłby rozważyć zaadaptowanie do późniejszych wersji aplikacji, które mają się pojawić pod koniec 2018 roku.

Deribit API

Dla tych handlowców, którzy lubią tworzyć własne boty i algorytmy handlowe, będą chcieli skorzystać z API Deribit. W rzeczywistości jest to dość rozbudowany system API, który ma szereg funkcji dla programistów.

Deribit ma zarówno REST API, jak i Websocket API. Pierwsza ma część publiczną i prywatną. Jeśli chciałeś tylko tworzyć aplikacje korzystające z danych rynkowych itp., Możesz to zrobić, korzystając z publicznego interfejsu API. Jeśli jednak chcesz uzyskać dostęp do prywatnego interfejsu API, Twoje żądania muszą być podpisane za pomocą klucza API.

Aby uzyskać klucz API, przejdź do swojego konta i kliknij kartę API. Będziesz wtedy musiał poprosić o klucz API. Upewnij się, że po uzyskaniu klucza API zapisujesz również klucz dostępu w bezpiecznym miejscu. Dzieje się tak, ponieważ jest to jedyny sposób na odzyskanie klucza API w przypadku utraty.

Żądanie klucza API Access Deribit

Żądanie dostępu do klucza API Deribit

Podobnie jak ogólny środek bezpieczeństwa, musisz być bardzo ostrożny z kluczami API. Jeśli złapie go jakiś oszust lub haker, może on wysyłać krnąbrne transakcje na Twoje konta. Tag konsoli interfejsu API zawiera wszystkie informacje dotyczące interakcji z interfejsem API. Jeśli chodzi o limity szybkości w API, mają prosty limit 300 żądań na sekundę.

Coś innego, co robi Deribit, a czego nie ma na innych giełdach, to to, że oferują programistom kolokacja w ich centrum danych. Zasadniczo oznacza to, że można ustawić swoje serwery handlowe bezpośrednio w pobliżu serwerów Deribit w celu zmniejszenia opóźnień. Ich centrum danych znajduje się w centrum danych OVH w Strasburgu.

W tym miejscu warto też wspomnieć, zanim przejdziemy do aplikacji mobilnej, że ta aplikacja działa poprzez API. Dlatego też, jeśli rozważałeś użycie aplikacji mobilnej Deribit, w każdym przypadku będziesz musiał poprosić o klucz API.

Obsługa klienta Deribit

Inwestorzy, którzy byli aktywni podczas hossy 2017-2018, będą wiedzieć z pierwszej ręki, jak trudne było to, jeśli chodzi o obsługę klienta na wielu giełdach kryptowalut. Dni wolne i bilety bez odpowiedzi.

Jak więc wypada Deribit?

Wydaje się, że mają wszystkie standardowe opcje obsługi klienta. Po pierwsze, mają szereg konkretnych e-maili, do których można dotrzeć z ich strony kontaktowej. Nie mają jednak sekcji kontaktowej online, podobnej do tej, którą udostępnia wiele innych giełd.

E-maile kontaktowe Deribit

Adresy e-mail używane do kontaktu z Deribit

Biorąc pod uwagę, że nie wymagają one weryfikacji Twojej wymiany, nie musisz czekać na nich, aby sprawdzić jakiekolwiek dokumenty, tak jak robią to na wielu innych giełdach. Były to często najwolniejsze procesy na tych giełdach.

Jeśli chcesz mieć z nimi bardziej bezpośredni kontakt, zawsze możesz dołączyć do ich kanału wsparcia Telegram. Mają też Świergot konto, na którym wydają się być stosunkowo aktywne, więc możesz z nich również korzystać.

Najlepsza wskazówka ✔️: Jeśli Twoje pytanie ma charakter rutynowy, możesz przejść do sekcji FAQ. Jest dość obszerny i najprawdopodobniej zawiera tam odpowiedź na twoje pytanie.

Program partnerski Deribit

Jeśli zdarzy się, że masz stosunkowo dużą liczbę obserwujących w Internecie, możesz skorzystać z programu partnerskiego Deribit. Podobnie jak w przypadku innych programów polecających giełdy, daje to udział w prowizji handlowej dla użytkowników, których polecasz.

