ICO prieš STO ir IEO: išsamus žetonų lėšų rinkimo vadovas

ICO, STO, IEO – Kapitalo pritraukimo procese dabar yra tiek daug akronimų, kad tai tampa šiek tiek painu pagrindiniam mažmeniniam investuotojui, kuris praleidžia daugiau nei 40 valandų per savaitę rinkose.

Geros naujienos yra tai, kad nors visi šie akronimai gali atrodyti bauginantys, juos iš tikrųjų yra gana lengviau suprasti. Šiame straipsnyje bus paaiškinta, ką reiškia kiekvienas akronimas, kai naudojamas kiekvieno tipo finansavimo modelis, kokie yra kiekvieno privalumai ir trūkumai ir kaip dalyvauti.

Taip pat apžvelgsime keletą populiariausių ženklų pardavimų kiekvienoje kategorijoje ir aptarsime, kaip besikeičiantis kraštovaizdis gali paveikti projektus ir investuotojus.

Pradėkime!

Pradinis monetų siūlymas (ICO)

„Blockchain“ projektuose pradiniai monetų pasiūlymai (ICO) pradėti naudoti 2013 m. Liepos mėn., Kai „Mastercoin“ surengė, kaip manoma, patį pirmąjį ICO. ICO „blockchain“ įmonė parduoda žetonus investuotojams, paprastai mainais už BTC ar ETH, siekdama surinkti lėšų nuolatinei projekto plėtrai..

Istorija Ankstyvieji ICO

Kai kurie ankstyvieji ICO. Vaizdas per Skaidrių bendrinimas

Investuotojai žetonus perka tikėdamiesi, kad jų vertė padidės ir vėliau juos bus galima parduoti su pelnu.

ICO privalumai ir trūkumai:

Argumentai “už”

 • Lengva dalyvauti. Jei jūsų piniginėje yra BTC arba ETH, paprastai galite dalyvauti.
 • ICO kampanijose dažnai yra „Bounty“ programos ir „Airdrops“, leidžiančios vartotojams nemokamai gauti kai kuriuos žetonus.

Minusai

 • Dėl nepakankamo reguliavimo daugelis netikrų ar sukčiavimo projektų surinko lėšų, o vėliau dingo investuotojų pinigais.
 • Įsigiję žetoną vis tiek turite jį įtraukti į biržą, kad galėtumėte juo prekiauti.
 • Tai labai didelė rizika. Be aferų paplitimo, taip pat yra rizika, kad po ICO kris žetono kaina.

Siūlomas saugos ženklas (STO)

„Security Token Offering“ (STO) yra naujas lėšų kaupimo būdas, atsiradęs reaguojant į Saugumo ir mainų komisijos pradėtą ​​kovą su apgaulingais ICO..

Turėdamas STO, investuotojas turi būti laikomas akredituotu pirkti (1 mln. USD + grynoji vertė ir 200 tūkst. USD metinės pajamos 2 + metams). Patys vertybinių popierių ženklai veikia panašiai kaip akcijos ir suteikia jų savininkams teises į emisijos bendrovės nuosavą kapitalą ir dividendus.

STO & amp; ICO palyginta

STO gyvavimo ciklas ir ICO, palyginti su STO. Vaizdai per Hackernoon & „BitDeal“

STO privalumai ir trūkumai:

Argumentai “už”

 • Sukčiavimai ir sukčiavimas buvo pašalinti, nes STO veikia laikydamasi JAV reguliuojamos SEC ir Europos FINMA reguliavimo sistemos.
 • Kadangi žetonai išleidžiami kaip vertybiniai popieriai, jie yra garantuojami išleidžiančios bendrovės turto ir turi tikrą vertę.

Minusai

 • Investuotojai turi būti laikoma akredituota SEK dalyvauti STO, o tai kliūtis patekti į rinką yra gana didelė.
 • Panašiai kaip ICO, jūs turite palaukti, kol žetonas bus įtrauktas į biržą, kad galėtumėte juo prekiauti.

Pradinis mainų pasiūlymas

Naujausia naudojama lėšų rinkimo schema vadinama pradiniais mainų pasiūlymais (IEO) ir jie yra alternatyva ICO, žetonai parduodami tiesiogiai iš mainų platformos.

