Didieji žaidėjai pereina į „Blockchain“ – pateikiame 13 pavyzdžių

„Blockchain Technology“ pastaruoju metu buvo miesto kalba.

Žymi decentralizuotą, apsaugotą nuo klastojimo skaitmeninę knygą, ji yra kriptovaliutų ekosistemos pagrindas. Šios technologijos ypatybės leidžia alternatyviai pritaikyti įvairiose srityse, įskaitant tradicinį finansų sektorių, logistiką, energijos gamybą ir daugelį kitų..

„IQ Option“ prekybos kreditinė kortelė

Daugybė korporacijų savo kasdienėje veikloje vis dar dirba su kaupu popieriaus ir įprastomis duomenų bazėmis. Akivaizdu, kad tokios formos dokumentų srautas ir verslo procesai tampa nereikalingi, be reikalo sudėtingi ir pasenę. Decentralizuotos „blockchain“ sistemos gali būti atsakymas į neaktualų šios senos mokyklos kasdienybės modernizavimo ir suderinimo su pasauline pažanga skaitmeninėje srityje problemą..

Šis straipsnis nušvies kai kuriuos didelius žaidėjus, kurie jau žengė daug žadančių žingsnių, siekdami įgyvendinti „blockchain“ savo modus operandi.

1. „Microsoft“ partnerystė & ID2020 aljansas

Programinės įrangos milžinė „Microsoft“ turi drauge su „ID2020 Alliance“ – pasauline iniciatyva, kuria siekiama užpildyti tapatybės dokumentų tuštumą įvairiose pasaulio vietose. Pastarasis apjungia vyriausybių, nevyriausybinių organizacijų ir privačių bendrovių pastangas po vienu skėčiu pagerinti žmonių gyvenimą.

„Microsoft“ ėmėsi veiksmų, kad būtų lengviau sukurti „blockchain“ pagrindu pagrįstą tapatybės valdymo technologiją naudojant „Microsoft Azure“. Šiuo tikslu korporacija taip pat bendradarbiauja su „Accenture“ ir „Avanade“ skaitmeninių paslaugų teikėjais.

2. „Goldman Sachs“ su kriptovaliutų prekybos centru

„Goldman Sachs“, tarptautinė finansinių paslaugų įmonė, kurios būstinė yra Niujorke, ketina sukurti kriptovaliutų prekybos stalą. Pranešama, kad ši ambicinga iniciatyva bus pradėta įgyvendinti iki 2018 m. Birželio. Investicinio banko pareigūnai pareiškė, kad jie išbandys sandorius, susijusius su „Bitcoin“, visų šiuolaikinių kriptografinių monetų pradininku..

Atsakydamas į kritiką, generalinis direktorius Lloydas Blankfeinas pabrėžė, kad žmonės kažkada skeptiškai vertino popierinius pinigus, išstumiančius auksą kaip taupymo ir mokėjimo priemonę..

3. BHP Billiton seka kostiumą

BHP Billiton, didžiausia pasaulyje išteklių įmonė, užsiimanti kasyba, metalais ir nafta partnerystė kartu su „BlockApps“ ir „ConsenSys“ technologijų įmonėmis įdiegti „blockchain“ pagrindu veikiančią sistemą, kad būtų galima efektyviau stebėti skysčių ir gręžinių uolienų pavyzdžius realiu laiku.

Ši sistema bus sukurta naudojant „Ethereum“ platformą, kurioje įdiegta išmaniojo kontrakto funkcija. Pranešama, kad BHP planuoja skatinti savo rangovus prisijungti ir naudotis vadinamąja tarpplanetine bylų sistema (IPFS) saugant ir keičiantis operatyviniais duomenimis. Tai yra „P2P“ protokolas, dažnai naudojamas su „blockchain“ startuoliais.

