0x apžvalga: Protokolas valdo decentralizuotą mainus

0x yra svarbiausias šiuo metu rinkoje esantis decentralizuoto mainų protokolas. Jie taip pat vieni pirmųjų pradėjo veikti dar 2017 m.

Daugelis kriptovaliutų erdvėje yra įsitikinę, kad centralizuotos kriptovaliutos keitimo era turi baigtis. Tai sukėlė decentralizuotų mainų protokolų, kurie buvo pradėti per pastaruosius 3 metus, potvynį.

Taigi, turint tiek daug konkurencijos, 0x vis tiek verta?

Šioje 0x apžvalgoje pateiksiu viską, ką jums reikia žinoti. Taip pat išanalizuosiu ilgalaikius ZRX žetonų naudojimo atvejus ir kainų potencialą.

Kas yra 0x?

0x protokolas svetainė yra gana aiški dėl bendro projekto tikslo, nes iš karto teigiama:

„Decentralized Exchange“ maitinimas, 0x yra atviras protokolas, leidžiantis tarpusavyje keistis turtu „Ethereum“ blokų grandinėje.

2016 m. „0x“ įkūrėjai Willas Warrenas ir Amiras Bandeali buvo tvirtai įsitikinę, kad „blockchain“ technologija bus trikdanti jėga. Jie matė ateitį, kurioje bet koks turtas būtų žymimas ir viešai prekiaujamas „blockchain“.

Turėdami universalumą ir apimtį, kurią „Ethereum“ pateikia prie stalo, jie nusprendė, kad „Ethereum“ blokinė grandinė bus puiki terpė organizuoti tokio tipo turto mainus, ir jie ėmėsi darbo kurdami „0x“ protokolą..

0x pagrindai

„0x“ siūloma decentralizuota prekyba yra pagrįsta ne grandinės reline, kuri veikia taip, kad kuo mažiau būtų išpūstas tinklas, o dujų kainos būtų kuo mažesnės..

Tiems, kurie yra susipažinę su dujų kainų padidėjimu ir pilvo pūtimu, kuris gali atsirasti „Ethereum“ blokų grandinėje (pagalvokite apie „Crypto Kitties“ ar „Ether Delta“), tikriausiai galite įsivaizduoti naudą, gautą naudojant ne grandinės relę..

Tiems, kurie mažiau susipažinę su „Ethereum“ veikla, paaiškinkite, kodėl decentralizuoti mainai yra ne grandinės grandis..

Dauguma decentralizuotų biržų naudojasi pažangiomis „Ethereum“ sutartimis, kad valdytų visas biržos pavedimų funkcijas ir sandorius. Tokiu būdu naudojant pažangias sutartis, vartotojų lėšos lieka jų kontrolėje, o ne reikia siųsti lėšas trečiajai šaliai (pvz., „Coinbase“ ar „Bittrex“) ir tikimės, kad lėšos išliks saugios.

0x palyginus

0x, palyginti su centralizuotu & Decentralizuoti mainai. Vaizdas per 0x tinklaraštis

Išmaniųjų sutarčių naudojimas taip pat reiškia, kad viskam, kas padaryta biržoje, operacija turi būti įvykdyta „blockchain“. Tai apima indėlius ir pinigų išėmimus, taip pat užsakymo pateikimą, modifikavimą, atšaukimą ar užpildymą. Kiekvienas sandoris kainuoja dujas, kad sandoris būtų apdorotas.

Kai apsvarstysite, kiek prekybininkų gali sudaryti prekybų per dieną, pateiktų, modifikuotų ir užpildytų užsakymų skaičius reikštų, kad mokesčiai už dujas gali greitai padidėti. Tai yra didelė decentralizuotų mainų trūkumų dalis. Kalbant apie saugumą, jie gerokai lenkia centralizuotus mainus, tačiau atsilieka nuo centralizuotų mainų, kai atsižvelgiate į išlaidas ir prieinamumą..

„0x“ protokolas pašalino šiuos decentralizuoto mainų trūkumus, naudodamas grandinės ribinę relę kartu su atsiskaitymu grandinėje. Tokiu atveju bet kuris vartotojas gali transliuoti savo užsakymą iš grandinės.

