Hedera Hashgraph: Naujos kartos DLT iššūkiai „Blockchains“

„Hedera Hashgraph“ yra projektas, kuris sukėlė visą kripto bendruomenę. Pasigirti tinklo statistika kaip 10 000 operacijų per sekundę, nenuostabu, kodėl.

„Hashgraph“ yra visiškai nauja technologija, sukurta pramonės klientams. Tačiau projektas pradėjo atviro kodo savo technologijos versiją, kuri, daugelio pramonės atstovų manymu, gali užginčyti nusistovėjusias blokų grandines.

Tačiau ar tikrai viskas, apie ką kalbama??

Šioje „Hedera Hashgraph“ apžvalgoje bandysiu į tai atsakyti. Taip pat išanalizuosiu HBAR monetos ilgalaikio naudojimo atvejus ir įsisavinimo galimybes.

Kas yra Hedera Hashgraph?

„Hashgraph“ yra kas Hedera vadina savo naują paskirstytos knygos technologiją (DLT). Ši DLT technologija yra tada, kai kompiuterių tinklas bendrauja tarpusavyje, kad pasiektų kažkokį susitarimą, vadinamą sutarimu. „Hedera“ atveju susitariama, ar sandoriai galioja, o tinklas yra decentralizuotas, kad būtų išlaikytas saugumas ir sąžiningumas.

Visa tai tikriausiai skamba gerai, jei ką nors žinote apie „blockchain“ technologiją, nes „blockchain“ yra dar viena paskirstytos knygos technologijos forma.

Kas yra Hedera Hashgraph

Vizualizuota „blockchain“ ir „The Hashgraph“. Vaizdas per Hedera Whitepaper

Tačiau „Hedera Hashgraph“ yra skirtinga, nes ji naudoja vadinamąją nukreipto aciklinio grafo (DAG) technologiją. Jo naudojamas konsensuso algoritmas apima tai, kas vadinama virtualiu balsavimu, taip pat „Gossip to Gossip“ protokolą.

Baltraštyje taip pat teigiama, kad Hashgraphas „garantavo Bizantijos toleranciją kaltėms“, todėl saugesnis, greitesnis ir sąžiningesnis nei kiti sutarimo mechanizmai. Tai leidžia „Hashgraph“ būti keičiama, efektyvi ir saugesnė – visa tai yra „blockchain“ sprendimų patobulinimai.

„Hedera Hashgraph“ platforma

„Hedera Hashgraph“ sukūrė daktaras Leemonas Bairdas, o ją paleido Swirlds, įmonė, kurią jis įkūrė 2016 m. Tai yra viešoji knyga, naudojanti patentuotą „Hashgraph“ technologiją ir apibūdinama kaip asinchroninis Bizantijos gedimų tolerancijos (aBFT) sutarimo algoritmas, galintis apsaugoti platformą nuo atakų.

„Hadera Hashgraph“ platforma yra nepaprastai greita, be to, yra saugi ir sąžininga, be to, norint išlaikyti saugų tinklą, jai reikia labai nedaug skaičiavimo išteklių. Naudodamiesi „Hadera“, kiekvienas gali paleisti mazgą, sukurti „dApp“ arba naudotis paslauga, nereikalaudamas licencijuoti technologijos.

Hedera patentas

Hashgraph patentų technologijos pagrindimas. Vaizdas per „Hedera“

Vienintelis dalykas, laikomas atskirai, yra „Hashgraph“ technologija, kurią „Swirlds“ užpatentavo, kad neatsirastų konkuruojančių knygų, naudojančių „Hashgraph“ technologiją..

„Hashgraph“ platforma buvo sukurta įmonių programoms, o „Hedera“ buvo pastatyta ant „Hashgraph“. „Hedera Hashgraph“ beta versijos beta versijos paleidimas buvo baigtas 2019 m. Rugpjūčio mėn.

Tai leidžia naudotis trimis pagrindinėmis „Hedera“ teikiamomis paslaugomis, būtent HBAR kriptovaliuta, skirta palaikyti mikro operacijas, paskirstytą failų sistemą ir solidžių išmaniųjų sutarčių palaikymą..

