Kyber Network Review: The On-Chain Liquidity Protocol

Sieć Kyber to dość ugruntowany projekt, który próbuje zmienić sposób, w jaki myślimy o zdecentralizowanej wymianie kryptowalut.

Opracowują zdecentralizowany protokół wymiany, który umożliwi programistom tworzenie przepływów płatności i aplikacji finansowych. Jest to rzeczywiście dość konkurencyjny rynek, ponieważ wprowadzono wiele innych takich protokołów.

Tak więc, przy zwiększonej konkurencji, Kyber Still jest tego wart?

W tej recenzji Kyber Network spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przeanalizuję również długoterminowy potencjał adopcyjny i przypadki użycia tokenów KNC.

Co to jest sieć Kyber?

Plik Sieć Kyber to projekt oparty na protokole Ethereum, który ma na celu całkowitą decentralizację wymiany kryptowalut i uczynienie wymiany bez zaufania, utrzymując wszystko w łańcuchu bloków.

Za pośrednictwem sieci Kyber użytkownicy powinni mieć możliwość natychmiastowej konwersji lub wymiany dowolnej kryptowaluty – a przynajmniej tak twierdzą. Będziemy musieli dokładniej przyjrzeć się, czy będą w stanie sprostać tym roszczeniom, jakie postępy poczyniono do tej pory i czym różnią się od konkurentów, takich jak Projekt 0x lub Bancor.

Co to jest sieć Kyber

Zdjęcie za pośrednictwem strony internetowej Kyber Network

Sieć Kyber odnotowała bardzo szybki rozwój. Po ogłoszeniu w maju 2017 r. Testnet sieci Kyber został uruchomiony w sierpniu 2017 r. We wrześniu 2017 r. Nastąpiło ICO, a firma zebrała 200 000 ETH o wartości 60 milionów dolarów w ciągu zaledwie jednego dnia..

Główna sieć na żywo została wydana w lutym 2018 r. Uczestnikom z białej listy, a 19 marca 2018 r. Kyber Network otworzyła główną sieć jako publiczną wersję beta. Od tego czasu sieć odnotowuje rosnący wzrost, a wolumeny sieciowe wzrosły o ponad 500% w pierwszej połowie 2019 roku.

Chociaż w sierpniu 2019 roku nastąpił niewielki spadek, który można przypisać spadkowi ceny ETH o 50%, co wpłynęło na całkowity wolumen obrotu i przetwarzania na całym świecie.

Po co budować sieć Kyber?

Podczas gdy kryptowaluty zostały zbudowane w celu zdecentralizowania, wiele giełd do handlu kryptowalutami stało się sprawami scentralizowanymi. Doprowadziło to do luk w zabezpieczeniach, a wiele giełd stało się ofiarami włamań i kradzieży.

Doprowadziło to również do wzrostu opłat i kosztów, a scentralizowane wymiany często mają również długi czas transferu. W niektórych przypadkach portfele zostały zablokowane i użytkownicy nie mogą wypłacić swoich monet.

Niedawno pojawiły się zdecentralizowane giełdy, które rozwiązują wady scentralizowanych giełd, ale mają swoje wady, w szczególności brak płynności i często wysokie koszty modyfikacji transakcji w ich łańcuchowych księgach zamówień.

Kyber Integrations

Niektóre integracje z protokołem Kyber

Sieć Kyber została utworzona, aby zapewnić użytkownikom zdecentralizowaną wymianę, która utrzymuje wszystko w porządku w łańcuchu bloków i wykorzystuje system rezerw zamiast księgi zamówień, aby zapewnić wysoką płynność przez cały czas. Pozwoli to na wymianę i transfer dowolnej kryptowaluty, nawet wymiany krzyżowej, a koszty również zostaną utrzymane na minimalnym poziomie.

Sieć Kyber od samego początku kieruje się trzema filozofiami projektowania:

 1. Aby sieć była najbardziej użyteczna, musi być niezależna od platformy, co pozwala każdemu protokołowi lub aplikacji na wykorzystanie płynności zapewnianej przez sieć Kyber bez żadnego wpływu na innowacje.
 2. Sieć została zaprojektowana w taki sposób, aby handel w świecie rzeczywistym i zdecentralizowane produkty finansowe były nie tylko możliwe, ale również wykonalne. Czyni to, umożliwiając natychmiastową wymianę tokenów w szerokiej gamie tokenów i bez ryzyka rozliczenia.
 3. Sieć Kyber została stworzona z myślą o łatwości integracji jako priorytet, dlatego wszystko działa w pełni na łańcuchu i jest w pełni przejrzyste. Kyber jest nie tylko przyjazny dla programistów, ale jest również kompatybilny z wieloma różnymi systemami.