IEO yra panašūs į ICO, tačiau mainai prisiima visą atsakomybę už lėšų rinkimo procesą, įskaitant „blockchain“ projekto patikrinimą, kad nustatytų, ar jis yra teisėtas ir greičiausiai bus sėkmingas..

Binance IEO

„Binance“ užima lyderio poziciją su pirminiais mainų pasiūlymais. Vaizdas per „Binance Launchpad“

„Binance Exchange“ „Launchpad“ yra didžiausia ir iki šiol žinomiausia IEO platforma, tačiau taip pat yra „Huobi Prime“, „OkEx Jumpstart“, „Bittrex International“, „KuCoin Spotlight“ ir dar daugiau nei tuzinas kitų.

IEO privalumai ir trūkumai:

Argumentai “už”

 • Labai maža kliūtis patekti. Jei turite patvirtintą sąskaitą ir kriptovaliutą IEO platformoje, galite dalyvauti.
 • Mainai atlieka projekto patikimumą, kad užtikrintų jo patikimumą.
 • Žetonai iš karto įtraukiami į biržą ir jais galima prekiauti.

Minusai

 • Nėra jokios garantijos, kad simbolinė kaina kils po IEO.
 • Jie išlieka naudingumo ženklais ir neturi jokio turto ar tikrosios vertės.

Kodėl tiek daug galimybių?

ICO buvo sukurti kaip alternatyva IPO, kuris suteikė „blockchain“ bendrovėms galimybę pritraukti savo projektų kapitalą, neatsisakant jokio įmonės nuosavo kapitalo. Tai, kad ICO nebuvo reguliuojami, leido projektams lengvai vykdyti lėšų rinkimo kampanijas.

Deja, reguliavimo trūkumas sukčius, sukčius ir blogus veikėjus taip pat kvietė kurti projektus tiesiog kaip pinigų grobį …

Dėl to buvo įvestas STO, kuris išsprendžia vieną iš pagrindinių ICO iškilusių klausimų, tai yra, kad nėra jokios kompensacijos investuotojams, jei projektas kažkaip žūsta ar dingsta.

STO registracijos reikalavimai

STO registracijos reikalavimai. Vaizdas per Vidutinis

Kadangi STO žetonai yra susieti su realiu nuosavu kapitalu ir yra reguliuojami pagal SEC ir FINMA reikalavimus, visi projektai, naudojantys šį lėšų rinkimo metodą, yra teisėti ir nėra jokių abejonių dėl to, kad projektas išnyks investuotojų lėšomis..

IEO yra kažkoks hibridas. Nors už „IEO“ ir „IEO“ paleidžiamų žetonų nėra nuosavo kapitalo, yra deramas patikrinimas, kurį vykdo biržos sąrašų mainų platforma. Mainai prisiima finansinės būklės, rizikos, projekto plėtros, rinkos padėties, produkto gyvybingumo ir kitų veiksnių tyrimo naštą.

Kai mainai leidžia IEO, mainams kyla pavojus reputacijai, jei projektas pasirodys blogas. Dėl šios rizikos padidėja pirkėjų pasitikėjimo lygis.

Kaip vartotojai gali dalyvauti

Vis dar yra keletas projektų, pradedančių naudoti ICO metodą, ir prisijungti yra gana lengva. Viskas, ko jums reikia, yra kriptovaliuta (dažniausiai BTC arba ETH), su kuria perkate ICO žetoną.

IEO atveju jums taip pat reikia sąskaitos biržoje, kurioje laikomas žetonų pardavimas. Daugeliu atvejų mainai turi savo nuosavą žetoną, kuris turi būti naudojamas norint dalyvauti IEO (pvz., „Binance Coin for Binance“).

