Gnozės apžvalga: decentralizuota „Blockchain“ prognozių rinka

„Gnosis“ (GNO) yra decentralizuota programa, sukurta ant „Ethereum“ blokų grandinės ir veikia kaip nuspėjama rinkos platforma..

„Gnosis“ komanda bando sukurti „efektyviausią pasaulyje“ prognozavimo įrankį. Projektas taip pat gerai žinomas dėl aukšto lygio ICO, kuris sulaikytas 2017 m. Tačiau yra daugybė konkuruojančių kriptografinių prognozių rinkų, su kuriomis jie turi kovoti.

Taigi, ar Gnosis tikrai gali įgyvendinti savo viziją??

Šioje „Gnosis“ apžvalgoje pateiksiu viską, ką reikia žinoti apie projektą, įskaitant technologijas, plėtrą ir gaires. Taip pat išanalizuosiu ilgalaikio GNO žetonų pritaikymo potencialą ir naudojimo atvejus.

Gnozės pagrindai

Gnozė prognozių rinka naudojasi minios išmintimi prognozuodama būsimų įvykių rezultatus. Kiekvienas rezultatas turi susietą prieigos raktą, o vartotojai gali pirkti, parduoti ir prekiauti šiais žetonais. Kadangi įvykio tikimybė nuolat keičiasi, žetonų vertė taip pat nuolat keičiasi, kad atspindėtų vartotojų įsitikinimus.

Gnozės tikslai

Pagrindiniai gnozės tikslai. Vaizdas per Baltas popierius

Galų gale, pasiekiamas galutinis rezultatas ir žetonas, atspindintis faktinį rezultatą, tampa visiškai įvertintas, o visi kiti su įvykiu susiję žetonai tampa beverčiai.

Apsvarstykite šį pavyzdį, kaip veikia Gnosis:

Vartotojai gali užregistruoti savo renginio klausimus, todėl kažkas prognozių rinkoje klausia: „Ar Bitcoin vėl pasieks 20 000 USD prieš įvykį perpus?“

Tai yra paprastas pavyzdys, nes jis turi tik du galimus atsakymus:taip“Ir„ne“.

Kai šio klausimo rinka atveria „taip“ ir „ne“ vertę, ji gali būti beveik tolygi, tačiau laikui bėgant ir perpus mažėjant kiekvieno įvykio vertei greičiausiai kils, galbūt dramatiškai, palyginti su faktiniu Bitcoin kainos judėjimu..

Jei iki 2020 m. Gegužės 22 d. „Bitcoin“ pasieks 20 000 USD, „Yes“ ženklų sumažinimas perpus bus visiškai įvertintas, o „Ne“ ženklai bus beverčiai. Kita vertus, jei įvyksta perpus mažesnis įvykis ir „Bitcoin“ nepakilo iki 20 000 USD, ženklas „Ne“ bus visiškai įvertintas, o „Taip“ ženklas bus bevertis..

Bus du būdai, kaip užsidirbti pinigų iš to. Vienas iš jų yra nusipirkti ir laikyti renginio žetonus ir tikėtis, kad esate teisus dėl rezultatų. Kitas dalykas bus prekiauti rezultatų ženklais, nes keičiasi nuotaikos ir kainos.

Prognozės rinkos vertė

Kaip minėta pirmiau, „Gnosis“ naudojasi minios šaltiniais, kurie taip pat vadinami „minios išmintimi“ kaip būdą numatyti būsimus įvykius. Buvo atlikta tyrimų, rodančių, kad šis grupių prognozių reiškinys dažnai yra tikslesnis nei individualios prognozės, net jei asmuo yra ekspertas.

Gnozės prognozavimas jūros lygis

Nuspėjamos rinkos pavyzdys jūros lygio tempimui. Vaizdas per „Gnosis“ tinklaraštis

Prognozių rinka gali būti naudinga bet kokiu atveju, kai galima numatyti būsimą rezultatą. Tai apima ne tik kainų prognozes, naudojamas anksčiau, bet ir sporto lažyboms, rinkimų rezultatams, klimato pokyčiams ir daugeliui kitų scenarijų.

