ARK monetų apžvalga: „Blockchain“ sprendimas visiems

Padidėjęs „blockchain“ naudojimas yra geras dalykas, tiesa? ARK yra gana naujas projektas, kurio tikslas, be kita ko, padidinti vartotojų blokų grandinės technologijos pritaikymą.

Tačiau viena iš pagrindinių ARK dokumento sąvokų yra ta, kad jos atneš „blockchain“ technologiją į masę. Jie planuoja tai padaryti teikdami „Praktines paslaugas realiems žmonėms“ ir „Fast Secure Core Technology“..

Vienas iš būdų, kaip tai daro ARK, yra sukurti ekosistemą, kuri leis kiekvienam asmeniui ar verslui per kelias minutes susikurti savo atskirą blokų grandinę. Kad tai kuo greičiau ir plačiau paplistų, ARK komanda akcentavo kuo daugiau kodavimo kalbų ir blokų grandinių įtraukimą ir kuo geresnę vartotojo patirtį..

Šioje ARK monetų apžvalgoje mes nuodugniai išnagrinėsime projektą, pačios ARK monetos technologijas ir perspektyvas.

ARK istorija

„ARK blockchain“ 2017 m. vasario mėn. pradėjo 27 narių grupė, pasklidusi visame pasaulyje, sudarydama tikrai decentralizuotą komandą. Šiuo metu pagrindinę komandą taip pat sudaro 27 nariai.

Vienas iš pagrindinių įkūrėjų ir dabartinis ARK CTO yra FX (Francois-Xavier) Thoorensas, kuris taip pat buvo pagrindinis „Lisk“ kūrėjas prieš dirbdamas prie ARK projekto.

ARK buvo labai modeliuotas pagal „Bitshares“, „Lisk“ ir „Crypti“ – tris senesnius projektus – naudojant visus „Delegated Proof of Stake“ (dPoS) konsensuso algoritmus. Tai yra tradicinių „Proof-of-Stake“ (PoS) sutarimo algoritmų variantas.

Kaip veikia ARK?

Pagrindinėje ARK ekosistemoje yra keletas pagrindinių funkcijų, kurios padės projektui pasiekti tikslą padaryti blokų grandinės technologiją labiau prieinamą. Šios pagrindinės funkcijos apima:

 • „SmartBridges“
 • Alternatyvios programavimo kalbos
 • „Push Button“ diegiamos blokinės grandinės

Išmanieji tiltai

„Smart Bridge“ koncepciją ARK naudos kurdama „tiltus“ tarp skirtingų nesuderinamų blokų grandinių. Iš esmės ARK taps tarpininku tarp blokų grandinių, leisdamas bendrauti tarp skirtingų grandinių ir gebėdamas sukelti įvykius kitose grandinėse. Nors kiti projektai atliko panašią funkciją, tai vis dar nėra įmanoma.

„Ark Smart Bridge“

„ARK Smart Bridges“ apžvalga. Šaltinis: ark.io

Tikrai puiku tai, kad „SmartBridges“ galima įjungti tik su ARK pateiktu kodo fragmentu.

Vienas „SmartBridges“ naudojimo atvejis būtų mainai, kurie galėtų naudoti užkoduotus klausytojus, kad nustatytų, kada operacija yra mainų operacija, ir tada automatiškai apdoroja šias operacijas, tuo pačiu imdami įprastus mokesčius.

Pvz., Vartotojas galėtų nusiųsti 100 ARK į savo „Coinbase“ piniginę, o „Coinbase“ atpažintų pervedimą kaip mainų operaciją ir automatiškai konvertuotų ARK į ETH, prieš padėdamas jį į vartotojo piniginę..

Alternatyvios programavimo kalbos

ARK kūrėjai labai aiškiai ketino leisti kurti kuo daugiau kodavimo kalbų, taip įtraukiant kuo daugiau programinės įrangos kūrėjų.

Be to, kad kūrėjai palaiko daugiau nei dešimtį skirtingų programavimo kalbų, jie gali pasiekti SDK šiomis kalbomis (spartinti plėtrą):

 • C++
 • .NET
 • Eliksyras
 • Eik
 • „Java“
 • „JavaScript“
 • Laravel
 • PHP
 • „Python“
 • RPC
 • Rubinas
 • Rūdys
 • Greitas
 • „Symfony“
 • Volframas

ARK komanda taip pat žada palaikyti „R“, „C“, „Advanced PowerShell“, „Rust“ ir „C ++“..

