Paxos Standard Review: Secure & Collateralized Stablecoins

10 września 2018 roku nowojorska firma zajmująca się blockchainem Paxos ogłosiła wydanie nowego stablecoina o nazwie Paxos Standard, z symbolem giełdowym PAX.

Jest to w pełni zabezpieczony w USD stablecoin, który jest wydawany przez firmę Paxos Trust. Jest również regulowany i zatwierdzony przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork.

W ciągu trzech miesięcy od wydania PAX osiągnął 5 miliardów dolarów w transakcjach, a nieco ponad rok później, w listopadzie 2019 roku, jest 33. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 226 milionów dolarów.

Co to jest Paxos?

Paxos określa się jako „pierwsza regulowana firma Trust z doświadczeniem w dziedzinie technologii blockchain” i wykorzystuje tę wiedzę do stworzenia nowoczesnego rozwiązania rozliczeniowego, które może wyeliminować ryzyko i uprościć rozliczenia.

Przegląd Paxos

Przegląd Paxos. Źródło: witryna Paxos

To, czego wiele osób może nie wiedzieć o Paxos, to fakt, że został założony w 2012 roku jako Paxos Trust Company i że przez większość swojego życia prowadził giełdę kryptowalut itBit, która nadal działa. Stworzenie Paxos było przestawieniem z platformy giełdowej do firmy nastawionej na stworzenie nowoczesnej platformy rozliczeniowej z wykorzystaniem technologii blockchain.

w informacja prasowa z Paxos, tak jest napisane

jako firma powiernicza Paxos jest powiernikiem i wykwalifikowanym powiernikiem funduszy klientów, dzięki czemu może zapewnić lepszą ochronę aktywów klientów niż jakikolwiek inny istniejący stablecoin

Oto kilka ważnych faktów, które powinieneś wiedzieć o standardzie Paxos:

 • Jest to token ERC-20 zbudowany na łańcuchu blokowym Ethereum;
 • Po rejestracji i weryfikacji użytkownicy mogą kupować i wymieniać tokeny PAX bezpośrednio na stronie Paxos.com w stosunku 1: 1 z dolarem amerykańskim;
 • Tokeny Paxos pozostają w obiegu tylko wtedy, gdy w rezerwie znajdują się odpowiednie dolary amerykańskie. Kiedy PAX są wymieniane na USD, tokeny są natychmiast spalane lub niszczone;
 • Podczas handlu na platformie itBit, która jest również własnością Paxos, inwestorzy będą mogli natychmiast i bez opłat wycofać inne aktywa cyfrowe do PAX;
 • Paxos Standard będzie handlował pod symbolem giełdowym PAX i chociaż pozostaje tokenem użytkowym, będzie również dostępny na innych platformach wymiany;
 • Ponieważ Paxos Standard został stworzony jako token ERC-20, można go przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20;
 • Inteligentny kontrakt PAX został skontrolowany przez Nomic Labs, szanowanego audytora inteligentnych kontraktów, a rezerwy na kontach zostaną skontrolowane przez Withum, wiodącą w kraju firmę audytorską.

Adopcja Paxos


Paxos stał się najbardziej rozpowszechnioną kryptowalutą w najszybszym czasie, z obsługą ponad 20 giełd i biur OTC w pierwszych pięciu tygodniach swojego istnienia.

Został odebrany i wymieniony na sześciu z dziesięciu największych giełd kryptowalut, Binance, OKEx, Gate.io, ZB, KuCoin i DigiFinex. Dodatkowe giełdy planują wkrótce wprowadzić PAX, w tym OKCoin. Te giełdy oferują PAX jako alternatywę dla kontrowersyjnego Tether (USDT).

Od listopada 2019 roku istnieją 42 giełdy oferujące token PAX, z największymi wolumenami obrotu w OkEx Korea, a następnie BitZ i BitMart.

Wymienione Paxos

Giełdy, które umieściły na liście Paxos. Źródło: Paxos Standard

Ponadto liczne firmy zajmujące się handlem pozagiełdowym (OTC) i rynkowe, w tym SFOX, XBTO, Cumberland, Hudson River Trading, Galaxy Digital, FBG Capital, Two Rivers, Alameda Research, OSL, DV Chain i QCP Capital są gotowe do obsługuj duże transakcje od wyrafinowanych inwestorów.