Problemos, kurias išsprendė Hedera Hashgraph

Yra penkios problemos, į kurias kreipiasi Hedera, ir bandymai jas išspręsti. Spręsdamas šias problemas, „Hedera“ mano, kad tai gali paskatinti pagrindinį paskirstytos knygos technologijos pritaikymą. Štai šios penkios problemos:

Spektaklis

„Hedera“ teigia esanti itin greita ir iš tikrųjų gali atlikti daugiau nei 10 000 operacijų per sekundę, sutarimas pasiektas per 3–5 sekundes ir galutinis.

Anksčiau „Hedera“ testnetekai sugebėjo pasiekti 50 000 operacijų per sekundę pralaidumą, o vieno bandymo metu, kai geografiniai apribojimai buvo tik 1 žemyne, platforma sugebėjo pasiekti 500 000 operacijų per sekundę greitį..

Hedera Hashgraph spektaklis

Hedera Hashgraph spektaklis palygintas

Taigi atrodo, kad „Hedera“ platformą riboja tik tinklo pralaidumas. Kiti tinklai jau nublanksta, palyginti su „Hedera“ pasiektu greičiu. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ greitis siekia vos 7 operacijas per sekundę, ir net „Visa“ tinklas pasiekia tik 2000 operacijų per sekundę greitį.

Saugumas

„Hashgraph“ kaip asinchroninį Bizantijos gedimų toleranciją (aBFT) naudoja savo sutarimo algoritmą, ir šis algoritmas laikomas vienu saugiausių būdų pasiekti sutarimą.

Naudodamas „aBFT“, „Hedera“ neleidžia nė vienam nariui sustabdyti bendruomenės sutarimo ar pakeisti įrašų po to, kai pasiekiamas sutarimas. Tinklas galės toleruoti sugedusius mazgus, jei mažiau nei 1/3 mazgų yra užpuolikai.

Kai tinklas pasiekia sutarimą, bendruomenė jį iš karto žino realiuoju laiku ir tai užtikrina, kad sutarimo negalima pažeisti. Tai reiškia, kad „aBFT“ suteikia „Hedera“ apsaugą nuo kenkėjiškų mazgų ir DDoS atakų, net jei kai kurie tinklo mazgai yra uždaryti arba pažeisti..

„Hashgraph“ taip pat yra saugesnė nei „blockchain“ technologija dėl galutinio jausmo, kurį suteikia pasiekus sutarimą. Jame taip pat sprendžiamos sąžiningumo problemos, naudojant „Consensus Time Stamping“, siekiant demokratiniu balsavimo procesu pasiekti matematiškai įrodytą sąžiningumą. Šiuo atveju yra trys sąžiningumo aspektai:

  1. Sąžininga prieiga, kai neįmanoma manipuliuoti sandorių srautu ar meluoti apie sandorius.
  2. Sąžiningos laiko žymos, atspindinčios tikrąjį sandorio transliavimo laiką daugumai tinklo.
  3. Sąžiningas užsakymas pasiekiamas naudojant mugės laiko žymes.

Valdymas

„Hadera Hashgraph“ pateikia du valdymo modelius, kurie buvo apibrėžti jos dokumente. Pirmasis iš jų yra Tarybos vyriausybės modelis, kuris yra bendras Hadera valdymo organas, palaikantis tinklo decentralizavimą, patikimumą ir stabilumą.

Šią tarybą sudaro 39 organizacijos, kurios yra pasiryžusios būti geros reputacijos ir išsidėsčiusios visame pasaulyje 5 žemynuose. Kiekvienam tarybos nariui gali būti skiriamos tik dvi trejų metų kadencijos iš eilės.

Hederos valdančioji taryba

Hederos valdančiosios tarybos nariai. Vaizdas per „Hedera“

Ši sąranka neleidžia vienam asmeniui ar organizacijai turėti per daug energijos. Antrasis valdymo modelis yra konsensuso modelis, leidžiantis tai padaryti visiems, norintiems valdyti mazgą.

Naudodamas sutarimo modelį, kiekvienas gali valdyti mazgą, padėti išlaikyti sutarimą ir būti apdovanotas už pastangas. Komanda tikisi, kad mazgų skaičius augs labai greitai, iš esmės pagerindamas „Hedera Hashgraph“ decentralizaciją.

