Crypto Custody Conundrum: The Catch 22 for Institutions

Bezpieczne przechowywanie aktywów klientów jest zarówno istotnym, jak i ugruntowanym działaniem na każdym rozwiniętym rynku finansowym. Bardzo ważne jest, aby bardzo nowa i często nieufna klasa aktywów, taka jak krypto, otrzymała prawo do przechowywania, a jeśli nie, przyszły wzrost zostanie znacznie ograniczony.

Przechowywanie definiuje się jako przechowywanie papierów wartościowych w imieniu klienta. Te papiery wartościowe są dostępne depozytariuszowi do sprzedaży na żądanie klienta, ale nie mogą być używane przez depozytariusza na własny rachunek.

Pod tym względem bardzo różni się od posiadania konta w banku. Doświadczone banki powiernicze, takie jak State Street i Citi w Ameryce Północnej czy BNP Paribas w Europie, pobierają znaczne opłaty z tytułu operacji powierniczych.

Depozytariusz będzie również często świadczył szereg innych usług, takich jak reinwestowanie odsetek lub wypłat dywidend lub wpływów ze sprzedaży papierów wartościowych, zgodnie z instrukcjami klienta. Mogą również udzielać wsparcia podatkowego. Ale kluczowym elementem jest przechowywanie aktywów, które mogą być przechowywane w formie fizycznej lub elektronicznej.

Wymóg prawny

W USA na warunkach Ustawa o doradcach inwestycyjnych z 1940 r. (ogólnie określana jako Ustawa 40) doradcy inwestycyjni zarządzający co najmniej 100 mln USD są zobowiązani do korzystania z usług tzw. „wykwalifikowanego depozytariusza”. Ta zasada jest egzekwowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ustawa 40 była kilkakrotnie aktualizowana, modyfikowana i wyjaśniana od 1940 r., Ostatnio w 2017 r., Ale jej istota pozostaje niezmieniona. Warto mieć na uwadze, że ustawa ta wynikała z wielu upadków banków i utraty majątku inwestorów w latach trzydziestych XX wieku. Został zaprojektowany w celu ochrony inwestycji.

Ustawa ta jest prawdopodobnie najbardziej kompleksową i wiążącą ze wszystkich regulacji dotyczących opieki, ale wszystkie wiodące rynki finansowe mają pewne postanowienia dotyczące opieki. Co więcej, korzystanie z usług renomowanego depozytariusza jest po prostu dobrym marketingiem dla każdego zarządzającego inwestycjami.

Łatwość kradzieży w sieci

Bezpieczne przechowywanie aktywów było czymś w rodzaju bête noire na rynku kryptowalut. Pod koniec czerwca 2018 r. Oszacowano, że tylko w pierwszych sześciu miesiącach tego roku z kont kryptowalutowych skradziono 1 miliard dolarów, czyli trzykrotność wskaźnika kradzieży w roku poprzednim. A raz skradziony nie można go odzyskać. Krypto jest jak obligacja na okaziciela: posiadanie daje prawo własności.

Zaskakujące jest to, jak łatwo bez umiejętności technicznych popełniać cyberprzestępstwa, takie jak oprogramowanie ransomware

Strateg ds. Bezpieczeństwa w zakresie sadzy węglowej Rick McElroy powiedział CNBC w tamtym czasie, dodając, że złośliwe oprogramowanie niezbędne do przeprowadzenia takiej kradzieży kosztuje średnio 224 USD, a czasami jest nawet dostarczane z obsługą klienta.

Haker ryzykuje miedzią

Crypto – The Haven dla hakerów. Obraz za pośrednictwem miedzi

Dlatego kwestia renomowanej i zaufanej opieki jest bardzo istotna; ale różni się od zwykłego, waniliowego zasobu. Zasadniczo opieka nad aktywami kryptograficznymi odbywa się na blockchainie w Internecie. Ważne jest bezpieczeństwo klucza.

Jak wyjaśnia jeden z analityków w tej dziedzinie:

W normalnym świecie opieki zajmujesz się aktywami. W świecie kryptowalut dbasz o klucze. Jesteś właścicielem kluczy, jesteś właścicielem zasobu.

Tak więc ochrona klucza jest sednem problemu, a tym, który byłby opiekunem, musi zająć się.

Do chwili obecnej istnieją w zasadzie trzy opcje dla inwestorów kryptowalutowych: samodzielna opieka, korzystanie z usług powierniczych świadczonych przez giełdę, na której kupowana jest waluta, lub korzystanie z wyspecjalizowanego depozytariusza.

