Danas Larimeris: žmogus, kuris negali sėdėti vietoje

Kaip ir bet kuri jauna ir auganti pramonė, šifravimo erdvė nuolat kinta. Nuolat atsiranda naujų projektų, kurių kiekvienas žada išspręsti tam tikrą problemą arba pakeisti savo verslą savaip. Tuo tarpu kiti, kurie žadėjo daug, bet mažai ką davė, pamažu išnyko. Tai yra nuolatinis pokyčių ciklas.

Nors atrodo, kad visa tai susiję su technologijomis, kripto niekuo nesiskiria nuo kitų pramonės šakų tuo, kad juos formuoja asmenybės. Mes galime džiaugtis nauju projektu, platforma ar „blockchain“ ir tuo, ką ji teigia galinti padaryti, tačiau būtent žmonės, dirbantys šiose įmonėse, lemia jų sėkmę ar nesėkmes.

Dan Larimer Portretas

Danas Larimeris: Sveikos ponios. Vaizdas per Vidutinis

To tiesa buvo gražiai pademonstruota vos prieš kelias dienas, kai apie tai pranešė „Block.one“ CTO vadovas Danas Larimeris jis išvyko įmonę, kurią jis padėjo įkurti. Kaip daugelis žinos, „Block.one“ yra EOS blokų grandinės įmonė, o žinia, kad Larimeris „paliko vykdyti naujus asmeninius projektus“, privertė EOS kainą smarkiai smukti.

Nesvarbu, kas yra baltraštyje, vis tiek svarbiausios šių projektų smegenys. Kalbant apie kriptografijos kūrėjus ir purtyklius, nedaugelis turi gyvenimo aprašymą, atitinkantį Dano Larimerio.

„Midas Touch“

Nuo tada, kai jis pirmą kartą sužinojo apie bitkoiną dar 2009 m., Danas Larimeris įdėjo savo didžiules smegenis į daugelį „blockchain“ projektų. Jis taip pat turi teisėtą reikalavimą šifruoti OG statusą, turėdamas bendravo tiesiogiai su bitkoino įkūrėju Satoshi Nakamoto.

EOS kainų diagrama

„EOS“ kainų pakaitalai po sausio 10 d. Pranešimo apie Dano Larimerio išvykimą iš „Block.one“. Vaizdas per „CoinDesk“

Iki šiol turbūt labiausiai verta atkreipti dėmesį į Larimerio „blockchain“ karjerą, kad visi jo pastatyti ir vėliau atitolę projektai buvo labai sėkmingi. Nors daugeliui verslininkų dažnai kyla virtinė nesėkmių, atrodo, kad Larimeris moka veisimo nugalėtojus. Ši sėkmės reputacija iš esmės padeda paaiškinti sunerimusią rinkos reakciją į jo pasitraukimą iš „Block.one“.

Savo pareiškime, kad paskelbė išsiskyręs su „Block.one“, Larimeris užsiminė apie savo ateities kryptį sakydamas:

Tęsiu savo misiją kurti laisvą rinką, savanoriškus sprendimus, užtikrinančius gyvybę, laisvę, nuosavybę ir teisingumą visiems. Aš tiksliai nežinau, kas bus toliau, bet aš linkęs kurti labiau atsparias cenzūrai technologijas. Aš įsitikinau, kad jūs negalite teikti „laisvės kaip paslaugos“, todėl savo dėmesį sutelksiu į įrankių, kuriuos žmonės gali naudoti, kad užtikrintų savo laisvę, kūrimą.

Trumpas „Twitter“ draudimas

„Twitter“ suteikia Trumpui batą. Vaizdas per „Twitter“

Larimeris, kaip ir daugelis kitų „blockchain“ erdvėje, įskaitant kolegą seną mokyklą Nickas Szabo, yra susirūpinęs dėl visagalių technologijų kompanijų, tokių kaip „Twitter“ ir „Facebook“, pastebėto žodžio laisvės sumažėjimo. Panašu, kad jo naujoji kryptis greičiausiai bus sutelkta į tai, kad jo patirtis su „blockchain“ būtų panaudota kovojant su Silicio slėnio milžinais..

Tačiau prieš spėliodami toliau, kur Larimeris gali būti toliau, pažvelkime į jo nuostabią ligšiolinę karjerą.

