Curve Finance Review: The Decentralized Exchange King

Na chwilę przed ukończeniem tego artykułu Uniswap został nagle zrzucony z tronu jako największa zdecentralizowana giełda. Prawie 70% aktywów Uniswap przeprowadziłem się do innego DEX-a o nazwie SushiSwap.

To w konsekwencji uczyniło Curve Finance złotym medalistą w tabeli liderów DEX. Chociaż nie ma nawet roku, Curve Finance jest teraz trzecią co do wielkości platformą DeFi pod względem całkowitej wartości zablokowanej.

Niektórzy z was mogą znać Curve Finance jako silnik słynnego agregatora DeFi, yearn.finance. Jednak to niesławne uruchomienie CRV, tokena zarządzania Curve Finance, w zeszłym miesiącu naprawdę umieściło Curve Finance na mapie. Dlaczego? Ponieważ kiedy token został uruchomiony, kapitalizacja rynkowa CRV była przez chwilę większa niż Bitcoina. Jak zobaczysz, Curve Finance to znacznie więcej niż tylko kolejny DEX.

Kto stworzył Curve Finance?

Curve Finance został stworzony przez rosyjskiego fizyka Michael Egorov. Egorov to doświadczony weteran kryptowalut. Zaczął od inwestowania w Bitcoin w szczytowym momencie w 2013 roku i pomimo straty na początkowej inwestycji, nadal używał Bitcoin jako środka do przesyłania pieniędzy za granicę, a nawet krótko wydobył Litecoina.

Krzywa Michaela Egorowa

Michael Egorov w 2018 roku. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

W 2016 roku Egorov założył firmę o nazwie NuCypher, firma fintech specjalizująca się w szyfrowaniu. NyCypher przekształcił się w projekt blockchain / kryptowaluty, który zebrał ponad 30 milionów USD w 2018 ICO i pozyskał kolejne 20 milionów USD w ramach prywatnego finansowania w 2019 roku. Niestety, token NU nie jest obecnie notowany na żadnej większej giełdzie.

Egorov również bawi się protokołami DeFi od 2018 roku, zaczynając od MakerDAO. W 2019 roku szukał dobrego DEX-a i nie był pod wrażeniem Uniswap. To skłoniło go do opracowania nowego DEX-a o nazwie StableSwap, dla którego opublikował biała księga w listopadzie 2019 r.

Michael Egorov NuCypher

Prezentacja NuCypher 2018. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Po zakodowaniu go i zdebugowaniu, w styczniu tego roku opublikował protokół pod nazwą Curve Finance, z tęczą Butelka Kleina jako przyciągające wzrok logo.

W maju 2020 Curve Finance zasugerował, że wyda własny token zarządzania, CRV. W wywiadzie, – zauważył Egorov że duża część przejścia do zdecentralizowanej, autonomicznej organizacji polegała na obejściu wszelkich problemów prawnych, z którymi mógł się zmierzyć zespół Curve Finance. Obecny zespół Curve Finance ma siedzibę w Szwajcarii i składa się z pięcioro ludzi w tym Egorov. Z pozostałych czterech jeden jest programistą, a pozostali trzej są zaangażowani w media społecznościowe i marketing.

Co to jest Curve Finance?

Curve Finance to zdecentralizowana giełda oparta na Ethereum. Został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić efektywny handel między kryptowalutami o tej samej wartości i zapewnić wysokie roczne stopy zwrotu z funduszy kryptowalut zdeponowanych w Curve Finance przez dostawców płynności. Niedawne wydanie tokena zarządzania, CRV, zmieniło Curve Finance w zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO).

Curve Finance DEX

Curve Finance można wyobrazić sobie jako serię pul aktywów. Wszystkie te pule zawierają kryptowaluty o tej samej wartości. W tej chwili 3 z 7 pul w Curve Finance obejmują stablecoiny, a pozostałe 4 obejmują różne wersje opakowanych bitcoinów, takie jak wBTC, renBTC i sBTC. Te pule mogą dawać niewiarygodnie wysokie odsetki od zdeponowanych środków, obecnie zwracając ponad 300% rocznie dostawcom płynności (dla puli BUSD).

Finansowanie krzywych złożonych

Pula złożona w Curve Finance.

