BEAM apžvalga: „Mimblewimble“ pagrindu sukurta keičiamo dydžio privatumo moneta

„Beam“ yra projektas, kuriame tyliai buvo sukurta nepaprastai tvirta privatumo moneta. Nuo pat pasirodymo jis sulaukė didelio rinkų dėmesio.

„Beam“ yra „Mimblewimble“ pagrindu sukurta kriptovaliuta, kuri ne tik bando sukurti į privatumą orientuotą monetą, bet ir tokią, kurią galima keisti. Tai yra kažkas, ko stengiasi pasiekti daugelis kitų kriptovaliutų, nes blokų grandinės tampa išsipūtusios, o vartotojų priėmimas sulėtėja.

Tačiau ar „Beam“ tikrai yra tas projektas, į kurį turėtumėte atsižvelgti?

„Beam“ apžvalgoje bandysiu į tai atsakyti. Taip pat nuodugniai apžvelgsiu BEAM monetų naudojimo atvejus ir jų panaudojimo galimybes.

Kas yra spindulys?

Sija yra vienas iš naujesnių kriptovaliutų vaidmenų papildymų, pradėtas teikti 2019 m. sausio mėn.

Kas yra spindulys

Vaizdas per „Beam“ tinklaraštis

Tai yra viena iš daugybės naujesnių monetų, pagrįstų „Mimblewimble“ protokolu, kuriame yra „Grin“, ir sukurta siekiant padėti užpildyti turimus privatumo monetas, tokias kaip „ZCash“ ir „Monero“, kurie laikomi trūkumais. Yra keletas „Beam“ komandos pridėtų funkcijų, kurios, jų manymu, padarys „Beam“ geresne moneta.

Sijos ypatybės

Stipresnė privatumo kontrolė yra „Beam“ funkcijų sąrašo viršuje. Manoma, kad kitos privatumo monetos apibrėžė privatumo modelį, kuris daro sandorius privačius tik tada, kai to reikalaujama, o ne pagal numatytuosius nustatymus.

„Beam“ tai pakeičia ir pagal nutylėjimą kiekvieną operaciją paverčia privačia. Tai reiškia, kad vartotojai yra vieninteliai, galintys nustatyti, kokia informacija yra viešai prieinama, ir vartotojai išlaiko visišką asmens duomenų kontrolę..

„Beam“ taip pat pristatė konfidencialių sandorių ir konfidencialaus turto sąvokas kaip papildomos privatumo vertės funkciją. Ši funkcija leis sukurti naujus skaitmeninio turto tipus, tokius kaip skolos priemonės, nekilnojamasis turtas, naujos valiutos, kurias visas galima lengvai privačiai pakeisti „Beam“ platformoje..

Sijos ypatybės

Konfidencialus turtas & Mastelio keitimas spinduliu

Nors kiti blokiniai tinklai kovojo su mastelio problemomis, „Beam“ mano, kad jie išsprendė šį klausimą išlaikydami liesą ir kompaktišką „blockchain“. Operacijos buvo sukurtos siekiant išvengti išsipūtimo, naudojant „Mimblewimble“ protokolą seniems duomenims, kurie tapo nebesvarbūs dabartiniams operacijų apdorojimo poreikiams, apkarpyti..

Tai ne tik sumažins išsipūtimą, bet ir sumažins skaičiavimo pridėtines sąnaudas, taip pagerindama tinklo mastelį. „Beam“ sukurta taip, kad galėtų palaikyti įvairius operacijų tipus, naudodama „Scriptless Script“ technologiją. Be paprastų vertės pervedimų, „Beam“ taip pat palaiko terminuotus pervedimus, atominius apsikeitimo sandorius ir sąlyginio deponavimo mokėjimus.

Privatumas išliks svarbiausiu prioritetu, tačiau ši funkcija taip pat atitinka galiojančius teisės aktus, nes palaiko nepamirštamus skaitmeninės piniginės parašus. Tai leis įgaliotiems auditoriams pamatyti visą operacijų sąrašą ir visus susijusius dokumentus.

MimbleWimble??

Bet kuriai „Beam“ diskusijai reikalingas pagrindinis „Mimblewimble“ technologijos supratimas, sinusas, kuris yra „Beam“ pagrindas. „Mimblewimble“ yra pagrįstas „Bitcoin“ protokolu, tačiau modifikuotas siekiant pagerinti privatumą ir tinklo efektyvumą. Privatumo įgyvendinimas taip pat pagerina pakeičiamumą kaip šalutinį poveikį.