Na rynku detalicznym tylko dwa pierwsze są istotne i oba przedstawiają własny zestaw zalet i problemów. Pozornie samoopieka wydaje się najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, które jest zgodne z bezpośrednią filozofią świata kryptowalut zrób to sam. Ale przechowywanie klucza w bezpiecznym miejscu to duża odpowiedzialność.

Z każdego portfela kryptowalutowego jasno wynika, że ​​nie jest bankiem i nie jest on odpowiedzialny za przechowywanie aktywów. To należy do klienta i musi on przechowywać klucz prywatny w bezpiecznym miejscu. Bardzo, bardzo bezpieczne.

Stwarza to szereg wyzwań. Czy powinien być przechowywany na kartce papieru? Lub w sejfie? Lub w pamięci USB?

Żadne z nich nie jest idealne…

Portfele Hot Versus Cold

Lepszym rozwiązaniem jest użycie pewnego rodzaju portfela kryptowalutowego, ale wiąże się to również z pułapkami. Przechowywanie klucza w trybie offline jest ogólnie określane jako magazyn chłodniczy, a magazyn online jako magazyn gorący.

Ten pierwszy jest bezpieczniejszy, ponieważ jest odłączony od cyberprzestrzeni, a tym samym mniej podatny na hakowanie bitcoinów, ale to, co zyskuje się na bezpieczeństwie, traci na wygodzie, ponieważ handel jest możliwy tylko wtedy, gdy klucz offline jest podłączony do Internetu. W dobie urządzeń mobilnych nie jest to idealne rozwiązanie.

Co więcej, jeden portfel jest generalnie kompatybilny tylko z jedną walutą; nie jest to wygodne. Jak jeden notatki analityka, to tak, jakby mieć innego pilota do każdego kanału telewizyjnego. Do tej pory waluty nie okazały dużego zainteresowania współpracą ze sobą w celu ustalenia wspólnych cech, które pozwoliłyby jednemu portfelowi obsługiwać więcej niż jedną walutę.

Crypto Cold Storage Copper

Crypto Cold Storage: utrzymywanie offline. Obraz za pośrednictwem miedzi

Co zrozumiałe, wielu klientów detalicznych uważa, że ​​radzenie sobie z tymi problemami jest zbyt uciążliwe. W końcu niewiele osób decyduje się na przechowywanie oszczędności w gotówce pod łóżkiem. Po to są banki. Dlatego zwrócili się do giełd o opiekę. Na przykład Coinbase zaprezentowało rozwiązanie powiernicze w czerwcu ubiegłego roku, które jest skierowane głównie do rynku detalicznego.

Niektóre giełdy oferują rozwiązanie z wieloma podpisami, więc powiedzmy, trzy klucze i dwa muszą być użyte w tym samym czasie, aby konto zostało aktywowane. Jeden byłby przechowywany u depozytariusza, drugi u klienta, a ostatni z kontaktem awaryjnym strony trzeciej.

Chociaż zdejmuje to odpowiedzialność z klienta, nie jest też idealnym rozwiązaniem.

Problemy ze status quo

Giełdy często nie mają takiego rodzaju kontroli i rozdzielenia ról, jakie chcieliby widzieć w szczególności inwestorzy instytucjonalni. Biura powiernicze i punkty sprzedaży OTC znajdują się czasami na tym samym piętrze, może nawet kilka stóp dalej. To sprawia, że ​​wyciek informacji i przy jego gorszym wyprzedzaniu zamówień klientów są całkiem możliwe.

To nie jest to, do czego tradycyjni menedżerowie inwestycyjni są przyzwyczajeni od powiernika, a klienci detaliczni również powinni być zaniepokojeni. Ani giełdy, ani nowi depozytariusze nie są nazwami, z którymi przyzwyczajeni są główni inwestorzy instytucjonalni, a jest to rynek, na którym wypróbowani i zaufani liczą się bardzo.

Nowe kryptograficzne fundusze hedgingowe, jak również tradycyjne hedgingowe, są aktywne na rynku kryptowalut od jakiegoś czasu i faktycznie zapewniają dużą część jego płynności. Zgodnie z dokumentem Morgan Stanley opublikowanym w październiku 2018 r., Szacowane aktywa w zarządzaniu mają obecnie 3,5 mld USD w ponad 250 dedykowanych funduszach kryptograficznych.

Ze względu na niedostatki w zakresie opieki zapewnianej przez giełdy, większość z nich praktykuje samodzielną opiekę i oczywiście dysponuje technologią i zasobami niedostępnymi dla kupującego detalicznego. Według jednego z analityków szybkie konta pieniężne stały się dość biegłe w używaniu kluczy i kluczy sprzętowych.