Możesz się zastanawiać, jak to jest możliwe. Prosta, krótka odpowiedź jest taka, że ​​Curve Finance wykorzystuje te zdeponowane środki do zapewnienia płynności innym protokołom DeFi, takim jak Compound. W ten sposób generuje zainteresowanie w Compound i Curve Finance w zasadzie przenosi te odsetki na dostawców płynności, a także obniża opłaty handlowe z platformy Curve Finance, a także niektóre tokeny CRV. Yearn.finance przenosi to na wyższy poziom, wykorzystując Curve Finance do automatycznej zamiany stablecoinów na pule Curve Finance o najwyższych dochodach.

W przeciwieństwie do wielu innych protokołów DeFi, Curve Finance jest bardzo otwarty na temat potencjalne zagrożenia korzystania z platformy. Kod DEX Curve Finance był już dwukrotnie audytowany, a umowa na token CRV i DAO były audytowane trzy razy.

Egorov podkreślił, że konieczne jest ciągłe sprawdzanie kodu, aby upewnić się, że nie ma problemów. W związku z tym oferuje Curve Finance nagrody za błędy warty do 50 000 USD każdemu, kto znajdzie jakiekolwiek błędy w swoim kodzie DEX, CRV lub DAO.

Jak działa Curve Finance?

Jeśli ostatnie dwa akapity sprawiły, że podrapałeś się po głowie, nie martw się. Aby w pełni zrozumieć, jak działa Curve Finance, konieczne jest odświeżenie kilku ważnych terminów.

Curve Finance Explained

Curve Finance, jak pokazano w DeFi Weekly. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Znajomość tych informacji pomoże Ci również zrozumieć, w jaki sposób Curve Finance i podobne DEX mogą mieć niewiarygodnie wysoką płynność w porównaniu do scentralizowanych giełd i przeprowadzać ogromne transakcje z niemal zerowym poślizgiem.

Co to jest dostawca płynności?

Dostawca płynności to termin używany do opisania osoby, która zdeponuje kryptowalutę w protokole DeFi, zwykle zdecentralizowanej giełdzie. Ma to na celu podniesienie jakości DEX dla osób, które go używają, ponieważ nie będą musieli czekać wiecznie na zakończenie handlu.

Kryptowaluta wydobywająca płynność

Schemat blokowy dostawców płynności. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

W wielu przypadkach dostawcy płynności mogą zarobić atrakcyjne nagrody za zapewnienie płynności. Te nagrody zwykle pochodzą z obniżenia jakichkolwiek opłat za protokół oraz z przyznania tokenów protokołu (jeśli takie istnieją). Te zachęty są znane jako programy wydobywania płynności. Praktyka znajdowania najwyższych rocznych zwrotów z odsetek od zdeponowanych środków nazywana jest uprawą dochodową.

Co to jest zautomatyzowany animator rynku?

Zautomatyzowany animator rynku to dowolny protokół, który opiera się na inteligentnym kontrakcie, a nie na księdze zamówień, aby określić cenę aktywów. Na scentralizowanych giełdach istnieje przeciąganie liny między kupującymi a sprzedającymi.

Zautomatyzowany Market Maker

Równanie AMM używane przez Uniswap. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Prawdopodobnie zauważyłeś różne opłaty transakcyjne na scentralizowanych giełdach oferowanych animatorom rynku i takerom. Twórcy to ci, którzy składają ofertę kupna lub sprzedaży krypto w księgach zleceń po cenie innej niż bieżąca, a biorcy to ci, którzy po prostu kupują aktywa za aktualną cenę aukcyjną.

Mając na uwadze tę terminologię, zautomatyzowani animatorzy rynku zamiast tego używają stosunku aktywów w danej puli do określenia ceny aktywów. Dostawcy płynności są zachęcani do dostarczania określonych aktywów do tych pul, aby zapewnić równowagę tych wskaźników. To właśnie robią DEX, takie jak Uniswap i Curve Finance, i dlaczego dostawcy płynności muszą zapewnić równe współczynniki dwóch (lub więcej) kryptowalut, aby uruchomić pulę płynności na tych platformach.

Kryptowaluta puli płynności

Podstawowa pula płynności obejmująca DAI i ETH. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Na przykład wyobraź sobie, że masz w puli 10 Ethereum i 1000 USDC. Oznacza to, że każdy Ethereum jest wart 100 USDC, ponieważ stosunek wynosi 1-100. Załóżmy, że ktoś przyjdzie i kupi 1 Ethereum z puli. Teraz ten stosunek się zmienił, a po obliczeniu tego cena Ethereum wynosi teraz 111 USD.