Jak działa Kyber Network

Oprócz tego, że jest giełdą, Kyber Network jest również budowana jako mechanizm transferu kryptowalut. Wspaniałą rzeczą w możliwościach transferu sieci Kyber i czymś, co odróżnia ją od istniejących giełd, jest to, że wysłane tokeny nie muszą pasować do otrzymanych tokenów.

Dzięki sieci Kyber, gdy będzie w pełni funkcjonalna, użytkownicy będą mogli wysłać dowolny token i przekonwertować go w łańcuchu na jakikolwiek inny token, zanim trafi do portfela odbiorcy.

Chociaż jest to świetne rozwiązanie dla osób fizycznych, ma również duży potencjał dla firm, ponieważ oznacza, że ​​sprzedawca może zaakceptować KAŻDĄ kryptowalutę i korzystając z sieci Kyber, otrzymywałby tylko wybraną przez siebie walutę, niezależnie od tego, czy będzie to Bitcoin, Ethereum czy inna. moneta.

Sieć Kyber obejmuje trzy komponenty, które przyczyniają się do jej funkcjonalności:

Jak działa Kyber

Przegląd wymiany tokenów w sieci Kyber. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

Pierwszym z nich jest Kyber Swap, który pozwala na natychmiastową wymianę wielu różnych tokenów bez pakowania, czy też księgowań zamówień czy depozytów. Ta sieć błyskawicznych transferów jest idealna dla sprzedawców, którzy muszą wiedzieć, że transakcje są zakończone, zanim towary będą mogły zostać dostarczone.

Dalej jest Kyber Reserve, który działa w celu zapewnienia płynności sieci, ponieważ strony trzecie dostarczają tokeny do puli, z której można korzystać na dowolnej platformie. Bezpieczeństwo w funduszu rezerwowym jest utrzymywane dzięki zastosowaniu przejrzystego modelu zarządzania funduszem, w którym rejestrowane są wszystkie transakcje przeprowadzone przez zarządzających rezerwami.

Kyber Developer odegrał kluczową rolę w dostarczaniu nowych dApps, giełd, portfeli i innych projektów do Kyber, ponieważ zapewnia programistom całą dokumentację i narzędzia potrzebne do integracji dowolnego zdecentralizowanego projektu z pulą płynności Kybers.

Role sieciowe Kyber

Tam Sieć Kyber działa poprzez koordynację kilku różnych ról i funkcji, jak wyjaśniono poniżej:

 • Użytkownicy – Ten podmiot korzysta z sieci Kyber do wysyłania i odbierania tokenów. Użytkownikiem może być osoba fizyczna, handlowiec, a nawet konto z inteligentną umową.
 • Podmioty rezerwowe – Ta rola służy do dodawania płynności do platformy poprzez dynamiczną pulę rezerw. Niektóre podmioty rezerwowe są wewnętrzne w sieci Kyber, ale inne mogą być zarejestrowanymi stronami trzecimi. Podmioty rezerwowe mogą być publiczne, jeżeli społeczeństwo wnosi wkład do posiadanych przez nie rezerw, w przeciwnym razie uważa się je za prywatne. Dopuszczając strony trzecie jako podmioty rezerwowe, sieć zwiększa różnorodność, co zapobiega monopolizacji i utrzymuje konkurencyjne kursy wymiany. Zezwolenie podmiotom rezerwującym na rzecz osób trzecich pozwala również na umieszczanie na liście mniej popularnych monet o niższych wolumenach.
 • Rezerwowi współautorzy – W przypadku gdy podmioty rezerwowe są klasyfikowane jako publiczne, płatnikiem rezerwy jest podmiot zapewniający fundusze rezerwowe. Zachętą do tego jest udział w zysku z rezerwy.
 • Menedżer rezerw – Utrzymuje rezerwę, oblicza kursy walut i wprowadza je do sieci. Zarządzający rezerwą czerpie zyski ze spreadów walutowych ustalonych przez nich w swoich rezerwach. Mogą również skorzystać na zwiększeniu głośności, uzyskując dostęp do całej sieci Kyber.
 • Operator sieci Kyber – Obecnie zespół Kyber Network pełni rolę operatora sieci, który ma funkcję dodawania / usuwania podmiotów rezerwowych, a także kontrolowania listy tokenów. Ostatecznie rola ta powróci do właściwego zdecentralizowanego zarządzania.