4. „Maersk“ ir „IBM“

Maersk & amp; „IBM Blockchain“

Eina pirmaujantis pasaulyje transporto konglomeratas „Maersk“ bendradarbiauti kartu su IBM sukurti „blockchain“ pagrindu veikiančią sistemą, kurios užduotis būtų palengvinti jos verslo operacijas. Tikimasi, kad būsima bendra įmonė padės uostams, muitinėms, bankams ir kitiems dalyvaujantiems subjektams pakeisti dokumentus patikima skaitmenine knyga ir kartu apsaugoti juos nuo šiuolaikinių kibernetinės grėsmės.

Dabartinė pramonės padėtis labai priklauso nuo dokumentų, kurie, pasimetę kažkur tiekimo grandinėje, sugadina valgomas ir kitas greitai gendančias prekes. Praėjusiais metais „Maersk“ susivienijo su įmonės „Blocktime“ iniciatyva „Guardtime“, kad parengtų ad hoc draudimo sistemą, pagrįstą „blockchain“..

5. „FedEx“, „UPS“ ir „BNSF Railway“, suteikiantys „Blockchain“ vaizdą

Šimtai didelių krovinių gabenimo pramonės žaidėjų, įskaitant „FedEx“, UPS, BNSF geležinkelis ir Schneider Trucking prisijungė BiTA („Blockchain“ transporto aljanse). Šiuo projektu siekiama įvesti vienodus „blockchain“ programų testavimo ir diegimo standartus pasauliniame transporte ir logistikoje.

6. „Pemex“ žengia naujovių keliu

Didžiausia Meksikos naftos kompanija „Pemex“, bendradarbiauja kartu su „Petroteq Energy“ sukurti knygą, apsaugančią nuo klastojimo, kad jos verslo operacijos būtų pažengusios dar labiau. Ši technologija remsis „Petroteq“ patentuota „blockchain“ platforma, vadinama „PetroBLOQ“.

Pažymėtina, kad „Pemex“ pirmavo pradėdamas kriptovaliutą kaip mokėjimo priemonę naftos pramonėje. Pristatomas tiekimo grandinės valdymo (SCM) sprendimas yra dar vienas bendrovės įsipareigojimo diegti pažangiausias technologijas įrodymas.

7. UBS & Kiti bankai, suteikiantys „Ethereum Blockchain“ šūvį

Pranešama, kad tarptautinės finansų bendrovės ir bankai, įskaitant UBS, „Credit Suisse“ ir „Barclays“, ketina naudoti „Ethereum“ platinamą „blockchain“, kad būtų lengviau laikytis naujų taisyklių. MiFID II / MiFIR teisinė sistema, įsigaliojusi 2018 m. sausio mėn.

Ši technologija padės dalyvaujantiems bankams atlikti kryžminę nuorodą ir patikrinti juridinio asmens identifikatoriaus (LEI) informaciją. Finansų sektoriaus įmonės taip pat aktyviai dirba naudodamos paskirstytas knygas racionalizuodamos back office operacijas, kurios neva sutaupys apie 20 mlrd. USD kasmet..

8. „Nestle“, „Walmart“ ir kiti vykdo „Blockchain“ projektą

Didieji maisto pramonės vardai bando įveikti maisto saugos iššūkius naudodami blokinę grandinę. „Walmart“, „Unilever“, „Nestle“, „Kroger“ ir daugybė kitų korporacijų šiuo klausimu bendradarbiauja su IBM 2017 m. Rugpjūtis. Bandomasis tikslas yra pagerinti tiekimo grandinės sekimą.

Visų pirma, tai gali sutrumpinti siuntos stebėjimo laiką nuo dienų iki sekundžių – tai tikrai turi įtakos. Be to, šis „blockchain“ diegimas turėtų palengvinti saugos atšaukimą.

9. Jungtinės Tautos neatsilieka nuo tendencijos

„Blockchain Track“ pabėgėliai

Kitas vertas dėmesio „blockchain“ naudojimo atvejis yra susijęs su Jungtinių Tautų Klimato kaitos koalicija. Organizacija svarsto galimybę taikyti paskirstytos knygos technologiją (DLT), kad būtų sustiprinti klimato kaitos tyrimai.