To zachęca kogoś do arbitrażu (skorzystaj z różnicy cen na dwóch platformach transakcyjnych) i kup 100 USD na innej giełdzie, takiej jak Coinbase, i sprzedaj je w tej hipotetycznej puli za 111 USD, przywracając równowagę (która jest rzeczywistą aktualna cena rynkowa aktywa – 100 $ USD).

Co to jest krzywa wiązania?

Gdybyś miał wykreślić równanie automatycznego animatora rynku, zobaczyłbyś coś, co jest znane jako krzywa wiązania. Pokazuje to, że im więcej aktywów w puli jest kupowanych w porównaniu do innych, tym droższe stają się, wzrastając wykładniczo do teoretycznie nieskończonej ceny.

Kryptowaluta z krzywą wiążącą

Curve Finance (Stableswap) vs. krzywe wiązania Uniswap.

To praktycznie sprawia, że ​​kupowanie całej kryptowaluty z puli jest praktycznie niemożliwe i daje inwestorom arbitrażowym większą motywację do wejścia i przywrócenia równowagi, gdy stosunek między aktywami w puli (a tym samym ceną) różni się zbytnio..

Curve Finance wykorzystuje unikalną krzywą obligacji – unikalną, ponieważ ma na celu zawężenie ceny do węższej marży (1 USD dla stablecoinów). W rezultacie krzywa wygląda bardziej jak bok ośmiokąta niż rzeczywista krzywa. Mówiąc prostym językiem, daje to większe pole manewru dla odchyleń między stablecoinami w puli.

Oznacza to, że możesz kupić więcej bez poślizgu. Egorov zauważa że regularna krzywa obligacji nie działałaby dobrze w przypadku stablecoinów lub powiązanych aktywów z powodów przedstawionych wcześniej (ich ceny wahałyby się zbytnio z regularną krzywą obligacji).

Co to jest poślizg w Crypto?

Poślizg może się często zdarzyć na scentralizowanych giełdach i jest to coś, czego prawdopodobnie doświadczyłeś, jeśli kiedykolwiek kupiłeś altcoina o niskim wolumenie. Możesz zauważyć, że jest do zdobycia 100 altcoinów po aktualnej cenie rynkowej, ale następne 100 sprzedane w księdze zamówień może mieć cenę wyższą o 5%. Ten wzrost ceny przy zakupach od droższych sprzedawców to poślizg.

Handel kryptowalutami Slippage

Poślizg na BinanceUS i Coinbase. Zdjęcie za pośrednictwem Kaiko

Curve Finance ma wyjątkowo niski poślizg ze względu na swoją unikalną krzywą wiązania i niewiarygodnie dużą ilość kryptowaluty zdeponowanej przez dostawców płynności. Egorov zażądał że możesz łatwo zawrzeć transakcję na Curve Finance o wartości ponad 5 milionów USD i doświadczyć poślizgu mniejszego niż 0,4%. Wyobraź sobie, że gdybyś próbował kupić taką ilość stablecoina na giełdzie kryptowalut – po dużym poślizgu wymazałbyś księgi zamówień!

Co to jest utrata nietrwała?

Mówiąc najprościej, nietrwała strata to potencjalna strata, jakiej doświadczy dostawca płynności za zdeponowanie swojej kryptowaluty w protokole, zamiast po prostu ją trzymać. Nietrwała strata może się zdarzyć, gdy, powiedzmy, ktoś kupi 1 ETH z wyżej wspomnianej hipotetycznej puli 10 ETH i 1000 USDC.

Nietrwała utrata Uniswap

Nietrwała utrata płynności ChainLink dla Uniswap. Zdjęcie za pośrednictwem Bancor.

Jeśli cena ETH rośnie, dostawca płynności może stracić dodatkowe kilka dolarów zysku, gdyby posiadał wszystkie 10 ETH zamiast powstałych 9 ETH + dodatkowych USDC zdeponowanych przez osobę, która kupiła 1 ETH.

Jak widać, ta „strata” jest często niewielka i zwykle tymczasowa, ale może stać się trwała, jeśli użytkownik wycofa swoje środki. Fakt, że Curve Finance wykorzystuje stablecoiny (i inne powiązane aktywa) oznacza, że ​​nietrwała strata jest również znacznie niższa w porównaniu z innymi platformami, takimi jak Uniswap, ponieważ cena aktywów nie różni się w tym samym stopniu.

