Bitcoin istorija: Kaip Bitcoin tapo toks populiarus?

>

Visais aspektais Bitcoin metai buvo visiškai puikūs. Pirmaujanti kriptovaliuta pasiekė beveik 400% metinių žemumų, pasiekė didesnę nei JPMorgan rinkos ribą ir pasiekė priėmimo lygį, kurio dar nematėme. Bet kas paskatino šį monumentalų kainų kilimą ir kaip Bitcoin augo per pastarąjį dešimtmetį?

Nuo to laiko, kai Bitcoin egzistavo, „Bitcoin“ susitelkė ir sudužo kelis kartus, tuo pačiu nutiesdamas kelią visiškai decentralizuotai paversti finansus. Norėdami geriau suprasti, kodėl kriptovaliutos turi tokį aukštą statusą šiuolaikinėje ekonomikoje, parašėme išsamią Bitcoin istorijos apžvalgą.

Viskas prasideda nuo paslaptingo kūrėjo, staiga pasirodžiusio internete, štai kaip jis sukūrė revoliucinę technologiją, kuri sugadins sistemą ateinančiais dešimtmečiais.

Kas yra „Blockchain“?

Ar kada bandėte ko nors paklausti apie „blockchain“ technologiją? Jūs tikriausiai gavote atsakymą kažkur panašiai kaip "O ar ne tas Bitcoinas?"

„Bitcoin Genesis“ – Satoshi Nakamoto

2008-ieji buvo katastrofiškos ekonominės suirutės metai, kurie kelerius metus, net ne šiandien, paveikė visą pasaulį. Sutapimas – 2008-ieji pažymi tuos pačius metus, kai anonimas ir paslaptingas asmuo paskelbė dokumentą, kuriame pristatoma „blockchain“ technologija.

Paskambino „Bitcoin:„ Peer-to-Peer “elektroninių pinigų sistema“ asmuo, pasivadinęs Satoshi Nakamoto, 2008 m. spalio 31 d. paskelbė originalųjį „Bitcoin“ dokumentą. Iš pradžių Nakamoto pasidalijo straipsniu kriptografijos adresų sąraše. Pakankamai greitai popierius pasklido beveik visose interneto vietose, ypač pagrindiniuose kriptografijos tyrinėtojų sluoksniuose.

Straipsnyje Satoshi Nakamoto demonstravo „blockchain“ tinklus ir paaiškino, kaip jie galėtų masiškai tobulinti finansų sistemą, ypač internete. Palyginęs ją su skaitmenine knyga, kūrėjas paaiškino „blockchain“ kaip decentralizuotą „peer-to-peer“ tinklą, kuriam nereikia pasitikėjimo. Be to, jis sutelkė dėmesį į tai, kaip „blockchain“ nereikia tarpininko, apie ką tuo metu buvo visiškai nemąstoma.

class = “sqs-block-image-link

“href =” https://bitcoin.org/bitcoin.pdf “

>

„Bitcoin“ dokumentas buvo vienas įtakingiausių dokumentų, paskelbtų per pastarąją istoriją. Tai pagimdė visą kriptovaliutų bendruomenę. Perskaitykite dokumentą spustelėdami aukščiau esantį vaizdą.

Pirmieji šio straipsnio sakiniai buvo tokie:

„Prekyba internetu beveik visiškai priklausė nuo finansų įstaigų, atliekančių elektroninių mokėjimų tvarkymą kaip patikimos trečiosios šalys. Nors sistema veikia pakankamai gerai daugumai operacijų, ji vis tiek kenčia nuo būdingų pasitikėjimu pagrįsto modelio silpnybių “.

„Blockchain“ technologija, bent jau pirmasis sukurtas tinklas, potencialiems vartotojams pasiūlytų galimybę pervesti piniginę vertę per „Bitcoin“. Su negrįžtamomis operacijomis, kurios yra kriptografiškai užtikrintos, Bitcoin taps pirmąja perspektyvia skaitmenine valiuta žmonijos istorijoje.