Ponieważ PAX oferuje natychmiastowe rozliczenie i zweryfikowane rezerwy, szybko stał się zaufanym stablecoinem wśród traderów.

Szybkie instytucjonalne przyjęcie tokena pokazuje, jak duży jest popyt na regulowany stablecoin wspierany przez dolary amerykańskie, któremu mogą zaufać traderzy. W ciągu pięciu tygodni od premiery Paxos wyemitował już 50 milionów dolarów w PAX, a popyt nie wykazuje oznak spowolnienia.

Jednak nawet przy wszystkich wiadomościach dotyczących nowego stablecoina Paxos, Paxos nie jest tylko kryptowalutą powiązaną z USD. Zamiast tego jest to przede wszystkim platforma do płatności.

Skoro tak jest, jakie są perspektywy przyszłego rozwoju Paxos? I czy naprawdę potrzebujemy kolejnego stablecoina?

Historia Paxos

Pamiętaj, że Paxos nie jest nowym projektem. Od dawna istnieje i jest znany jako rodzina protokołów zaprojektowanych do rozwiązywania problemów związanych z konsensusem w sieci zawodnych procesorów.

Firma Paxos Trust Company jest zarejestrowana w Nowym Jorku od 2012 roku i od dawna oferuje wymianę kryptowalut itBit przed przekształceniem się w platformę blockchain do rozliczeń w 2018 roku i oferującą stablecoin.

Zespół Paxos

W przeciwieństwie do kontrowersji wokół ludzi, którzy kontrolują Tether, nie ma takiej niejasności, jeśli chodzi o ludzi stojących za Paxos. Prezesem i współzałożycielem jest Charles Cascarilla.

Ma ponad 15 lat w usługach finansowych. W 2005 r. Był współzałożycielem Cedar Hill asset management. Wcześniej pracował również w Bank of America i Goldman Sachs..

Paxos

Zespół Paxos. Od lewej: Charles Cascarilla (CEO), Andrew Chang (COO), Rachel Nelson (Compliance), Rajesh Nair (Engineering)

W czołowej drużynie dołączył do niego Andrew Chang jako dyrektor operacyjny. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w wielu innych firmach technologicznych i jest partnerem w Liberty City Ventures.

Zanim dołączył do Paxos, pracował w Google nad rozwojem biznesowym ich produktów do wyświetlania. Reszta kadry menedżerskiej ma podobne doświadczenie z licznymi weteranami branży.

Innym naprawdę interesującym argumentem za Paxos są doradcy, których ma za pośrednictwem zarządu. Możesz zobaczyć pełną listę tutaj ale są to m.in. Sheila Bair, była szefowa FDIC i Bill Bradley, były senator z New Jersey, który był przewodniczącym Komisji Finansów Senatu.

Platforma Paxos

Paxos stworzył platformę, która łączy technologię rozproszonej księgi ze statusem regulowanego trustu w celu zminimalizowania ryzyka rozliczeniowego.

Przedstawiciele Paxos charakteryzują swoją platformę za pomocą formuły:

Paxos Forumla

Źródło: witryna Paxos

Uzasadnienie budowy takiej platformy jest wyjaśnione w prosty sposób. Posiadając regulowany trust, Paxos może zgodnie z prawem przekazywać aktywa i pieniądze. Łącząc to pozwolenie z technologią blockchain, transakcje te mogą być przeprowadzane szybko, bezpiecznie i bez ryzyka. To połączenie można zintegrować z biznesem i finansami, aby rozwiązać długotrwały problem ryzyka rozliczenia.

Paxos podjął decyzję o stworzeniu swojej platformy bez natywnego łańcucha blokowego i zamiast tego oparł się na łańcuchu bloków Ethereum. O ile wiem na podstawie informacji ze strony internetowej firmy, obecnie nie ma planów przejścia z Ethereum na własną sieć główną.

Przypadki użycia Paxos

Patrząc na dokumenty robocze Paxos i ich biały papier widzimy, że projekt szuka rozwiązania następujących problemów:

 1. Szybki transfer walut, a także natychmiastowa wymiana aktywów fizycznych na aktywa cyfrowe. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka podrabiania.
 2. Zmniejsz lub całkowicie wyeliminuj koszty operacyjne w operacjach handlowych.
 3. Minimalizacja prowizji i opłat związanych z przelewem środków.

