3 Nulinių žinių įrodymų pritaikymas realiame pasaulyje

Pažangiausių technologijų taikymas gali būti nepaprastai sudėtingas, ypač kai pačią technologiją paaiškinti nėra trivialu.

Taip pat daug sunkiau didinti supratimą apie technologijas, kurios yra itin sudėtingos ir labai teoriškos. Kad būtų galima pritaikyti ir naudoti bet kokią technologiją, svarbiausia yra sąmoningumas. Negalite kurti novatoriškų programų, jei nežinote naujausių teorinių konstrukcijų.

Vienas tokios technologinės konstrukcijos pavyzdžių yra nulinių žinių įrodymai (ZKP). Tai yra novatoriška technologija, turinti daugybę programų „blockchain“ ir „blockchain“ naudojimo atvejams.

Šiame trumpame įraše apžvelgsime keletą svarbiausių šios technologijos naudojimo atvejų šiandienos amžiuje.

Nulinių žinių įrodymų apžvalga

ZKP yra kriptografiniai metodai, leidžiantys kam nors (tikrintojui) patvirtinti antrosios šalies (patarėjo) pateiktą pretenziją nereikalaujant, kad patarėjas atskleistų pagrindinę informaciją apie pretenziją. „Decentriq“ sukūrė tinklaraščių seriją ZKP jei norėtumėte daugiau informacijos.

ZKP tik neseniai sulaukė didesnio visuomenės dėmesio, didėjant susidomėjimui „blockchain“ technologijomis, nepaisant to, kad ši technologija yra pirmą kartą aprašyta parašė Goldwasseris, Micali ir Rackoffas 1985 m., daugiau nei 20 metų prieš paskelbiant Satoshi Nakamoto baltraštį apie Bitcoin.

Sergejus Brinas „Google“

Šaltinis: „Twitter“

Tik dabar, 2018 m., Praėjus daugiau nei 30 metų nuo jos įkūrimo, ji plačiai naudojama praktiškai. Ji taip pat turi daug žinomų rėmėjų, įskaitant aukščiau esantį „Google“ įkūrėją.

ZKP naudojimo atvejai

Duomenų vientisumas, duomenų privatumas ir patikrintas skaičiavimas yra pagrindiniai iššūkiai ir galimybės technologijomis paremtoje aplinkoje.

Kaskart keisdamiesi duomenimis, mums kyla duomenų pažeidimo galimybė. Be to, duomenų imtuvas turi užtikrinti jo / jos siunčiamų duomenų vientisumą.

Tada mums pateikiamas tobulas nulinių žinių įrodymų (ZKP) naudojimo atvejis ir jų patikrinama privatumo didinimo technologija.

Žinoma, grynai teoriniu požiūriu sunkiau suprasti tokios technologijos pasekmes. Taigi nusprendėme šiandien surinkti tris svarbiausius ZKP naudojimo atvejus.

„Nulinės žinios“ yra transformuojanti technologija, kurios taikymo sritis apima nuo grandinės mastelio keitimo ir anoniminio balsavimo iki slaptos informacijos išsaugojimo keičiantis B2B duomenimis. Valentinas Ganevas

Anoniminis patikrinamas balsavimas

Kalbant apie paskirstytas knygas, aiškių valdymo protokolų kūrimas visada buvo sunkus. Norint užtikrinti tinkamas grandinės valdymo struktūras, anonimiškas ir patikrinamas balsavimas yra labai svarbus.

Balsavimas taip pat yra esminė kiekvienos demokratijos dalis nuo šalies demokratijos iki įmonės akcininkų dalyvavimo. Taigi, tautoms einant link skaitmeninimo ir plintant saugos žetonams, saugių ir anoniminių balsavimo sprendimų paklausa tikrai didės.

Čia ZKP siūlo daug žadantį sprendimą.

Balsavimas naudojant nulio žinių įrodymus

Šaltinis: Santeri Viinamäki

Tai konkrečiai priklauso nuo to, kaip ZKP elgiasi su anoniminiu patikrinamu balsavimu. Įrašant balsus viešojoje blokų grandinėje, nebereikia patikimos trečiosios šalies, kad ji patikrintų rezultatus. Be to, pašalinta bet kokios rūšies cenzūros galimybė.

Naudodamiesi ZKP, rinkėjai, turintys teisę balsuoti, gali įrodyti savo teisę balsuoti neatskleisdami savo tapatybės, todėl balsavimo sistema tampa anonimiška. Be to, ZKP leidžia rinkėjams reikalauti patikrinamų įrodymų, kad jų balsą į rezultatus įtraukė subjektas, pranešęs rezultatus.

Dėl to rinkimų organas gali patikrinti balsavimo rezultatus, net jei patys balsai nėra matomi viešoje blokų grandinėje.

Privati ​​birža & Skaitmeninio turto apmokėjimas

Iš tiesų viešosios „blockchain“ skaidrumas buvo vienas iš veiksnių, suteikiančių jai pasitikėjimo, jis turi didelių trūkumų. Nors kai kuriuos duomenis turėtų būti galima viešai patikrinti, yra visa kita informacija, kuri yra geriau saugoma.