„Push Button“ diegiamos blokinės grandinės

Tai leis visiems lengvai suformuoti „ARK blockchain“ ir sukurti savo „blockchain“ projektą. Taip, jis panašus į „Ethereum“, tačiau be išlaidų. Šios naujai įdiegtos grandinės bus su „SmartBridges“, kurios jau visiškai veiks.

Deleguotas akcijų paketo įrodymas

Užuot naudojęs prieštaringai vertinamą bendro sutarimo įrodymą, ARK veikia naudodamas „Delegated Proof of Stake Consensus“ algoritmą. Tai reiškia, kad nereikia brangios techninės įrangos ir nereikia didžiulio elektros energijos suvartojimo, nes ARK tinklą saugo delegatai. Delegatu gali būti bet kas, bet šiuo metu delegatais iš tikrųjų tampa tik 51 žmogus, kuriuos ARK žetonų turėtojai pasirenka per balsavimo sistemą.

Kiekvienas delegatas gauna 2 ARK už kiekvieną suklastotą bloką, o kadangi blokai padirbinėjami kas 8 sekundes, šie delegatai gali gauti daugiau nei 200 ARK per dieną.

Kiekvienam ARK žetonų turėtojui suteikiamas vienas balsas už atstovą, kuris kainuoja 1 ARK. Taip pat galima atšaukti savo delegato balsą ir balsuoti už kitą delegatą. Kiekvieną kartą, kai balsuojate ar nebalsuojate, kaina yra 1 ARK. Kuo daugiau ARK žetonų, tuo galingesni ir asmenys balsuoja.

Deleguotas akcijų paketo įrodymas

Deleguoti akcijų pavyzdį. Vaizdas Šaltinis.

Pastebėsite, kad kandidatai į delegatus parašė pasiūlymus, kuriuose išsamiai aprašyta, kaip jie veiks, kad apsaugotų tinklą ir pagerintų ARK visiems. Vienas populiariausių balsų gavimo būdų yra pelno pasidalijimas. Kadangi kiekvienas iš 51 delegato gauna atlygį už naujų blokų sukūrimą, jie gali pasidalinti šiais atlygiais su tais, kurie balsuoja už juos pagal tam tikrą dividendų sistemą.

Kitas populiarus kursas būsimiems delegatams yra vykdyti plėtros projektą, kuris remiasi ar pagerina ARK ekosistemą, ir daugeliu atvejų šie delegatai siūlo nuosavybės teises į naują projektą arba teikia paslaugas nemokamai.

ARK komanda

ARK komanda buvo varomoji jėga, kuri ir toliau juda projektu į priekį.

Tai stipri asmenų grupė, kuriai vadovauja įkūrėjas, generalinis direktorius ir prezidentas Francois-Xavier (FX) Thoorensas. Prieš įkūrdamas ARK, jis buvo pagrindinis „Lisk“ kūrėjas, taip pat aukų platformos „Donatio.fr“ įkūrėjas. Jo kilmė – 3D programinės įrangos kūrimas.

„Ark Coin“ komandos nariai

„Ark“ steigėjai. Vaizdas per Ark.io

ARK viceprezidentas ir steigėjas yra Rokas Cernecas. Didžiąją dalį visuomenės informavimo paslaugų teikia Rokas, o jo vardą rasite beveik visuose projekto naujiniuose, paskelbtuose „Ark“ tinklaraštyje..

ARK vyriausiasis technologijų pareigūnas yra Kristjanas Kosicas, daktaras. informatikos srityje ir ne tik dirba tiesiogiai programuotoju, bet ir turi patirties verslo srityje kaip sveikatos paslaugų bendrovės „ADORA“ generalinis direktorius..

ARK bendruomenė

Kaip ir galima tikėtis iš projekto, kuris prasidėjo 2016 m., ARK turi gana didelę vartotojų bendruomenę. Akivaizdžiausias tai rodo jų „Reddit“, kuriame yra beveik 22 000 skaitytojų, ir „Twitter“ paskyroje, kuriai priklauso 63 500 stebėtojų. Sub-Reddit taip pat yra gana aktyvus, turi keletą pranešimų per dieną ir daug komentarų bei diskusijų.