Pradžia

Danas Larimeris gimė Kolorade, bet užaugo Virdžinijoje, kur jis tebegyvena iki šiol. 2003 m. Jis įgijo inžinerijos bakalauro laipsnį iš „Virginia Tech“, o vėliau tapo gynybos pramonės programuotoju..

Dan Larimer Virginia Tech

Virdžinijos technikos universitetas: Dan Larimer alma mater. Vaizdas per „Virginia Tech News“

Iš pradžių žengdamas šiuo karjeros keliu, Larimeris sekė tėvo pėdomis. Stanis Larimeris nėra smegenys pats smegenų katedroje, dirbęs raketų mokslo profesoriumi (tikėtina, kad tai būtų aukštesnio lygio, nei paprasčiausias raketų mokslininkas) JAV oro pajėgų akademijoje. Tačiau jo sūnus išvyko į privatų sektorių, dirbdamas „Torc Robotics“ ir „Raytheon“, kurdamas dronus ir autonomines transporto priemones.

Būtent dirbdamas gynybos sektoriuje Larimeris pradėjo domėtis „blockchain“, o 2009 m. Atrado bitkoiną. Tai paskatino jį į forumo diskusijas su pačiu dievybe Satoshi Nakamoto. Larimeris gali ne taip maloniai vertinti šias diskusijas, turėdamas omenyje tai, kad labiausiai žinoma jų sąveikos dalis yra Satoshi prisijungimas prie diskusijos apie bitkoino operacijų greitį, kuris skamba taip: „Jei netikite manimi arba to nesuprantate , Neturiu laiko bandyti tavęs įtikinti, atsiprašau.

„Bitshares“

2013 m. Larimeris galiausiai atsuko savo gynybinę karjerą. „Filosofiškai, – sakė jis, – norėjau pereiti nuo darbo prie naikinimo ginklų prie sistemų kūrimo, kurios galėtų padėti žmonijai suteikti gyvybę, laisvę ir nuosavybę.“ Tai taip pat buvo aplink tąkart jis pirmą kartą išdėstė decentralizuotos autonominės organizacijos (DAO) idėją straipsnyje „Let’s Talk Bitcoin“ tinkle.

Charlesas Hoskinsonas

Kripto vedlys Charlesas Hoskinsonas. Vaizdas per „CoinDesk“

Tyręs bitkoiną ir „blockchain“, jis paskatino jį bendradarbiauti su dar viena kripto legendos kūrėja, matematiku ir būsimuoju „Ethereum“ ir „Cardano“ įkūrėju., Charlesas Hoskinsonas. Tarp jų Larimeris ir Hoskinsonas įkūrė kriptovaliutų platformą „Bitshares“, kurioje buvo pristatytas Larimero sugalvotas deleguotas akcijų paketo įrodymo (DPoS) algoritmas. Hoskinsonas buvo projekto veidas ir verslo pusė, o Larimeris dirbo kurdamas kodą.

Larimerio libertaro pažymėjimai taip pat buvo pritaikyti praktikoje su Bitsharesu. Jis jau seniai buvo neramus dėl centralizuotų mainų turimos galios ir jų būdingo pažeidžiamumo. Dėl to „Bitshares“ buvo suprojektuotas veikti kaip decentralizuotas mainų skyrius, taip pat „finansinių paslaugų, įskaitant mainus ir bankininkystę„ blockchain “, šūsnis. Tai leido įsigyti rinkos susietą turtą, kurį daugelis laikė gyvybiškai svarbia kriptografijos apsidraudimo priemone. nepastovumas.

„Bitshares“ Danas Larimeris

Vaizdas per „Shutterstock“

Nesitenkindamas DPoS, Larimeris taip pat sukūrė „Graphene“, atviro kodo „blockchain“ diegimą, kuris veiktų kaip „Bitshares“ ir vėlesnių projektų pagrindas. Grafenas parašytas C ++ kalba ir gali apdoroti apie 3000 operacijų per sekundę, todėl tai yra idealus pagrindas tokiai platformai kaip „Bitshares“.