„Mimblewimble“ protokole operacijų imtuvai, pasirašydami operaciją, sugeba generuoti akląjį faktorių. Tai padaryti įmanoma naudojant „Pedersen“ įsipareigojimų ir konfidencialių sandorių derinį.

Nors konfidencialioms operacijoms reikia papildomų kiekvieno sandorio įrodymų, todėl jos yra sudėtingos, „Mimblewimble“ tai apeina, pašalindama scenarijų veikimą. Tada jis sujungia pirmiau minėtus akinančius veiksnius su fiktyviais rezultatais, kad būtų pasiektas konfidencialių operacijų privatumo ir saugumo lygis be susijusių veiklos rezultatų..

„MimbleWimble“ paaiškinta

„MimbleWimble“ – užkeikimas, galintis padaryti monetas privačias. Vaizdas per „Beam“ tinklaraštis

„Mimblewimble“ taip pat supaprastino „blockchain“, naudodamas operacijų kaupimą, kuris mums atleidžia nuo poreikio saugoti daugumą ankstesnių operacijų duomenų. „Mimblewimble“ blokuose sandoriai atrodo kaip atsitiktinis rezultatų ir įvesties derinys. Tai leidžia greičiau sinchronizuoti mazgus, nes jiems reikia tik patikrinti tam tikrų naujausių įvestų, o ne visos blokų grandinės, autentiškumą.

„Mimblewimbles“ sutankintuose blokuose yra manekeno išėjimų išvesties parašai, sistemos būsena ir blokų antraštės. Tai suteikia mums „blockchain“ protokolą su geresniu privatumu ir masteliu, remiantis jo operacijų sudarymo metodu.

„Blockchain“ auga lėčiau, išvengiama išsiplėtimo ir leidžia efektyviau veikti pilniems mazgams, taip pagerinant ilgalaikę tinklo decentralizaciją.

„Mimblewimble“ pluošto diegimas

Vienintelis būdas, kaip „Beam“ moneta sėkmingai pasieks mastelį ir privatumą, yra tinkamai įdiegus „Mimblewimble“.

Kaip šiokia tokia istorija, pavadinimas „Mimblewimble“ yra kilęs iš Hario Poterio knygų serijos, o tai yra „Liežuvį rišantis prakeiksmas“. 2016 m. Rugpjūčio mėn. Pirmoji Mimblewimble baltas popierius paskelbė anoniminis kriptografas, naudodamas „Tomo Elvio Jedusoro“ pseudonimą, kuris Hario Poterio knygose nurodo antagonistą Voldemortą..

Grin Beam

Du „MimbleWimble“ diegimai – „Grin“ & Sija. Vaizdas per „Beam“ tinklaraštį

„Jedusor“ nupiešta „Mimblewimble“ vizija buvo įgyvendinta ir „Beam“, ir kitoje monetoje, vadinamoje „Grin“, kiekvienai jų įgyvendinant skirtingą taktiką. „Beam“ atveju jis atitiko „Mimblewimble“ tikslus ir siekia sėkmingai įgyvendinti du pagrindinius bruožus: konfidencialias operacijas ir operacijų perkirpimą..

Kas yra konfidencialūs sandoriai?

Konfidencialūs sandoriai turi slėpimo ir akinimo ypatybes, kurias teikia „Pedersen Commitments“ kartu Elipsinės kreivės kriptografija. Naudodami konfidencialias operacijas vartotojai gali paslėpti ar apakinti bet kokią su operacijomis susijusią informaciją. Tai reiškia, kad operacijos sumas žino tik siuntėjas ir gavėjas.

Tai pasiekiama naudojant aklinus veiksnius operacijų sumoms užšifruoti. Aklinimas veikia priskiriant atsitiktinę vertę ir faktinę sandorio sumą padauginus iš šios atsitiktinės vertės. Po to sukuriamas vienas kelių parašų, apimantis visus operacijos įvestis ir išvestis.

Gavęs operaciją, gavėjas atsitiktinai parenka kelis akinančius veiksnius. Vėliau jos gali būti naudojamos kaip nuosavybės įrodymas, kai atėjo laikas išleisti monetas.

