Aiškinamojo įrašymo įrodymas – alternatyvus kripto konsensuso algoritmas

Negalima paneigti, kad „blockchain“ technologija yra išradimas, kuriam gali būti lemta pakeisti pasaulį tokiu būdu, kokio mes dar net nepradėjome įsivaizduoti..

Viena kritinė bet kokio blokų grandinės dalis, reikalinga norint tinkamai veikti, yra tam tikras sutarimo algoritmas, užtikrinantis blokų grandinę ir užtikrinantis jos efektyvų veikimą..

Sutarimo algoritmas tarnauja keliems tikslams, iš kurių du yra apsauga nuo manipuliavimo ir operacijų pagrįstumo užtikrinimas. Šiuo metu labiausiai naudojami sutarimo mechanizmai yra žinomi kaip „Proof-of-Work“ (PoW), kuris yra „Bitcoin“ sutarimo protokolas, ir „Proof-of-Stake“ (PoS), kurį naudoja „Peercoin“ ir „Dash“.

Nagrinėjami alternatyvūs sutarimo mechanizmai ir vienas iš jų vadinamas „Pro-of-Burn“ (PoB). Degimo įrodymo mechanizme vartotojai privalo „sudeginti“ arba padaryti visam laikui nepasiekiamą kai kurią išgautą „PoW“ kriptovaliutą..

Kai „PoW“ monetos sudeginamos, vartotojas gauna alternatyvios kriptovaliutos monetas ar žetonus arba kai kuriais atvejais kitas kasybos privilegijas tinkle.

Nudegimo darbe įrodymas

Taigi, degimo įrodymas veikia gana paprastai. „PoB“ monetų kasėjai išsiųs monetas neišleistu adresu (dar vadinamu „valgytojo adresas”), Tokiu būdu pašalindamas juos amžinai iš apyvartos arba sudegindamas. Šios operacijos įrašomos į blokų grandinę, užtikrinant, kad yra būtinas įrodymas, kad monetos negali būti vėl išleidžiamos, o monetas deginusiam vartotojui išduodamas atlygis

Degimo įrodymo idėja yra ta, kad vartotojas, deginantis kriptovaliutą, rodo ilgalaikį įsipareigojimą moneta degdamas, nes patiria trumpalaikius nuostolius mainais į ilgalaikį pelną. Kai kurie mano, kad monetų deginimas yra mažiau reikalaujantis išteklių, iš tikrųjų naudojamas šaltinis yra asmens noras atidėti savo pelną.

Laikui bėgant „Proof-of-Burn“ monetos vartotojas ir toliau gauna atlygį, arba padidindamas alternatyvių monetų dalį, arba uždirbdamas daugiau privilegijų kasybai tinkle. Tokiu būdu, kuo daugiau monetų sudegins vartotojas, tuo didesnė tikimybė sėkmingai išgauti kitą bloką, dar labiau padidinant jų naudą

Yra keli būdai, kaip įgyvendinti „Proof-of-Burn“ sutarimo mechanizmą. Kai kuriais atvejais mainais į „PoB“ monetą galima įrašyti esamą darbo įrodymo monetą, dažniausiai – „Bitcoin“. Kitais atvejais tai yra tikroji „PoB“ moneta, kuri sudeginama, norint gauti daugiau kasybos privilegijų.

Lygiai taip pat, kaip ir „Bitcoin“ kasybos sąnaudos, laikui bėgant didėja aparatūros ir elektros sąnaudų forma, „PoB“ monetos kasybos išlaidos laikui bėgant taip pat didėja, nes reikia sudeginti daugiau monetų, kad būtų išlaikytas tas pats tikimybė būti išrinktai į mano kitą bloką

Valgytojo adresai

„Eater“ adreso „Burn“ įrodymas

Valgytojo adresas yra tiesiog adresas, naudojamas monetoms, kurių niekada nebegalima naudoti, arba sudegintoms monetoms laikyti. Nors dauguma viešųjų adresų sugeneruojami iš privataus rakto, o privataus rakto turėtojas turi prieigą prie bet kokių tuo adresu atsiųstų monetų, valgytojo adresas yra atsitiktinai sugeneruotas adresas, nesusietas su privačiu raktu..