Be akivaizdžių socialinių paskyrų, ARK taip pat turi beveik 9000 savo „Facebook“ puslapio stebėtojų, o tai yra gana didelis „blockchain“ projektui. „YouTube“ kanalas nėra toks įspūdingas, jį turi tik 3000 prenumeratorių, tačiau komanda toliau skelbia vaizdo įrašus – maždaug 1 per mėnesį.

Taip pat yra „Telegram“ kanalas ir jis turi tik kiek daugiau nei 2500 abonentų. Kai patikrinau penktadienio popietę JAV, internete buvo apie 150 žmonių.

ARK komanda taip pat dalyvauja „Discord“, „Medium“, „Slack“, „Steemit“ ir „Bitcoin Talk“ forumuose. Visi jie turi nemažai sekėjų ir yra nuolat atnaujinami bei aktyvūs.

ARK žetonas

ARK buvo paleistas 2017 m. Pradžioje su 100 milijonų žetonų, o dabartiniu 8 sekundžių blokavimo laiku kiekvieną dieną sukuriama 10 800 naujų ARK. Per metus sukuriama 7 884 000 naujų ARK, darant prielaidą, kad nėra praleistų blokų dėl to, kad delegatas yra neprisijungęs, kai atėjo eilė suklastoti naują bloką.

Darant prielaidą, kad tai nesikeičia, ARK mažėja infliacijos lygis, kuris pirmaisiais metais yra 6,31%, bet iki dešimtųjų metų sumažės iki 4,02%. Šis kritimas yra kur kas mažiau dramatiškas nei matomas naudojant „Ethereum“ ar „Lisk“.

Arkos infliacijos greitis

„Ark“ ir „Ethereum“ infliacijos greitis & Lisk. Vaizdas per Reddit.

8 sekundžių blokavimo laikas yra vienas greitesnių tarp kriptovaliutų. „Ethereum“ yra uždarytas su 14 sekundžių blokavimo laiku, tačiau „Bitcoin“ turi 10 minučių blokavimo laiką.

Be greito blokavimo laiko, kiekvienas blokas gali apdoroti 25 operacijas. Nors tai gerai, ARK komanda jau rašė savo dokumente, kad tai padarys keičiamą padidindama kiekvieno bloko apdorojamų operacijų skaičių ir sutrumpindama blokavimo laiką.

Žetonų mokesčiai

Nuo v2 ARK perėjo prie dinamiškos mokesčių struktūros, kurioje delegatai nustatė savo minimalų priimtiną mokestį už kiekvieną operaciją, o vartotojai taip pat nustatė mokestį, kurį jie nori mokėti už sandorį. Taip pat yra maksimalūs leidžiami mokesčiai už kiekvieną operacijos tipą, kurie yra tokie patys kaip statiniai mokesčiai, kurie buvo naudojami ARK 1 versijoje.

Šie dinaminiai mokesčiai taikomi ne tik siunčiant / gaunant operacijas, bet ir balsuojant už atstovus bei registruojantis kaip delegatą.

Dabartinės stalinių ir mobiliųjų piniginės suteikia iš anksto nustatytą operacijos vertę, kuri yra dabartinis tinklo vidutinis mokestis. Išplėstinės parinktys taip pat leidžia vartotojui pasirinkti 30 dienų vidurkio operaciją arba minimalų ir maksimalų pasirinkimą, kurie yra mažiausia ir didžiausia operacijos vertė per pastarąsias 30 dienų.

Akivaizdu, kad kuo didesnis mokestis, tuo greičiau apdorojama operacija. Be to, maksimalus mokestis ribojamas dabartiniais statiniais mokesčiais. Be to, delegatai turi galimybę išjungti dinaminius mokesčius, o tai reiškia, kad jie tiesiog toliau įtrauks blokus su v1 mokesčio modeliu (0,1 ARK pervedimai, 1 ARK balsavimas, 5 ARK 2 parašas, 25 ARK delegatų registracija)..

„ARK Performance“

Kaip ir daugumai kriptovaliutų, ARK kainai didelę įtaką padarė jos pačios vystymosi etapai, bet ir Bitcoin kaina, turėjusi didžiulę įtaką visoms kriptovaliutų rinkoms..

Tai reiškia, kad mes matėme ARK kainos viršūnes ir slėnius nuo to laiko, kai jo ICO buvo 2016 m. Pirmasis šuolis įvyko 2017 m. Birželio mėn., Kai žetonas pasiekė 1,09 USD, kai kūrėjai platformoje išleido „Java“ palaikymo biblioteką.

