Recenzja Huobi Exchange: kompletny przewodnik dla początkujących

W tej recenzji Huobi przyjrzymy się jednej z najbardziej znanych giełd kryptowalut z korzeniami w Chinach.

Giełda znacznie się rozwinęła od tego czasu i jest jedną z platform, do których handlowcy mogą sięgać po najbardziej obiecujące Altcoiny.

Najważniejsze jednak pytanie brzmi, czy można jej ufać?

Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, zagłębiając się w tę wymianę i podając wszystko, co musisz wiedzieć. Przyjrzymy się pokryciu aktywów, wsparciu, opłatom, platformie, wsparciu i wielu innym czynnikom do rozważenia.

Przedstawimy również przegląd tego, jak najlepiej wykorzystać platformę Huobi, jeśli zdecydujesz się skorzystać z giełdy. Mając to na uwadze, przejdźmy od razu.

Przegląd Huobi

Giełda Huobi.pro jest spółką zależną globalnej grupy Huobi. Ta ostatnia została założona w 2013 roku przez Leona Li i była jedną z największych giełd kryptowalut w Chinach. Grupa Huobi ma swoją główną siedzibę w Singapurze i zaczynała od zaledwie 10 pracowników.

Od momentu założenia giełda rozwijała się wraz ze wzrostem rynków. Firma zwiększyła wolumen, aby stać się czwartą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie i otworzyła biura w Japonii, Hongkongu, Chinach kontynentalnych i Korei. Rozrosły się do ponad 1000 pracowników.

Huobi Global założył również biuro w USA, oczekując uruchomienia swojego oddziału handlowego w USA. Będzie to amerykańska strona giełdy, która będzie obsługiwać tylko klientów z USA. Zostanie on uruchomiony w lipcu 2018 r.

Chociaż są to tylko biura Huobi, twierdzą, że mają handlowców pochodzących z ponad 130 krajów na całym świecie, którzy korzystają z ich platformy.

Huobi Global jako firma macierzysta również rozszerzyła swoją działalność na szereg innych przedsięwzięć biznesowych w dziedzinie kryptocurreny. Są to między innymi takie przedsięwzięcia jak wydobycie, rozwój, a także inwestowanie w startupy oparte na blockchain.

To wyraźnie pokazuje, że Huobi jest dość zaawansowaną i uznaną giełdą kryptowalut. Możesz czuć się nieco wygodniej handlując z nimi niż na innych giełdach o mniejszym wolumenie.

Opłaty Huobi

Chociaż wielkość giełdy i zasięg są ważnymi kwestiami dla tradera, najważniejsze kryteria sprowadzają się do wpływu na jego portfel. Opłaty za wymianę są czasami tym, co może wpłynąć na doświadczenie i rentowność traderów.

W tym celu opłaty Huobi wydają się być jednymi z najbardziej rozsądnych i prostych na rynku. Działają w podobny sposób jak wiele innych giełd, ponieważ mają harmonogram opłat producenta / takera.

Co to dokładnie znaczy?

Po prostu jako producent dodajesz płynność do ksiąg zamówień Huobi. Dzieje się tak, gdy składasz zlecenie z limitem, które jest poniżej najnowszej ceny kupna i powyżej ostatniej ceny sprzedaży.

Z drugiej strony, kiedy składasz zamówienie i jest ono natychmiast dopasowane, „odbierasz” płynność z ksiąg Huobi, a to oznacza, że ​​jesteś taker’em. Będziesz musiał w tym celu uiścić prowizję. Opłaty te zostaną odjęte od całkowitej kwoty, którą handlujesz za BTC.

Same opłaty są dość proste i wynoszą 0,2% dla wszystkich aktywów, zarówno dla producenta, jak i dla takera. W rzeczywistości jest to dość niskie, jeśli porównasz to z takimi jak Bitstamp, które mają 0,25% lub Coinbase, które ma opłaty na poziomie 1,49%.

VIPy z rabatem opłat Huobi

VIPy z rabatem opłat za wymianę Huobi

Ponadto Huobi oferuje zniżki opłat dla tych handlowców, którzy są częścią ich grupy handlowej VIP. Na przykład, jeśli jesteś członkiem pierwszego poziomu grupy handlowej VIP, otrzymasz 10% zniżki na swoje opłaty. Dla tych, którzy są na poziomie VIP5, to spada aż do 50%.