Stabilumas

Hedera Hashgraph sakė, kad ji niekada netaps šakėmis, nes platforma yra apsaugota nuo teisinės ir techninės kontrolės, draudžiančios šakių kėlimo. Tai padės išvengti bet kokių konkuruojančių platformų kūrimo, o tai padės išvengti painiavos ir netikrumo.

Techninės kontrolės priemonės sukuria dvi galimybes. Pirmasis yra tas, kad programinės įrangos klientas visada gali patikrinti „Hashgraph“ kilmę naudodamas bendrą būsenos mechanizmą. Šią bendrą būseną sudaro visi mazgai, teikiantys patikrintą informaciją, kurią sudaro viso tinklo sutarimo būsena.

Tokioje bendroje būsenoje blogam veikėjui neįmanoma pakenkti tinklui, be to, tai neleidžia nė vienam mazgui išsišakoti ar atlikti pakeitimų, o tada juos stumti į visą tinklą kaip galiojantį.

„Hedera No Fork“

„Hadera Hashgraph“ garantija „Nr šakės“

Antroji galimybė užtikrina, kad visi valdymo organo atlikti programinės įrangos pakeitimai yra teisėti, nes jie automatiškai atnaujinami ir nurodomi visame tinkle..

Be techninės kontrolės, yra teisėta kontrolė, kad būtų išvengta šakių atsiradimo ir sukurta konkuruojanti platforma. Nors tiesa, kad „Hedera Hashgraph“ kodų bazė yra atviro kodo, atnaujinti jokiu būdu negalima tik per Valdančiąją tarybą.

Patentavus „Hashgraph“ technologiją, kitai komandai neįmanoma sukurti platformos naudojant šią technologiją, nebent jie įsigytų „Swirld“ licenciją..

Reguliavimo laikymasis

„Hedera“ įgalino KYC / AML atitiktį naudodama įtraukiamą, pasirenkamą tapatybės mechanizmą. Pavadinta „Pasirinkta deponuoto asmens tapatybės sistema“, tai leidžia patvirtintas tapatybes susieti su kitaip anoniminėmis piniginėmis.

Ši funkcija palengvina „Hedera“ masinį įsisavinimą, nes vyriausybės ir toliau papildo kriptovaliutų kraštovaizdžio taisykles.

„Hashgraph“ konsensuso algoritmas

Hedera Hashgraph naudoja sutarimo algoritmą, pagrįstą virtualiu balsavimu ir paskalų protokolu.

Gandų protokolas yra būdas greitai ir efektyviai skleisti informaciją tinkle. Naudodamas „Gossip“ protokolą mazgas gali atsitiktinai pasirinkti kitą mazgą, su kuriuo jau susipažino, ir keistis visa turima informacija su tuo mazgu. Procesas plinta visame tinkle ir didėja eksponentiškai, kol visas tinklas sužino visą turimą informaciją.

Be to, „Gossip“ protokolas užuot paprasčiausiai apkalbėjęs tik sandorį, taip pat leidžia „apkalbėti apie apkalbas“, o tai leidžia istorinei informacijai apkalbėti visame tinkle..

Tai reiškia, kad mazgai, turintys šiek tiek kitokią informaciją šalia grandinės viršaus, gali greitai pasiekti sutarimą, nuolat apkalbėdami vieni kitus. Galų gale įvykiai suartėja, o žemiau grandinės esantys nariai pasidalins tais pačiais įvykiais. Šis procesas leidžia tinklui be galo didinti mastą, tuo pačiu užtikrinant nuoseklumą ir optimizuojant ryšį visame tinkle.

Gandų protokolas

Grupinės komunikacijos topologijų palyginimas. Vaizdas per Springer

Virtualus balsavimas dėl „Hashgraph“ yra pagrįstas balsavimo koncepcija, tačiau yra sudėtingesnis balsavimo metodas, kuriuo veiksmingai užtikrinamos tvirtos garantijos. Naudodamas virtualų balsavimą, tinklas gali paleisti balsavimo algoritmą, iš tikrųjų nesiųsdamas jokių balsavimo pranešimų.