Šiuos užsakymus gali pasiimti ir užpildyti kitas vartotojas, o vienintelis visos operacijos, vykstančios grandinėje, dalis yra faktinis vertės perdavimas. Tai sumažina grandinėje vykdomų sandorių skaičių, taip sumažinant įpūtimo galimybę ir išlaikant kuo mažesnius dujų mokesčius už prekybos veiksmus..

0x relayeris

„0x“ nesusijusių operacijų raktas yra tai, ką jie vadina „perdavėjais“. Šie perdavėjai transliuoja užsakymus, pateiktus viešosiose ar privačiose užsakymų knygose, taip pat didina likvidumą tinkle, talpindami užsakymų knygas..

Nors ši funkcija yra panaši į biržą, relay skiriasi nuo biržos, nes ji negali užtikrinti prekybos vykdymo. Tai daugiau kaip skelbimų lenta, pateikianti gamintojo užsakymus tinklui.

Norėdamas užpildyti užsakymą, dalyvis turi pateikti savo parašą kartu su gamintojais dėl išmaniosios biržos sutarties. Perdavėjams kompensuojama už šios paslaugos teikimą 0x valiuta ZRX.

0x protokolo apžvalga

Apžvalga, kaip veikia 0x protokolas. Vaizdas Šaltinis

Kai prekyba siunčiama per relėją, jie vadinami „Transliacijos užsakymais“. Tai leidžia visiems lengvai pateikti užsakymus į tinklą, taip pat leidžia visiems matyti užsakymus, kai jie transliuojami, ir tada juos užpildyti.

0x sprendime taip pat gali būti užsakymai iš taško į tašką, kuriuose gamintojas nurodo priėmėją, kai užsakymas transliuojamas. Naudodami tokio tipo užsakymą, vartotojai gali tiesiogiai pervesti lėšas naudodamiesi įvairiais ryšio kanalais, įskaitant el. Paštą ir įvairias pranešimų siuntimo programas.

Kai pavedimas nurodomas kaip taškas į tašką tokiu būdu, tik nurodytas gavėjas gali užpildyti užsakymą, taip apsaugodamas operaciją nuo kenkėjiškų dalyvių pagrobimo..

Papildomos 0x funkcijos

Projektas „0x“ yra ne tik pagrindinis decentralizuotas mainas, bet ir keletas kitų funkcijų bei produktų. Tai apima valdymo mechanizmą, atvirojo kodo išmaniąsias sutartis ir žetonų registrą.

0x valdymas

Be to, kad ZRX žetonas naudojamas kaip kompensacija persiuntėjams, jis taip pat naudojamas palengvinti decentralizuotą 0x platformos valdymą. „ZRX“ prieigos rakto suinteresuotosios šalys gali balsuoti dėl pasiūlymų, kurie turės įtakos „blockchain“, taip paveikdami būsimą „0x“ protokolo plėtrą..

0x atnaujinimo struktūra

Viena didžiulė „0x“ nauda yra ta, kad išmaniosios sutartys yra atvirojo kodo, o pats protokolas yra programos agnostikas.

Tai reiškia, kad bet kuris kūrėjas gali remtis 0x, kad sukurtų mainų funkciją, kuri leidžia protokolui tarnauti kaip kitų „Ethereum dApps“ papildinys. Dėl to jau yra sukurta nemažai projektų „0x“, įskaitant „Publish0x“, „Augur“, „Gnosis“, „district0x“ ir kt..

0x paleidimo rinkinys

0x paleidimo rinkinio ekrano kopija. Vaizdas Šaltinis

Pats „0x“ tai dar labiau patobulino išleidęs „0x“ paleidimo rinkinį, kuris suteikia galimybę visiems per kelias minutes pradėti savo biržą ar prekyvietę. Paleidimo rinkinys pašalina relerio kūrimo sudėtingumą. Kodų bazė leidžia bet kuriam vartotojui prisijungti prie piniginių, apvynioti ETH, atlikti ir priimti užsakymus bei gauti pranešimą apie užsakymo būsenos pasikeitimus..