Žinoma, finansų rinkos pastebėjo prognozavimo rinkų naudingumą nustatant būsimas turto kainas. Taip pat sekėsi juos naudoti valdant, siekiant nustatyti, kuri politika yra teigiamiausia visai populiacijai.

Gnozės architektūra

Pažvelkime iš arčiau į technologiją, kuri maitina Gnosis tinklą.

Kaip ir daugumoje „blockchain“ projektų, „Gnosis“ turi skirtingus technologinius sluoksnius. Gnozės prognozavimo rinką sudaro trys skirtingi sluoksniai, tai yra pagrindinis sluoksnis, paslaugų sluoksnis ir programų sluoksnis.

„Gnosis Technology Stack“

Kiekviename sluoksnyje esanti technologija. Vaizdas per Gnosis

1. Pagrindinis sluoksnis

Tai yra platformos, kurioje yra sumanios visų rinkos mechanizmų sutartys, pagrindas. Tai yra įvykių sutartys, kurios valdys žetonų sukūrimo / atsiskaitymo rezultatus. Šis sluoksnis bus nemokamas ir atviras naudoti, nors už konkretų rezultatą bus mokamas nedidelis 0,5% mokestis už žetonų kūrimą.

Norint sukurti naujas sutartis ir rinkas, reikia tik „dujų“ sąnaudų. Tai gali padaryti „Gnosis“ patrauklesnį ir paskatinti dalyvauti kuriant nemokamas sutartis.

2. Paslaugos sluoksnis

Tai suteiks papildomų paslaugų ant Gnosis šerdies. Pavyzdžiui, čia yra tokios paslaugos kaip stablecoins ir chatbots. Komanda prie paslaugų sluoksnio pridės daugiau funkcijų, jei jos bus laikomos naudingomis.

Komanda tikisi, kad šis sluoksnis naudos daugiausiai sąveikos su vartotojų programomis. Žinoma, kai kurios programos vis tiek sąveikaus su pagrindiniu sluoksniu.

3. Programų sluoksnis

Čia gyvena visi vartotojai, susiduriantys su tam tikra prognozavimo rinka. Nors „Gnosis“ pateiks kai kurias programas, tikimasi, kad didžiąją dalį turės trečiųjų šalių kūrėjai.

„Gnosis“ kūrėjų tikslas yra turėti daugybę įvairių prognozavimo rinkų, kurios bus pastatytos ant tos pačios platformos, taigi ir likvidumo fondo. Programos greičiausiai sieks užsidirbti pinigų, imdamos savo papildomus mokesčius arba naudodamos alternatyvius verslo modelius, tokius kaip prognozių duomenų pardavimas ir kt.

Du „Gnosis“ ženklai (GNO ir OWL)

Gnosis yra šiek tiek unikalus tarp „blockchain“ projektų, nes turi du skirtingus žetonus – „Gnosis“ arba „GNO“ ir „OWL“ ženklus..

GNO prieigos raktas yra prieigos raktas, pagrįstas ERC-20 ir veikia Ethereum blokų grandinėje. Komanda nukaldino 10 milijonų GNO, pardavė juos ICO renginyje ir daugiau nekaltų BNO. Tai yra atvirosios rinkos žetonai, kuriais prekiaujama kriptovaliutų biržose.

Vartotojai gali pakloti GNO žetonus, kad gautų OWL žetonus. Stebint gautas OWL kiekis priklauso nuo to, kiek laiko BNO yra užrakintas, ir nuo viso turimo OWL kiekio. Komandos tikslas yra išlaikyti OWL tiekimą 20 kartų didesnį nei vidutinis OWL naudojimas per praėjusius 3 mėnesius.

„Gnosis Token“ karta

Žetonų mechanizmas Gnozėje tarp GNO ir OWL žetonų. „Via Whitepaper“

Pirmoji OWL karta atsirado po „Apollo“ paleidimo 2018 m. Birželio mėn.