Opłaty karencji

Huobi stosuje również to, co nazywają „opłatą za wypłatę”. Jednak tak naprawdę jest to tylko opłata za sieć kryptowalut lub „opłata za wydobycie”. Jest to z góry określone przez Huobi, ale można mieć nadzieję, że będzie niejasno śledzić rzeczywisty koszt wydobycia.

Aby z grubsza wskazać te opłaty, oto opłaty za wypłatę (na żądanie) niektórych z 10 najlepszych monet w kapitalizacji rynkowej.

  • Bitcoin: 0,001 – 0,001
  • Ethereum: 0,01
  • XRP: 0,1
  • Bitcoin Cash: 0,0001
  • EOS: 0,5
  • Litecoin: 0,001
  • Więź: 20

Pokrycie aktywów kryptograficznych

Inną rzeczą, z której Huobi jest dobrze znana, jest zakres aktywów kryptowalutowych, które oferują. Wydaje się, że mają większość monet w pierwszej dziesiątce kapitalizacji rynkowej, spodziewając się, że nie mają Stellar (XLM) i Cardano (ADA). Dlaczego te monety nie są uwzględnione, jest dość zaskakujące.

Jednak mają co najmniej 50 innych monet, którymi możesz handlować na giełdzie. W rzeczywistości za kilka z tych monet Huoubi stanowi sporą część objętości. Oznacza to, że mają naprawdę zdrowe książki zleceń, a na giełdzie znajdziesz największą płynność.

Mają też poręczny strona przeglądu gdzie przeprowadzają cię przez każdą monetę z dość dokładnym opisem monety. Zapewniają również szereg linków do danego projektu.

Limity wypłat Huobi

Huobi to jedna z tych giełd, z których możesz korzystać bez przekazywania dokumentów KYC w celu prowadzenia konta. Oznacza to jednak, że nałoży ograniczenia na kwotę, którą możesz wypłacić w danym okresie / czasie.

Byliśmy naprawdę zaskoczeni limitami wypłat Huobi, ponieważ były one naprawdę restrykcyjne. Poniżej znajdują się limity wypłat na czas i na dzień dla 5 najlepszych monet w kapitalizacji rynkowej. Możesz zobaczyć pełną listę monet i ich ceny tutaj.

Moneta Min na czas Max na czas Max dziennie
BTC 0,01 0,1 0,1
ETH 0,01 2.5 2.5
XRP 20 2500 2500
BCH 0,01 0.6 0.6
LTC 0,1 5 5

Tak więc, jeśli nie jesteś zweryfikowany, możesz wypłacić maksymalnie 0,1 BTC dziennie. Przy obecnych cenach oznacza to, że użytkownik będzie mógł wypłacić tylko 600 USD dziennie, co jest poważnym ograniczeniem dla osób, które chciałyby handlować większymi ilościami monet.

Dlatego jeśli uważasz, że może to być dla Ciebie problem, są dwie opcje. Po pierwsze, możesz zweryfikować swoje konto, wypełniając obowiązkowe wymagania KYC. Po drugie, możesz skorzystać z giełdy takiej jak Binance, która ma limity wypłat do 2 BTC w okresie 24 godzin lub HitBTC, która nie ma limitów.

Huobi Login / Singup

Jeśli chcesz założyć konto i zacząć handlować w Huobi, powinieneś udać się na ich stronę rejestracji. Huobi wymaga tylko działającego adresu e-mail, aby najpierw utworzyć konto. Możesz zobaczyć formularz rejestracyjny poniżej.

Formularz rejestracyjny Huobi

Formularz rejestracyjny w Huobi

Okazało się, że to trochę dziwne, że w przypadku pierwszego anonimowego konta wymagało to Twojej narodowości, ponieważ żadne inne giełdy tego nie wymagają. Jeśli jednak zamierzasz weryfikować, to ostatecznie nie ma to znaczenia.