„Beam“ asmens duomenų apsauga

Skirtingai nuo beveik visų egzistuojančių blokų grandinių, „Beam“ bando pakeisti sistemą, kuri registruoja pervedimus ir monetų nuosavybę, atsižvelgdama į adresus. „Beam“ gali patvirtinti įvesties ir išvesties nuosavybę tik per akinančius veiksnius ir reikšmes. „Blockchain“ naudojamas tik įsipareigojimui išsaugoti, kuris tampa aktualus tik tada, kai piniginės turi įsitraukti į sandorį.

Be visos asmeninės informacijos, susijusios su operacija, pašalinimo, „Beam“ taip pat naudoja įprastą 24 valandų galiojimo laiką. Tai galima modifikuoti per piniginės nustatymus, o „Beam“ kūrėjai rekomenduoja vartotojams kiekvienai operacijai sukurti naujus gavimo adresus.

Kiaulpienių protokolas

Kiaulpienių protokolo grafinis atvaizdavimas. Vaizdas Šaltinis

Norėdami pridėti dar geresnę privatumo apsaugą, „Beam“ taip pat įdiegė kiaulpienių protokolą. Šią privatumo apsaugą taip pat galite rasti tokiuose „blockchain“ kaip „ZCoin“, kur ji naudojama siekiant sumažinti tikimybę, kad asmens duomenys gali būti susieti su adresais ir operacijomis. Kiaulpienių protokolas leidžia „Beam“ palaikyti manekeno įvestis ir išvestis.

Kaip paskutinę privatumo funkciją, „Beam“ naudoja „Secure Bulletin Board“ sistemą, leidžiančią keistis saugiais šifruotais pranešimais tarp piniginių, net jei jie tuo pačiu metu nėra prisijungę..

Pagrindinė pinigų politika

„Beam“ aiškiai nurodydama savo pinigų politikos dalį, kad ji buvo sukurta kaip vertės saugykla, o ne kaip sandorio kriptovaliuta. „Beam“ tiekimas niekada neviršys 263 milijonų BEAM, o monetoje naudojama defliacinė išmetamųjų teršalų schema, panaši į tą, kurią naudoja „Bitcoin“, kai blokiniai atlygiai laikui bėgant perpus sumažėja.

Pradinis blokinis atlygis yra 80 BEAM, ir tai maždaug kas 4 metus sumažės perpus, kol maždaug 2152 metais jis pasieks nulį. Po to daugiau BEAM monetų niekada nebus sukurta.

Kiaulpienių protokolas

BEAM emisijos kreivė ir iždo politika. Vaizdas Šaltinis

BEAM taip pat naudoja modelį, panašų į „ZCash“ įkūrėjo atlygį, kai kiekvieno blokinio atlygio dalis sumokama „Beam“ iždui. Tada šios monetos kas mėnesį išmokamos „Beam“ fondui, įskaitant kūrėjus, patarėjus ir investuotojus. Taip fondas finansuoja nuolatinę „Beam“ plėtrą. Iždo atlygis sudaro 25% bendro atlygio.

Valdymas ir bendruomenė

„Beam“ laikėsi korporatyvinio požiūrio į savo ankstyvą finansavimą ir valdymą, kai samdomi visą darbo dieną dirbantys kūrėjai ir įnašai, o finansavimą gauna rizikos kapitalistai. Tada visą projektą prižiūri Šveicarijoje veikiantis ne pelno siekiantis „Beam“ fondas, turintis įgaliojimus vadovauti „Beam“ tinklo plėtrai..

Vienas iš pagrindinių „Beam“ pardavimo taškų, ypač verslui, yra jo audito ypatybės, kurios suteiks įmonėms galimybę pateikti finansinę seką auditoriams ar reguliavimo institucijoms, jei reikia. Vykdant platesnę „Beam Compliance Initiative“ iniciatyvą, didžiausias dėmesys skiriamas trečiųjų šalių paslaugoms, kad būtų užtikrintas konkrečios šalies reikalavimų laikymasis.

„Beam“ fondas aktyviai ieško plėtros partnerių, taip pat ieškojo rizikos kapitalo įmonių, norinčių investuoti į projektą. Visai neseniai fondas įsteigė „Beam Sovereign Money Foundation“, kuris padeda skatinti ir finansuoti „Beam“ plėtrą.

„BEAM“ komanda

„Beam“ kūrimo komandą sudaro maždaug 20 asmenų, taip pat dar 13 projekto patarėjų. Generalinis direktorius yra Aleksandras Zaidelsonas.

