Howey testas ir kriptovaliuta: kurios monetos gali būti taikomos?

Jei pastarąsias kelias dienas stebėjote naujienas, neabejotinai girdėjote apie „Howey testą“ ir ar tai galima pritaikyti kriptovaliutoms.

Tai išties svarbus klausimas, nes Howey testas yra viena iš pagrindinių nykščio taisyklių, egzistuojančių siekiant nustatyti, ar tam tikras turtas gali būti vadinamas „investicine sutartimi“ ir todėl klasifikuojamas kaip saugumas.

Iš to kyla daugybė pasekmių, o svarbiausia – reglamentavimas.

Jei kriptovaliuta vadinama vertybiniais popieriais, tai reiškia, kad vertybiniai popieriai priklauso Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) jurisdikcijai ir todėl turi atitikti daugybę reikalavimų. Tai gali atverti legalų kirminų skardinę daugeliui kriptovaliutų projektų.

Mes nuodugniai išnagrinėsime įstatymus, esamą aplinką ir tai, kurioms kriptovaliutoms gali būti taikoma teisė.

Howey testo apžvalga

Howey testas buvo sukurtas Jungtinės Valstijos Aukščiausiojo Teismo kaip greitas ir paprastas būdas nustatyti, ar sandorį galima vadinti „investicine sutartimi“. Nuo šios teismo bylos 1946 m. ​​Ji buvo daug kartų naudojama tam sprendimui padaryti.

Pats testas apima keturių klausimų seriją, kurią reikia užduoti apie konkretų sandorį. Jei turtas atitinka šiuos kriterijus, jis gali būti laikomas investicine sutartimi.

  1. Tai pinigų investicija
  2. Tikimasi pelno iš investicijų
  3. Investuoti pinigai yra bendroje įmonėje
  4. Bet koks pelnas gaunamas iš trečiosios šalies reklamuotojo pastangų

Paskutinis punktas pagrįstas tuo, ar iš investicijos gaunami pinigai iš esmės nepriklauso investuotojo kontrolei. Kita vertus, jei investuotojas turi įtakos turto pelningumui, tai nebus vertybinis popierius.

Panašiai, nors pirmajame punkte kalbama apie „pinigų“ indėlį, apibrėžimas iš esmės buvo išplėstas, įtraukiant bet kokį kitą turto tipą.

Turėdami mintyse šiuos dalykus, apžvelkime kiekvieną iš jų ir sužinokime, ar tai gali būti taikoma kriptovaliutai.

1. Ar tai investicija?

Tai yra vienas iš tų niuansuotų taškų. Jei kada nors svarstėte galimybę įsigyti žetonų kažkokiame ICO, pamatysite, kad jie visada vartoja terminą „prisidėti“. Taip yra dėl labai konkrečios priežasties: jie nenori, kad tai būtų suprantama kaip investicija.

Iš tikrųjų, atsižvelgiant į daugelio šių ICO indėlio formuluotę, aiškinimas labiau atitinka „aukos“, o ne investicijos principą..

Dabar mes visi žinome, kad jūs ketinate tai būti investicija, o ne kaip auka, tačiau teismai to nesvarstys. Teisiniai apibrėžimai grindžiami faktais, o ne nuomone.

Taip pat svarbu pasidomėti, kas iš tikrųjų yra raktas. Jei jis turi būti naudojamas kaip naudingumo žetonas, kuris bus naudojamas decentralizuotoje atvirojo kodo ekosistemoje, tai rečiau bus vertinama kaip investicinis vertybinis popierius.

Tačiau jei žetonas suteikia savininkui pretenziją į tam tikros formos materialųjį turtą, tai gali būti vertinama kaip investicija. Pavyzdžiui, DAO investicinė priemonė, investuojanti į kitus žetonus, gali būti vertinama kaip investicija. Panašiai turtu užtikrinta kriptovaliuta, tokia kaip auksu padengta kriptovaliuta, gali būti vertinama kaip investicija.