Tai daroma todėl, kad „Gossip“ protokolas leidžia kiekvienam tinklo mazgui išsaugoti visą „Hashgraph“ kopiją su kiekvienos operacijos istorija. Ši funkcija reiškia, kad mazgai gali „apskaičiuoti bendrą įvykių eiliškumą pagal bet kurią deterministinę tos maišos funkciją“ ir gauti tuos pačius atsakymus.

Tai leidžia mazgams pasiekti sutarimą dėl bet kokių operacijų galiojimo, jei jie žino, kad didžioji dalis tinklo matė operaciją.

„Hedera Hashgraph“ algoritmas yra unikalus tarp paskirstytų knygų ir naudingas naudojant labai mažą pralaidumą, taip pat užtikrinant išskirtinį sąžiningumą ir skaidrumą tarp tinklo mazgų..

„Hedera“ komanda

„Hedera Hashgraph“ komandą sudaro aukštos kvalifikacijos ir patyrę specialistai, kurie į projektą atneša daug žinių apie „blockchain“, technologijas ir verslą..

Vyriausiasis mokslininkas ir vienas iš projekto įkūrėjų yra Daktaras Leemonas Bairdas. Daktaras Bairdas yra „Hashgraph“ algoritmo sumanytojas. Jis į projektą įtraukė daugiau nei 20 metų technologijos ir startuolio patirtį bei anksčiau buvo JAV oro pajėgų akademijos kompiuterių profesorius..

Jis taip pat eina vyresniojo mokslininko pareigas daugelyje laboratorijų. Jis buvo kelių startuolių kompanijų, įskaitant dvi tapatybės srityje, įkūrėjas ar įkūrėjas. Daktaras Bairdas įgijo daktaro laipsnį. Carnegie Mellon universiteto informatikos srityje ir įgijo keletą patentų kompiuterių saugumo ir mašininio mokymosi srityse.

„Hedera“ komandos nariai

Iš kairės: daktaras Leemonas Bairdas, Mance’as Harmonas, Christianas Haskeris & Lionelis Chocronas

Antrasis „Hedera“ įkūrėjas ir generalinis direktorius yra Mance Harmonas. Harmonas yra patyręs verslininkas ir daugiau nei 20 metų dirba kaip technologijų vadovas, dirbantis tarptautinėse korporacijose, aukštųjų technologijų startuoliuose ir vyriausybinėse agentūrose..

Prieš dirbdamas „Hedera“, jis buvo dviejų technologijų startuolių steigėjas, taip pat kelių įmonių vyresnysis vadovas. Jis dalyvavo kibernetinio saugumo ir mašinų mokymuose, o Masačusetso universitete įgijo magistro laipsnį informatikos srityje..

Be mažos ir talentingos komandos, dirbančios „Hedera Hashgraph“, projekte taip pat yra daug ir įvairių investuotojų, partnerių, inkubatorių ir akseleratorių..

HBAR moneta

HBAR yra gimtoji kriptovaliuta, valdanti viešąjį „Hedera“ tinklą. Tai yra naudingasis „žetonas“, kuris bus naudojamas decentralizuotoms programoms valdyti, „Peer-to-Peer“ verslo modeliams kurti ir tinklui apsaugoti nuo kenkėjų..

Kalbant apie decentralizuotų programų vykdymą, HBAR naudojami mokėti už skaičiavimo galią, reikalingą išmaniajai sutarčiai sudaryti, taip pat failams saugoti ar kriptovaliutai perduoti. Jis veikia panašiai, kaip „Gas“ veikia tokiose platformose kaip „Ethereum“ ar „Neo“.

Kad būtų apsaugota, HBAR yra prijungti prie tinklo mazgo. Tai reiškia, kad balsavimo galia įvertinama pagal tai, kiek kiekvienas narys turi HBAR. Panašiai kaip ir kiti akcijų paketo įrodymo protokolai, reikalaudami piniginio įsipareigojimo, „Hedera“ priverčia sąžiningą elgesį iš tinklo mazgų.

HBAR monetų išleidimas

HBAR monetų išleidimo grafikas. Vaizdas per Ekonomikos referatas

Kalbant apie ekonomiką, iš viso yra daugiau nei 50 milijardų HBAR monetų. Pradinis monetų išleidimas paleidus tinklą buvo tik 3,6%. Tačiau neapmokėta pasiūla padidės per metus pagal monetų išleidimo grafiką.

