Ar „Hashgraph“ technologija gali padaryti „Blockchains“ pasenusią?

Nors visi sutelkia dėmesį į „Bitcoin“ ir kitas „blockchain“, bloke yra palyginti naujas vaikas, kuris teigia, kad tai ne tik pagerins „blockchain“, bet ir sukels visą decentralizuoto sutarimo sampratą ir internetą..

Ši pretenzija yra iš „Hashgraphs“, vienos iš naujausių nukreiptų akrilo grafų (DAG) platformų. Sukūrė bendrovės Leemon Baird Swirlds, technologiją išleido į naują platformą Hedera Hashgraph kovo pabaigoje, o bendras sutarimas kriptovaliutų pramonėje yra tas, kad „Hashgraph“ gali įvykdyti savo pažadą revoliuciškai decentralizuoti sutarimą..

Visai neseniai „Hashgraph“ nebuvo sulaukęs didelio dėmesio, o kai tai įvyko, tai buvo tiesiog pabrėžti ypatybes, dėl kurių „Hashgraph“ skiriasi nuo „blockchain“, tačiau mažai buvo diskutuojama, kodėl tai svarbu. Tai pasikeitė, kai „Bitcoin“ patyrė ginčus dėl „SegWit2X“, o „blockchain“ mastelio problema išlieka. Be abejo, „Hedera Hashgraph“ paleidimas šią technologiją pastaruoju metu patraukė į dėmesio centrą.

Visa tai vykdant, noriu giliau pažvelgti į „Hashgraph“ koncepciją, kad sužinotumėte, ar tai tikrai kažkas, dėl ko „blockchain“ gali būti pasenęs. Žemiau yra tai, ką sužinojau ir kas leidžia „Hashgraph“ užimti vadovaujamą vaidmenį decentralizuotoje sutarimo knygos knygoje.

Čia trūksta „Blockchain“ technologijos

„Blockchain“ iššūkiai

Vaizdas per „Fotolia“

Netrukus kalbėsime apie „Hashgraph“, bet pirmiausia noriu pakalbėti apie „Bitcoin“ blokų grandinę ir kodėl ją reikia tobulinti. Trumpai tariant, todėl, kad jis yra labai siaubingai neefektyvus.

Nors „Bitcoin“ blokų grandinė atlieka puikų darbą patikimai įrašydama operacijas ir puikiai pažymėdama laiko žymą, norint tai padaryti, reikia milžiniškos energijos. Elektros energijos poreikiai kasant Bitcoin yra astronominiai, ir jie didėja.

Tai kelia problemą, nes tai lemia kasybos centralizavimą visur, kur būna pigi elektros energija. Šiuo metu tai yra Kinija ir tam tikru mastu Rusija. O kas, jei dauguma kalnakasių būtų Kinijoje, o per naktį Kinijos vyriausybė nuspręstų nacionalizuoti Bitcoin kalnakasius. Tai iš esmės reikštų Bitcoin pabaigą.

Kita efektyvumo problema, kuriai jau skiriama daug dėmesio, yra mastelio problema. „Bitcoin“ operacijos yra ribojamos tik 7 per sekundę, o tai nėra toli nuo „Visa“ apdorotų 30 000–50 000 operacijų per sekundę.

Mastelio galimybė yra galimybė, tačiau tam reikalingas bendruomenės sutarimas, ir, kaip matėme su „Segwit2X“, tai nėra lengva užduotis.

Kaip bebūtų keista, „Bitcoin“ blokų grandinė iš tikrųjų buvo sukurta tam, kad sulėtėtų. Kai prisijungia daugiau kalnakasių, kasyba tampa vis sunkesnė, nes „blockchain“ nuolat dirba, kad kasybos sėkmė būtų tik viena blokas kas maždaug 10 minučių. Ši riba buvo įtraukta, kad būtų beveik neįmanoma vienu metu sukurti 2 blokų, kurie sugaištų energiją, reikalingą vienam iš šių blokų, nes tinklas priims vieną bloką, o kitas panaikins..


Dabar jūs žinote problemas, su kuriomis susiduria viešasis decentralizuotas knygos „blockchain“. „Hashgraph“ turi planą išspręsti šias problemas.

Ką apie Hashgraph technologiją?