Gdy wypełnisz formularz, wyślą Ci wiadomość e-mail z kodem weryfikacyjnym, którego będziesz potrzebować do ponownego zalogowania. Następnie Huobi ma naprawdę pomocny przewodnik dla początkujących, który przeprowadzi Cię przez wszystkie elementy platformy.

Podświetlą każdą z funkcji giełdy, a następnie przedstawią krótki przegląd tego, czym dokładnie są. Nie widzieliśmy czegoś takiego na innych giełdach i stwierdziliśmy, że jest to dość odświeżające dla tych handlowców, którzy wciąż próbują znaleźć swoje stopy.

Weryfikacja Huobi

Jeśli wolisz zweryfikować swoje konto Huobi i drastycznie zwiększyć swoje limity wypłat, będziesz musiał wypełnić część KYC. Aby to zrobić, będą potrzebować osobistego dokumentu tożsamości.

Odbywa się to za pomocą giełd w celu zapobieżenia zagrożeniu praniem pieniędzy i zaczyna być normą, a szereg wymian wymaga tego jako obowiązkowego. Chociaż użytkownicy kryptowalut są naturalnie świadomi prywatności, nie można znaleźć łatwego sposobu na obejście tego.

Jednak biorąc pod uwagę rozmiar i zakres Huobi, jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek mogli zrobić coś lekkomyślnego z twoimi osobistymi dokumentami. W związku z tym, z punktu widzenia dokumentacji tożsamości, możesz być całkiem bezpieczny, wysyłając swój identyfikator do Huobi.

Weryfikacja tożsamości Huobi

Weryfikacja tożsamości w Huobi

Po przesłaniu weryfikacji do Huobi musi mieć kogoś, kto ręcznie przejrzy twoje dokumenty. Oznacza to, że weryfikacja dokumentów zajmie co najmniej 24 godziny. Jest to zgodne z innymi giełdami, a także roszczenia innych handlowców na forach internetowych.

Platforma handlowa

Teraz, gdy masz już konto, jednym z najważniejszych aspektów Twojego doświadczenia w handlu jest platforma wymiany Huobi. Bardzo trudno jest giełdzie uzyskać dobrą równowagę między bardzo zaawansowaną platformą, która jest nadal stosunkowo łatwa w użyciu dla początkujących.

Uważamy, że Huobi był w stanie to osiągnąć całkiem dobrze.

Po pierwszym zalogowaniu zauważysz, że możesz wybrać trzy różne platformy transakcyjne między rynkami Huobi OTC, standardową giełdą i wymianą depozytu zabezpieczającego. Użytkownicy mogą również wybrać platformę HADAX, na której odbywa się głosowanie na aukcje monet.

Jeśli chcesz tylko kupić / sprzedać kryptowalutę, możesz wybrać giełdę Huobi pro. Jest to standardowa zwykła giełda kryptowalut waniliowych, na której możesz składać zamówienia i handlować monetami w oparciu o salda w portfelu.

Patrząc na zrzut ekranu giełdy poniżej, wydaje się, że ma wszystko, czego możesz potrzebować z platformy handlowej. Jak widać po lewej stronie znajdują się wszystkie rynki. Tutaj możesz przełączać się między monetami, którymi chcesz handlować.

Zrzut ekranu Huobi Exchange

Zrzut ekranu Huobi Exchange

Pod wykresami znajdują się wszystkie księgi zamówień i ściany kupna / sprzedaży. Masz również zestawienie wszystkich zamówień, które właśnie zostały złożone, a także zamówień, które możesz mieć w księgach. Podobnie jak w przypadku strony przeglądu monet, możesz również zobaczyć podział monety, a także pomocne linki na dole giełdy.

Pod względem samego wykresu handlowego jest to plik Wykres widoku handlu. Jest to technologia innej firmy, ale należy do najlepszych na rynku. Masz wszystkie standardowe narzędzia, których potrzebujesz jako analityk techniczny lub day trader.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, istnieje również możliwość zmiany waluty, w której wyświetlane są wszystkie salda, a także koloru interfejsu użytkownika. Mają ciemny kolor (jak na zrzucie ekranu) lub jasny.