Kaip nutiktų vėlesniuose projektuose, Larimeris ilgai nesuteikė viso dėmesio Bitsharesui. Bet būtent čia, kartu su „DPoS“ ir „Graphene“, jis padėjo techninius pagrindus daugeliui savo vėlesnių darbų. Dvejus metus jis praleido su „Bitshares“, padėdamas jai pasiekti įspūdingą sėkmės lygį, kol nusprendė, kad laikas judėti toliau.

Kriptonomeksas

Per ateinančius trejus metus Larimeris pakėlė verslumą į naujas aukštumas. 2015 m. Palikęs „Bitshares“, jis kartu su savo tėvu Stanu susirado Kriptonomeksas, bendrovė, teikianti programinės įrangos kūrimo paslaugas, kad patenkintų didėjančią užsakomųjų, didelio našumo, „blockchain“ ir susijusių technologijų paklausą..

Stan Larimer Bitshares

Larimer V1.0 – Dano tėvas Stanis Larimeris. Vaizdas per „Crunchbase“

Pagrindinis „Cryptonomex“ produktas yra „OpenLedger“ – „blockchain“ architektūra, galinti apdoroti daugiau nei 100 000 operacijų per sekundę. Aidėdamas savo vaidmenį „Bitshares“, Larimeris Jnr buvo atsakingas už didžiąją dalį kodekso, o jo tėvas pats vadovavo verslui. Dar kartą, pradėjęs įgyvendinti projektą, Danas Larimeris išėjo į naujas ganyklas.

Steemit

Vos praėjus metams po „Cryptonomex“ įkūrimo, Larimeriui atėjo laikas perimti socialinės žiniasklaidos pasaulį ir sujungti jį bei „blockchain“. Nauja platforma, decentralizuota programa (DApp), vadinama „Steemit“, vėl naudos tiek „DPoS“, tiek „Graphene“, o veikia naujai sukurtoje „Steem“ blokinėje grandinėje..

Šiam naujam projektui Larimeris susivienijo su finansų analitiku Nedas Scottas sukurti decentralizuotą socialinį tinklą su gimtąja valiuta (STEEM), kad būtų apdovanoti vartotojai ir turinio kūrėjai. „STEEM“ išmokėjimą nusprendžia patys vartotojai, kurie balsuoja už patinkančius įrašus ir taip palaiko dėmesio ekonomiką platformoje.

Nedas Scottas Steemitas

Steemit įkūrėjas Nedas Scottas. Vaizdas per „CoinReport“

Ši filosofija prieštarauja labiau įprastoms socialinės žiniasklaidos platformoms. Savo žodžiais, „Steemit mano, kad platformos vartotojai turėtų gauti naudos ir atlygio už dėmesį ir indėlį į platformą“.

„Steemit“ turi daugiau panašumų su „Reddit“ ar „Medium“ nei su kitomis socialinės žiniasklaidos platformomis, nors ji yra unikali, nes apdovanoja tuos, kurie dalyvauja tinkle ir naudojasi jais. Platforma buvo paleista 2016 m. Ir sulaukė tam tikros sėkmės, nors įsilaužus vėliau tais pačiais metais buvo pažeista 260 sąskaitų ir pavogta apie 85 000 USD vertės STEEM..

„STEEM“ ženklui buvo naudinga tam tikra teigiama kaina, kai jis buvo paleistas 2016 m. Liepos mėn., Nors 2018 m. Lokių rinkos vertė krito po to, kai tų metų sausio mėnesį jis pasiekė daugiau nei 8 dolerius. Dėl šios kainos žlugimo buvo atleista apie 70% įmonės darbuotojų.

Žetonas išlygintas nuo 2019 m. Vidurio ir dabar siekia apie 20 centų. Tačiau tuo metu, kai įvyko kainų kritimas, pats Larimeris, ko gero, nenuostabu, šiuo metu jau žengė toliau.

Blokuoti.vieną

„Steemit“ vis dar galima laikyti sėkme ir vis dar sulaukia maždaug septynių milijonų apsilankymų kas mėnesį. Tai gali būti arti centralizuotų socialinės žiniasklaidos milžinų pertvarkymo, tačiau jis išlieka vienu iš populiariausių „blockchain“ pagrįstų tinklų.