Zespół Kyber Network

Zespół Kyber został założony przez Loi Luu, Yaron Velner, i Victor Tran z siedzibą w Singapurze. Luu był wcześniej współzałożycielem zdecentralizowanego projektu puli wydobywczej SmartPool, a także twórcą Oyente, pierwszego analizatora bezpieczeństwa typu open source dla kontraktów Ethereum.

Ponadto zespół przyciągnął założyciela Ethereum, Vitalika Buterina, jako jednego ze swoich doradców, a także zespół doradców, który jest zarówno doświadczony, jak i kompetentny.

Zespół Kyber Network

Członkowie zespołu Kyber Network

Loi Luu pozostaje dyrektorem generalnym Kyber Networks, nadzorując szybki wzrost platformy w 2019 roku. Znaczna część tego wzrostu pochodzi teraz z aplikacji Decentralized Finance, czyli DeFi, co jest interesujące, ponieważ termin ten nie istniał nawet rok temu. Według Luu:

„Obserwujemy silny, rosnący wzrost zdecentralizowanych produktów finansowych, a konsekwencje tego dla finansów, bankowości i handlu są ogromnie zaniżone. Ponieważ monolityczne firmy, takie jak Facebook, inwestują w branżę, zespół Kyber nadal jest zaangażowany w zapewnienie zdecentralizowanej struktury dla wszystkich interesariuszy blockchain, aby przełamać monopol danych, bogactwa i władzy, który jest przed nami. ”

Yaron Velner zrezygnował ze swojej roli CTO w Kyber Networks, a Victor Tran przejął tę rolę. Ma doświadczenie w tworzeniu wysokowydajnych aplikacji wieloplatformowych. Victor jest zaangażowany w rozwój technologii blockchain i kryptowalut od początku 2016 roku i jest głównym inżynierem w projekcie SmartPool.

Społeczność Kyber Network

Mimo że nie ma długiej historii, Kyber Network była w stanie zbudować silną i wspierającą społeczność, o czym świadczą ich liczni obserwatorzy w mediach społecznościowych.

Na Świergot, Sieć Kyber ma teraz ponad 105 000 obserwujących, a ich strona na Facebooku ma ponad 7500 obserwujących. Są znacznie bardziej aktywni na Twitterze i jest znany jako większa platforma, jeśli chodzi o projekty kryptowalut, więc rozbieżność nie jest zaskakująca.

Na Reddicie, znanym również jako wylęgarnia entuzjastów blockchain, Kyber Network sub-Reddit zdobył nieco ponad 7300 obserwujących. Chociaż nie jest to zdecydowanie największa podrzędna grupa Reddit, nadal jest to dość aktywna grupa, z wieloma postami każdego dnia i dużą liczbą odpowiedzi i odpowiedzi.

Wreszcie jest Kyber Grupa telegramów, która liczy zaledwie 7600 członków. To całkiem dobra liczba, a kiedy sprawdziłem, było ich prawie 600 online, co jest również dość aktywną grupą w porównaniu z innymi projektami blockchain.

Grupa Telegram faktycznie nieco spadła, gdy Kyber przeniósł swoje oficjalne ogłoszenia i dyskusje do Niezgoda. Ten kanał ma obecnie ponad 1600 członków.

Wszyscy razem, społeczność stojąca za Kyber Network jest bardzo pomocna i aktywna, co jest dobrym znakiem dla każdego projektu blockchain.

Kyber Network Crystal (KNC) Token

KyberNetwork Crystal (KNC) jest kręgosłupem sieci Kyber. Działa w celu łączenia dostawców płynności z tymi, którzy potrzebują płynności i służy trzem różnym celom. Pierwszym z nich jest pobieranie opłat transakcyjnych, a część każdej pobranej opłaty jest spalana, co utrzymuje deflację KNC.