Handel marżą Huobi

Dla tych handlowców, którzy lubią handlować na marginesie, Huobi ma dla ciebie oddzielną platformę. Różni się to od innych giełd, które będą miały jedynie formularz zamówienia depozytu zabezpieczającego na standardowej platformie wymiany kryptowalut.

Aby uzyskać dostęp do platformy depozytów zabezpieczających, wystarczy wybrać zakładkę „Marża” w nagłówku, co spowoduje jej otwarcie. Jak widać, wygląda bardzo podobnie do standardowej giełdy, z tym, że jedynym dodatkiem jest widżet do zarządzania marżą nieco powyżej formularza zamówienia.

Aby handlować z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego, musisz najpierw upewnić się, że dysponujesz środkami z depozytu zabezpieczającego jako zabezpieczenie transakcji. Możesz to przelać, wybierając link „przelew” w widżecie salda tuż pod wykresem.

Transfer Margin In

Transfer Margin In

Gdy to zrobisz, możesz teraz zaciągnąć monety na „pożyczkę”. Udałbyś się do sekcji zarządzania depozytem na giełdzie. Tutaj możesz zaciągnąć pożyczkę i uregulować inne, a także monitorować wszystkie swoje pozycje depozytu zabezpieczającego.

Narzędzie do zarządzania marżą

Zarządzanie marżą na Huobi

Pod względem dźwigni finansowej, do której masz prawo na giełdzie Huobi, będzie ona inna dla każdej monety. Ale dla celów orientacyjnych dźwignia na BTC wynosi 3X. To jest niższa niż dźwignia obecna na innych giełdach. Na przykład stawki dźwigni są 5X w Kraken i do 100X w przypadku dźwigni w Bitmex.

Jednak nadal jest to stosunkowo atrakcyjny sposób na zwiększenie zysków za pomocą pożyczonych pieniędzy. Po zaciągnięciu pożyczki naliczone zostaną odsetki od niespłaconej pozycji. Dzienna stawka pożyczki USDT wynosi 0,1%, a dzienna stawka pożyczki BCH, ETH, LTC, ETC, DASH, XRP, EOS, OMG, ZEC wynosi 0,02%.

Zanim będziesz mógł zająć jakąkolwiek pozycję depozytu zabezpieczającego, upewnij się, że masz odpowiednią ilość dostępnego depozytu zabezpieczającego na swoim koncie. To jest wymagany przez nich początkowy depozyt zabezpieczający, obliczany jako:

Margines początkowy = (saldo do wykorzystania) * (wielokrotność pożyczki – 1) – całkowita wartość pożyczki

Jeśli zamierzasz handlować z depozytem zabezpieczającym, musisz być świadomy ryzyka. Jak widać, dźwignia to miecz obosieczny i trzeba go mądrze używać. Rynki mogą działać przeciwko Tobie i możesz zlikwidować swoje pozycje.

Handel OTC Huobi

Dla tych handlowców, którzy chcieliby handlować między sobą za pomocą OTC (transakcje OTC), mogą skorzystać z funkcji handlu OTC na Huobi. Dostęp do tego można uzyskać w nagłówku platformy handlowej.

To jest trochę jak lokalna wersja Bitcoins giełdy Huobi. Tutaj możesz znaleźć sprzedawców, którzy chcieliby handlować z Tobą na podstawie określonych parametrów, takich jak opcje płatności, waluta i kwota. Huobi nie działa jako scentralizowany animator rynku i możesz zorganizować transakcję poza wymianą.

Na przykład, patrząc na kupujących, którzy są zainteresowani kupnem USDT za funty (GBP), otrzymałem następujące podsumowanie. Jak widać, jest ktoś, kto chce kupić 1 USDT za 0,85.

Platforma handlowa Huobi OTC

Handel OTC Huobi

Jeśli chcesz handlować dużym blokiem kryptowalut, możesz złożyć zlecenie na transakcję blokową. W istocie jest to po prostu znacznie większa transakcja OTC i pojedyncze zlecenie, które jest zwykle zbyt duże dla większości zwykłych inwestorów OTC.

Tak więc, powinieneś korzystać z platformy Huobi OTC?