Blokuoti vieną

Vaizdas per „Startup Radar“

2017 m. Kovo mėn. Larimeris pasitraukė iš projekto CTO, pereidamas prie to, kas taps didžiausia ir žinomiausia jo įmone iki šiol. Šį kartą jo bendradarbis buvo Brendanas Blumeris, kitas technologijų verslininkas, kuris aiškiai suprato „blockchain“ potencialą.

Blumeris įkūrė savo pirmąją vos 15 metų įmonę, kai sukūrė „Gamecliff“, kuri palengvino žaidimų elementų vertinimą, pardavimą ir keitimąsi internetiniuose žaidimuose. Sąranka būtų tokia pati, kaip ir ankstesnių „Larimer“ pastangų: „Blumer“ veiktų kaip generalinis direktorius ir verslo veidas, o „Larimer“ rūpinosi daiktų geekų puse..

A vaizdo įrašą pristatydamas „Block.one“, Larimeris apibūdina įmonę kaip „atvirojo kodo programinės įrangos leidėją. Savo programinę įrangą padarome nemokamą ir prieinamą visiems, norint paleisti savo „blockchain“. „Block.one iš esmės yra daugelio projektų patronuojanti ir kontroliuojanti bendrovė, iš kurių labiausiai paplitusi yra EOS.IO – EOS kriptovaliutos emitentas. . „EOS“ yra 17-oji vertingiausia pagal rinkos ribą šifruota ir 2018 m. Pristatyta „Ethereum-killer“ išmaniųjų sutarčių blokų grandinė..

Blokuoti vieną įkūrėją

Tikėtini vaikinai: „Block.one“ įkūrėjai Brendanas Blumeris ir Danas Larimeris. Vaizdas per „Twitter“

„EOS“ platforma sukurta tam, kad kūrėjai galėtų kurti DApps greičiau ir paprasčiau, nei galėtų kiti, ypač „Ethereum“. Be švietimo priemonių, padedančių šiems kūrėjams, ji taip pat siūlo didesnį mastelio mastą, dar kartą panaudodama DPoS ir Graphene operacijoms greičiau.

Kitas „Block.one“ aspektas yra socialinių tinklų platforma Balsas, kuris remiasi Larimerio patirtimi su Steemit, kad veiktų kaip dar vienas decentralizuotas socialinis tinklas. Kai Larimeris paskelbė, kad nebenaudos „Twitter“ 2021 m. sausio pradžioje jis paskatino daugiau nei 46 000 sekėjų sekti jį „Voice“.

„EOS Evolves“

„EOS blockchain“ siekė išplėsti iki potencialiai milijonų operacijų per sekundę (TPS) ir užėmė save kaip tiesioginį „Ethereum“ konkurentą. „Block.one“ taip pat teigė, kad greta šių milijonų TPS ji rado būdą panaikinti operacijų mokesčius tinkle. Šis užmojis sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo ir padėjo „Block.one“ surinkti daugiau nei 4 mlrd. USD per metus trunkančiame ICO, kuris vyko 2018 m..

EOS jaunatis

Vaizdas per Hakeris vidurdienį

Tai sudarė didžiausią ICO istorijoje ir leido „Block.one“ žengti į priekį plėtojant EOS. IO ir „EOS blockchain“, taip pat kaupiant didelius bitkoino rezervus..

Nuo 2018 m. „Block.one“ laikėsi praktinio požiūrio į EOS, teikdama programai, reikalingai projektui pradėti, tačiau palikdama tolesnę jos plėtrą savo bendruomenės rankose. Šis atskyrimas galėjo būti priežastis, kodėl „Block.one“ galėjo palyginti lengvai išlipti, kai 2019 m. Paskambino Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC)..

Blumer Annuonces

Blumeris apie Dano Larimero išvykimą. Vaizdas per „Twitter“

SEC apkaltino „Block.one“ už neregistruotą žetonų pardavimą per savo 2018 m. ICO ir nubaudė bendrovę 24 milijonais svarų sterlingų. Nors tai atrodo didžiulė suma, tai yra nedidelė surinktų lėšų dalis, o SEC netaikė jokių kitų baudų „Block.one“ arba bet kuriame iš jos darbuotojų. Palyginkite su neseniai įvykusiu „Ripple“ ieškiniu, kurio metu SEC sekė ir „Ripple“, ir trijų aukščiausio rango darbuotojų.