KNC zapewnia również płynne działanie systemu rezerw w płynności Kyber, ponieważ podmioty muszą korzystać z tokenów stron trzecich, aby kupić KNC, który płaci za ich operacje w sieci.

Wreszcie token KNC jest połączeniem między siecią Kyber a giełdami, portfelami i dApps, które wykorzystują sieć płynności. Jest to cnotliwy system, ponieważ podmioty są nagradzane opłatami za skierowanie większej liczby użytkowników do sieci Kyber, co pomaga zwiększyć przyjęcie Kyber i podmiotów korzystających z sieci.

I oczywiście wkrótce pojawią się czwarte i piąte zastosowanie KNC, które będzie tokenem do obstawiania używanym do generowania pasywnego dochodu, a także tokenem zarządzania używanym do głosowania nad kluczowymi parametrami sieci.

Kyber Network Crystal

Jak działają tokeny Kyber Network Crystal

Kyber Network Crystal (KNC) został wydany we wrześniu 2017 roku ICO w cenie około 1 USD. Dla ICO wybito 226 000 000 KNC, z czego 61% sprzedano publicznie. Pozostałe 39% jest kontrolowanych 50/50 przez firmę i założycieli / doradców, z rocznym okresem zawieszenia i 2-letnim okresem nabywania uprawnień.

Obecnie w obiegu znajduje się nieco ponad 180 milionów monet, a całkowita podaż została zmniejszona do 210,94 miliona po tym, jak firma spaliła milionowy token KNC w maju 2019 r., A następnie drugi milionowy token KNC zaledwie trzy miesiące później..

Oznacza to, że podczas gdy spalenie pierwszego miliona KNC zajęło 15 miesięcy, spalenie drugiego miliona KNC zajęło zaledwie 10 tygodni. To pokazuje, jak szybko rośnie ostatnio popularność Kyber, a wolumen obrotu USD w sieci Kyber w lipcu 2019 r. Osiągnął prawie 60 mln USD. Wolumen ten stale rośnie, a 13 marca 2020 r. Sieć odnotowała najwyższą dzienną aktywność handlową w wysokości 33,7 mln USD w okresie 24 godzin.

Obecnie KNC jest wymagane przez Reserve Managerów do działania w sieci, co zapewnia minimalną wielkość zapotrzebowania na token. W połączeniu z przyszłymi planami spalania monet oczekuje się, że cena utrzyma tendencję wzrostową, chociaż ucierpiała wraz z szerszym rynkiem w 2018 r., A ostatnio latem 2019 r..

W 2020 roku pandemia koronawirusa przerwała rozpoczęcie rajdu, choć w kwietniu 2020 r. Token ustabilizował się i są nadzieje, że rajd mógłby wznowić latem 2020 r..

Wydajność cenowa KNC

Po ICO we wrześniu 2017 cena tokenów KNC wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu tygodnia. Szybko jednak spadł i pod koniec października osiągnął 1 dolara. I chociaż potroił się w grudniu 2017 r., Zyski nie były tak imponujące, jak wiele innych kryptowalut.

Wydajność cenowa KNC

Wydajność cenowa KNC. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

9 stycznia 2018 roku osiągnął rekordowy poziom 6,00 USD. Stamtąd systematycznie spadał przez cały 2018 r. I do 2019 r., Osiągając najniższy w historii poziom 0,113650 USD 6 lutego 2019 r. Chociaż wzrósł o ponad 300% od tego minimum i osiągnął 0,474562 USD od 22 kwietnia 2020 r. ponad 50% od ceny ICO.

Co bardziej pozytywne, przed załamaniem się wraz z resztą rynku w marcu 2020 r. Z powodu koronawirusa token KNC był sprzedawany powyżej 0,85 USD i istnieją nadzieje, że rajd zostanie wznowiony po ustąpieniu pandemii koronawirusa.

Kupowanie & Przechowywanie KNC

Osoby zainteresowane kupnem tokenów KNC mogą to zrobić na wielu giełdach. Być może najlepszym wyborem między pełną listą są Coinbase Pro i Binance. Pierwsza z nich ma siedzibę w USA, druga to giełda offshore.

Wolumen obrotu jest dobrze rozłożony na tych giełdach, co oznacza, że ​​płynność nie jest skoncentrowana i zależna od żadnej giełdy. Masz również przyzwoitą płynność na każdej z ksiąg giełdowych. Na przykład książki Binance BTC / KNC są szerokie, a obroty są przyzwoite. Oznacza to łatwiejszą realizację zamówienia.