Mapa drogowa Curve Finance

Curve Finance nie ma jasno określonego planu działania. Należy jednak zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną rzecz. Wspomniał Egorov w wywiadzie że zespół Curve Finance bawił się pomysłem dodania większej ilości kryptowalut do Curve Finance, a nie tylko stablecoinów.

Uruchomienie tokena CRV

Oficjalne ujawnienie tokena CRV 30 czerwca. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Wyjaśnił, że wymagałoby to stworzenia dodatkowych krzywych wiązania, które lepiej wspierałyby bardziej zmienne aktywa. Ta potencjalna zmiana, jak również wszelkie inne, są zasadniczo zależne od posiadaczy CRV, nad którymi głosują.

Token kryptowaluty CRV

CRV jest token ERC-20 używane do zarządzania w Curve Finance DAO. Chociaż samego DEX nie można zmienić, posiadacze CRV mogą zablokować swój CRV (co zamienia go w veCRV – głosuj na depozyt CRV), aby głosować w celu dodania nowych pul zysków, zmiany istniejących struktur opłat, a nawet wprowadzenia harmonogramów wypalania tokenów dla CRV.

Zarządzanie finansami Curve

Techniczny przegląd DAO Curve Finance. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot 

Siła głosu może zostać zwiększona w zależności od tego, jak długo tokeny CRV są zablokowane. Obecna maksymalna blokada wynosi 4 lata, co daje 2,5-krotną siłę głosu dla tych dedykowanych posiadaczy CRV (w postaci veCRV).

Każdy użytkownik z co najmniej 2500 veCRV może złożyć ofertę, umieszczając ją w DAO Curve Finance forum zarządzania. Co najmniej 33% istniejących veCRV musi uczestniczyć w głosowaniu, aby wniosek został rozpatrzony, z kworum 50% głosów (ponad 50% veCRV musi głosować za). Wszelkie zmiany parametrów DEX są wdrażane przez zespół Curve Finance. Sam DAO Curve Finance jest zbudowany przy użyciu Aragona.

CRV Kryptowaluta ICO

Token CRV nie miał ICO. Zamiast tego token miał niespodziewane wydanie 13 sierpnia, kiedy Twitter z uchwytem 0xc4ad (0xChad) nagle wdrożył inteligentny kontrakt CRV, płacąc ponad 8000 USD opłat za gaz Ethereum.

CRV Token ICO

Tweet ogłaszający wydanie tokena zarządzania CRV z „0xChad”. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot 

Był w stanie to zrobić, używając kodu na Githubie Curve Finance jako odniesienia. Zespół początkowo odrzucił uruchomienie tokena, ale po przejrzeniu kodu, co zaskakujące, zaakceptował je jako legalne.

Jeśli zastanawiasz się dokładnie, w jaki sposób te tokeny CRV zostały rozprowadzone, czeka Cię trochę bólu głowy. Jak można się domyślić, 0xChad najwyraźniej wstępnie wydobywał ponad 80000 tokenów CRV, które były sprzedawane za potężny 3,1 ETH (1275 USD) za CRV na Uniswap chwilę po premierze, tymczasowo dając CRV oszałamiającą kapitalizację rynkową w wysokości ponad 3,8 biliona USD.

Emisja żetonów CRV

Harmonogram emisji żetonów CRV.

Całkowita podaż CRV wynosi nieco ponad 3 miliardy. 5% (151 milionów) CRV zostanie wyemitowanych na adresy, które zapewniły płynność Curve Finance przed uruchomieniem tokena, proporcjonalnie do ilości dostarczonej przez nie płynności. Te fundusze odblokuje się stopniowo codziennie przez rok (365 dni).

Kolejne 5% trafi do rezerw Curve Finance DAO, 3% trafi do pracowników Curve Finance z tym samym harmonogramem odblokowywania, co wczesni dostawcy płynności, a 30% trafi do udziałowców (Egorov plus 2 aniołów biznesu) z 4-letnim i 2-letnim odpowiednio okres zwolnienia.