2009 m. Sausio 3 d. Satoshi Nakamoto paleido „blockchain“ tinklas kuris pagimdė pirmąjį užminuotą bloką – genezės blokada. Vartotojai galėjo laisvai dalyvauti tinkle kaip kalnakasiai ir mainais uždirbti „Bitcoin“, tačiau tuo metu jis neturėjo jokios vertės.

Tačiau vos per metus mes turėjome galimybę pamatyti pirmąjį (viešąjį) ekonominį sandorį, kuris keitė vertę. „Bitcointalk“ forume gyventojas iš Floridos atskleidė, kad išleido 10 000 bitkoinų ant dviejų „Papa John’s“ picų. Sandoris buvo atliktas gegužės 22 d. Ir, remiantis prekių kaina, buvo įvertintas 25 USD.

Bet jei pažvelgsime į dabartinę kainą, pamatysime, kad tas pats sandoris dabar kainuoja 170 mln. Panašu, kad tuo metu BTC buvo neįtikėtinai nuvertinta, bet kas būtų žinojęs?

Bitcoin rinkų pradžia

Po vienerių metų interneto vartotojai suprato, kad Bitcoin iš tikrųjų gali turėti tam tikrą vertę. „Bitcointalk“ tinkle anonimas „dwdollar“ slapyvardžiu pasiūlė naują prekybos Bitcoin platformą. Svetainė, pavadinta Bitcoinmarket.com, pirmą kartą buvo pasiūlyta 2010 m. Sausio 15 d.

„Bitcoin Market“ – pirmoji „Bitcoin“ rinka.

Tada asmuo tęsė sveikindamas bendruomenę ir pristatydamas dabar oficialiai pirmąją „Bitcoin“ biržą:

„Bandau sukurti rinką, kurioje„ Bitcoins “būtų traktuojami kaip prekės. Žmonės galės prekiauti „Bitcoins“ doleriais ir spėlioti apie jų vertę. Teoriškai tai nustatys valiutos keitimo kursą realiuoju laiku, todėl visi turėsime supratimą, kokia yra dabartinė Bitcoin vertė, palyginti su doleriu “.

Kiek decentralizuotas buvo bitkoinas, jis taip pat buvo labai suskaidytas. Bendruomenė neįsivaizdavo, kaip nustatyti kainą, o kalnakasiai, norintys užsidirbti pinigų, sugebėjo pasiekti sutarimą dėl knygos, bet ne dėl turto kainos..

Atsižvelgdamas į tai, kaip bendruomenė galėtų kada nors nustatyti kainą? Nors Bitcoin liko decentralizuotas, oficialioms kainoms nustatyti reikėjo centralizuoto subjekto, pavyzdžiui, biržos. 2010 m. Kovo mėn. Anksčiau minėtas plakatas atidarė „Bitcoin Market“.

Pradžioje vienas Bitcoinas buvo vertinamas tik 0,003 USD. Jei kada nors egzistuotų keliautojai, jie tikrai sugrįžtų į šį laiko tašką ir kauptų kriptovaliutas.

Mt. Goxas – pakilk ir krisk

Panašiu metu rinkoje atsirado nauja „Bitcoin“ birža, kuri taps didžiausia kriptografijos istorijoje.

2011 m. Kūrėjas Jebas McCalebas pakeitė savo seną svetainę, pavadintą Mt. Gox, sukurta kaip kortų žaidimų „Magic: The Gathering“ rinka į internetinę „Bitcoin“ biržą. Vėliau McCalebas pardavė mainus kitam kūrėjui Markui Karpelesui.

Džebas Makkalebas – Mt. Gox.

Šiuo gyvenimo momentu gyvenęs Japonijoje, Karpeles pradėjo valdyti biržą tais pačiais metais, kai ji buvo sukurta. Netrukus Mt. „Gox“ virto didžiausia kriptovaliutų prekybos platforma, kuri baigėsi dramatiškai. Su aplaidumu, saugumo pažeidimais ir kitais trūkumais.