Cóż, kiedy się logowaliśmy, były tylko 2 reklamy dla USDT. Na rynku OTC nie było innych zleceń. To pokazuje, że istnieje bardzo małe zainteresowanie i płynność. Wydaje się również, że lokalni handlowcy i nabywcy OTC są bardziej skłonni do korzystania z innych platform.

Reputacja giełd OTC, takich jak lokalne Bitcoiny, lokalne Monero i lokalna gotówka Bitcoin, jest wystarczająca dla większości użytkowników.

Aplikacja mobilna Huobi

Aplikacja mobilna Huobi jest idealna dla tych traderów, którzy chcieliby móc handlować, gdy są w ruchu i nie mają dostępu do swoich komputerów.

Jest to dostępne w iOS a także urządzenia z systemem Android. Postanowiliśmy przyjrzeć się aplikacjom, aby lepiej zrozumieć, jak funkcjonalne były, a także co myślą o nich inni użytkownicy.

Aplikacja Huobi jest bez wątpienia dobrze rozplanowana i stosunkowo łatwa w nawigacji. Ma wiele takich samych funkcji jak platforma internetowa. Co zaskakujące, weryfikacje i rejestrację można również przeprowadzać bezpośrednio w telefonie komórkowym.

Aplikacja mobilna Huobi Trading

Aplikacja Huobi Mobile Trading w iStore

Tak więc, chociaż nie było oczywistych problemów, które mieliśmy z aplikacją Huobi, staraliśmy się zrozumieć, co mówią inni użytkownicy. W sklepie z aplikacjami pojawiły się trzy pozytywne recenzje, z których wszystkie były całkiem nowe. Wyglądali też dość podobnie, więc trzeba będzie wyciągnąć własne wnioski.

Niestety nie mogliśmy zorientować się, co ludzie myślą o aplikacji w sklepie Google Play. Dzieje się tak, ponieważ nie ma go na liście w sklepie Play, a użytkownik musi pobrać pliki apk. Uważamy, że Huobi lepiej nadaje się do wyświetlania tych plików w sklepie Play.

Obsługa klienta

Chociaż często pomija się obsługę klienta, jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze giełdy kryptowalut, na której chcesz handlować.

Mówiąc z doświadczenia, nie ma nic bardziej frustrującego niż czekanie dniami na odebranie zgłoszenia lub ściganie zespołu obsługi klienta na reddicie i innych platformach.

W tym celu byliśmy dość zaskoczeni obsługą klienta Huobi. Huobi jest również jedną z pierwszych giełd, która była w stanie wdrożyć całodobową obsługę klienta i była w stanie to obsłużyć dzięki ogromnemu wzrostowi personelu pomocniczego.

Funkcja czatu Huobi

Funkcja czatu Huobi

Naprawdę istnieją dwa sposoby skontaktowania się z personelem pomocniczym Huobi. Jednym z nich jest aplikacja do czatu, która jest dostępna bezpośrednio na platformie. Wystarczy nacisnąć „skontaktuj się z nami”, a otworzą się funkcja czatu.

Alternatywnie, jeśli wolisz zajmować się nimi za pośrednictwem wiadomości e-mail, możesz skontaktować się z nimi pod adresem [email protected] Kontaktując się z nimi, upewnij się, że używasz zarejestrowanego adresu e-mail na giełdzie i dołączasz identyfikator użytkownika, który ma do niej zastosowanie.

Oczywiście, jeśli zadajesz ogólne pytanie, jest bardziej niż prawdopodobne, że ktoś zadał je wcześniej. Mają dość obszerne Sekcja FAQ gdzie mają obszerne przeglądy i przewodniki, które możesz przeczytać.

Program poleceń Huobi

Jeśli korzystałeś z platformy Huobi i wymiany i miałeś przyjemne doświadczenie, możesz zarabiać prowizje dla znajomych, których polecasz na platformę.

Dzieje się to za pośrednictwem programu Huobi Invite. Po prostu, gdy polecisz tradera na platformę Huobi, otrzymasz 30% prowizję jako zwrot gotówki, gdy sprzedawca, któremu poleciłeś, złoży transakcje. Jest to lepszy program polecający niż inne, w którym otrzymasz jedynie stałą prowizję.

