EOS: ką reikia žinoti apie naujos kartos blokų grandinę

EOS tapo vienu iš svarbiausių būsimų „blockchain“ projektų per pastaruosius kelerius metus. Sukūrė Dan Larimer, tiek „BitShares“, tiek „Steemit“ kūrėjas, jis skirtas ne tik konkuruoti kitoms išmaniosioms sutarčių platformoms, tokioms kaip „Ethereum“, bet ir atstovauti tikrąją trečiosios kartos kriptovaliutos platformą..

EOS veikia visiškai kitokiais principais nei kiti „blockchain“ projektai, nes ji naudoja sistemą, vadinamą deleguotu akcijų paketo įrodymu.

Šiame straipsnyje mes apžvelgsime keletą svarbių ir kritinių skirtumų, kuriuos planuoja pasiūlyti EOS, taip pat kai kuriuos rūpesčius, kuriuos „blockchain“ bendruomenė turėjo dėl projekto.

Kas yra EOS? Pagrindai

Savo esme EOS turėtų būti labai keičiama platforma, kurioje lengvai galima paleisti paskirstytas programas. Nors tokius konkurentus kaip „Ethereum“ galima laikyti globaliu kompiuteriu, EOS yra labiau panaši į pasaulinę operacinę sistemą. Jo dizainerių tikslas yra leisti greitai ir lengvai įdiegti paskirstytas programas (arba „Dapps“).

Nors kiekvieną kartą „Ethereum“ pagrindu sukurtas programas reikia kurti nuo nulio, EOS tvirtina, kad tai leis su minimaliomis pastangomis įdiegti daug įvairių standartinių programų tipų. Tai leistų „EOS Dapp“ kūrėjui tik pritaikyti savo programą, o ne iš naujo išrasti ratą.

Techniniu požiūriu EOS labai skiriasi nuo „Ethereum“ dėl savo sutarimo modelio. Šiandien „Ethereum“ veikia pagal darbo įrodymo (POW) modelį. Galų gale jis pereis į „modelį“, vadinamą „Casper POS“

EOS kūrėjas Danas Larimeris norėjo užkirsti kelią kasybos telkinių susidarymui, kurie, teoriškai, centralizuodami išteklius gali kelti grėsmę „blockchain“ saugumui. Siekdamas to išvengti, Larimeris sukuria sutarimo modelį, kurį sukūrė pats, pavadintas deleguotu akcijų paketo įrodymu..

EOS sutarimo modelis

Deleguotas EOS akcijų paketo įrodymas

Vaizdas per Steemit

Deleguotas akcijų paketo įrodymas reiškia, kad tik 20 subjektų vienu metu bus leidžiama kurti naujus blokus. Šie 20 subjektų (nesvarbu, ar jie yra asmenys, ar institucinio dydžio kalnakasiai) vadinami liudininkais. Norėdami tapti liudytojais, asmenys, turintys EOS žetonus, turės atiduoti savo balsą, už kurį jie nori tapti liudytojais.

Galų gale 20 geriausių bus automatiškai parenkami per kiekvieną 21 bloką. Uždirbtų balsų procentas lemia blokų, kuriuos liudytojas turi teisę sukurti arba pašalinti, skaičių. Kai bloką išminuojantis subjektas gauna visą atlygį už bloką, tapti liudytoju bus labai vertinga ir ieškoma pozicija.

Priežastis sukurti deleguotus akcijų paketus yra užkirsti kelią kasybos telkinių formavimuisi ir padidinti tinklo saugumą. Reikalaujant balsų ir apribojant kalnakasių skaičių iki 20, labai sumažėja subjektų, galinčių paveikti blokų grandinę potencialiai žalingu būdu, skaičius..

Panašiai, jei kas nors yra išrenkamas liudytoju, jis yra skatinamas elgtis atsižvelgiant į „blockchain“ interesus, kad jie neprarastų liudytojo pozicijos ir neprarastų viso galimo pelno, būdami vienas..

Milijonai operacijų per sekundę

Interviu, padarytame „YouTube“ su „YouTuber Ivan on Tech“, Larimeris pažymėjo, kad norint priimti „blockchain“ projektą, jis turi turėti beribę prisijungimo patirtį. Paprasčiau tariant, jei jums pirmiausia reikia suteikti žetonus iš trečiųjų šalių mainų, paprastam žmogui paprasčiausiai nebus įdomu prisijungti dėl sunkumų.

Kaip tokia, EOS buvo sukurta taip, kad nereikėtų jokių kriptovaliutų vienetų, kad galėtų dalyvauti ar bendrauti su EOS blokų grandine.

Be to, „blockchain“ yra skirta palaikyti milijonus operacijų per sekundę. EOS vis dar kuriama ir bus išleista tik vėliau šiais metais. Kūrėjų komanda turi daug laiko, kad galėtų aplenkti galimas mastelio problemas, kol jos pradės kelti problemų.

