Ar einame į dar vieną Bitcoin versiją?

Panašu, kad daugelis investuotojų lapkričio mėnesį tiesiog priprato prie „Bitcoin cash“, „Bitcoin“ ir „SegWitx2“ šakutės. Tačiau jiems gali tekti priprasti prie dar vienos Bitcoin versijos, vadinamos „Bitcoin Gold“, koncepcijos. Visiškai įmanoma, kad gana greitai gali būti 4 skirtingi Bitcoin tipai.

„Bitcoin Gold“ kūrėjai mėgsta save laikyti kažkokia maištininkų grupe, norinčia padaryti „Bitcoin“ tinklą labiau decentralizuotą. Jie taip pat nori sekti „kietą šakę“ iš seno „Bitcoin“ tinklo ir atsiskirti nuo „Bitcoin“ panašiai kaip „Bitcoin Cash“ rugpjūtį.

Šiai „Bitcoin Gold“ iniciatyvai vadovauja Jackas Liao, kuris yra Honkonge veikiančios kriptografijos įmonės „LightningASIC“ generalinis direktorius. Kaip minėta jų interneto svetainėje, monetas jie planuoja paleisti spalio 25 d. Tai atvers naują monetą biržoms lapkričio 1 d.

„Bitcoin Gold“ motyvai

Tai, ką bando padaryti „Bitcoin Gold“, yra padaryti tinklą labiau decentralizuotą ir pabandyti pašalinti dalį kontrolės, kuri buvo perleista daugeliui labai galingų kalnakasybos įmonių. Tai teoriškai turėtų patikti daugumai „Bitcoin“ vartotojų.

Dalis priežasties, kodėl Bitcoin tapo tokia centralizuota, yra dėl ASIC plėtros. Tai lustai, kuriuos sukūrė technologijų firmos (kai kurios iš jų yra kalnakasiai), kurie gali greitai padidinti kasybos efektyvumą. Tačiau šie ASIC yra gana brangūs, todėl paprastai jų neperka mažmenininkai. Tai buvo priežastis, kodėl tokios įmonės kaip „Bitmain“ tapo tokios galingos. Jie gamina traškučius, kuriuos naudoja savo kasyklose.

Norėdami pasiekti šią decentralizaciją, kūrėjai siekia pritaikyti kasybos algoritmus taip, kad juos būtų galima lengvai išgauti naudojant grafikos plokštes ar grafinius procesorius. Tai reikš, kad mažmeninės prekybos kalnakasiai, dirbantys iš savo namų su paprastais GPU, taip pat gali dalyvauti kasyboje. Taigi didžiųjų kasybos įmonių įtaka taip pat pradės mažėti. Pasak „Bitcoin Gold“ kūrėjo „The Sorrow“

„Bitcoin gold“ įgyvendins darbo įrodymą nuo bitkoino SHA256 iki „Equihash“, kurio atminties algoritmas yra atsparus ASIC ir optimizuotas GPU kasybai.,

Liao įmonė tradiciškai gamino aparatinę įrangą, kuri labiau orientuota į „Litecoin“, tačiau dabar jis nori perimti Kinijoje nustatytą kasybos tvarką. Jis neslepia, kad mato „Bitmain“ kaip didelio masto centralizavimo tinkle priežastį.

Nors dėmesio vertas tikslas yra suteikti daugiau galios vartotojams ir sumažinti centralizaciją, tai lengviau pasakyti nei padaryti. Taip yra todėl, kad negalima tik žiūrėti į GPU kasybą kaip į problemos sprendimą. GPU gamyba taip pat yra centralizuota ir beveik išimtinai kontroliuojama „Nvidia“ ir AMD. Vis dėlto Liao tvirtina, kad vartotojai gali lengvai įsigyti šią aparatūrą, todėl tai yra daug geresnis sprendimas nei status quo.

Tikrumo stoka

Nors tai iš tiesų skamba kaip įdomus pasiūlymas, yra daugybė detalių, kurios lieka nežinomos. Tai apima tokias detales kaip bloko aukštis šakėje. Pagrindiniai kūrėjai taip pat žino, kad daugelis detalių yra „neryškios“ ir jas reikia aptarti.

Taip pat buvo galima idėja pradinio monetų aukojimo (ICO), kuris 1% monetų atiduotų kūrėjų komandai. Tačiau panašu, kad tai buvo pašalinta. Atsižvelgiant į tai, kad tai yra tinklo šakutė, kiekvienam „Bitcoin“ turėtojui šakės metu bus suteiktas lygiavertis „Bitcoin Gold“ kiekis. Pasak kūrėjo slapyvardžio „h4x“

Tai minimalistinė „Bitcoin Core“ kodo šakutė litekoino dvasia – tik keletas konservatyvių modifikacijų

Nors teoriškai „Bitcoin Gold“ skamba kaip puiki idėja, neaišku, ar jis greičiausiai įgis trauką. „Bitcoin“ grynųjų šakutė leido sukurti galiausiai mažesnį tinklą, kurio vertė buvo tik 12% „Bitcoin“. Daugelis dabar prognozuoja, kad „Bitcoin Gold“ vertė gali būti dar mažesnė, palyginti su „Bitcoin Cash“. Du garsiausiai kritikai yra Jiang Zhouer ir Haipo Yang, BTC generaliniai direktoriai. Atitinkamai „Top“ ir „ViaBTC“. Jie teigė, kad „Bitcoin Gold“ poveikis bus nereikšmingas.

Daugiau šakių ateiti

Naujienos apie „Bitcoin Gold“ šakutę nėra toks didelis šokas. Daugelis kūrėjų laikėsi nuomonės, kad greičiausiai daugiau „Bitcoin“ šakių, pavyzdžiui, rugpjūčio mėn. Pavyzdžiui, po „Bitcoin Cash“ šakės Tadge Dryja, „Lightning Network“ kūrėjas teigė, kad šakės taps daug dažnesnės dėl finansinių paskatų.

Ši prognozė iš tiesų buvo įrodyta per šį „Bitcoin Gold“ skelbimą ir, žinoma, lapkričio mėn. „SegWit 2X“ šakutę.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me