Agrello (DLT) Review: The Project Building Legal Smart Contracts

Agrello to interesujący projekt blockchain, któremu obecnie poświęca się sporo uwagi.

Próbują wykorzystać technologię blockchain i inteligentne kontrakty, aby zakłócić jedną z najbardziej zakorzenionych branż na świecie.

Nie, nie mówimy o branży finansowej ani o monopolach finansowych Fiata. Mowa o branży prawniczej. Argello opracowuje rozwiązanie, które sprawi, że legalne zawieranie umów przez przewody będzie niezwykle łatwe i efektywne.

W tej recenzji Agrello przyjrzymy się bliżej projektowi, badając ich technologię, zespół, platformę i przypadki użycia tokenów.

Co to jest Agrello?

Chociaż rośnie liczba projektów kryptowalut, których celem jest wykorzystanie inteligentnych kontraktów, Agrello to inna rasa, ponieważ starają się przenieść wykorzystanie inteligentnych kontraktów daleko poza obecne zastosowania w świecie rzeczywistym.

Założyciele Agrello z siedzibą w Estonii, jednym z wiodących krajów na świecie pod względem ustawodawstwa cyfrowego i rządów, doszli do wniosku, że trzeba coś zrobić w kosmosie, aby stworzyć możliwe do wyegzekwowania prawnie inteligentne kontrakty z rzeczywistymi przypadkami użycia.

Agrello.io Przypadki użycia

Agrello Use Cases. Źródło: Witryna Agrello

Następnie połączyli swoją wieloletnią wiedzę na temat technologii blockchain ze swoją wiedzą prawniczą, aby rozpocząć tworzenie platformy blockchain dla inteligentnych kontraktów, które pozwoliłyby na tworzenie prawnie wiążących, globalnych niezmiennych umów.

Inteligentne kontrakty Agrello będą oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystując uczenie maszynowe do zarządzania inteligentnymi kontraktami i do prowadzenia użytkowników przez procesy prawne podczas korzystania z Agrello.

Firma Agrello została założona przez zespół estońskich prawników, naukowców wysokiego szczebla i ekspertów w dziedzinie technologii informatycznych, których łączy wspólna wizja tworzenia umów cyfrowych, które na zawsze zmienią sposób, w jaki ludzie wchodzą ze sobą w interakcje i kontaktują się z organami prawnymi.

Zespół pracuje również nad stworzeniem technologii tworzenia cyfrowych awatarów, czyli cyfrowych tożsamości podobnych do pracy wykonywanej przez QTUM czy Metaverse. Technologia identyfikacji cyfrowej nosi nazwę Agrello-ID i jest planowana jako uzupełnienie systemu inteligentnych kontraktów, używanego do kierowania do domu prawnie wiążącego aspektu inteligentnych kontraktów Agrello.

Inteligentne kontrakty Agrello mogą być używane do wszystkich następujących celów:

 • Zautomatyzuj obsługę i wykonywanie prawnie wiążących umów
 • Pozbądź się ogromnych kosztów prawnych
 • Realizuj prawne interakcje z Smart Contracts
 • Zarządzaj umowami najmu
 • Oszczędzaj czas, zmniejszając liczbę wymaganych administratorów
 • Użyj sztucznej inteligencji, aby wyegzekwować zobowiązania wynikające z umowy

Zespół Agrello

Agrello zostało utworzone przez zespół estońskich prawników, ekspertów w dziedzinie technologii informatycznych i chmury obliczeniowej oraz naukowców wysokiego szczebla. Wizją projektu jest tworzenie inteligentnych kontraktów, które zmienią sposób, w jaki jednostki wchodzą w interakcję z systemami prawnymi i władzami. Dyrektorem generalnym zespołu jest Hando Rand, a cały zespół składa się z ponad 35 osób, w tym ponad 25 programistów.

Członkowie zespołu Agrello

Niektórzy członkowie zespołu Agrello

Oprócz Rand w firmie są funkcjonariusze zajmujący się sprzedażą, marketingiem, partnerstwami, doświadczeniem klienta i oczywiście technologią.

Dlaczego Agrello jest ważne?