Daug metų buvo nulaužtas ir netekęs 740 000 BTC, Mt. Nenuostabu, kad Goxas žlugo kaip mainai. 2014 m. Jos savininkas Tokijuje paskelbė bankrotą ir nutraukė sandorių tvarkymą. 2015 metų rugpjūtį jis buvo areštuotas už manipuliavimą biržos balansu.

Pirmosios šakutės ir naujos kriptovaliutos

2011 m. Pasirodė patys pirmieji „blockchain“ kūrėjai kartu su žymiai padidėjusiu kalnakasių skaičiumi. Kūrėjai sukūrė naujus projektus, pagrįstus originaliu „Bitcoin“ šaltinio kodu, pradedant „Litecoin“. 2011 m. Spalio 13 d. Įvyko pirmoji šakutė kriptovaliutų istorijoje, kai viena bendruomenė atsiskyrė nuo pagrindinės grandinės ir sukūrė „Litecoin“.

Manoma, kad „Bitcoin“ yra vienintelė skaitmeninė valiuta, pagrįsta „blockchain“ technologija, kuri kada nors egzistuos, bent jau dominuojanti. Niekas netikėjo, kad kalnakasiai dalyvaus ne tik „Bitcoin“, bet tikėjo, kad visa kita yra nieko verta.

Iš esmės tai žymi „Bitcoin maksimalistų“ pradžią. Tačiau, kaip matome, „Litecoin“ šakutė įrodė, kad kriptovaliutų erdvėje yra papildoma vieta. Be to, pastebėjome, kad daugėja kūrėjų, norinčių sukurti savo tinklus, o dauguma naujų šakių atsirado iš „Litecoin“.

„Blockchain“ tinklų pasaulyje šakės dažnai atliekamos, kai bendruomenė siekia atsiskirti nuo pagrindinio tinklo. Jie turi galimybę susikurti savo namus su naujomis taisyklėmis ir funkcijomis. Kartais kalnakasiai priima šakutes, kad net panaikintų įsilaužimų ar klaidų, visiškai paralyžiuojančių tinklą, padarinius.

Žymūs kainų įvykiai

Kaip turtas, žymiausia Bitcoin istorija yra kaina. Nuo pirmojo patekimo į rinkas kriptovaliutos vertė per pastaruosius dešimt metų labai nepastoviai augo ir sumažėjo.

Pirmasis svarbus įvykis prasidėjo 2011 m. Vasarį, kai „Bitcoin“ pagaliau pasiekė 1 USD kainą. Tik po kelių mėnesių skaitmeninis turtas patyrė pirmąjį burbulą, birželio mėnesį pasiekęs 31 USD. Tai buvo pirmasis parabolinis mitingas, parodęs žmonėms, koks nepastovus gali būti Bitcoin. Bet kaip ir bet kuriame kitame burbule, kaina smarkiai nukrito. Po trumpo laiko ji grįžo į vienaženklę vertę.

Neilgai trukus „Bitcoin“ ištyrė kur kas didesnius kainų lygius. 2013 m. „Bitcoin“ iki balandžio mėn. Pasiekė 200 USD kainą. 2013 m. Lapkričio mėn. Jis jau pradėjo prekiauti maždaug 1 000 USD. Panašiai ir kaina nukrito po poros mėnesių.

Rossas Ulbrichtas – Šilko kelio įkūrėjas.

„Bitcoin“ kainą daugiausia lėmė neteisėtų juodųjų rinkų internete augimas. Pirmoji tokia rinka pradėjo veikti 2011 m. Su pavadinimu Šilko kelias. Rosso Williamo Ulbrichto įkurta skaitmeninė rinka dirbo ties „tamsiu tinklu“ ir suteikė nusikaltėliams bei narkotikų prekeiviams galimybę parduoti nelegalias medžiagas. Kita vertus, vartotojai taip pat turėjo galimybę skaitmeniniu būdu įsigyti narkotikų, likdami visiškai anonimiški.

Šilko kelio istorija truko ne taip ilgai FTB sulaikė Rossą Ulbrichtą spalio 1 d. Rinka buvo naudojama ilgą laiką, o po trejų metų galiausiai prarado visus vartotojus.