Środki są wypłacane w formie USDT lub „punktów”. Program zaproszeń Huobi prowadzi bieżącą listę wszystkich handlowców, którzy polecili klientów, i utrzymuje tablicę liderów na stronie zaproszeń. Jak widać, te programy poleceń mogą być dość dochodowe.

Schematy polecające Huobi

Schematy polecające Huobi

Jest jednak haczyk z programem zaproszeń Huobi, a mianowicie okres zwrotu gotówki jest ograniczony. Masz prawo do zwrotu gotówki tylko przez okres 3 miesięcy od daty rejestracji. Dlatego będziesz musiał upewnić się, że ci handlowcy, których polecasz, handlują po zarejestrowaniu i w odpowiednich ilościach.

Należy zauważyć, że opłaty te dotyczą tylko opłat, które Huobi zarabia od klienta, a nie innych opłat związanych z kontem, takich jak opłaty za depozyt.

Huobi Websocket & REST API

Jeśli jesteś jednym z tych traderów, którzy lubią kodować własne boty handlowe, będziesz chciał skorzystać z interfejsu internetowego Huobi lub REST API.

Zanim zaczniesz handlować za pomocą Huobi API, musisz wygenerować klucz API. Można to zrobić w sekcji zarządzania interfejsem API Huobi. Będziesz także musiał powiązać klucz API z adresem IP. Ma to na celu upewnienie się, że nikt nie ma nieautoryzowanego dostępu do Twojego konta za pośrednictwem klucza.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nigdy nie powinieneś przekazywać swojego klucza API komuś innemu, ponieważ może to narazić Twoje konto i pozwolić im na manipulowanie cenami na giełdach.

Tworzenie klucza API

Przechodzisz do sekcji zarządzania API na swoim koncie. Tutaj pojawia się formularz, w którym Huobi pyta o adresy IP, z którymi chcesz go powiązać. Możesz powiązać go z wieloma adresami, ale Huobi sugeruje użycie maksymalnie 4 ze względów bezpieczeństwa.

Tworzenie klucza API na Huobi

Tworzenie klucza Huobi API

Następnie będziesz musiał potwierdzić utworzenie klucza API za pomocą kodu wysłanego na Twój adres e-mail. Gdy to zrobisz, otrzymasz swój klucz i zostanie utworzone API. Możesz go później edytować, a także utworzyć nowy klucz, jeśli chcesz.

Jeśli chcesz tylko pobierać dane rynkowe, będziesz korzystać z prostego interfejsu API sieci Web Huobi. Jeśli chcesz, aby bot również umieszczał transakcje na Twoim koncie, będziesz chciał użyć interfejsu API REST. Dokumentację dla obu można znaleźć na Huobi API Github.

Bezpieczeństwo Huobi

Jeśli chodzi o scentralizowane giełdy, jednym z najbardziej powszechnych zagrożeń jest ryzyko związane z hackami giełdowymi. Wiele wymian padło ofiarą, a najbardziej palącym przykładem jest Mt Gox.

Powiedziawszy to, czy Huobi to bezpieczna wymiana?

Cóż, do dziś nie doświadczyli żadnego włamania. W rzeczywistości jest to całkiem niezłe, ponieważ nawet niektóre z najbardziej uznanych giełd padły teraz ofiarą, w tym Poloniex i Bitstamp Exchange. Huobi przypisuje to swojemu doświadczeniu jako wymianie (ponad 5 lat).

Twierdzą, że mają najlepsze zabezpieczenia i mechanizmy kontroli ryzyka, które zostały opracowane przez takie osoby jak Goldman Sachs. Opracowali również zdecentralizowaną strukturę wymiany, która może zmniejszyć wpływ ataków dedykowanej odmowy usługi (DDoS) na ich infrastrukturę.

Jednak czymś innym, co wydało nam się całkiem interesujące, jest fundusz Huobi User Protection, który został uruchomiony na początku tego roku.

Fundusz ochrony użytkowników

Chociaż ochrona przed zagrożeniem włamaniem lub utratą jest ważna, Huobi poszedł o krok dalej, tworząc fundusz, który pokryje poszkodowanych przed wszelkimi stratami, jeśli w ogóle wystąpią.