Binance KNC

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny KNC

KNC jest tokenem ERC20 i można go przechowywać w dowolnym portfelu z obsługą ERC20, takim jak MyEtherWallet lub MetaMask. Ciekawą alternatywą jest aplikacja mobilna KyberSwap na Androida, która została wydana w sierpniu 2019 roku.

Umożliwia natychmiastową wymianę tokenów i obsługuje ponad 70 różnych altcoinów. Pozwala także użytkownikom ustawiać alerty cenowe i ograniczać zamówienia oraz działa jako w pełni funkcjonalny portfel Ethereum.

Nie jest pewne, czy zespół planuje wypuścić własny portfel natywny do obsługi obstawiania i delegowania po wydaniu protokołu Katalyst.

Ulepszenie Kyber Katalyst

Kyber ogłosił zamiar stania się de facto warstwą płynności dla przestrzeni Decentralized Finance, dążąc do tego, aby Kyber był pojedynczym punktem końcowym w łańcuchu używanym przez większość dostawców płynności i programistów dApp.

Aby osiągnąć ten cel, zespół Kyber Network stara się stworzyć otwarty ekosystem, który zbierze zaufanie zdecentralizowanej przestrzeni finansowej. Uważają, że jest to ścieżka, która doprowadzi większość projektów, deweloperów i użytkowników do wyboru Kyber ze względu na potrzeby płynności. Mając to na uwadze, niedawno ogłosili rozpoczęcie aktualizacji protokołu do Kyber zwany Katalyst.

Ulepszenie Kyber Katalyst

Nadchodzące ulepszenie Kyber Katalyst

Uaktualnienie Katalyst stworzy silniejszy ekosystem poprzez stworzenie silnych powiązań w kierunku wspólnego celu, a jednocześnie wzmocni zachęty dla interesariuszy do udziału w ekosystemie.

Głównymi beneficjentami aktualizacji Katalyst będą trzej główni interesariusze Kyber:

 1. Zarządzający rezerwami, którzy zapewniają płynność sieci;
 2. dApps, które łączą odbiorców z Kyber;
 3. Posiadacze KNC.

Ci interesariusze mogą spodziewać się korzyści, jak podkreślono poniżej:

Zarządzający rezerwami dostrzegą dwie nowe korzyści płynące z zapewnienia płynności sieci. Pierwszą z tych korzyści będą zachęty do tworzenia rezerw. Po wdrożeniu Katalyst część pobranych opłat trafi do zarządzających rezerwami jako zachęta do zapewnienia płynności.

Mechanizm ten jest podobny do rabatów w tradycyjnym finansowaniu i oczekuje się, że będzie napędzał tworzenie dodatkowych rezerw i tworzenie rynku, co z kolei doprowadzi do większej płynności i zasięgu platformy..

Katalyst zniesie również konieczność utrzymywania przez zarządzających rezerwami salda KNC do wykorzystania jako opłaty sieciowe. Zamiast tego opłaty będą automatycznie pobierane i wykorzystywane jako zachęty lub spalane, jeśli to stosowne. Powinno to wyeliminować wiele problemów związanych z połączeniem rezerw z Kyber bez wpływu na konkurencyjne kursy wymiany, którymi cieszą się odbiorcy w systemie.

Integratorzy dApp będą teraz mogli ustawić własny spread, co da im pełną kontrolę nad własnym modelem biznesowym. Oznacza to, że obecny program podziału opłat, który dzieli 30% z 0,25% opłaty z programistami dApp, zniknie, a programiści sami ustalą swój spread. Uważa się, że zwiększy to rozwój dApp w Kyber, ponieważ programiści będą teraz kontrolować opłaty.

Ulepszenie Kyber Katalyst

Tworzenie dodatkowej wartości dla posiadaczy KNC

Posiadacze KNC, często uważani za rdzeń sieci Kyber, będą mogli skorzystać z nowego mechanizmu obstawiania, który pozwoli im otrzymywać część opłat sieciowych poprzez obstawianie KNC i uczestnictwo w KyberDAO.

Aktualizacja protokołu Katalyst ma zostać wdrożona przed końcem drugiego kwartału 2020 roku.