2. Pelno tikėjimas

Tai dar vienas taškas, kuriame žetono turėtojo lūkesčiai gali skirtis nuo nurodytų tikslų. Nors galite tikėtis, kad įnašas, kurį įdėjote į tą ICO, greičiausiai padidės, tokio pobūdžio pažadų nėra.

Žinoma, ši dinamika pasikeičia, jei jums reikia mokėti reguliarių pajamų srautą. Čia tikimasi pelno, nes jis yra sunkiai užkoduotas protokole ir yra patikrinamas faktas.

Taigi žetonai, kurie nuolat gauna atlygį turėtojui, greičiausiai nesilaikys šio kriterijaus. Tai galima vertinti kaip analogą dividendams, mokamiems bendrovės akcijų savininkams.

3. Ar šifravimo projektas yra „bendra įmonė“

Dauguma teismų apibrėžtų bendrą įmonę kaip „horizontalią struktūrą“. Tai reiškia, kad investuotojai sutelktų savo lėšas ir investuotų į projektą. Iš tiesų šiuo metu dalyvauja dauguma ICO.

Kai perkate žetonus ICO, projektas naudos jūsų „Bitcoin“ arba „Ethereum“ plėtrai finansuoti. Tai dažnai aprašoma projekto dokumente ir visiems aišku. Taigi pradiniai ICO investuotojai gali būti laikomi „bendros įmonės“ dalimi.

Kita vertus, jei yra sukurtas projektas, kurio žetonai yra lengvai prieinami rinkoje, ryšys nėra toks aiškus. Šių žetonų pirkimas nenaudojamas toliau plėtojant projektą. Jūs nesate bendros įmonės, kuri šiam biudžetui naudoja sukauptas lėšas, dalis.

Daugelis iš šių nustatytų kriptovaliutų projektų turi pagrindines kūrėjų komandas, kurios turi pakankamai lėšų projektui įgyvendinti.

4. Kas yra projekto vykdytojai?

Jei pelnas, gaunamas iš žetonų, visiškai nepriklauso žetono turėtojo kontrolei, tada kriptovaliuta atitiks šiuos kriterijus. Tačiau vien tai, kad projektas yra atviro kodo, reiškia, kad jis priklauso bendruomenei.

Dauguma kriptovaliutų yra decentralizuotos, o tai reiškia, kad kiekvienas dalyvaujantis asmuo teoriškai gali paveikti tos investicijos grąžą. Ar galite kontroliuoti žetono kainą, jei perkate vieną vienetą ir niekada neprisidedate prie bendruomenės?

Tikriausiai ne.

Tačiau jei esate reikšmingas žetonų turėtojas ir aktyviai dalyvaujate projektuose, kuriais siekiama padidinti naudingumo žetono priėmimą, tai ilgainiui galėtumėte turėti įtakos savo pelnui.

Mes taip pat žinome, kaip daugybę kriptovaliutos grąžų lemia nedaug žetonų turėtojų elgesys. Didelis grynasis vertas banginiai, įstaigos ir kalnakasiai turės žymiai didesnę įtaką žetono kainai nei pagrindinei kūrėjų grupei.

Žvilgsnis į dabartinius projektus

SEC Kripto aprėptis

Vaizdas per „Fotolia“

Kalbos apie Howey testą ir saugumo klasifikaciją šiuo metu yra ypač svarbios, atsižvelgiant į tai, kad du didžiausi kriptovaliutų projektai yra po didinamuoju stiklu.

Praėjusią savaitę pranešė „Wall Street Journal“ kad SEC atidžiai stebi „Ethereum“, kad apsvarstytų, ar jis priklausys jų jurisdikcijai. Praėjusią savaitę taip pat buvo naujiena, kad „Ripple XRP“ yra keliama byla teismo procese ieškinį motyvuodami tuo, kad jie pardavinėjo „vertybinius popierius“.

Be to, interviu „New York Times“ atsiliepė buvęs Volstryto reguliatorius panašios nuotaikos apie abi šias kriptovaliutas.

Ar jie turi svarų argumentą? Tikriausiai ne.