„Ethereum“ kuria savo sprendimus mastelio problemoms spręsti. „EOS“ turės pranašumą tuo, kad paleidimo dieną jau turės patikimus sprendimus.

EMTT-20 simbolinis ginčas

EOS žetonų platinimas

EOS žetonų platinimas. Vaizdo šaltinis: eos.io

„Eos“ ICO pradėjo savo veiklą praėjusių metų viduryje. Nors daugelis to meto ICO veikė vos kelias dienas, arba kai kuriais atvejais mažiau nei minutę, EOS pardavimas turėjo trukti visus metus. Tačiau, kadangi „blockchain“ dar nėra, pardavimas negalėjo tiesiogiai išleisti vietinių „EOS“ žetonų.

Vietoj to buvo įvesta „stopgap“ priemonė. „Ethereum ERC-20“ žetonai buvo išleisti tikintis, kad vėliau juos bus galima iškeisti į vietinius EOS žetonus. Tai yra, kai platforma pradės veikti 2018 m. Viduryje.

Kruopščiai stebint EOS ICO dokumentus paaiškėjo, kad įrašas buvo labai įtartinas. Oficialiuose dokumentuose buvo pažymėta, kad „EOS ERC-20“ žetonų turėtojai nebūtinai turėjo teisę į nieką. Tai sukėlė sąlyginę susirūpinusių investuotojų audrą. Jie bijojo, kad jų ERC-20 žetonai nebus pagerbti ir nebus keičiami į galutinius EOS žetonus.

ERC-20 žetonai taip pat susidūrė su dideliu kainų svyravimu. Dar 2017 m. Liepos mėn. Žetonai buvo parduodami po maždaug du dolerius. Vienu metu jie prarado daugiau nei pusę savo vertės ir gylio, gerokai žemiau vieno dolerio.

Šiandien, artėjant platformos išleidimui, ERC-20 žetonai prekiauja po daugiau nei aštuonis dolerius. Tai reiškia, kad kiekvienas, nusipirkęs žetonus per didelę kainų kritimą, vos per kelis mėnesius padidino savo investicijas dešimteriopai.

Pirkimas & EOS laikymas

Jei nusprendėte, kad norėtumėte nusipirkti EOS, turėsite pereiti į vieną iš biržų, kuriose nurodytas prieigos raktas. EOS yra gana populiari moneta, todėl šiose biržose yra gana daug aprėpties. Vieni didžiausių mainų, į kuriuos galite pažvelgti, yra „Binance Exchange“ ir „Huobi“.

Tačiau norint atlikti monetas, pirmiausia reikia įsigyti kitą kriptovaliutą, pvz., „Bitcoin“ ir kt. Tada galite apsvarstyti „Kraken“, kuris leis jums finansuoti savo sąskaitą „Fiat“ valiuta ir pirkti žetonus. Tokio tipo mainų terminas yra „Fiat Gateways“.

Kai turėsite savo EOS, norėsite juos saugiai laikyti piniginėje. Taip yra todėl, kad laikyti didelę monetų atsargą biržoje nėra protinga, atsižvelgiant į su tuo susijusią riziką. Pateikėme platų geriausių „EOS“ piniginių sąrašą, kad galėtumėte laikyti savo žetonus.

Paskutinės mintys

Tai, ką siūlo EOS, be abejo, yra patrauklu. Nors tai nebūtinai gali pakeisti „Ethereum“, tai gali pasirodyti rimta sunkiasvorė varžovė. Galbūt panašiai, kaip „Apple“ ir „Microsoft“ šiandien kovoja dėl asmeninių kompiuterių rinkos.

EOS taip pat nėra viena. Per pastaruosius kelis mėnesius buvo paleista daugybė kitų išmaniųjų sutarčių ir decentralizuotų programoms skirtų „blockchain“ projektų. Kai kurie pasiūlė ICO arba ruošiasi pradėti veikti labai greitai. Pavyzdžiui, „Cardano“ ir QTUM gali kelti grėsmes ne tik EOS, bet ir pačiam „Ethereum“.

Galiausiai mes nežinome, ar kriptovaliutų bendruomenė apskritai priims EOS decentralizuotų programų diegimui. Jei EOS tikrai gali pasiūlyti nemokamas operacijas, tai gali suteikti jai labai reikšmingą pranašumą prieš „Ethereum“.

Kai kurie naujausi „blockchain“ projektai, tokie kaip „Kik ICO“, pasitraukė iš „Ethereum“. Jie tai padarė dėl nerimo dėl sandorių mokesčių ir greičio.

Jei EOS sugebės apeiti visus šiuos klausimus iš savo pradinės padėties, tai galėtų suteikti jai pranašumą, kurio reikia norint rasti savo vietą „blockchain“ erdvėje.

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti

Paveikslėlis per eos.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me