Token PAX

Paxos Standard (PAX) to pierwszy zasób cyfrowy wyemitowany przez instytucję finansową i w pełni zabezpieczony dolarem amerykańskim. Chociaż istniały inne podobne stablecoiny, nie ma dowodu na pełne rezerwy w dolarach amerykańskich, ani te wcześniejsze aktywa nie zostały wyemitowane przez instytucję finansową. Zespół Paxos dość jasno zadeklarował inną bazę, na której pracuje PAX.

Teoretycznie 1 PAX zawsze będzie równy 1 USD. Jest za wcześnie, aby zobaczyć, jak dobrze to wygląda w rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę rygorystyczny audyt i niszczenie tokenów wymienianych na USD, wydaje się to realistyczne.

Korzyści z tokena PAX

Korzyści z tokena PAX. Źródło: witryna Paxos

Po 14 miesiącach istnienia rekord wszechczasów PAX wyniósł 1,10 USD 15 października 2018 r. (Krótko po wydaniu monety), podczas gdy najniższy w historii poziom wyniósł 0,966314 USD 26 października 2019 r. To z pewnością trochę odbiegające od teorii. 1 PAX = 1 $.

Token PAX jest tokenem ERC-20 i chociaż został pierwotnie wydany na dość niepopularnej giełdzie kryptowalut itBit, został szybko przyjęty przez wiele innych giełd, w tym 3 największe globalne giełdy kryptowalut Binance, OKEx i ZB.com.

Niektórzy kwestionowali, czy inny stablecoin jest potrzebny w ekosystemie kryptowalut, a zespół Paxos odpowiedział na to pytanie, podkreślając następujące cechy PAX:

 • PAX umożliwia użytkownikowi konwersję zasobów cyfrowych na waluty fiducjarne bez opłat;
 • Ze względu na przywiązanie do dolara, zmienność PAX jest bardzo mała;
 • Aktywa można szybko przekształcić z fizycznych w cyfrowe i odwrotnie, bardzo szybko;
 • Każdy token PAX jest zabezpieczony dolarem amerykańskim, który jest przechowywany na rachunkach w głównych bankach w USA i jest ubezpieczony przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC).

W praktyce PAX nie różni się tak bardzo od innych kryptowalut, a jest to szczególnie prawdziwe w porównaniu z innymi stablecoinami, takimi jak Tether, TrueUSD i Gemini..

Przypadki użycia tokenu PAX

Przypadki użycia tokenu PAX. Zdjęcie za pośrednictwem Witryna Paxos

Jedną z różnic jest użycie jako monety użytkowej, przy czym PAX jest przeznaczony głównie do użytku na platformach Paxos. Nigdy nie został stworzony jako aktywo zbywalne, ale z pewnością może (i już jest) przedmiotem obrotu na giełdach zewnętrznych.

Okaże się, czy PAX stanie się bardziej popularny niż Tether, który nigdy nie cieszył się dużym zaufaniem użytkowników kryptowalut, ale ma świetną przewagę na starcie jako pierwszy stablecoin.

Od czasu premiery PAX nie zbliżył się nawet do popularności Tether, a jednym z powodów jest prawdopodobnie względna zmienność stablecoina, który ma pozostać na poziomie 1 dolara. PAX nie był w stanie utrzymać tego poziomu przez większość swojego istnienia i chociaż widział dobrą adaptację, różnica w stosunku do jego kołka prawdopodobnie powstrzymała go przed większą adopcją.

Kryptowaluta oparta na złocie Paxos

Niedawno Paxos ogłosił 4 września 2019 r., Że wypuszcza PAX Gold (PAXG), produkt, który pozwoli ludziom kupić aktywa cyfrowe zabezpieczone jedną uncją złota przechowywaną w londyńskich skarbcach. Jest to pierwsza kryptowaluta zabezpieczona złotem.

Paxos twierdzi, że posiadanie tokena oznacza faktyczne posiadanie fizycznego złota i zapewni użytkownikom numer seryjny sztabki złota w londyńskim skarbcu. Tokeny PAX Gold będą również dostępne w kwotach tak małych jak 0,01 PAXG, co oznacza, że ​​inwestorzy mogą łatwo uzyskać ekspozycję na bardzo małe ilości złota.