Vienas iš jų yra keitimasis skaitmeniniu ženklu, tokiu kaip nuosavybės ženklas.

Privatumo lygmens įtraukimas yra būtinas norint užtikrinti, kad sandorio suma ir dalyviai, dalyvaujantys kiekvienoje operacijoje, liktų neatskleisti. ZKP išsprendžia šį skausmo tašką. Paslėptą visą susijusią operacijų informaciją, tokių problemų kaip užsakymo vykdymas lengvai išvengiama.

Be to, jei kada reikia atlikti tam tikrų užsakymų auditą, ši funkcija taip pat gali būti įtraukta.

Pavyzdžiui, vertinant turtą, geriausią pavedimo vykdymą galima patikrinti neatskleidus visos užsakymų knygos. Tai leidžia atlikti efektyvią audito procedūrą, nes patikros procesas yra automatizuotas. Tai taip pat sumažins kitų šalių ginčų riziką.

Be to, tai leidžia mainų operatoriui laikyti slaptą informaciją, jei to reikia. Ši technologija gali būti taikoma tiek centralizuotose, tiek decentralizuotose biržose.

Skaitmeninė turto birža su ZKP

Šaltinis: „Fotolia“

Tai ypač aktualu dabar, nes daugelis mainų kuria savo „blockchain“ pagrįstas decentralizuotas alternatyvas. Jei jie į šias decentralizuotas biržas (DEX) įtrauktų ZKP technologiją, jie galėtų dar labiau nuraminti savo klientus ir jų privatumo poreikį..

Privatumas viešosiose blokų grandinėse

Tokie viešieji „blockchain“ kaip „Ethereum“, „Cardano“ ir „Tezos“ jau yra gana pažangūs protokolai. Tačiau norint išnaudoti visas jų galimybes, reikia įgalinti duomenų privatumą. Nė viena įmonė, reikalaujanti privatumo už savo vertingus duomenis, nenaudos visiškai skaidrios blokų grandinės.

Pavyzdžiui, kalbant apie įmones, kurios naudoja blokų grandinę savo tiekimo grandinei stebėti, jos norėtų, kad jų vertinga tiekėjų informacija būtų privati. Todėl reikia įdiegti tam tikrus privatumo sluoksnius. Tai taip pat taikoma privačios įmonės lygio blokų grandinėms.

ZKP gali užtikrinti šį būtiną privatumą.

Blokų grandinių atveju šiuo metu naudojamas tam tikras ZKP įgyvendinimas. Tai yra „zk-SNARKS“, kurie yra įmontuoti į daugelio šiuo metu veikiančių „blockchain“ protokolus. Tai apima tokius kaip „Zcash“, „Horizen“ ir „Komodo“.

Jie ne tik gali padėti apsaugoti viešojo „blockchain“ informaciją, bet ir padėti sumažinti su masteliu susijusias problemas.

Ateinančiais metais bus įdomu pamatyti, kuris protokolas (-ai) bus ZKP tyrimų ir įgyvendinimo priešakyje. Kai kurie protokolai jau kuria pagrindą finansuodami mokslinių tyrimų institucijas arba bendradarbiaudami su pramonės ekspertais.

Pavyzdžiui, „Zcash“ šiuo metu vykdo tolesnius savo ZKP pagrįsto „zk-SNARK“ protokolo atnaujinimus. Visa tai baigiama atnaujinant jų sodinukus, kurie žymiai sumažins ZKP konstravimo sudėtingumą..

Jei medelyno atnaujinimas duoda numatytų rezultatų, greičiausiai sumažės apsaugoti „Zcash“ operacijų mokesčiai ir laikai. Tai reiškia, kad ZEC galėtų pamažu priartėti prie savo tikslo būti skaitmeniniu neprilygstamų kietų grynųjų pinigų atitikmeniu.

Išvada

ZKP, be abejo, yra gana revoliucinė technologija. Jų sudėtingumą liudija laikas, per kurį jie buvo naudojami bet kokiu praktiniu būdu, nes jie buvo teorizuoti.

Tačiau mūsų naujausia patirtis, susijusi su duomenų pažeidimais ir kitomis privatumo problemomis, paskatino naujos galimybės paklausą. Tik tada, kai privatumo požiūriu sąmoningos kriptovaliutos savo protokoluose pradėjo naudoti ZKP, mes atradome jų tikrąją galią.

Dabar, kai žinomi ZKP pranašumai, galime tikėtis pamatyti platesnį jų pritaikymą tiek centralizuotoje, tiek decentralizuotoje aplinkoje. Pradedant anoniminiu patikrinamu balsavimu ir baigiant privatumu viešose blokų grandinėse, technologija yra atsakymas į daugelį iššūkių, su kuriais susiduriame tiek „blockchain“, tiek už jo ribų..

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me