„Hashgraph“ ir „Blockchain“

Vaizdas per swirlds.com

„Hashgraph“ naudoja „Directed Acyclic Graph“ (DAG) protokolą, kuris, manoma, yra pranašesnis už „blockchain“ technologiją. Tiesą sakant, kai kuriuose ratuose jis žinomas kaip „Blockchain 3.0“. Jis taip pat buvo sukurtas pagal „FFM“ koncepciją – arba „Fast, Feeless and Minerless“. Mineris yra pašalinamas iš „Hashgraph“, remdamasis „apkalbų apie apkalbas“ protokolu.

Šiame protokole faktinės tinklo mašinos paskleidė operacijų informaciją, kad ją patvirtintų ir patikrintų. Tai daug efektyviau nei paprastas „apkalbų“ protokolas, kurį naudoja „blockchain“, kuris remiasi kalnakasiais, kad jie patvirtintų ir patikrintų operacijas, spręsdami vis sudėtingesnes matematines problemas..

Gandai apie apkalbas veikia labai greitai pasidalijant operacijomis visame tinkle. Pavyzdžiui, vienas kompiuteris sužino apie sandorį ir nedelsdamas išsiunčia jį į kitą kompiuterį. Tas kompiuteris patikrina operaciją ir savo ruožtu siunčia ją į trečią kompiuterį.

Tuo tarpu pirmasis kompiuteris užimtas siunčiant operaciją į kitas atsitiktines tinklo mašinas. Šis dalijimasis leidžia operacijų duomenims sparčiai plisti tinkle, o tai reiškia, kad kiekvienam tinklo kompiuteriui beveik nereikia laiko žinoti apie operaciją.

Hashgraph netgi pagerina tai, pridėdamas dar vieną elementą. Siunčiant operaciją pridedami du nedideli informacijos bitai, paskutinio kompiuterio atsiųsto pranešimo pavadinimas ir paskutinio asmens, siuntusio pranešimą į siunčiantį kompiuterį, vardas.

Dviejų duomenų bitai beveik neturi pridėtinių išlaidų, tačiau jie leidžia akimirksniu būti skaidrūs. Pagal įgaliojimą tai leidžia pasiekti visišką sutarimą ir pasitikėjimą balsavimo sistema, nereikalaujant sunaudoti daug energijos kuriant naujus blokus ir patvirtinant sandorius ir panašius dalykus..

Tai ne tik panaikina 10 minučių ar ilgesnį operacijos patvirtinimą, bet ir reiškia, kad operacijos gali įvykti kur kas greičiau. Buvo apskaičiuota, kad „Hashgraph“ gali pasiekti 300 000 operacijų per sekundę. Ir sistema yra nepaprastai saugi. Iš tikrųjų tai yra kur kas saugiau nei esamos „blockchain“ technologijos.

„Hashgraph“ saugumas kyla iš bendro sutarimo metodo, žinomo kaip Bizantijos gedimų tolerancija, leidžianti tam tikrą laiką, kai tinklas yra 100% tikras tvarkos, kuria įvyko tinkle, operacijos. Būtent šie du papildomi duomenų bitai daro Hashgraph Bizantijos toleranciją gedimams.

„Bitcoin“ blokų grandinė sako, kad ji yra tolerantiška Bizantijos gedimams, tačiau tai netiesa. Taip, jis ir toliau artėja prie sutarimo su kiekvienu patvirtinimu, tačiau jis niekada nepasiekia 100% tikrumo, todėl jo negalima laikyti tolerantišku Bizantijos gedimams.

Įvaikinimo potencialas

Taigi, žinant tai, ką žinome, pakanka DAG platformos, tokios kaip „Hashgraph“, kad „blockchain“ projektai būtų pasenę?

Įvaikinimas gali būti sunkus. „Blockchain“ turi 10 metų pagrindinę veiklą, o į „blockchain“ jau investuota daug pinigų ir išteklių. Nereikia nė sakyti, kad rėmėjai bus atsparūs bet kokiems pokyčiams, dėl kurių „blockchain“ pasensta.

Tai sakant, iš techninės perspektyvos „DAG Hashgraph“ platforma yra pranašesnė už bet kurį iš šiuo metu naudojamų „blockchain“ sprendimų.

Nors piniginis pasipriešinimas pokyčiams gali būti stiprus, techninis pranašumas dažnai gali įveikti tokio tipo pasipriešinimą, todėl mes labai atidžiai stebėtume pokyčius, nes „Hashgraph“ platforma ir toliau vystosi.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map