Pozostałe 62% tokenów (1,86 miliarda) zostanie przekazane obecnym i przyszłym dostawcom płynności w Curve Finance. 766 000 CRV zostanie przekazanych dostawcom płynności każdego dnia. Ta dzienna kwota będzie co roku zmniejszana o 2,25%. Kiedy wykonujesz obliczenia matematyczne, oznacza to, że to zajmie około 300 lat dla wszystkich wydanych tokenów CRV.

Analiza cen CRV

Jak wspomniano w poprzedniej sekcji, CRV był początkowo sprzedawany po cenie 1275 USD na Uniswap chwilę po uruchomieniu. Dzieje się tak, ponieważ równanie AMM Uniswap działa w podobny sposób, jak równanie Curve Finance.

Historia cen CRV

Historia cen kryptowalut CRV. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Oznacza to, że niski stosunek tokenów CRV w pulach Uniswap w stosunku do innych kryptowalut dał CRV tę niedorzeczną cenę. W miarę dodawania większej liczby tokenów do puli stosunek stał się bardziej zrównoważony, więc cena CRV odpowiednio spadła.

Cena CRV nadal spadała przez około 10 dni, po czym do końca sierpnia ustabilizowała się na poziomie około 3 USD. Na początku tego miesiąca wartość CRV wzrosła do prawie 5 USD, po czym spadła do poniżej 2 USD. Było to wraz z wieloma innymi tokenami zorientowanymi na DeFi, które widziały plik ponad 50% cofnięcia w cenie w okresie 3 dni. Od tego czasu CRV oscyluje wokół 2 $, pokazując niewielki trend wzrostowy w ostatnich dniach.

Skąd wziąć kryptowalutę CRV

Wierz lub nie, Binance ogłosił zamieściliby token CRV w ciągu 24 godzin od nieudanego uruchomienia. Do 14 sierpnia CRV handlował na Binance i od tego czasu jest notowany na innych renomowanych giełdach, takich jak OKEx i Huobi.

Pary rynkowe CRV

Pary handlu kryptowalutami CRV. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Nadal możesz włączyć CRV Uniswap, ale może być lepiej po prostu uprawiając je, zapewniając płynność pulom Curve Finance, jeśli masz zapasowe stablecoiny pod poduszkami na kanapie.

Portfele kryptowalut CRV

Ponieważ CRV jest tokenem ERC-20, możesz przechowywać go w praktycznie każdym portfelu obsługującym aktywa oparte na Ethereum. Portfele kryptowalut CRV obejmują Atomic Wallet (stacjonarny i mobilny), Exodus Wallet (stacjonarny i mobilny), Trezor (sprzęt) i Ledger (sprzęt).

Możesz także użyć portfela przeglądarki Web 3.0, takiego jak Metamask. Jest to szczególnie wygodne, jeśli planujesz użyć swojego CRV do głosowania, ponieważ potrzebujesz portfela Web 3.0 do interakcji z Curve Finance DEX i jego DAO.

(Krótki) Samouczek dotyczący finansowania krzywej

Korzystanie z Curve Finance jest proste. Jak właśnie zauważyliśmy, będziesz potrzebować portfela Web 3.0, takiego jak Metamask. Podczas gdy retro interfejs DEX może wydawać się nieco przytłaczający (lub nostalgiczny), w zasadzie wszystko, co musisz wiedzieć, znajduje się na głównej stronie Curve Finance.

Curve Finance Exchange

Stablecoin i zawinięte swapy BTC w Curve Finance

Jeśli chcesz zamienić się między stablecoinami a opakowanymi bitcoinami, pierwsze okno zatytułowane „Zamień przy użyciu wszystkich pul Curve” jest tym, z którym chcesz wejść w interakcję. Możesz dostosować zaawansowane ustawienia tuż nad przyciskiem „Sprzedaj”.

Curve Finance Pools

Pule płynności w Curve Finance.

Przewijanie w dół ujawni jedne z najbardziej zielonych pastwisk w uprawie plonów – pule Curve Finance. Trzecia kolumna przedstawia różne RRSO (roczne stopy procentowe), które uzyskasz za zapewnienie płynności każdej puli, wraz z aktywami, które otrzymasz w zamian (jeśli takie istnieją).

Jak widać, każda pula przekazuje tokeny CRV dostawcom płynności, a kiedy weźmiesz pod uwagę cenę rynkową CRV, to właśnie zmienia już szaloną roczną stopę procentową 34,76% w zatrzymującą serce stopę procentową 337%..