OWL žetonai buvo sukurti kaip stablecoin su 1 OWL visada verta $ 1. OWL žetonai naudojami platformos mokesčiams mokėti, o bet koks GNO, naudojamas pirkti OWL, nėra „Gnosis“ savininkas, bet yra sudeginamas. Platformos mokesčiai taip pat gali būti mokami naudojant bet kurį kitą „ERC-20“ ženklą, tokiu atveju „Gnosis“ naudoja šiuos mokesčius GNO įsigijimui ir sudeginimui.

Tikimasi, kad „Gnosis“ naudojami statymo ir deginimo mechanizmai išlaikys aukštą ženklo vertę. Koreguojant OWL žetonų paskirstymą, OWL prieigos raktas bus išlaikytas iki 1 USD vertės.

„Gnosis“ komanda

„Gnosis“ komanda dirba su „Gnosis“ platforma nuo 2015 m. Sausio mėn Martinas Köppelmannas ir Stefanas George’as kaip steigėjai. Martinas Köppelmannas lieka „Gnosis“ komandos generaliniu direktoriumi ir vadovu, o Stefanas George’as yra projekto CTO. Prie jų prisijungė dr. Friederike Ernst kaip Gnosis generalinė direktorė.

„Gnosis“ buvo pirmasis didelis „Ethereum“ dApp, kai jis buvo paleistas 2015 m. Rugpjūčio mėn.

„Gnosis“ komandos nariai

Iš kairės: Martin Köppelmann (generalinis direktorius), Stefan George (CTO), dr. Friederike Ernst (COO). Vaizdas per „Gnosis“ tinklaraštį

Komanda labai stabiliai kūrė ir pristatė produktus: „Olympia“ pradėjo veikti 2017 m. Gruodžio mėn., „DutchX“ – 2018 m. Antrąjį ketvirtį, o „Apollo“ – 2018 m. Gegužės mėn. Kaip jau buvo minėta anksčiau, naujausia plėtra buvo 0.2.2. „Mercury“ produkto versiją 2019 m. balandžio mėn.

Jie taip pat sėkmingai išleido asmeninį seifą „Gnosis“ ir dirba pristatydami „Team Seif“.

Be stiprios komandos, „Gnosis“ turi nemažą patarėjų rinkinį, įskaitant „Ethereum“ įkūrėją ir „Consensys“ įkūrėją Josephą Lubiną bei „Ethereum“ įkūrėją ir vyriausiąjį mokslininką Vitaliką Buteriną..

Gnozės raida

„Gnosis“ kūrėjų komanda išleido „Olympia“ bandymų prognozavimo turnyrą 2017 m., Kad surinktų informaciją apie tai, kaip iš tikrųjų veiks prognozių rinka. Ta bandymų sistema naudojo „Olympia“ žetonus (OLY), kurie buvo išdalinti visiems dalyviams, kad vartotojai galėtų lažintis įvairiose prognozavimo rinkose. Nugalėtojai gavo GNO žetonus, kurių vertė yra tikra.

Taip pat buvo žiūrima į užkulisius planuojama valdymo sąsaja tai leistų vartotojams kurti numatymo įvykius ir stebėti visus šiuo metu rinkoje esančius įvykius, jau nekalbant apie numatomus vykstančius įvykius.

Komanda pristatė „Apollo“ 2018 m. Gegužę. „Gnosis Apollo“ yra paketų kolekcija, leidžianti sukurti savo „Prognozių rinkos sąsają“ arba „Prognozių rinkos turnyrą“, pagrįstą „Gnosis Prediction Market Framework“.

Be to, komanda 2019 m. Balandžio mėn. Išleido „Mercury“ išmaniųjų sutarčių kūrimo sistemos 0.2.2 versiją. Pažangiųjų sutarčių kūrimo sistema tebėra eksperimentinė ir aktyviai kuriama..

Jei norite sužinoti, kiek daug dirbama su „Gnosis“ projektu, galite pereiti į jų oficialų „GitHub“. Tai apytikslė nykščio taisyklė, kuria vadovaujuosi vertindama projekto veiklą.

Yra daugybė saugyklų Gnosis Github bet žemiau pateikiami trijų aktyviausių prisegtų atpirkimų kodo įsipareigojimai.