Token PAXG jest dostępny na giełdzie itBit, która jest również własnością Paxos, a także można go kupić bezpośrednio w Paxos, zakładając konto na ich stronie internetowej.

Korzyści PAX GOLD

Token PAX Gold w porównaniu z innymi opcjami. Zdjęcie za pośrednictwem PAX GOLD

Obecnie obowiązuje promocja PAX Gold, która daje 2% rabatu na pierwsze 7000 sprzedanych tokenów. Od 17 listopada 2019 r. Podaż PAXG w obiegu wynosi 3994, co oznacza, że ​​w sprzedaży jest nadal 3006 tokenów, które mogą skorzystać z rabatu.

Warto zauważyć, że cena złota LBMA na dzień 17 listopada wynosiła 1467,65 USD, ale cena PAXG wynosiła 1425,09 USD. Niższa cena PAXG odpowiada 2% rabatu, ale jest nawet nieco niższa niż cena bazowego złota.

PAXG to token ERC-20, tak jak PAX, dzięki czemu jest elastyczny i można go używać wszędzie tam, gdzie obsługiwane są tokeny ERC-20.

Paxos twierdzi, że token PXG jest lepszy niż fizyczne złoto, ponieważ będzie miał niższe koszty przechowywania, a posiadacze tokenów PAXG uznają je za bardziej elastyczne niż fizyczne złoto, które reprezentuje.

Binance BUSD Stablecoin

Zaledwie dwa tygodnie po ogłoszeniu wydania pierwszej kryptowaluty opartej na złocie Paxos ogłosił wypuszczenie Binance USD (BUSD), stablecoina do użytku głównie na giełdzie kryptowalut Binance.

Binance zdecydowało się współpracować z Paxos nad nowym stablecoinem, ponieważ czuje, że stablecoin zatwierdzony i regulowany przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork, zapewniający najwyższą ochronę konsumentów, pomoże im dostarczać rozwiązania finansowe dla użytkowników na całym świecie..

BUSD Paxos

Jak korzystać z tokenów BUSD. Zdjęcie za pośrednictwem Paxos BUSD

W ciągu dwóch miesięcy od opublikowania BUSD, jego kapitalizacja rynkowa wyniosła 18 milionów dolarów i jest 173. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. To pozostawia go daleko w tyle za swoim rodzeństwem PAX, jednak PAX miał dodatkowy rok wzrostu.

Wniosek

Mimo że Paxos Trust działa w branży usług finansowych od sześciu lat, nowa platforma Paxos, która jest powiązana z technologią blockchain, jest bardzo nowa. To sprawia, że ​​trudno powiedzieć, jak skuteczne będzie to z biegiem czasu, chociaż wydaje się, że ma solidną propozycję wartości. Od 2019 r. Token dobrze się trzyma, pozostając 33. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mimo że PAX jest przeznaczony głównie do użytku na platformie Paxos, istnieje szansa, że ​​zastąpi Tether jako najpopularniejszy stablecoin, a podaż PAX znacznie wzrośnie.

Ta szansa wydaje się mniejsza teraz, gdy nadchodzi rok 2020, kiedy USDT ma kapitalizację rynkową przekraczającą 4,1 miliarda USD, podczas gdy PAX ma kapitalizację rynkową w wysokości 230 milionów USD. Bardziej prawdopodobne jest, że BUSD dogoni Tether

Zespół Paxos był bardzo głośny i pozytywnie nastawiony do swojego projektu i tokena PAX, i należy się tego spodziewać, ale w rzeczywistości token PAX oferuje niewiele, co jest innowacyjne w przestrzeni blockchain.

Jego prawdziwą siłą jest pełne wsparcie w USD oraz wsparcie tradycyjnych instytucji finansowych. Już samo to wystarczyło, aby nie zgubił się wśród innych projektów, zwłaszcza biorąc pod uwagę audyt i dodatkowe zaufanie, które zdobędzie w porównaniu z konkurencyjnymi stablecoinami.

Teraz zespół wkroczył w nowe królestwo, wydając pierwszą kryptowalutę zabezpieczoną złotem. Ten Paxos Gold ma dość powolny start, zbierając zaledwie 5,7 miliona dolarów ponad dwa miesiące po premierze. To, czy kryptowaluta zabezpieczona złotem przyjmie, pozostaje wątpliwe, ale jeśli tak, Paxos ma przewagę jako pierwszy na rynku.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me