Już w KyberDAO

Dzięki wdrożeniu protokołu Katalyst posiadacze KNC znajdą się w samym sercu Kyber. Posiadacze tokenów KNC będą teraz mieli do odegrania kluczową rolę w określaniu przyszłego przepływu ekonomicznego sieci, w tym jej systemów motywacyjnych.

Głównym sposobem na osiągnięcie tego jest droga KyberDAO, sposób, w jaki zarządzanie w łańcuchu i poza nim będzie dostosowane do usprawnienia współpracy między zespołem Kyber, posiadaczami KNC i uczestnikami rynku.

Zespół Kyber Network zidentyfikował 3 kluczowe obszary do rozważenia dla KyberDAO:

 1. Szeroka reprezentacja, przejrzyste zarządzanie i stabilność sieci
 2. Silne zachęty dla posiadaczy KNC do utrzymania udziałów i dużego zaangażowania w zarządzanie
 3. Maksymalizacja uczestnictwa dzięki szerokiej gamie opcji głosowania delegacji

Podjęto decyzję o przyznaniu posiadaczom KNC uprawnień do określania kluczowych parametrów sieci, biorąc pod uwagę, że są oni głównymi beneficjentami, gdy sieć rośnie.

Interakcja KyberDAO

Interakcja między posiadaczami KNC & Kyber

Oznacza to, że posiadacze KNC zostali upoważnieni do określenia opłaty za korzystanie z sieci i sposobu alokacji opłat, aby zapewnić maksymalny wzrost sieci. Posiadacze KNC będą teraz mogli głosować na trzy opcje alokacji opłat:

 • Nagrody za głosowanie: natychmiastowe tworzenie wartości. Posiadacze, którzy stawiają zakłady i uczestniczą w KyberDAO, otrzymują swój udział w opłatach przeznaczonych na nagrody.
 • Spalanie: długoterminowe gromadzenie wartości. Zmniejszająca się podaż KNC poprawi z czasem uznanie tokena i przyniesie korzyści tym, którzy nie uczestniczyli.
 • Zachęty rezerwowe: tworzenie wartości poprzez rozwój sieci. Nagradzając menedżerów rezerw Kyber na podstawie ich wyników, pomaga to zwiększyć wolumen, wartość i opłaty sieciowe.

Przejrzystość i stabilność

Konstrukcja KyberDAO ma zapewnić największą stabilność sieci, a także maksymalną przejrzystość i możliwość szybkiego przywracania sprawności w sytuacjach awaryjnych. Początkowo zespół Kyber pozostanie opiekunami KyberDAO. System jest rozwijany tak, aby był jak najbardziej weryfikowalny, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej przejrzystości co do roli opiekuna w DAO.

Część tej przejrzystości oznacza, że ​​wszystkie dane i procesy są przechowywane w łańcuchu, jeśli jest to wykonalne. Głosowanie dotyczące opłat sieciowych i przydziałów będzie odbywać się w sieci i będzie niezmienne. W sytuacjach, w których przechowywanie lub wykonanie w łańcuchu nie jest wykonalne, zostanie opracowany zestaw procesów zarządzania poza łańcuchem, aby zapewnić, że wszystkie decyzje są przestrzegane..

KNC Staking and Delegation

Staking będzie nowym dodatkiem, a zarówno obstawianie, jak i głosowanie będą odbywały się w ustalonych okresach zwanych „epokami”. Te epoki będą mierzone w czasach bloków Ethereum, a każda epoka KyberDAO będzie trwała około 2 tygodni.

Jest to stosunkowo szybka epoka i jest korzystna, ponieważ umożliwia szybsze zakończenie DAO i podejmowanie decyzji, a także zapewnia szybszą dystrybucję nagród. Z drugiej strony oznacza to, że co dwa tygodnie musi odbywać się nowa kampania wyborcza, co wymaga częstszego udziału interesariuszy KNC, a także więcej pracy zespołu Kyber.

Obliczenia Stakingu Kybera

Obliczanie nagród za obstawianie w Kyber

Należy zauważyć, że każda epoka ma mieć wiele kampanii i że wyborcy muszą uczestniczyć w każdej kampanii, aby otrzymać maksymalne nagrody. Dzieje się tak, ponieważ nagrody są przyznawane tylko tym, którzy głosowali w każdej kampanii.