Aleksandras yra patyręs vadovas ir produkto vizionierius. Jo karjera prasidėjo kaip programinės įrangos kūrėjas, po kurio jis įkūrė „Nareos“ („P2P File Sharing Company“) ir „Wikitup“ (įsigijo „iMesh“). Jis taip pat yra patarėjas keliuose startuolių projektuose.

„Beam“ komanda

„Core Beam“ komandos nariai. Vaizdas per spindulį

„Beam“ CTO yra Aleksas Romanovas. Alexas yra tyrimų ir plėtros vadovas, turintis tvirtą techninį išsilavinimą ir vadovavimo įgūdžius. Aleksas dirbo su daugeliu sudėtingų projektų su didelėmis paskirstytomis komandomis. Romanovas vadovauja R&„D Team at Beam“ nuo pat projekto pradžios.

„Beam“ generalinis direktorius yra Amiras Aaronsonas. Amiras yra motyvuotas verslininkas ir tvirtų pažiūrų veiklos ekspertas. Jis buvo kelių technologijų kompanijų įkūrėjas ir pastaruosius 2 metus giliai paniro į kriptovaliutų sritį..

Galiausiai yra BRO Beni Issembert. Beni yra serijinis verslininkas pastaruosius 14 metų. Jis taip pat yra dėstytojas, rinkodaros specialistas, rašytojas ir pasakotojas, bandantis įveikti ryšį tarp filosofijos ir technologijų.

SIJOS moneta

„Beam“ monetos istorija yra gana trumpa, pradedant 2019 m. Sausio 17 d. „Mainnet“ paleidimo ir atidarymo kaina siekė vos daugiau nei 0,57 USD. Kadangi tokiam ženklui nebuvo ICO, negalime būti tikri, ką privatūs investuotojai galėjo sumokėti prieš „Mainnet“ paleidimą.

Po „Mainnet“ paleidimo kaina pakilo aukščiau, 2019 m. Sausio 28 d. Pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 3,21 USD. Ji nukrito nuo tų aukščiausių taškų ir iki gegužės mėnesio taip pat buvo žemiau atidarymo lygio. 2019 m. Birželio 6 d. Jis pasiekė visų laikų žemiausią lygį – 0,381546 USD.

BEAM kainos efektyvumas

BEAM kainos efektyvumas. Vaizdas per CMC

Jis atsigavo nuo visų laikų žemiausio lygio ir beveik visą likusį laiką praleido virš 1 USD, tačiau rugsėjo pabaigoje jis nukrito žemiau šios rankenos, o 2019 m. Spalio 8 d. Jis prekiauja 0,826316 USD ir yra tik iš viršaus 100 kriptovaliutų pagal rinkos viršutinę ribą, nes ji yra 101 pozicijoje.

Prekyba & „BEAM“ laikymas

Norėdami įsigyti gana naują monetą rinkose, BEAM galima įsigyti daugelyje biržų. Pavyzdžiui, jis yra įtrauktas į Binance, DragonEX, Gate.io, BitForex ir kt.

Tačiau kai žiūrėjau, daugiau nei 65% apimties buvo sutelkta prekybai „HotBit“ biržoje. Tam tikru momentu ateityje tai gali kelti riziką rinkos likvidumo požiūriu. Jei kada nors būtų buvusi situacija, kai BEAM prekyba „HotBit“ turėtų nutrūkti, tai reiškia, kad apimtys gali gerokai sumažėti.

Užsakymų knygos taip pat atrodo gana plonos gerai žinomose biržose, tokiose kaip „Binance Exchange“. Pavyzdžiui, pažiūrėję į BEAM / BTC knygas galime pastebėti, kad dienos apyvarta yra gana ribota, o pačių užsakymų pasiskirstymas yra gana platus.

„Binance BEAM“

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite „BEAM“ žetonus

Kai turėsite savo spindulį, norėsite jį atjungti nuo interneto ir laikyti piniginėje. Deja, šiuo metu esate gana ribotas dėl piniginės atramos monetai. Tai pasakius, vyksta integracijos darbai, o „Trezor“ palaikymas yra už kampo.

Kol kas geriausia yra išlaikyti savo BEAM savo patentuotą gimtąją piniginę. Tai faktiškai galima tiek staliniuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose. Taip pat palaikoma daugybė skirtingų operacinių sistemų, įskaitant „Microsoft“, „Mac“, „Android“, „iOS“ ir „Linux“.