2017 m. – pirmasis didelis „Bitcoin“ burbulas

Natūralu, kad Bitcoin buvo ne tik įsilaužėlių, nusikaltėlių ir prekiautojų narkotikais valiuta. Kriptovaliuta sukaupė daugybę kūrėjų, kalnakasių, technologijų entuziastų ir daugelio kitų grupių. Kaip skaitmeninė valiuta, atnešusi decentralizaciją į tradicinę finansų sistemą, „Bitcoin“ pirmą kartą turėjo sutrikdyti pasaulį.

Po daugelio metų neramių kainų veiksmų investuotojai pradėjo mitingą, kuris visiškai sužlugdytų visus, ypač „Bitcoin“ turėtojus. 2015 m. Rugpjūčio mėn. Kaina pasiekė dugną, kurio niekada nebematysime. Tvirtai palaikydami 200 USD, matėme, kad turto vertė ilgainiui auga. 2016 m. Birželio mėn. „Bitcoin“ jau buvo artimas ankstesniam visų laikų rekordui ir buvo įvertintas 770 USD.

2017 m. Kovo mėn. „Uparty“ investuotojai pasiekė visų laikų aukščiausią 1345 USD lygį, kuris šiek tiek viršijo ankstesnį. Suteikdamas visiškai nulinę galimybę meškoms pasveikti, Bitcoin nukrito tik iki 945 USD, kol radikaliai atšoko per trumpą laiką.

Visi žinome, kas nutiko toliau! Bitcoinas įžengė į parabolinę fazę, per kurią jo vertė daug kartų išaugo. 2017 m. Gruodžio 11 d. „Bitcoin“ pasiekė galutinį ATH – 20 000 USD.

Vėliau investuotojai nusprendė panaudoti visą naujai gautą grąžą investuodami į altcoinus, kitas rinkoje esančias kriptovaliutas. Kaip ir „Bitcoin“, šių daugiausiai „Ethereum“ pagrindu pagamintų altcoinų kaina labai padidėjo 2018 m. Sausio mėn. Kai kurių jų vertė per vieną dieną išaugo 20 kartų..

Be kainų, „Bitcoin“ pasiekė ATH ir dėl visų kitų aspektų. Mažmeniniai pirkėjai susidomėjo „oficialia interneto valiuta“. Daugelis jų panaudojo visas savo santaupas, pardavė turtą ir net namai, kad būtų „ankstyvieji priėmėjaiNaujo trikdančio turto. Daugeliui naujų investuotojų perkant pačiame viršuje, istorija baigėsi blogai.

„Bitcoin“ visam pasauliui atskleidė, kad, be investicinės vertės, jis taip pat gali būti patikimai naudojamas mokėjimams. Šakiniai projektai ir altkoinai taip pat padėjo prisidėti prie šio veiksnio, pristatydami įvairius naudojimo atvejus beveik visose gyvenimo srityse.

Išmaniosios sutartys, atskira ir nauja „blockchain“ technologijos dalis, taip pat įgijo traukos jėgą, nes jas išpopuliarino „Ethereum“. Jo gigantiška ekosistema palaikė daugumą naujų kriptovaliutų. Negana to, „Ethereum“ parodė, kad „blockchain“ technologija gali sutrikdyti ne tik rinkas ir bankus, bet ir kitas institucijas.

Dar viena avarija

Galų gale, „Bitcoin“ istorija nesibaigė 2017 m. Pasiekę 20 000 USD ATH, ankstyvieji investuotojai pradėjo masiškai parduoti savo pelningas pozicijas. Kainos gali didėti tik tiek laiko, o ažiotažas dėl Bitcoin pradėjo mirti kiekvieną dieną.

Iki 2018 m. Gruodžio mėn. „Bitcoin“ galiausiai atrado 3400 USD ir pasiekė žemiausią tašką, kokį kada nors matė per pastaruosius porą metų. Nuo to momento „Bitcoin“ 2019 m. Buvo paleistas nedidelis bulius. Galų gale, buliai nesugebėjo įvykdyti savo pažado. Kriptovaliuta vėl pamažu pradėjo kristi po to, kai 2019 m. Birželio mėn. Palietė 14 000 USD.