Kadangi nėra privačių raktų asociacijos ir nėra jokio būdo sugeneruoti privatų raktą iš viešojo adreso, nėra galimybės kada nors pasiekti ar išleisti monetas, išsiųstas valgytojo adresu. Jei norite pamatyti tai veikiant, štai valgytojo adresas kuris šio rašymo metu turi daugiau nei 100 000 USD vertės Bitcoin. Šie Bitcoin dabar yra nepasiekiami ir iš esmės dingo visiems laikams, nors jie lieka apskaičiuotoje atsargoje

Degimo pranašumų įrodymas

Vienas argumentų, įrodančių degimo įrodymą, yra tai, kad jis skatina ilgalaikį įsipareigojimą ir laiko planą projektui. Tai teoriškai sukuria didesnį monetos kainų stabilumą, nes ilgalaikiai investuotojai rečiau parduoda ar išleidžia savo monetas.

Taip pat teigiama, kad degimo įrodymas yra geresnis nei darbo įrodymas užtikrinant, kad monetos būtų platinamos teisingai, decentralizuotai. Palyginkite su darbo kasybos įrodymu, kur visi matėme, kaip ASIC kasybos telkinių padidėjimas gali sukelti didesnę kasybos centralizaciją.

Nudegimo trūkumų įrodymas

Nors degimo įrodymo šalininkai teigia, kad jis nenaudoja išteklių, kritikai teigia, kad degimo įrodymas reiškia išteklių švaistymą tiek, kiek švaistomi ištekliai, naudojami sudegintoms monetoms gaminti..

Taip pat yra problema, panaši į tą, kuri matoma sutarime dėl įrodymų, kai tie, kurie turi daug monetų, ir toliau kaupia dar daugiau monetų. Tai turtingųjų praturtėjimo problema.

Degimo įrodymas taip pat vadinamas didelės rizikos protokolu, nes nėra jokios garantijos, kad vartotojas kada nors atgaus visą sudegintos monetos vertę.

Kriptovaliutos, naudojant degimo įrodymą

Yra keletas monetų, kuriose naudojamas degimo įrodymas, pavyzdžių, ir tai tampa vis populiaresnė, kai pasirenkamas konsensuso protokolas. Turbūt geriausiai žinomas „PoB“ monetos pavyzdys Sandorio šalis (XCP), kuris naudoja PoB savo žetonams sėti. „Bitcoin“ yra siunčiami neišleidžiamu adresu, o vartotojai mainais gauna sandorio šalies žetonus.

Yra ir tokių, kaip „Slimcoin“ (SLM), – kuri degina monetas kaip kasybos būdą ir sutarimo mechanizmą, ir – Aktyvikliai (TRIG), kuris yra pagrįstas sandorio šalies protokolu

Apibendrinant

Degimo įrodymas yra naujas būdas pasiekti sutarimą dėl „blockchain“ ir, atsižvelgiant į pažadą išlaikyti decentralizaciją ir trūkstant daug išteklių reikalaujančią priemonę, jis gali būti vis plačiau naudojamas.

Kai kuriuose projektuose monetų deginimas jau panaudotas kaip būdas padėti stabilizuoti ir padidinti jų žetonų kainą, kad jie taptų patrauklesni investuotojams.

Ar kas nors iš jūsų įsigijote degimo įrodymo kriptovaliutas? Ar manote, kad PoB yra pranašesnis už kitus bendro sutarimo metodus, tokius kaip darbo įrodymas ir akcijų paketas? Norėčiau išgirsti jūsų mintis.

Vaizdai per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me