Tikimasi, kad sistema iš esmės pakeis duomenų srautų ir anglies dvideginio prekybos statistikos duomenų teikimo realiuoju laiku darbo eigą. Kitas DLT sverto pranašumas yra tas, kad tyrimai nebebus jautrūs neigiamai politinei įtakai.

Tai nėra pirmasis JT žingsnis link naujų technologijų panaudojimo. Anksčiau ji naudojo „Ethereum“ platformą, norėdama paremti Sirijos pabėgėlius, teikdama jiems „blockchain“ pagrindu pagamintus maisto čekius.

10. TEPCO diegia energetikos sektorių

Japonijos pagrindinis komunalinių paslaugų tiekėjas TEPCO (Tokyo Electric Power Company) yra partnerystė su „Electron“ platforma, kad būtų sukurta vieninga verslo procesų infrastruktūra. Šis žingsnis gali tapti žaidimų keitėju visoje pramonėje, kuri šiuo metu naudojasi atskiromis registracijos, apskaitos ir atsiskaitymo paslaugomis.

Integruodami visus šiuos įrašus į vieną knygą, energijos tiekėjai galės efektyviau sekti operacijas, turtą ir apskaitos duomenis..

11. Ilinojus daro proveržį sveikatos priežiūros licencijavimo srityje

Ilinojaus Finansų ir profesinio reguliavimo departamentas bendradarbiauja su sveikatos priežiūros „blockchain“ inovacijų įmone Sugadinta sveikata dėl projekto, kurio tikslas – supaprastinti gydytojų licencijavimą valstybėje.

Konkrečiai, piloto misija yra automatizuoti sudėtingus procesus, šiuo metu lydinčius licencijavimą Ilinojuje. Taip pat tikimasi, kad sveikatos priežiūros sektoriuje bus patobulintas medicinos duomenų patvirtinimas ir dalijimasis duomenimis.

12. „Blockchain“ pagrindu sukurta ID platforma atsiras Brazilijoje

Brazilijos ID valdymas „Blockchain“

Brazilijos vyriausybė planuoja pasinaudoti „Ethereum“ blokų grandine, kad pagerintų su tapatybe susijusius procesus. Šalies planavimo, biudžeto ir valdymo ministerija eksperimentuoja su programos įgyvendinimu „uPort“, „ConsenSys“ sukurta atvira tapatybės sistema.

Tokiu būdu gyventojai galės užregistruoti savo tapatybę „Ethereum“, tvarkyti kredencialus ir leisti atlikti operacijas, tuo pat metu būdami tikri, kad jų asmeniniai raktai ir duomenys yra saugūs. Tuo tarpu vyriausybė turės daugiau galimybių patikrinti piliečių tapatybės dokumentų teisėtumą.

13. „Evernym“ DKMS ir gimimo registracijos pilotai

„Evernym“, naujos paskirstytos knygos, skirtos sprendimui, teikėjas gimimo registracija iš JAV Tėvynės saugumo departamento gavo beveik 794 000 USD mokslinių tyrimų stipendiją vyriausybei sukurti decentralizuotą raktų valdymo sistemą (DKMS)..

Bendrovė taip pat bendradarbiauja su Ilinojaus „Blockchain Initiative“ (IBI), siekdama sukurti didžiosiomis knygomis pagrįstą gimimo registravimo sistemą.

Esmė

Nors blokų grandinės technologijos įgyvendinimas tikrai galėtų būti naudingas kelioms pramonės šakoms, platinamų knygų naudojimas kitose nei kriptovaliuta srityse iki šiol nėra pernelyg įprastas. Netgi didelės tarptautinės korporacijos ir vyriausybės žengia tik mažus pirmuosius žingsnius, norėdami pakeisti savo veiklą naudodamiesi šia nuostabia technologija.

Dauguma pirmiau minėtų atvejų yra pilotai, kurie dar neturi būti dislokuoti dideliu mastu. Tačiau rezultatai jau atrodo perspektyvūs transporto, finansų, maisto tiekimo, energetikos, sveikatos priežiūros, tapatybės, klimato tyrimų ir humanitarinės pagalbos sektoriuose. Tikimės, kad šis sąrašas ir toliau plėsis.

Vaizdai per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me