„Beam“ piniginė yra gana intuityvi naudoti ir turi daugybę funkcijų. Tai apima tokius dalykus kaip „Atomic Swap“, „Touch ID“ / „Face ID“ mokėjimo įrodymai ir operacijos informacija. Galite atsisiųsti „Beam“ piniginę čia.

„Beam“ saugo kasybos mugę

Kaip ir „Bitcoin“, „Beam“ yra „Proof-of-Work“ blokų grandinė, leidžianti kalnakasiams gauti atlygį už skaičiavimo galios įnešimą į tinklą. „Beam“ sutarimui naudoja „Equihash“ algoritmo, vadinamo „Beam Hash II“, modifikaciją, vadindama jį GPU tinkamu ir stabiliu sprendimu, kuris leis teisingai paskirstyti BEAM monetas..

Vienas iš komandos tikslų yra nuo pat pradžių decentralizuoti „Beam“ tinklą ir šiuo tikslu jie pirmuosius 18 mėnesių neskatina ASIC kasybos ir skatina GPU kasybą..

Komanda neketina amžinai blokuoti ASIC kasybos, jie tiesiog bando suteikti GPU kalnakasiams pradžią „Beam“ gyvavimo ciklo pradžioje. Taip pat daroma prielaida, kad šis metodas suteikia patobulintą hashrate ir kriptografinę sieną.

Sijos plėtra

Kažkas, ką aš tikrai norėjau paliesti apie „Beam“, yra pastaruoju metu atliktas jų protokolo darbas.

Tai yra tai, ką galite nedelsdami patikrinti prisijungę prie jų „GitHub“ saugykla. Šie atvirojo kodo grąžinimai yra gana geras barometras, rodantis, kiek kodo stumiama.

Todėl nusprendžiau pasinerti į „Beam GitHub“. Žemiau yra kodas, per pastaruosius 12 mėnesių įsipareigojęs dviem aktyviausioms atpirkimo operacijoms.

„Beam GitHub“

Kodas įsipareigoja per metus pasirinkti grąžinamąsias dalis

Kaip matote, per pastaruosius metus buvo plačiai įsipareigota šioms atpirkimo operacijoms. Didžioji to dalis vyksta jų pagrindiniame protokole, kuris yra vilčių teikiantis ženklas.

Jei palygintume įsipareigojimų lygį su kitais erdvės projektais, jis pasiekiamas skaičius 10 su daugiau nei 3000 pagrindinių įsipareigojimų.

Iš tikrųjų šis išsivystymo lygis turi prasmę, jei pažvelgtumėte į juos plėtros planą. Per pastaruosius metus jie baigė šiuos kitus:

 • „Mining Pool“ API
 • „Android“ ir „iOS“ piniginės
 • Šalta piniginė
 • Pluoštas į BTC, LTC, QTUM atominį apsikeitimą
 • Žaibas POC
 • „Atomic Swaps Marketplace“
 • „PoW“ algoritmo kaita

Be to, jų gairėse vis dar yra keletas svarbių gairių, kurių galime tikėtis per ateinančius 4–6 mėnesius. Tai apima:

 • Didžioji knyga & „Trezor“ palaikymas
 • „Android“ ir „iOS“ piniginės
 • „Multisig“ palaikymas
 • Konfidencialus turtas pagrindiniame tinkle
 • Žaibas POC
 • „Tor / i2P“

Jei norėtumėte neatsilikti nuo įvykių raidos, galėsite sekti jų raidą oficialus tinklaraštis. Taip pat galite pereiti prie jų dokumentacija papildomam „lengvam“ skaitymui.

Išvada

„Beam“ yra vienas iš pirmųjų pilnų „Mimblewimble“ diegimų, ir jei jis sėkmingai įgyvendinamas, tai žymiai pagerina efektyvumą ir privatumą. Ateities projekto planuose yra dar daugiau naujovių, skirtų pagerinti bendrą kriptovaliutų erdvės privatumą.

Nors „Beam“ yra gana naujas kriptovaliutų scenos papildymas, jis iš tikrųjų buvo beveik neišvengiamas nuo tada, kai 2016 m. Pasaulyje buvo išleistas pirmasis „Mimblewimble“ baltasis popierius..

„Beam“ žaidime lieka gana anksti, tačiau, kai moneta ir jos bendruomenė subręsta, yra gana tikra, kad atsiras pageidaujamas programų ir vartotojų rinkinys.

Papildomi resursai

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me