Curve Finance Ren

Pula renBTC w Curve Finance

Gdy już zdecydujesz, do której puli chcesz zapewnić płynność, po prostu kliknij ją i zdeponuj odpowiedni stablecoin (lub zapakowany bitcoin). Pamiętaj, że będzie to kosztować pewną kwotę opłat za gaz Ethereum, które są szacowane dla Ciebie.

Pamiętaj, aby uwzględnić to w swoich obliczeniach! Odsetki są naliczane za każdy blok Ethereum (około 15 sekund) i łączy się automatycznie. CRV gromadzi się co sekundę. Możesz wycofać się w dowolnym momencie, aby odebrać swoje środki i zgromadzone CRV, ale pamiętaj, że będzie to kosztować gaz.

Możesz się odwołać Ostatnie miesiące Film na YouTube porównujący najlepsze DEXy, aby uzyskać bardziej dogłębny przewodnik, zobacz, jak to wszystko działa, a także sprawdź szczegółowe przewodniki na Curve Finance.

Nasze podejście do Curve Finance

Atrakcyjność i potencjał Curve Finance nie są tak oczywiste na pierwszy rzut oka. Możesz zapytać, o co chodzi z posiadaniem platformy, która umożliwia handel tylko między aktywami o tej samej wartości.

Ranking Curve Finance

Curve Finance to największy DEX pod względem całkowitej wartości zablokowany po Uniswap Sushi-Gate. Zdjęcie za pośrednictwem DefiPulse

Szczerze mówiąc, zastanawiamy się nad tym samym, ale wydaje się, że istnieje uzasadniony popyt na tego typu zamiany w DeFi. Również atrakcyjność Curve Finance zasadniczo sprowadza się do wysokich stóp procentowych z funduszy zdeponowanych przez dostawców płynności.

Potencjał Curve Finance jest bardzo niedoceniany. W sekcji „Mapa drogowa” tego artykułu krótko zauważyliśmy, że zespół Curve Finance bawi się ideą wspierania aktywów poza stablecoinami i różnymi smakami opakowanych bitcoinów. Gdyby tak się stało, Curve Finance mogłoby stać się jednym z najbardziej zaawansowanych DEX-ów na rynku.

Curve Finance Voting

Egorov na krótko posiadał 71% głosów na DAO Curve Finance. Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Chociaż nie ma prawie nic negatywnego, co można by powiedzieć o Curve Finance DEX, Curve Finance DAO to trochę inna historia. Wszystko to sprowadza się do niesamowitej siły głosu, którą Egorov porównał z innymi posiadaczami tokenów, ponieważ posiada on najwięcej CRV z dużym marginesem.

Twórca Yearn.finance Andre Cronje publicznie krytykowany Egorov za to. Jegorow odpowiedział, dając słowo, że nie nadużyje tej władzy (jednak inteligentny kontrakt byłby lepszy niż jego słowo).

Z drugiej strony, ponieważ więcej tokenów CRV jest udostępnianych byłym dostawcom płynności Curve Finance i wydawanych nowym dostawcom płynności, tym bardziej zdecentralizowany stanie się DAO. Warto również zauważyć, że ogromna siła głosu Egorova nie jest tak dużym zagrożeniem jak w innych DAO, ponieważ liczba zmiennych, które mogą być modyfikowane w Curve Finance przez posiadaczy tokenów, jest znacznie bardziej konserwatywna w porównaniu z niektórymi innymi DEX zarządzanymi przez społeczność i protokołami.

Crypto Valley Szwajcaria

Crypto Valley w Zug w Szwajcarii. Zdjęcie za pośrednictwem Swiss Global Enterprise

Podsumowując, Curve Finance ma przed sobą niewiarygodnie świetlaną przyszłość. Sam Egorov powiedział, że projekt ma nie ma problemów tworzenie nowych partnerstw. Fakt, że zespół Curve Finance jest obok innych dużych projektów DeFi, takich jak Aave (który ma również siedzibę w Zug, szwajcarskiej „Crypto Valley”), oznacza, że ​​to naprawdę dopiero początek dla Curve Finance, a tym samym wartość Token CRV. Prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie wart więcej niż Bitcoin!

Wielkie podziękowania dla Michaela Egorova z Curve Finance, który pomógł nam wypełnić luki podczas pisania tego artykułu.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem krzywej & Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me