Iki spalio mėnesio Bitcoin rado kitą dugną po to, kai Kinijos prezidentas Xi Jinpingas paskelbė a nacionalinė „blockchain“ programa. Rinka šiuo metu atrodė šviesi, o naujų metų išvakarėse pradėjo dar vieną mitingą. Tačiau vykstanti koronaviruso pandemija sutriko visus planus ir 2020 m. Kovo mėn. Sukėlė milžinišką visų rinkų katastrofą.

Vos per kelias dienas Bitcoin prarado neseniai įgytą vertę ir nukrito iki 3500 USD. Vėlgi, mes matėme visą kriptografijos rinką žemiausiame taške, koks jis buvo per pastaruosius metus. Visiems esant neaiškumui ir rizikai, bendruomenė nežinojo, kuo toliau tikėti.

Žvelgiant iš šios perspektyvos, beveik isteriškas kainų kritimas gali atrodyti juokingas. Po poros mėnesių svyravimų „Bitcoin“ tęsė ankstesnį ralį ir lėtai peržiūrėjo kainas, kurių nematėme nuo 2017 m. Lapkritį pirmaujanti kriptovaliuta pasiekė naują metinę aukštį – 19 540 USD..

Galutinis žodis

Nepaisant kelių dramatiškų įvykių po didžiosios katastrofos 2017 m., „Bitcoin“ ir visa kriptovaliutų rinka yra gyva. Tiesą sakant, kriptografinio turto rinka visiškai atsigavo 2020 m., Pakildama iki tų pačių aukščiausių lygių, kurie buvo prieš trejus metus.

Per pastarąjį dešimtmetį pasaulis labai pasikeitė ir „blockchain“ technologija tikrai turėjo didelę įtaką formuojant pasaulį. Nuo nišinės skaitmeninės valiutos, kurią žino tik kriptografai, iki investicijos ir valiutos, kurios kaina yra didesnė už bet kurį kitą turtą, galime drąsiai teigti, kad „Bitcoin“ istorija yra nepastovi..

Ką laukia Bitcoin ir visų kitų kriptovaliutų ateitis? Ar jie egzistuos greta „fiat“ valiutų, ar jas visiškai pakeis? Atsižvelgdami į tai, ar galime tikėtis, kad „blockchain“ technologija paveiks kitus mūsų kasdienio gyvenimo aspektus ir, jei taip, tai ką toliau sutrikdys decentralizuoti tinklai?

Nukopijuokite geriausius pasaulio prekybininkus

Kai jūsų lyderis prekiauja, jūs prekiaujate. „Shrimpy“ automatiškai atnaujins jūsų portfelį, kad jis visada atitiktų jūsų lyderio. Naršykite po šimtus prekybininkų kriptovaliuta, kad galėtumėte nukopijuoti.

Papildomi geri skaitiniai

Kas yra „Backtesting“? Kaip patikrinti kriptografinės prekybos strategiją

„Easy Cryptocurrency Arbitrage Trading Strategies“

Pasyvios kriptografijos investavimo strategijos pradedantiesiems

Kryptinio portfelio valdymo slenkstinis balansavimas

„Coinbase“ ir „Uniswap“ – kuri birža yra geresnė?

Mūsų socialinės prekybos platforma

Krevetės yra kriptovaliutų socialinė prekybos platforma. Jis skirtas tiek profesionaliems, tiek pradedantiems prekybininkams ateiti ir sužinoti apie augančią kriptografijos pramonę. „Shrimpy“ vartotojai gali nukopijuoti kitų prekybininkų portfelius ir prekybos strategijas.

Sekite mus „Twitter“ ir Facebook jei norite sužinoti naujienas ir užduokite klausimų mūsų nuostabioms, aktyvioms bendruomenėms Telegrama & Nesantaika.

Ačiū, kad užsukote!

Krevečių komanda

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me