CCXT Alternative – Pro Cryptocurrency Trading API

>

CCXT jest jednym z najczęściej używanych projektów open source na rynku kryptowalut z ponad 400 000 pobrań miesięcznie. W rzeczywistości CCXT Github został wyróżniony i oglądany częściej niż Litecoin Github, the EOS Github, i Gwiezdny Github.

Na pocieszenie dla tych kryptowalut większość projektów kryptograficznych ma mniejszą aktywność niż CCXT. Stała się jedną z największych bibliotek dla programistów, którzy próbują zintegrować handel kryptowalutami ze swoimi projektami.

Biorąc pod uwagę tak dużą liczbę działań, słusznie byłoby założyć, że ta biblioteka rozwiązuje duży problem.

Globalny problem

Giełdy kryptowalut mają rozszerzenie poważny problem. Są to całkowicie niezależne organizacje, które indywidualnie decydują o standardach, funkcjonalności i funkcjach swoich interfejsów API. Nie przestrzegają tradycyjnych konwencji ani nie spełniają oczekiwań branży. Każda pojedyncza giełda zaimplementowała własne, całkowicie unikalne API z niestandardowymi punktami końcowymi, które łączą się z jej usługami.

Tworzenie usług, które współpracują z giełdami kryptograficznymi, jest co najmniej nieprzyjemne. Każda obsługiwana wymiana wymaga specjalistycznej infrastruktury. Do ukończenia nowej integracji często niezbędne jest niestandardowe oprogramowanie ze specyficzną logiką.

Po zakończeniu integracji problemy nie kończą się na tym. Co kilka dni co najmniej jedna z giełd, które obsługujesz, będzie się zmieniać. Czasami te zmiany są ogłaszane z wyprzedzeniem, a czasami dowiadujesz się, ponieważ jedno z Twoich żądań danych po prostu przestanie działać o 19:00 w piątek wieczorem.

To nie jest nawet połowa problemu.

Istnieją kwestie dotyczące limitów szybkości, problemów z przetwarzaniem danych i zarządzania kluczami interfejsu API. Skalowanie usługi handlowej do 100 000 aktywnych traderów jest znacznie bardziej skomplikowane niż zarządzanie portfelem jednego inwestora. Wymagany stos infrastruktury jest skomplikowany.

CCXT próbuje rozwiązać ten problem, udostępniając bibliotekę open source. Ta biblioteka może być używana w niestandardowej infrastrukturze do łączenia się z każdą wymianą.

Ale CCXT nie jest doskonały

Podczas gdy CCXT próbuje osiągnąć dużo, niewiele jest rzeczy, które to opanuje. Złożona biblioteka, którą opracowali, stała się przeszkodą dla wielu programistów. Integracja CCXT nadal oznacza, że ​​znaczna część pracy jest poświęcona twórcom aplikacji, aby to zrozumieć. CCXT jest zaprojektowany w sposób, który nakłada na programistów obowiązek pisania niestandardowego kodu dla każdej wymiany.

Ale to nie jest nawet najgorsza część.

CCXT to rozwiązanie oparte wyłącznie na oprogramowaniu. Każdy programista musi zbudować i skalować własną infrastrukturę, która spełnia specyfikacje każdej wymiany przy korzystaniu z CCXT. To jest olbrzymi obciążenie dla programistów, które przez wiele lat będzie ponosić ogromne koszty rozwoju. Setki serwerów są potrzebne do zarządzania żądaniami użytkowników, przechowywania danych, monitorowania limitów stawek, kierowania zamówień, obsługi błędów wymiany, bezpiecznego przechowywania kluczy API, uwierzytelniania użytkowników, przetwarzania danych na żywo, opracowywania niestandardowych przepływów realizacji zamówień i analizowania rynku. czas.

Rozwój z CCXT jest dużo pracy.

Profesjonalna alternatywa

Zamiast dostarczania biblioteki zawierającej tylko oprogramowanie, Krewetki to pełne rozwiązanie infrastrukturalne dla programistów, którzy chcą mieć jeden punkt dostępu do każdej większej giełdy. Pojedynczy zestaw interfejsów API, które ujednolicają sposób wykonywania zamówień, gromadzenia danych i bezpiecznego zarządzania użytkownikami. To znaczy, że jest Nie wymienić kod specyficzny. Każda giełda jest zintegrowana dokładnie w ten sam sposób.

Shrimpy wymaga Nie specjalne limity cenowe dla poszczególnych giełd i możesz skalować w nieskończoność bez ponownego wdrażania kodu lub przeprojektowywania infrastruktury. Zamiast utrzymywać farmę setek serwerów, z których wszystkie muszą inteligentnie komunikować się z każdą wymianą, Shrimpy może obsłużyć komunikację za Ciebie.

W przeciwieństwie do biblioteki open source, Shrimpy automatycznie zarządza przestojami giełdowymi, przestojami, przypadkami błędów i aktualizacjami, które mogą zakłócać handel. Nasz zespół to eksperci w zarządzaniu giełdami. Oznacza to, że problemy z wymianą są odpowiednio ograniczane bez wpływu na użytkowników. Ta profesjonalna operacja nie przypomina niczego, co mogą być dostarczane przez biblioteki open source, takie jak CCXT.

Przechowywanie danych

Shrimpy przechowuje miliardy precyzyjnych punktów danych rynkowych, do których można uzyskać dostęp na żądanie. Zamiast płacić tysiące dolarów za przechowywanie terabajtów danych z wymiany, uzyskaj do nich dostęp w czasie rzeczywistym z interfejsów API programistów Shrimpy. Shrimpy oferuje historyczne dane handlowe, dane świecowe (OHLCV) i historyczne migawki księgi zamówień. Nie wspominając o licznych punktach końcowych na żywo obsługiwanych przez Shrimpy, aby uzyskać dostęp do najbardziej aktualnych danych z księgi zamówień, rynku i wymiany.