Gnosis GitHub

„Code“ įsipareigoja pasirinktoms atpirkimo operacijoms per pastaruosius 12 mėnesių

Taigi, kaip matote, komanda gana aktyviai stumia kodą. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad iš viso yra 108 saugyklos. Daugelis jų per pastaruosius 12 mėnesių turi panašų kodavimo aktyvumą.

Tiesą sakant, jei palygintume bendrą „Gnosis“ kodavimo veiklos lygį su kitais šios erdvės projektais, galėtumėte patikrinti „CoinCodeCap“. Čia „Gnosis“ užima 28 vietą, kuri ją priskiria daugeliui kitų didesnių ir labiau įsitvirtinusių projektų ekosistemoje.

Žinoma, naudojant „GitHub“ įsipareigojimus kaip visišką matą kartais gali būti gana savavališkai. Tačiau tai yra teigiamas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti žiūrint į Gnosis. Jei norite nuolat sekti visus jų pokyčius, galite sekti juos oficialus tinklaraštis.

GNO žetonų prekyba

GNO žetonas prasidėjo šiek tiek prieštaringai. „Gnosis“ komanda surengė ICO 2017 m. Balandžio mėn., O ICO nusprendė naudoti Olandijos aukcioną. Tai leido jiems vos per 10 minučių pakelti 12,5 milijono JAV dolerių ribą ir parduoti tik 5% viso simbolinio tiekimo.

Tai reiškė, kad komanda išlaikė 95% žetonų pasiūlos kontrolę, o tai labai jaudino investuotojus. Norėdama juos nuraminti, komanda pažadėjo neišleisti šių monetų į rinką ir pasakė, kad prieš bet kokį išpardavimą apie tai praneš prieš tris mėnesius.

Nuo maždaug 50 USD kainavusios ICO, moneta pakilo ir pasiekė 388,62 USD didžiausią sumą 2017 m. Birželio 20 d. Ji praleido maždaug savaitę virš 300 USD ir tada pradėjo traukti atgal, prekiaudama žemiau 200 USD iki 2017 m. Rugpjūčio, o vėliau – iki 100 USD. 2017 m. ketvirtasis ketvirtis.

Jis pateko į 2017 m. Gruodžio mėn. / 2018 m. Sausio mėn. Šifravimo ralį ir 2018 m. Sausio 5 d. Pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 461,17 USD. Ir tada jis nukrito kartu su likusia rinka. 2018 m. Ji prekiavo stabiliai žemiau, o iki 2018 m. Lapkričio ir gruodžio mėn. Pasiekė kiek mažiau nei 10 USD nuostolį, kuris viršijo 98% visų laikų aukščiausią lygį..

GNO kainų efektyvumas

GNO kainų efektyvumas. Vaizdas per „CoinCodex“

Nuo to laiko jis atsigavo, daugiau nei padvigubėjo nuo tų žemų taškų ir iki 2019 m. Gegužės 25 d. Pasiekė daugiau nei 30 USD. Plataus masto mitingo atveju pelnas gali būti ir toliau..

GNO žetoną galima įsigyti daugelyje platformų, o didžiausias garsas yra „Kraken“ ir „Bittrex“. Kiti priimtini pasirinkimai būtų „BX Thailand“, „Mercatox“, „Bancor Network“ arba „HitBTC“.

GNO yra šiek tiek susirūpinęs dėl riboto kiekio, nors jis yra įtrauktas į visus šiuos mainus. Tai galėtų sukelti likvidumo problemų, jei bandytumėte išeiti iš didelės pozicijos. Tai taip pat reiškia, kad moneta išlieka pažeidžiama steigėjų komandos parduodant, nes jose vis dar yra 90% žetonų iš rinkos.

GNO saugojimo parinktys

Atsižvelgiant į tai, kad GNO žetonai yra ERC20 standartas, tai palieka daugybę galimybių juos saugoti.

Galbūt jūsų saugiausias statymas yra naudoti aparatinę piniginę, tokią kaip „Ledger Nano“. Tai yra daugelio valiutų aparatinė piniginė, kurioje galima laikyti daugiau nei 1000 monetų ir žetonų. Galite nusipirkti tiesiai iš „Ledger“ už 79 eurus.