Kaip prieš atskleidimą pabrėžė „Ethereum“ fondas, tai yra didelis atvirojo kodo projektas, kurio pagrindinė komanda kontroliuoja ne daugiau kaip 1% viso žetonų tiekimo.

Jie taip pat pabrėžė, kad yra daugybė kitų subjektų ir veikėjų, kurie labiau kontroliuoja žetono kainą nei jie.

Panašiai yra daug žmonių, kurie teigia, kad „Ripple“ negalima laikyti vertybiniu popieriumi. Pavyzdžiui, XRP prieigos raktas tik palengvina tarpbankinį likvidumą ir nėra susijęs su bendrovės „Ripple“ veikla.

„Ripple“ laboratorijose parduodami bankų programinės įrangos sprendimai ir technologijos. Tai, kad bankai priims XRP prieigos raktą, lems žetono kainą ilgainiui, o ne pačios įmonės pelną.

Be to, tiek „Ethereum“, tiek „Ripple“ atveju nėra reguliaraus grąžinimo, kuris gaunamas laikant žetonus. Net kai „Ethereum“ įgyvendina savo „Casper PoS“ sutarimo algoritmą, lažybų grąža pagrįsta tiems, kurie noriai pasirenka savo monetas, o ne iš tų, kurie tik turi žetonus.

Kurie žetonai galėtų būti vertybiniai popieriai?

NEOGas SEC aprėptis

Vaizdas neo.org

Kaip minėta, kai kurie ICO investicijų modeliai greičiausiai bus priskiriami vertybiniams popieriams. Taip yra todėl, kad jie yra pagrindiniai projekto varomieji veiksniai ir jie sudaro bendrą įmonę.

Žinoma, jei jie turėtų sukurti tam tikrą turtu paremtą žetoną, kuris mokėtų reguliarias pajamas, jie greičiausiai bus vadinami vertybiniais popieriais. Tai tikriausiai yra priežastis, dėl kurios daugelis ICO atidėjo savo planus susidūrę su SEK tikrinimu.

Kalbant apie labiau įsitvirtinusias kriptovaliutas, NEO taip pat galėtų būti vadinama vertybiniais popieriais dėl to, kaip savininkai uždirbs „NeoGas“. Ši „NeoGas“ yra mokama NEO žetonų turėtojams, kurie saugo savo NEO piniginėje ne biržoje.

„NeoGas“ naudojama NEO išmaniųjų sutarčių ekosistemoje, norint atsiskaityti už skaičiavimo galią. Juo taip pat galima prekiauti biržose ir jis turi vertę. Šis reguliarus „NeoGas“ srautas taip pat garantuojamas protokole, todėl tikėtina, kad SEC galėtų tai vertinti kaip laukiamą ir patikimą grąžą.

Kita kriptovaliuta, kuri greičiausiai išlaikytų testą, yra „KuCoin“ akcijos. Jie yra susieti su „KuCoin“ biržos rezultatais ir taip pat išmokės turėtojui pajamų srautą, kuris netgi vadinamas „dividendais“..

Eiti į priekį

Nors reguliavimo netikrumas nėra naudingas jokiam verslui ar investuotojui, šie klausimai turėjo kilti. Galbūt jie žengė paskui „Ripple“ ir „Ethereum“, nes jie abu patenka į trejetuką monetų rinkos kapitalizacijos.

Jei SEC ketina imtis kokių nors veiksmų kriptovaliutoms, greičiausiai prasidės teismo procesas. Atsižvelgiant į sprendimo mastą ir pasekmes, tai bus gana užsitęsęs procesas. Neabejotina, kad Howey testas vaidins didelę dalį to.

Galima suprasti SEC motyvus. Jie bando sustabdyti kenksmingą veiklą iš esmės nereguliuojamoje rinkoje.

Tačiau „Ethereum“ ir „Ripple“ vartotojams reikia daug mažiau apsaugos nei tiems, kurie investuoja į neišbandytus ir abejotinus ICO..

Panašus vaizdas per „Wall Street Journal“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me