0x žetonų registras

Visų pirma, „0x“ apima žetonų registro sutartį, kurioje saugomas ERC-20 žetonų sąrašas ir su jais susiję metaduomenys, tokie kaip prieigos rakto pavadinimas, simbolis, sutarties adresas ir kita informacija. Tai yra oficiali grandinės nuoroda, kurią galima naudoti norint patikrinti adresą ir valiutų kursus.

0x turto keitėjas

Prekybos statistika su „Asset Swapper“. Vaizdas Šaltinis

Jis taip pat buvo naudojamas kuriant „0x Asset Swapper“ ir susijusį „0x Instant“. Su „Asset Swapper“ bet kuriuo skaitmeniniu turtu galima programiškai apsikeisti. Tai buvo „0x Instant“ pagrindas, leidžiantis bet kam pasiūlyti paprastą šifravimo pirkimą kaip valdiklį bet kurioje svetainėje.

0x socialinis įrodymas

Manote, kad projektas, kuris prasidėjo 2016 m., Turės gana daug stebėjimo daugelyje socialinės žiniasklaidos svetainių, ypač didžiųjų trijų kriptovaliutų – „Twitter“, „Telegram“ ir „Reddit“..

Jūs taip pat būtų daugiausiai teisus, išskyrus vieną pakeitimą. 0x komanda naudoja nesantaiką, o ne telegramą. Įjungta „Twitter“, jie turi didžiulį 151 000 sekėjų. Tai didžiulė net ir kriptovaliutų projektams. Jie taip pat aktyvūs toje „Twitter“ paskyroje, ne tik skelbdami savo medžiagą, bet ir dar kartą tweetodami įdomius kitų bičiulius.

„Reddit“ sistemoje 0x sub-Reddit turi daugiau nei 15 000 stebėtojų, o tai irgi gana daug. Vis dėlto čia viskas tyliau. Kartais praeis kelios dienos be jokių naujų pranešimų, o daugumoje įrašų yra tik keli komentarai ir atsakymai. Gerai, bet ne puiku.

Nesantaika 0x

Kai kurie pokalbiai vyksta 0x nesantaikoje. Vaizdas per Nesantaika

Taip pat sakyčiau, kad „Discord“ serveris yra tiesiog geras, o ne puikus. Tiesą sakant, su šiek tiek daugiau nei 2500 narių buvau nustebinta, nes tikėjausi didesnio stebėtojų skaičiaus. Vis dėlto vyko nemažai įdomios diskusijos įvairiomis temomis.

„0x“ komanda taip pat yra „Facebook“, su šiek tiek daugiau nei 2000 sekėjų. Paskyroje yra įprasti įrašai, tačiau jie skiriasi keliomis dienomis ir nėra daug sąveikos.

Pagaliau yra a forumas sukurta specialiai 0x protokolui. Tai yra veikla, panaši į „Reddit“. Įrašai platinami kelių dienų intervalu, o atsakymų į pranešimus paprastai būna tik keletas. Geros naujienos yra tai, kad naujausi pranešimai pritraukia didžiausią dėmesį, o tai reiškia, kad forumo priėmimas gali didėti.

0x komanda

„0x“ komandai vadovauja steigėjai Willas Warrenas ir Amiras Bandeali, kurie eina atitinkamai generalinio direktoriaus ir CTO pareigas. Komanda išaugo iki 38 pagrindinių narių, esančių San Franciske, tačiau visame pasaulyje dar dešimtys padeda projektui.

Vienas pastebimas 0x komandos aspektas yra projekto patarėjai. Fredas Ehrsamas („Coinbase“ įkūrėjas), Joey Krugas („Pantera Capital“ bendraįkūrėjas) ir Linda Xie („Scalar Capital“ įkūrėjai) pataria projektui.

0x komandos narių

Kai kurie iš 0x komandos narių

Generalinis direktorius Willas Warrenas turi mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnį Kalifornijos universitete – San Diege. Jis tęsė mokslų daktaro laipsnį. to paties universiteto Statybos inžinerijos srityje, tačiau niekada nebaigė laipsnio, o vietoj to buvo įkurta 0x.