Technologia Agrello posiada imponującą liczbę aplikacji w świecie rzeczywistym, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Spójrzmy prawdzie w oczy, każdy zawiera wiele umów prawnych przez całe życie, od umów najmu i zakupu, po umowy o partnerstwie i umowy przeniesienia, umowy o odszkodowaniu i poufności oraz wiele innych. Agrello stara się być technologią stojącą za wszystkimi tego typu umowami prawnymi, umieszczając je w łańcuchu bloków i zapewniając, że są pozbawione zaufania i działają.

Ciekawe, że projekt narodził się w Estonii, ponieważ jest to jeden z wiodących krajów na świecie, jeśli chodzi o e-prawodawstwo, e-administrację i tożsamości cyfrowe. Już każdy obywatel Estonii ma wydaną przez państwo i prawnie akceptowaną tożsamość cyfrową, co czyni Estonię przełomem pod tym względem.

Osoby niebędące obywatelami mogą nawet cyfrowo zostać mieszkańcami Estonii i zarejestrować estońską firmę i otworzyć konto bankowe w Estonii, nie mieszkając tam. Jest to istotne, ponieważ Estonia jest częścią Unii Europejskiej, co oznacza, że ​​każdy może cyfrowo założyć firmę zarejestrowaną w UE, bez względu na to, gdzie na świecie mieszka.

Estonia E-karta pobytu Agrello

Estonia E-Residency Card. Źródło: Leapin

Ponieważ Agrello koncentruje się na umowach prawnych, zespół planuje zachęcić ekspertów prawnych do tworzenia i przesyłania szablonów umów, a także do sprawdzania istniejących szablonów pod kątem legalności i użyteczności. W zamian ci eksperci otrzymaliby tokeny DLT.

Twórca i walidatorzy każdego szablonu otrzymają również tokeny DLT za każdym razem, gdy szablon jest używany. W ten sposób stworzą samowystarczalny system tworzenia, walidacji i wykorzystywania wzorców umów prawnych.

Niektóre z kluczowych funkcji platformy Agrello obejmują:

 • Łatwość konfiguracji: platforma będzie zawierała sprawdzone szablony i kreator umów, aby przeprowadzić użytkowników przez cały proces tworzenia umowy;
 • Wiążąca prawnie: Po podpisaniu umowy za pośrednictwem łańcucha blokowego Agrello Delta, tworzona jest prawnie wiążąca kopia umowy;
 • Pełnomocnik prawny ds. Sztucznej inteligencji: użytkownicy otrzymują również robota opartego na sztucznej inteligencji, który ma na celu uświadomienie im, jak działa umowa, a także o wszelkich obowiązkach, które mają jako strona prawna w umowie;
 • Kontrola: Chociaż Agrello dostarczy sprawdzone szablony, można je edytować i dostosowywać do konkretnej sytuacji użytkownika;
 • Rynek: każdy szablon w łańcuchu blokowym Agrello jest udostępniany za pośrednictwem otwartego rynku. Dlatego eksperci prawni mogą tworzyć i przesyłać swoje szablony i otrzymywać nagrody w postaci tokenów Agrello DLT.

Jednym z kluczowych przypadków użycia zidentyfikowanych już przez zespół programistów w Agrello jest zatrudnienie i zasoby ludzkie.

System będzie kompleksowym rozwiązaniem, na którym można formalizować, podpisywać i zarządzać umowami, jednocześnie umożliwiając pracodawcom automatyzację kalkulacji wynagrodzeń i harmonogramów pracy, alokację zasobów ludzkich w sposób automatyczny.

Token Delta (DLT)

Token DLT, zwany Delta, to token zgodny z ERC-20, który służy do zasilania sieci Agrello. Token musi być używany, aby uzyskać dostęp do dowolnych funkcji platformy Agrello.

ICO dla DLT zostało zakończone w sierpniu 2017 r., Przy 66% tokenów sprzedanych ogółowi społeczeństwa, 10% posiadanych przez Fundację, 4% trafiło do puli ogólnej, a pozostałe 20% zostało przekazane założycielom, partnerom i doradcom z projektu.