Według tego średni post, giełda wykorzysta 20% dochodu netto, który generuje z handlu i użyje go do odkupienia tokenów Huobi. Zostaną one umieszczone w funduszu Huobi User Protection. To mówi:

HT w funduszu ochronnym będą wykorzystywane wyłącznie do celów bezpieczeństwa i do odszkodowania dla użytkownika w przypadku kradzieży lub naruszenia bezpieczeństwa

Jest to również uzupełnieniem ogłoszenia tuż przed, w którym mówiono o rezerwie Huobi Security. Giełda poinformowała, że ​​będzie przechowywać 20000 Bitcoinów w tej rezerwie na ubezpieczenie, gdyby doszło do jakichkolwiek naruszeń ze strony hakerów lub utraty środków.

Bezpieczeństwo użytkowników Huobi

Wreszcie, istnieje również szereg procedur bezpieczeństwa, które Huobi ma na miejscu, aby upewnić się, że użytkownicy są indywidualnie chronieni przed hakerami i włamaniami na konto.

Na przykład mają standardowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które będzie zabezpieczeniem na wypadek, gdyby haker lub phisher mógł uzyskać Twoje hasło. Nie jest to domyślnie włączone, więc zalecamy aktywowanie go w momencie założenia konta.

Oczywiście, nawet jeśli podejmujesz takie środki ostrożności, powinieneś unikać pozostawiania dużej liczby monet na jakiejkolwiek wymianie. W przypadku dużej ilości monet należy korzystać z chłodni w portfelach sprzętowych.

Co nam się nie podobało

Chociaż Huobi wydaje się być bezpiecznym zakładem na wiele wskaźników, jest kilka rzeczy, które nam się nie spodobały i myśleliśmy, że mogą poprawić.

Po pierwsze, limity wypłat na niezweryfikowanych giełdach są bardzo restrykcyjne. Są tak restrykcyjne, że żaden przedsiębiorca, który chce pozostać anonimowy, nie wykorzystałby ich giełdy.

Wiemy, że w dzisiejszych czasach regulacje dotyczą giełd, ale są też inne giełdy, które mają wyższe limity i nadal są w stanie utrzymać się ponad pokładem, jeśli chodzi o KYC. Trudno powiedzieć, czy to się zmieni w najbliższej przyszłości.

Wolelibyśmy również, aby Huobi zapewnił większe poziomy dźwigni dla tych, którzy chcieliby handlować z depozytem zabezpieczającym. Konkurują z giełdami, takimi jak Bitmex, i brokerami, takimi jak IQ Option, które z szacunkiem mają dźwignię 100X i 20X.

Na koniec chcielibyśmy zobaczyć, jak dodali niektóre z bardziej oczywistych monet do pierwszej 10 kapitalizacji rynkowej, które wykluczyli. Trudno nam zrozumieć, dlaczego mieliby wykluczyć monety takie jak Stellar i Cardano, skoro są szeroko przedmiotem obrotu na innych giełdach.

Wniosek

Ta recenzja wymiany Huobi potwierdziła nam, że Huobi jest rzeczywiście niezawodną i skuteczną giełdą kryptowalut. Jest powód, dla którego odnieśli taki sukces i rozszerzyli swoją działalność.

Okazało się, że platforma jest bardzo wydajna, dobrze rozplanowana i przyjazna dla początkujących. Posiada również wiele narzędzi, które mogą okazać się przydatne dla day traderów i analityków technicznych.

Imponujące jest również to, że Huobi utworzył fundusze rezerwowe, które będą służyć jako ubezpieczenie na wypadek włamań lub nieprzewidzianych naruszeń. To jest coś, co więcej giełd powinno i faktycznie robi.

Chociaż jest miejsce na ulepszenia, jak wspomniano, są one stosunkowo niewielkie i nie powinny przeszkadzać w korzystaniu z wymiany. Co więcej, Huobi ma się rozwijać tylko wtedy, gdy rozszerza swoją działalność na całym świecie, w tym w USA.

Krótko mówiąc, dobrze ugruntowana giełda z dobrą reputacją i płynnym doświadczeniem handlowym.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Huobi.pro

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me