Lėtas monetų išleidimas skirtas dar labiau užtikrinti stabilų ir tvarkingą platformos augimą, kad ji galėtų pasiekti reikiamą mastą, neprarandant jokio saugumo, reikalingo, kad tinklas būtų visiškai patikimas..

Kainos efektyvumas

HBAR prieigos raktas buvo išleistas tik kartu su „Hedera Hashgraph“ platformos „mainnet“ beta versija 2019 m. Rugsėjo 16 d. surinkta iki 124 mln.

2018 m. Rugpjūčio mėn. ICO kaina buvo 0,12 USD už žetoną, o HBAR žetono atidarymo kaina buvo 0,416009 USD, tačiau pirmosios prekybos sesijos pabaigoje kaina nukrito iki 0,090177 USD.

Ateinantį mėnesį kaina dar labiau nukrito, o rugsėjo 25 d. Pasiekė visų laikų žemiausią lygį – 0,025871 USD, o 2019 m. Spalio 14 d. HBAR prekiauja už 0,035864 USD.

Pirkimas & HBAR laikymas

Nuo žetono išleidimo praėjo mažiau nei mėnuo, jį galima įsigyti tik šešiose skirtingose ​​biržose. Žinoma, kai kurie iš jų yra tarp didžiausių biržų. Pavyzdžiui, didžiausia prekybos apimtis yra „Binance“, o „OKEx“ ateina į artimiausią sekundę. Žetonus taip pat galite įsigyti „Upbit“, „Bittrex“, „Liquid“ ir „HitBTC“.

Kalbant apie monetų likvidumą, atrodo, kad didžioji HBAR apimties dalis tenka „Binance“ ir „OkEX“. Pažvelgus į individualių užsakymų knygas, jos atrodo gana gilios, o HBAR / BTC, USDT ir ETH rinkose yra didelė apyvarta..

Binance HBAR

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite HBAR žetonus

Įsigiję HBAR, norėsite juos laikyti neprisijungus prie piniginės. Taip yra dėl rizikos, kylančios dėl didelių centralizuotų mainų įsilaužimų – ne jūsų raktų, ne kriptografijos.

Deja, neatrodo, kad būtų tiek palaikoma HBAR piniginėms. Kelios jūsų pasirinktos galimybės yra „Hedera Hashgraph“ mobilioji piniginė „MyHBAR“ Naršyklės piniginė Maišos sistemos naršyklės piniginė ir hbarprice.com mobili piniginė.

Nors šiuo metu nėra aparatinės piniginės palaikymo, tai gali būti už kampo, kaip teigia „Hedera“ piniginės puslapis kad jie tikisi, kad „Ledger Nano“ parama netrukus sulauks.

Išvada

Hedera Hashgraph pristatyta platinamoji technologija yra revoliucinga tame, kas pirmiausia yra „blockchain“ pasaulis. Pridėjus tokias technologijas kaip virtualus balsavimas ir paskalų protokolas, siekiant bendro sutarimo, taip pat aBFT, užtikrinamas saugus, greitas ir sąžiningas tinklas..

„Ccodebase“ gali būti užpatentuota, tačiau ji taip pat išlieka atviro kodo ir tinkle gali dalyvauti visi, įskaitant kūrėjus, kurie gali laisvai kurti „dApps“ be licencijos..

„Hashgraph“ taip pat sugebėjo išspręsti dalį mastelio problemos, tačiau tik pagal operacijų skaičių. Belieka tikėtis, kiek jis galės pakeisti tinklo mazgų skaičių, kuris šiuo metu yra nedidelis.

Galiausiai turime pripažinti, kad net jei „Hashgraph“ technologija yra pranašesnė už „blockchain“ technologiją pagal paskirstytosios knygos sprendimus, šis pranašumas negarantuoja didesnio priėmimo. „Blockchains“ taip pat tobulėja, bet man patinka Hedera Hashgraph siūlomas potencialas ir aš džiaugiuosi galėdamas pamatyti, kuo tai gali tapti.

Papildomos nuorodos

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me