Kadangi „Java“ yra viena iš populiariausių programavimo kalbų, bendruomenė suprantamai džiaugėsi naujienomis ir siuntė atitinkamai didesnę kainą. Galime įsivaizduoti, kad gali atsirasti gražus šuolis, kai pridedamos tokios kalbos kaip C ++.

ARK monetų spektaklis

ARK monetų spektaklis. Šaltinis: Monetų rinkos dangtelis

Kitas šuolis įvyko 2017 m. Rugsėjo mėn., Kai kaina pasiekė 3,96 USD po to, kai ARK komanda išleido darbalaukio piniginę, ištaisiusią daugelį ankstesnės darbalaukio versijos klaidų. Atnaujinime taip pat buvo „Ledger“, vienos populiariausių aparatinės piniginės, palaikymas.

Didžiausias šuolis įvyko 2018 m. Sausio mėn., Kai susibūrė visa kriptovaliutų rinka. 2018 m. Sausio 9 d. Kaina siekė 10,91 USD, tačiau tada ji krito visus 2018 metus, kai visa kriptovaliutų rinka pateko į lokio fazę.

Naujos žemiausios apytiksliai 0,30 USD vertės žemiausios kainos buvo pasiektos 2018 m. Gruodžio mėn. virš 0,40 USD.

Kai manote, kad ICO kaina ARK buvo 0,10 USD dar 2016 m. Lapkričio / gruodžio mėn., Galite pastebėti, kad ARK pirmiausia išliko gera investicija, ypač tiems, kurie sugeba išlaikyti įgaliotojo mazgą.

Pirkimas & „ARK“ laikymas

Didžiausios ARK prekybos rinkos yra „Binance“, „UpBit“ ir „Bittrex“. „Binance“ tiek BTC, tiek ETH yra populiarios prekybos poros, o „Bittrex“ pirmiausia mato BTC sandorius.

„UpBit“ yra Korėjos „Won“ kaip populiariausia birža, nors BTC sandoriai taip pat yra gerai atstovaujami. ARK taip pat mato prekybą „OKEx“ ir didžiausia prekybos apimtis yra USDT atžvilgiu. Yra keletas mažesnių biržų, siūlančių ARK, tačiau apimtys yra gana mažos.

Kalbant apie ARK apyvartą „Binance“, atrodo, kad tai gana pagrįsta. Tai reiškia, kad yra tinkamas likvidumo lygis, kuris palengvina didelių blokinių pavedimų vykdymą, palyginti su nedideliu paslydimu.

Binance ARK

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite „ARK“ žetonus

Lengviausia laikyti savo ARK vienoje iš jų svetainėje pateiktų piniginių. Turite tris galimybes:

 1. Stalinė piniginė
 2. Popierinė piniginė
 3. „Web Lite“ piniginė

Stalinė piniginė yra labai geras pasirinkimas, nes dizainas yra gana geras, o patogumas – puikus. Taip pat galite naudoti „Ledger“ aparatinę piniginę, jei esate saugesnis.

Arba keliaujantiems yra mobiliosios ARK piniginės versijos „Android“ ir „iOS“. Abi versijos yra įvertintos 5 žvaigždutėmis, nors, norėdami įsitikinti, kad iki šiol jų nebuvo daug.

ARK deleguotų balsavimas

Jei planuojate nusipirkti ir laikyti ARK, tikriausiai norėsite balsuoti už delegatą, kai tik gausite savo ARK iš biržos ir pateksite į savo piniginę. Tai padaryti reikia tik 1 ARK, ir jūs galite pasinaudoti balsavimu dėl delegato, kuris jums mokės dividendus, o tai pirmiausia turėtų leisti susigrąžinti balsavimo išlaidas. Arba, jei norite, galite rasti delegatą, kuris dirba su šauniu projektu, kurį norėtumėte paremti.

Balsuoti lengva. Kai piniginėje turite bent 1 ARK, tiesiog eikite į skirtuką „Balsai“. Ten spustelėję „Pridėti delegatą“ gausite iššokantįjį langą, kuriame galėsite balsuoti už vieną iš 51 esamo delegato, arba, jei norite, galite įvesti kito vartotojo, už kurį norite balsuoti, vardą. . Pasirinkite delegatą ir įsitikinkite, kad pažymėtas žymimasis laukelis šalia pasirinkto delegato, tada spustelėkite „Balsuoti“.