„Visi geri dalykai turi baigtis“

Dano Larimero pasitraukimas iš „Block.one“ po gana ilgo trejų metų (jam) pratęsimo, nuspėjamai sukėlė nemažą ažiotažą. Mes matėme, kaip EOS kaina smarkiai krito po jo pranešimo, o kai kurie EOS laikikliai taip pat blogai reagavo į naujienas, pavadindami jas „paskutiniu lašu“.

Larimeris keletą kartų buvo pažadėjęs, kad ilgą laiką buvo kartu su „EOS“ ir „Block.one“ – teiginys, kurį galbūt reikėjo pateikti su žiupsneliu druskos, atsižvelgiant į jo įrašus su „Bitshares“, „Cryptonomex“ ir „Steemit“..

Kaip ir „Ripple“ įkūrėjas Jedas McCalebas, daugelis mano, kad Larimeris nesugeba pamatyti projektų, o kiti jį mato tik ne daugiau kaip „pump and dump“ prekybininką..

„Blockchain“ konsultantas „Tone Veys“  yra vienas iš tokių kritikų, sakydamas:

Danas Larimeris pradėjo keletą projektų, pagrįstų akcijų paketu, ir visi jie buvo šešėlinio pobūdžio … Tiek „Bitshares“, tiek „Steemit“ leido saviškiams sukurti daugybę žetonų sau, o po to leido įrodyti, kad projekto pobūdis tie savininkai amžinai išspausdins sau vertingus ženklus.

Vis dėlto, nors daugelio nusivylimas dėl šio paskutinio pasitraukimo gali būti pateisinamas, jis užgožia didžiulį Larimerio indėlį į blokų grandinę ir šifravimą. EOS gali nuvylė daugelį investuotojų, bet tai tebėra vienas didžiausių kriptų aplinkui ir dar gali telktis, nes „Block.one“ persijungia po savo CTO išėjimo.

Dan Larimer Projektai

Dan Larimer’s Projects. Vaizdas per „Hackernoon“

Jei pažvelgtume pro eilę kompanijų, kurias Larimeris padėjo sukurti, tik nueidami toliau, pamatėme, kad jį visada labiau domino pagrindinė „blockchain“ technologija, o ne tai, kad tai būtų bet koks visuomenės veidas. Tai buvo palikta tokiems žmonėms kaip Charlesas Hoskinsonas, Nedas Scottas ir Brendanas Blumeris, o Larimeris atsidėjo technologijų plėtrai.

Danielio Larimerio dėka mes turime DPoS, grafeną ir DAO koncepciją, be daugelio kitų indėlių į „blockchain“ technologijos kaminą. Dabar, turėdamas šiuos laimėjimus, jis, atrodo, gali sutelkti savo energiją kitur, o jo akiratyje yra keletas didžiausių technologijų kompanijų..

Dan Larimer balsas

Danielis Larimeris kalba „Voice“ „Block.one“ renginyje 2019 m. Vaizdas per „DeFi“ Respublika

Neseniai paštu savo tinklaraštyje „Lygesni gyvūnai – subtilus tikrosios demokratijos menas“ Larimeras siekė Silicio slėnio hegemonijos, sakydamas:

Dabar susiduriame su pasauliu, kuriame tokios kompanijos kaip „Apple“, „Amazon“ ir „Google“ atsisako paslaugų bendruomenėms, kurios dalijasi informacija ir nuomonėmis, prieštaraujančiomis vyraujančiam pasakojimui. To tikslas – susigrąžinti pasakojimo kontrolę. Tai toli gražu ne tik cenzūruoja tai, ką žmonės skelbia įmonės [sic] savo platformoje, ir neleidžiame kitiems kurti savo alternatyvių platformų..

Panašu, kad decentralizuotas socialinės žiniasklaidos platformos modelis, kurio pradininkas buvo tiek „Steemit“, tiek „Voice“, vis dar gali būti nebaigtas Larimerio reikalas. Jo libertaro polinkio kartu su neprilygstama patirtimi gali pakakti, kad jo peties žvilgsnis būtų didelis.

Tik kvailys lažintųsi prieš Daną Larimerį, dar svarbesnį indėlį į blokų grandinę ir kriptografinę erdvę, kad ir kokį kelią jis eitų iš čia.

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me