Binance DLT

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny DLT

Token jest obecnie wyceniany na 0,077 USD, ale 12 stycznia 2018 r. Osiągnął rekordowy poziom 1,31 USD. Jest to 416 co do wielkości moneta pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 6 656 865 USD i podażą w obiegu 85 978 873 DLT..

Ci, którzy chcą kupić tokeny DLT, mogą to zrobić na Binance za pomocą BTC, ETH lub BNB.

Mapa drogowa Agrello

Możesz już przetestować działającą wersję technologii Agrello-ID. Aplikacja jest obecnie dostępna do pobrania, choć tylko w sklep Google Play. Wydanie działającego prototypu to osiągnięcie, do którego zdecydowana większość projektów blockchain nie może się jeszcze pochwalić, więc pod tym względem Agrello z pewnością wyprzedza konkurencję.

W planach od początku 2018 roku jest udostępnienie specjalistycznej platformy kontraktowej, na której użytkownicy mogliby podpisywać, formalizować i automatyzować umowy najmu. Były też plany rozwiązania umowy o pracę, jak wskazano powyżej. Oczekuje się, że oba te projekty zostaną wydane w ostatnim kwartale 2018 r., Ponieważ czekają na zakończenie fazy alpha Agrello-ID.

W 2020 roku planujemy udostępnić pełne, ogólne rozwiązanie Agrello, na podstawie którego można sporządzać, edytować, zarządzać i podłączać do Internetu rzeczy każdą umowę, aby w pełni zautomatyzowane, samowykonalne umowy, które stanowią prawnie wiążące umowy.

Oprócz przyszłych planów, Agrello zapewniło również kilka ważnych partnerstw, które pomogą ulepszyć technologię i przyjęcie platformy w nadchodzących miesiącach i latach. Dwie z tych partnerstw to Veriff i Rivetz, aby połączyć się z ich technologią identyfikacji cyfrowej. Dodatkowo są partnerami Blockhive w celu stworzenia Proof of Concept dla swojej nowej oferty wstępnego zakupu pożyczki (ILP). ILP ma być alternatywną metodą pozyskiwania funduszy dla projektów kryptograficznych.

Mapa drogowa Agrello 2019

Plan działania Agrello na rok 2019 i później

Oprócz wypuszczenia już produktu z identyfikatorem cyfrowym, zespół Agrello stworzył również minimalną, opłacalną demonstrację produktu, aby dokładnie podkreślić, jak technologia będzie funkcjonować podczas tworzenia nowej umowy. Demonstracja pokazuje, w jaki sposób użytkownicy będą mogli łatwo wchodzić w interakcję z interfejsem Agrello, aby wybrać odpowiedni szablon umowy, dostosować go do własnych potrzeb i zabrać go do wypełnionej i prawnie wiążącej umowy.

Wniosek

Wydaje się, że Agrello ma świetlaną przyszłość, biorąc pod uwagę, że mają już działający produkt i zakładając, że są w stanie dostarczyć dodatkowe produkty, aby ukończyć platformę. Szczególnie interesujące są elementy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, ale prawdopodobnie będą to jedne z ostatnich udoskonalonych elementów.

Jest również prawdopodobne, że Agrello napotka problemy regulacyjne i prawne, gdy rozszerzy się na inne kraje. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Stanów Zjednoczonych, ale z drugiej strony mają solidny zespół prawników, którzy bez wątpienia włożyli setki godzin myśli i pracy, aby pokonać takie przeszkody.

Jedną z mocnych stron platformy Agrello jest silna społeczność użytkowników, która utworzyła się wokół projektu w witrynach takich jak Discord, Reddit i Telegram. Te zasoby mogą dostarczyć dodatkowych informacji na temat projektu, a także pokazać wysoki stopień entuzjazmu społeczności użytkowników dla projektu.

Nic nie jest pewne, co do szybko rozwijającego się świata technologii blockchain, ale Agrello z pewnością przylgnął do obszaru, który jest dobrze dostosowany do korzystania z blockchain i inteligentnych kontraktów. To, czy uda im się dostarczyć, dopiero się okaże, ale na dobry początek.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Agrello.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me