Be to, kadangi tai yra aparatinė piniginė, ji yra ypač saugi. Taip yra todėl, kad visi jūsų privatūs raktai laikomi įrenginyje. Taip pat galite naudoti „Trezor Model One“, kuris yra konkuruojantis panašios funkcijos aparatūros įrenginys.

Be abejo, taip pat galite naudoti daugybę kitų interneto piniginių, stalinių ir mobiliųjų piniginių. Vienas iš paprasčiausių (nors ir mažiausiai saugių) yra „MyEtherWallet“ / „MyCrypto“ naudojimas. Tai yra interneto piniginės, kurias aparatūros prietaisai naudos bendraudami su „Ethereum Blockchain“.

Galiausiai galite pasinaudoti unikalia „Gnosis“ „Seifine pinigine“. Tai buvo išleista praėjusiais metais ir vis dar yra beta režimu. Piniginės tikslas buvo suteikti vartotojams saugų, tačiau patogų būdą valdyti savo lėšas ir bendrauti su „Ethereum“ tinklu.

„Gnosis“ saugi piniginė

„Gnosis Safe Wallet“ ekrano nuotraukos. Šaltinis: „Google Play“ parduotuvė

Šiuo metu jį galima rasti „Google Play“ parduotuvė kaip mobiliojo telefono versiją ir „Chrome“ parduotuvėje kaip naršyklės versiją. Jie pažymėjo, kad tai vis dar yra „Beta versija“, nes jie vis dar oficialiai tikrina naujausią išmaniųjų sutarčių versiją.

Tačiau piniginę saugu atsisiųsti ir pradėti naudoti. Apie tai, kaip veikia piniginė, galite paskaityti šiame tinklaraščio straipsnis.

Gnosis prieš Augurą

Viena iš labiausiai konkuruojančių „Gnosis“ blokų yra „Augur“ (REP). Tai buvo vienas iš pirmųjų projektų, užbaigusių „Ethereum blockchain“ ICO, ir jie jau turi nemažą pirmojo judėjimo pranašumą prieš „Gnosis“.

Pritaikytas pagal dabartinius valiutų kursus, „Augur“ taip pat pakėlė daug daugiau ETH ir BTC toje žmonių grupėje. Šioje žmonių grupėje Auguras išleido beveik 80% visos REP atsargos, o „Gnosis“ komanda vis dar valdo daugiau kaip 90% savo GNO žetonų.

Tačiau viena iš svarbiausių aplinkybių yra technologija, kuri yra šių projektų priežastis. Auguras daug pastangų skyrė plėtodamas savo decentralizuotą orakulą. Tai buvo būtina norint veikti be pasitikėjimo ir decentralizuota prognozavimo rinka.

Iki šiol „Gnosis“ nesukūrė savo decentralizuoto orakulo. Kol jie to visiškai neįtrauks į protokolą, bendruomenėje bus tų, kurie jaudinsis dėl centralizavimo galimybių.

Išvada

„Gnosis“ yra viena iš pirmaujančių prognozavimo rinkų, be to, ji sėkmingai pasirodė Olandijos aukcionų ir kelių parašų piniginės kūrimo nišoje. Komanda sakė, kad nori padaryti „Gnosis“ tiksliausią ir efektyviausią prognozavimo įrankį, ir jų pastangos rodo, kad jie rimtai siekia šio tikslo.

Vienas projekto minusas, bent jau investuotojams, yra itin centralizuotas GNO žetonų platinimas. Tai, kad kūrėjų komanda turi 90% BNO žetonų, tikėtina, kad šie žetonai tam tikru momentu bus išmesti į atvirą rinką, o savaitės, jei ne mėnesiai, slegs kainas..

Tačiau komanda ir toliau vykdo savo pažadą, o ilgalaikis investuotojas gali nepastebėti dabartinių žetonų platinimo problemų, suprasdamas, kad ateinančiais metais šios problemos išspręs pačios..

Nors „Augur“ gali spėti į priekį prognozių rinkos erdvėje, „Gnosis“ kuria daugybę kitų unikalių technologijų, kurios galėtų būti labiau pritaikytos. Nekantriai stebėsime projektą, kad sužinotume, kaip šie pokyčiai vyksta.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me