Galiausiai turėsite įvesti savo slaptafrazę, kad patvirtintumėte savo balsą. Galite bet kada pakeisti savo delegatų balsavimą, tačiau kiekvieną kartą tai atlikdami turėsite sumokėti po 1 ARK.

Arkos plėtra & Gairės

Kartais gali būti sunku tiksliai nustatyti, kiek darbo buvo atlikta įgyvendinant projektą. Dažnai kūrėjų komanda per daug išpučia pasiektą pažangą.

Man įrodymas dažnai būna pudinge.

Todėl vienas iš geriausių būdų stebėti pažangą yra kodavimo veikla jų viešose kodų saugyklose. Nusprendžiau įšokti į „Ark Ecosysem“ „GitHub“ kad tiksliai tai suprastum. Žemiau pateikiami trijų didžiausių prisegtų saugyklų kodai.

„GitHub ArkEcosystem“

„Select Repos“ įsipareigojimai per pastaruosius 12 mėnesių Šaltinis: „GitHub“

Kaip matote, per pastaruosius metus šiose saugyklose buvo vykdoma didelė veikla. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad yra dar 72 kitos įvairaus aktyvumo saugyklos.

Jei palygintume tai su kitais kosmoso projektais, ARK užima gana aukštą reitingą. Tiesą sakant, pasak „CoinCodeCap“, jie užima 24 numerį ir yra tiesiai tarp „Kyber“ tinklo ir „Nexus“.

Tai tikrai gana įspūdinga ir yra naudinga „Ark“ kūrėjams ir bendruomenės nariams. Jei norite gauti daugiau perspektyvos apie šią plėtros veiklą, jie turi naudingas puslapis išsamiai aprašomi visi jų „GitHub“ atnaujinimai & statistika.

Visa ši veikla yra prasminga žiūrint kartu su platesniu jų planu. Per pastaruosius metus jie baigė „ARK Core V2“, „Developer GUI“, antrą „Whitepaper“ ir naują svetainę (tarp daugybės kitų)..

Jie taip pat šiuo metu kuria ARK Core v2.6, baigdami maždaug 68%. Tikimasi, kad tai bus visiškai užbaigta iki 2019 m. III ketvirčio pabaigos.

Ir tada, ateinant 4 ketvirtį, galime tikėtis, kad pamatysime tolesnį darbą su „Core“, kai jie pradės kurti v3.0. Prie šio darbo pridėkite naują mobiliąją piniginę ir atnaujinkite svetainę.

Jei norėtumėte nuolat informuoti apie pažangą šioje srityje, taip pat tarpinius etapus, jie turi daug plano puslapis. Tai taip pat suskaidys pažangą atliekant atskirus uždavinius pagal šiuos etapus.

Išvada

ARK komanda siekia sukurti naudingą šaltinį visai „blockchain“ ekosistemai. Tai gali būti ne vienintelis projektas, bandantis sujungti skirtingas blokines grandines, tačiau tai nepadaro jų darbo mažiau vertingu, ypač jei jiems pasiseka ten, kur nepavyksta kitiems.

Gairės, kurių laikosi komanda, yra gana ambicingos, tačiau tai tiesiog reiškia, kad jei komandai sekasi, ji turėtų būti nepaprastai sėkminga. Naujausias „Core v3“ turėtų būti išleistas iki 2019 m. Pabaigos, kuriame bus nauja GUI prietaisų skydelis mazgų valdymui, taip pat atnaujinta sutarimo ir balsavimo logika. Dar įdomesnis yra 2020 m. Pirmojo ketvirčio „ARK Marketplace“ pirmojo etapo išleidimas.

„ARK Marketplace“ bus visiškai naujas turtas, pastatytas nuo pat pradžių, kad visai „Bridgechain“ bendruomenei būtų suteikta viena centrinė vieta, kur kurti, atrasti ir sužinoti apie visą ARK ekosistemą. Pradinis 1 etapo paleidimas apims keletą svarbiausių ARK ekosistemos aspektų, įskaitant delegatus, įmones, „Bridgechains“ ir papildinius.

Asmeniškai man patinka tokio tipo projektai, kuriais siekiama sukurti naudingą vartotojo sąsają ir padaryti „blockchain“ technologiją prieinamą masėms. Aš mačiau, kaip ARK tapo vienu iš ilgalaikių išgyvenusių „blockchain“ revoliucijoje.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me