Wszystko w jednym API. Jest to najszybszy i najbardziej niezawodny sposób tworzenia i skalowania profesjonalnych danych lub usług handlowych.

Inteligentne kierowanie zamówień

Handel może być skomplikowany. Nasz zespół wie o tym aż za dobrze. Aby zmniejszyć obciążenie programistów korzystających z API programistów Shrimpy, zapewniamy punkty końcowe handlu, które mogą automatycznie wykonywać się przy użyciu inteligentnych algorytmów wykonywania zleceń. W ten sposób programiści, którzy nie chcą martwić się o szczegółową logikę realizacji zleceń dla swoich aplikacji, mogą skupić się na innych ważnych aspektach swojej usługi..

Historycznie, algorytmy inteligentnego kierowania zamówień były zarezerwowane dla instytucji i zamożnych osób fizycznych. Nigdy więcej. Shrimpy zapewnia punkty końcowe routingu inteligentnych zamówień, do których każda aplikacja lub usługa może uzyskać dostęp bez ograniczeń.

Zarządzanie portfelem

Tradycyjnie deweloperzy musieli zarządzać portfelami handlowymi poprzez handel. Każda transakcja wymagała dokładnej oceny rynku i precyzji przy umieszczaniu jej w księdze zamówień.

Indywidualna realizacja zamówień w zakresie zarządzania portfelem staje się przeszłością dzięki Shrimpy. Deweloperzy mogą teraz całościowo zarządzać portfelami. Zamiast żmudnego obliczania logiki realizacji zamówień od podstaw, interfejsy API Shrimpy zapewniają zestaw punktów końcowych zarządzania portfelem po wyjęciu z pudełka. Szybko alokuj portfel, równoważ go w regularnych odstępach czasu i zarządzaj różnymi portfelami na różnych giełdach.

Obsługa błędów

Obsługa błędów z giełd to koszmar. Liczba nieudokumentowanych błędów, skrajnych przypadków i ograniczeń jest zdumiewająca. Nigdy nie wiesz, co otrzymasz integrując nową giełdę.

Shrimpy automatyzuje i standaryzuje obsługę tych błędów, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na tworzenie, a mniej na debugowanie.

Czy lubisz otrzymywać takie komunikaty o błędach z giełd??

// Niepowodzenie odpowiedzi

{

"błąd": {

"kod":"2027",

"msg":"账户 余额 不足" }

}

Najprawdopodobniej nie. Obsługa błędów w innych językach i przy różnych konwencjach przypomina próbę ułożenia 1000 elementów układanki z 250 elementami. Dlatego obsługa błędów jest wbudowana w interfejsy API programistów Shrimpy.

Globalne rozwiązanie dla każdej giełdy, dzięki któremu uzyskasz przewidywalne wyniki realizacji zamówienia.

Solidna infrastruktura

Wszystko, o czym rozmawialiśmy do tej pory, jest możliwe tylko dlatego, że Shrimpy to kompletne rozwiązanie infrastrukturalne. Hosting infrastruktury otworzył drzwi do lepszego życia deweloperom na rynku kryptowalut.

CCXT nie zapewnia każdy infrastruktura. Zero. Zilch. Jest to rozwiązanie w 100% oparte wyłącznie na oprogramowaniu.

Deweloperzy nie muszą już przyjmować ciężaru tworzenia tej infrastruktury od podstaw. Wdrożenie solidnego rozwiązania, które można skalować wraz z rozwojem firmy, zajmuje miesiące, a nawet lata. Nie wspominając o ciągłych aktualizacjach i konserwacji, które są wymagane, gdy zmieniają się giełdy.

Trzymaj się jednego rozwiązania, które działa bezproblemowo na każdej większej giełdzie.

Shrimpy Universal Trading API

Wnioski

Tworząc aplikację do handlu kryptowalutami, ważne jest, aby korzystać z profesjonalnych interfejsów API zaprojektowanych do skalowania globalnych usług handlowych.

Chociaż biblioteki programowe mogą być wygodne dla projektów osobistych, kiedy jedynym klientem będzie Twój komputer osobisty, nie są one idealne dla aplikacji użytkownika, które będą przetwarzać żądania od setek, tysięcy, a nawet milionów użytkowników. Można to zrobić tylko za pomocą rozwiązań infrastrukturalnych, które zapewniają dostęp do serwerów, które automatycznie kierują transakcje, agregują i przechowują dane, monitorują aktualizacje wymiany i inteligentnie obsługują przepływy błędów wymiany.

Krewetki jest liderem na rynku jako najlepsza aplikacja do zarządzania portfelem kryptowalut. Użytkownicy mogą konfigurować niestandardowe portfolio kryptograficzne i wdrażać pasywną strategię portfela, eliminując kłopot związany z koniecznością aktywnego handlu kryptowalutami.

Shrimpy’s Universal Crypto Trading API to ujednolicony sposób integracji funkcji handlowych na każdej większej giełdzie. Gromadź historyczne dane rynkowe, korzystaj z gniazd internetowych w czasie rzeczywistym, realizuj zaawansowane strategie handlowe i zarządzaj nieograniczoną liczbą użytkowników.

Nie zapomnij nas śledzić Świergot i Facebook o aktualizacje i zadawać pytania naszej niesamowitej, aktywnej społeczności w witrynie Telegram.

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me