Delegacja będzie częścią protokołu, umożliwiając udziałowcom delegowanie swoich praw głosu do zewnętrznych pul lub innych podmiotów. Grupy otrzymujące uprawnienia do delegowania będą miały swobodę w zakresie ustalania własnej struktury opłat i decyzji dotyczących głosowania. Ponieważ pule będą dzielić się nagrodami, a ich decyzje dotyczące głosowania będą wyraźnie widoczne w łańcuchu, oczekuje się, że będą nadal działać na korzyść sieci.

Kyber Network Vs 0x

Chociaż Kyber Network i 0x zostały porównane jako konkurenci, w rzeczywistości różnią się one na tyle, że tak naprawdę nie konkurują bezpośrednio. Po pierwsze, Kyber Network to czysto zdecentralizowana giełda, która działa całkowicie w sieci.

Natomiast 0x to platforma, która pozwala innym tworzyć własne zdecentralizowane aplikacje handlowe. Jest to również rozwiązanie hybrydowe, które dopasowuje zamówienia poza łańcuchem, a zamówienie jest następnie przenoszone do łańcucha, aby faktycznie przeprowadzić transakcję.

0x korzysta z tradycyjnej metody księgi zleceń, ale każdy może działać jako animator rynku, prowadząc otwartą książkę zleceń. W sieci Kyber nie ma księgi zamówień, a wszystkie zamówienia są kierowane i realizowane przez inteligentne kontrakty.

0x w porównaniu z Kyber

0x w porównaniu z Sieć Kyber

Wcześniej 0x różnił się od Kyber Network tym, że posiadacze tokenów również mieli coś do powiedzenia w zarządzaniu. Dzięki ulepszeniu katalizatora posiadacze KNC będą mieli również wpływ na zarządzanie. Kolejną różnicą między nimi będą możliwości obstawiania KNC po uruchomieniu Katalyst.

Kyber pozostaje deflacyjny dzięki regularnemu spalaniu tokenów, ale podaż tokenów 0x jest inflacyjna i podwoi się w ciągu najbliższych czterech lat. Nie ma wypalania tokenów, a wszelkie opłaty są po prostu ponownie wprowadzane do ekosystemu.

Spośród tych dwóch 0x objął prowadzenie na wczesnym etapie, ponieważ jest to prosty i funkcjonalny system, który był łatwy w użyciu. Ostatecznie Kyber powinien wyprzedzić 0x jako aplikację giełdową dzięki swojej nieskończonej płynności, natychmiastowym transakcjom i ewentualnemu dodaniu handlu międzyłańcuchowego i zaawansowanych instrumentów finansowych, takich jak opcje i kontrakty terminowe.

Wniosek

Sieć Kyber pozycjonuje się, aby stać się wiodącą zdecentralizowaną giełdą, koncentrując się na natychmiastowej, pozbawionej zaufania i niedrogiej wymianie dowolnej kryptowaluty bezpośrednio w łańcuchu bloków. W rzeczywistości może to być dokładnie to, co jest potrzebne sprzedawcom, aby zaakceptowali większą liczbę kryptowalut.

Recenzje sieci były konsekwentnie pozytywne, powołując się na łatwość handlu i natychmiastowe transfery. Wykorzystanie sieci gwałtownie rośnie w 2019 i 2020 r., Ponieważ więcej giełd, dApps i projektów portfeli zwróciło się do Kyber o płynność. Wraz z wprowadzeniem Katalyst i skupieniem się na posiadaczach KNC w zarządzaniu KyberDAO, sieć powinna rosnąć jeszcze szybciej w nadchodzących miesiącach.

Integracja sieci Kyber w celu wymiany tokenów w portfelu Samsung S10 i portfelu HTC Exodus pomoże pchnąć Kyber i ogólnie kryptowaluty bliżej powszechnego przyjęcia.

Chociaż rozczarowujące jest ogromny spadek ceny tokena KNC od czasu jego ICO, wzrost wykorzystania sieci jest zachęcający, a całkowite odzyskanie ceny tokena jest możliwe, gdy projekt posuwa się naprzód i nadal rośnie udział w rynku.

Z pewnością wydawało się, że jest to kierunek, w którym token podążał po tym, jak zespół ogłosił nadchodzący protokół Katalyst i mamy nadzieję, że tempo wzrostu tokena wkrótce zostanie wznowione.

Obrazy za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me