Zasadniczo, jeśli nakłonisz swoich poleconych do zarejestrowania się i rozpoczęcia korzystania z Deribit, otrzymają oni 10% rabatu na opłaty transakcyjne przez okres do 6 miesięcy. Za polecenie, otrzymasz 20% tych opłat transakcyjnych przez pierwsze 6 miesięcy. Następnie otrzymasz 10% bezterminowo.

Jest to lepsze niż oferta partnerska, która jest obecnie dostępna na BitMEX, w której zaczniesz od 10% stałego. Jest jednak nieco mniej atrakcyjny niż Binance, gdzie otrzymasz 20% nieograniczonych możliwości.

Jeśli chciałeś skierować kilka osób do Deribit, warto zaopatrzyć się w link partnerski. Możesz to uzyskać w sekcji partnera na swoim koncie. Poniższy zrzut ekranu przedstawia pulpit Twojego partnera.

Program partnerski Deribit

Uzyskanie linku partnerskiego, aby wysłać znajomym

Otrzymujesz dwa linki, na które możesz wysłać swoje skierowania, a są to strona główna lub formularz rejestracyjny.

Uwaga ✍️:Zalecamy zapoznanie się z warunkami programu partnerskiego, aby upewnić się, że Twoja praktyka marketingowa / polecająca jest uczciwa.

Co nam się nie podobało

Oczywiście żadna recenzja nie byłaby kompletna bez przyjrzenia się niektórym z największych wad, które moglibyśmy zidentyfikować na giełdzie Deribit.

Po pierwsze, chociaż szeroki wachlarz instrumentów opcyjnych dostępnych na Deribit świetnie nadaje się do wdrażania strategii opcyjnych, brak płynności na niektórych rynkach może to utrudniać. Tak naprawdę nie jest to wina Deribit, ale raczej wynika z braku wolumenu dla traderów po drugiej stronie.

Obecnie Deribit ma tylko rynki Bitcoin i Ethereum bez innych altcoinów. Jeśli chcesz handlować na tych rynkach, musisz rozważyć alternatywę, taką jak Kraken lub IQ Option.

Deribit nie jest również otwarty dla handlowców z określonych regionów, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada czy Holandia. Blokują adresy IP z tych obszarów geograficznych. Wynika to z przepisów obowiązujących w tych krajach w zakresie finansowych papierów wartościowych.

Niektórzy handlowcy używali VPN do utworzenia anonimowego konta. Jednak łamie to Warunki korzystania z usługi Deribit i może wiązać się z ryzykiem. Jeśli zdarzy się, że Deribit będzie potrzebował weryfikacji w przyszłości, mogą nie być życzliwie nastawieni do łamania Warunków korzystania z usługi.

Wreszcie, chociaż brak finansowania walutowego Fiata nie jest problemem dla większości handlowców kryptowalut, może to być niewielką przeszkodę dla tradycyjnych traderów, którzy mogliby z łatwością korzystać z CFD lub platformy do zakładów typu spread, która akceptuje USD, EUR, GBP itp..

Wniosek

Byliśmy mile zaskoczeni naszą recenzją Deribita. Giełda jest jedną z najbardziej funkcjonalnych, jakie widzieliśmy, która zadowoli większość profesjonalnych handlowców. Jest również stosunkowo intuicyjny i oferuje wiele zasobów dla niektórych nowszych traderów.

Bardzo spodobała nam się również koncepcja „konta demo” w ich sieci testowej. Może to być korzystne dla wszystkich inwestorów, którzy rozważają przejście z innej giełdy. Daje im to większą perspektywę na całą giełdę, zanim wpłacą środki na żywo.

Tak, jest kilka problemów, które naszym zdaniem wymagają poprawy. Jednak nie powinny one przesłaniać pozostałych korzyści płynących z wymiany. Opcje Bitcoin wciąż znajdują się na początkowym etapie wdrażania, a wraz z przejściem większej liczby traderów wolumen i świadomość wzrośnie.

Podsumowując, świetna giełda, jeśli chcesz handlować opcjami Bitcoin i silną alternatywą dla BitMEX do handlu kontraktami futures.

Ostrzeżenie ⚡️: Handel lewarowanymi produktami futures jest niezwykle ryzykowny. Upewnij się, że praktykujesz odpowiednie zarządzanie ryzykiem

Wyróżnione zdjęcie za pośrednictwem Deribit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me