CTO Amiras Bandeali baigė finansų bakalauro laipsnį Ilinojaus universitete Urbana-Champaign. Jis ketverius metus dirbo prekybininku, prieš prisijungdamas prie „0x“ komandos 2016 m.

„ZRX“ žetonas

„0x“ komanda surengė ICO 2017 m. Rugpjūčio mėn., Parduodama 500 mln. „ZRX“ žetonų už 0,07 USD ir surinkusi 24 mln. USD per 24 valandas ir 10 minučių..

ICO buvo šiek tiek unikalus tuo, kad nebuvo vykdoma jokia rinkodara, o pradėjus parduoti, registruotiems pirkėjams iš viso buvo leista tik 6,77 ETH (1 893 USD) vertės ZRX žetonų. Ši viršutinė riba buvo nustatyta siekiant paskatinti platesnį ZRX žetonų platinimą, o po pardavimo komanda nustatė, kad ZRX žetonai buvo išplatinti daugiau nei 13 000 „Ethereum“ adresų.

„ZRX“ per savo prekybos istoriją turėjo daugybę šuolių ir kritimų, tačiau pažymėtina, kad visų laikų žemiausias simbolio rodiklis 2017 m. Rugpjūčio 16 d. Buvo 0, 103962 USD. Tai pastebėtina, nes jis beveik 50% viršija ICO kainą ir įvyko tą dieną, kai baigėsi ICO.

„ZRX Price Performance“

„ZRX Price Performance“. Vaizdas per CMC

Skirtingai nei dauguma altcoinų, nukritusių beveik visą 2018 m., ZRX per metus matė dar tris reikšmingas smailes. Pirmasis buvo balandžio ir gegužės pabaigoje, kai kaina vėl trumpam pakilo virš 2 USD. Jis greitai nukrito nuo to aukščio, birželį prekiaudamas žemiau 0,70 USD, tačiau tada šoktelėjo atgal virš 1 USD kartu su 0x v2 testnet paleidimu.

Jis nukrito žemiau 1 USD, tačiau per ateinančius kelis mėnesius liko nuo 0,70 iki 0,90 USD, nes entuziazmas dėl „0x“ pradžios rugsėjo mėn. Paleido kainą. Keista, kad spalio mėn. Kaina pradėjo kristi po to, kai „Coinbase“ paskelbė įtraukianti į ZRX sąrašą.

Nuo tada kaina nuolatos traukėsi, o 2019 m. Rugsėjo 9 d. ZRX kaina sumažėjo iki 0,160732 USD.

Kaip matėme iš istorinių ZRX judėjimų, simbolis, atrodo, gauna sveiką impulsą, kai komanda pasiekia svarbiausius etapus. Atsižvelgiant į tai, gali būti gerai stebėti projekto gaires, kad būtų galima nustatyti, kada gali įvykti kitas svarbus pranešimas.

Pirkimas & ZRX laikymas

Jei jus domina ZRX pirkimas, jums bus malonu žinoti, kad jį galima įsigyti daugybėje biržų. Didžiausias garsas yra MXC, po to seka „HitBTC“ ir „BitMax“. Tai taip pat galima įsigyti iš „Coinbase Pro“, „Binance“, „OkEx“, „Bittrex“, „Poloniex“ ir daugelio kitų.

Apimtis yra gerai paskirstyta šiose biržose, o tai reiškia, kad ZRX nėra priklausoma nuo vienos rinkos. Taip pat yra didelis atskirų užsakymų knygų likvidumas. Pvz., „Binance“ ZRX / BTC knygos yra gilios ir apyvarta didelė.

„Binance ZRX“

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite „ZRX“ žetonus

Kai tik turėsite „ZRX“ rankoje (taip sakant), jį lengvai laikyti. Tai yra „ERC-20“ žetonas, todėl jį galima laikyti bet kurioje piniginėje su „ERC-20“ palaikymu. Tai apima „MyEtherWallet“ ir „MetaMask“, taip pat aparatinės įrangos pinigines „Trezor“ ir „Ledger“. Taip pat yra keletas programinės įrangos piniginių, kurias galima naudoti, pvz., „Exodus“ darbalaukio piniginę.