Kwestie zarządzania

Jednak skuteczna, bezpieczna samodzielna opieka staje się trudniejsza, jeśli fundusze mają kilka kont kryptograficznych, którymi należy zarządzać. Konta te muszą być oddzielone, co stwarza nie tylko przeszkody technologiczne, ale także związane z zarządzaniem.

Wszystko to oznacza, że ​​zarówno nowi, jak i tradycyjni opiekunowie mają możliwości tworzenia skutecznych rozwiązań. Rzeczywiście, to zainteresowanie klientów funduszy hedgingowych aktywami kryptograficznymi zachęciło Goldman Sachs do wykazania zainteresowania tą przestrzenią. W sierpniu 2018 roku Goldman ogłosił, że szuka rozwiązania do przechowywania kryptowalut, powiedzenie

W odpowiedzi na zainteresowanie klientów różnymi produktami cyfrowymi badamy, jak najlepiej je obsłużyć w tej przestrzeni

Jednak pod koniec listopada bank inwestycyjny przyznał, że nie jest bliżej możliwości świadczenia tej usługi klientom.

„Jedną z rzeczy, o które mnie pytają, jest„ Czy możesz trzymać nasze monety? ”, A ja odpowiadam:„ Nie, nie możemy. ”Jedną z rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę podczas budowania naszej firmy, jest to, co możemy, a czego nie możemy zrobić, korzystając z przepisów perspektywy ”- powiedział szef rynków aktywów cyfrowych Justin Schmidt, na konferencji w Nowym Jorku.

Zarządzanie Crypto Custody

Luki w globalnym zarządzaniu. Obraz za pośrednictwem miedzi

Fidelity, jeden z najbardziej uznanych i renomowanych powierników, który zarządza aktywami klientów o wartości ponad 7,1 biliona dolarów, odsłonięty rozwiązanie kryptograficzne w połowie października 2018 r., co czyni go pierwszą firmą z głównego nurtu, która ustanowiła przyczółek na tym rynku. Jego produkt opiekuńczy obejmuje przechowalnię w chłodni oraz wielopoziomowe kontrole fizyczne i cybernetyczne.

Firma stwierdziła wówczas, że chociaż kryptowaluty są nową klasą aktywów, Fidelity od dłuższego czasu zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa i jest w stanie „przenieść” tę wiedzę do świata kryptowalut. Okaże się, czy produkt Fidelity zyska na popularności.

Ulica stanowa ogłosił również, że rozważa przechowanie kryptowalut, ale ogólnie większość głównych dostawców usług powierniczych wstrzymuje się w tej chwili. Szacuje się, że suma AUM kryptowalut wynosi od 10 do 15 miliardów dolarów, a rynek jest postrzegany jako zbyt mały i zbyt ryzykowny, aby uzasadnić inwestycję – sugerują raporty.

Crypto’s Catch 22

Ale dopóki nie zostaną wprowadzone ustalone i zaufane rozwiązania w zakresie przechowywania, rynek nie będzie rósł gwałtownie, ponieważ konta instytucjonalne pozostają na uboczu.

To Crypto’s Catch 22.

Decyzja o zainwestowaniu w aktywa kryptograficzne jest sama w sobie poważną decyzją i nie ułatwia jej brak nazw powierniczych, które ci menedżerowie są zaznajomieni i wygodni.

Rynek musi to naprawić. Jak Justin Schmidt miał powiedzieć na konferencji w Nowym Jorku w listopadzie zeszłego roku:

„Opieka to podstawa, która jest absolutnie konieczna. Opieka jest częścią całościowego zintegrowanego systemu, w którym różne części muszą dobrze ze sobą współpracować i bezpiecznie ze sobą, a Ty musisz mieć możliwość zaufania wszystkim różnym częściom w łańcuchu, od zakupu czegoś, przez przeniesienie, po przechowywanie długoterminowy.”

Wyróżniony obraz za pośrednictwem miedzi

Ten artykuł został napisany przez CEO firmy Copper. Copper.co powstała w celu rozwiązania bardzo konkretnego problemu: braku infrastruktury obsługującej inwestorów instytucjonalnych, którzy wymagają dostępu do aktywów cyfrowych. Bezpieczne przechowywanie w trybie offline i platforma do pozyskiwania kryptowalut Coppera łączą się, aby zaoferować swoim klientom usługi brokerskie szyte na miarę. Działając w oparciu o rygorystyczne procesy KYC / AML, które spełniają zobowiązania istniejących organizacji świadczących usługi finansowe, Copper jest zaufanym partnerem dla funduszy, rodzinnych biur i banków prywatnych na całym świecie

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me