Plėtra

Dažnai gali būti neatitikimas tarp projekto teigiamų darbų, kuriuos jie daro, ir faktiškai atliktų darbų kiekio.

Todėl man dažnai patinka nardyti tiesiai į jų viešąsias kodų saugyklas ir patikrinti kodavimo veiklos kiekį. Žemiau yra trys aktyviausių atpirkimo operacijų grupės 0x „GitHub“.

0x „GitHub“

Kodas įsipareigoja pasirinkti grąžinamąsias dalis per pastaruosius 12 mėnesių

Kaip matote, kūrėjai yra tikrai aktyvūs ir pastaruosius metus reikalavo nuolatinių įsipareigojimų. Tai taip pat yra tik trys atpirkimo sandoriai, kai yra dar 71 kitas su skirtingo laipsnio kodo įsipareigojimais.

Tai užima 0x gana aukštą vietą, kai kalbama apie neapdorotą kūrėjo produkciją. Tiesą sakant, jei mes pažvelgtume į tai, palyginti su kai kuriais kitais „blockchain“ projektais, kokie jie yra užėmė 13 vietą pagal kodą įsipareigoja ir 14 – su visa veikla.

Iš tikrųjų šis kodavimo veiklos lygis gali būti prasmingas, kai žiūrima į platesnis planas. Pavyzdžiui, praėjusių metų rugsėjį jie išleido v2.0 savo protokolo, kuriam reikėjo atlikti išsamų bandymą ir pakartojimus.

0x kelio planas

Žvelgiant į ateitį, yra keletas įdomių projektų ir funkcijų, prie kurių „0x“ kūrėjai dirba. Tai apima didesnius protokolo atnaujinimus ir daugybę 0x patobulinimo pasiūlymų (ZEIP).

Jų yra keletas, todėl čia jų nenagrinėsiu, tačiau vieni įdomiausių yra „0x Mesh“ & tinklo likvidumas. Tai yra „peer-to-peer“ tinklas, skirtas dalytis užsakymais, kuris bus alternatyva „Standard Relayer“ API.

Taip pat atliekami tikrai įdomūs tyrimai koordinatoriai. Tai iš esmės yra paslauga, kuri įgyvendins tam tikras prekybos vykdymo taisykles. Jie sujungia geriausias užsakymų atitikimo ir „Open Orderbook“ savybes.

Taip pat yra daugybė žingsnių, kurie daromi paleidus 0x protokolo 3.0 versiją. Šiuo metu tai įdiegta „Kovan testnet“. Viena iš įdomiausių „v3.0“ savybių bus pradinė „0x“ statymo paleidimas.

„0x“ komanda nuolat informuoja savo bendruomenę apie savo plėtrą oficialus tinklaraštis taip pat jų platesnis dokumentacija.

Išvada

„0x“ bando pritraukti tiek decentralizuotų, tiek centralizuotų mainų stipriąsias puses į kriptografinę erdvę, palikdama silpnybes. Decentralizacija suteikia lėšų saugumą, o naudodamiesi ne grandinės relėmis, vartotojams suteikiama ta pati pigių prekių prekyba, kurios jie tikėjosi iš centralizuotų biržų..

Laikydami atsiskaitymus grandinės vartotojai gauna visus decentralizuoto mainų privalumus, o operacijos atliekamos tik vieną kartą, kad būtų kuo mažiau mokesčių. Pridėjus pažangias sutartis, kad būtų galima valdyti visą procesą, viskas bus kuo saugiau.

Atsižvelgiant į milžiniškas sumas, kurios buvo susijusios su tiek daug skirtingų centralizuotų mainų įsilaužimų, akivaizdu, kad būtinas geras decentralizuotas sprendimas..

„0x“ galėtų būti toks sprendimas, tačiau mums įdomu, ar jų pirmokų pranašumas bus pakankamas, kad jie išliktų pirmaujantys, kai „Binance“ ruošiasi pradėti savo decentralizuotą mainą, o kiti pagrindiniai centralizuoti mainai taip pat tiria decentralizavimo galimybę..

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me