„Binance Launchpad“ projektai

Naujausi IEO „Binance Launchpad“. Vaizdas per „Binance Launchpad“

Kalbant apie STO, yra griežtesnės taisyklės, kurių reikia laikytis, ir daugiau reikalavimų investuotojams. Pagal reglamentus reikalaujama, kad pirkėjai būtų akredituoti investuotojai, ir tai padidina kliūtį patekti į rinką. Pagal JAV įstatymus akredituotas investuotojas atitinka vieną iš keturių šių reikalavimų:

 1. Organizacija, turinti daugiau kaip 5 mln. USD turto, pavyzdžiui, rizikos draudimo fondas ar kitas fondas;
 2. Asmuo, kurio grynasis turtas viršija 1 milijoną USD, neįskaitant pagrindinės investuotojo gyvenamosios vietos;
 3. Metinės pajamos viršija 200 000 USD asmeniui arba 300 000 USD sutuoktinėms. Šios pajamos turi būti išlaikytos pastaruosius dvejus metus ir tikimasi, kad jos tęsis tais metais, kuriais įsigyjami žetonai;
 4. Bendrovė, kurios visi nariai yra akredituoti.

ICO laužo pelėsį

2017 metų pabaiga buvo ICO laikas, kai beveik bet kuris projektas sugebėjo surinkti milijonus dolerių per kelias minutes ar mažiau. Populiariausios to meto ICO buvo „Ethereum“, NEO ir EOS. EOS atveju surinkta suma buvo 4 mlrd. USD.

Dar vieną sėkmingą ICO surengė pranešimų programėlė „Telegram“, palaikydama jų planuojamą „Telegram Open Network“ (TON) 2018 m. Tai buvo privatus ICO, kuris per du pardavimo etapus surinko 1,7 mlrd. USD..

Palyginta telegrama TON

Telegrama TON ICO & Kiti ICO. Vaizdas per „TechCrunch“

Tie, kurie pirko tam tikrus ICO žetonus, buvo gerai apdovanoti už riziką. Pavyzdžiui, „Ethereum“ pardavė savo žetonus už 0,311 USD, o vėliau jo kaina šoktelėjo net iki 1432 USD.

Šiandien ji išlieka virš 300 USD. NXT prieigos raktas parduodamas tik už 0,00001616 USD ir vienu metu pasiekė net 2,16 USD už žetoną. Šiuo metu jis prekiauja šiek tiek daugiau nei 0,03 USD už žetoną.

Susidomėjimas ICO sumažėjo 2018 m., Iš dalies dėl kriptovaliutų meškų rinkos, bet ir dėl ICO erdvėje paplitusių aferų. ICO modelis buvo pagrįstas pasitikėjimu ir pasidarė per sunku pasitikėti naujais ICO projektais.

STO toliau auga

Pirmoji alternatyva ICO tapo STO su padidėjusiais reglamentais ir saugumu investuotojams. Deja, jie nebuvo labai populiarūs, nes jie yra brangūs ir sunkiai įgyvendinami „blockchain“ projektui bei yra nepasiekiami daugumai mažmeninių investuotojų.

Vis dėlto buvo sėkmingų STO, tačiau nė iš tolo neprilygsta ICO lėšų rinkimo mastams. „Blockchain Capital“ buvo vienas pirmųjų, vos per kelias valandas surinkęs 10 milijonų dolerių. „Spice VC“ per savo lėšų rinkimo kampaniją sugebėjo surinkti 15 milijonų dolerių. „NEXO“ platforma uždirbo 52,5 mln. Dolerių, kad padėtų sukurti kriptovaliutų paskolų platformą.

Surinktos STO lėšos

STO finansavimas 2019 m. Pirmąjį pusmetį. Vaizdas per „Inwara H1“ ataskaita

Kaip matote, šios STO neatnešė milijardų dolerių ir taip pat nesukėlė didžiulės kai kurių ICO grąžos. Tiesą sakant, nė vienas iš jų nepadarė daugiau nei 200% net ir visų laikų aukščiausių taškų metu, o dauguma jų šiuo metu yra lygūs arba šiek tiek didesni.

Nors šie STO žetonai skiriasi nuo daugelio kriptovaliutų, juos palaiko faktinis nuosavas kapitalas, jie vis tiek nukentėjo kartu su platesne rinka per 2018 m. STO yra patikimi, tačiau dėl didelių kliūčių patekti į rinką mažai tikėtina, kad jie kada nors taps labai populiarūs, kaip ICO buvo 2017 m..

Sveiki atvykę į IEO parodą

IEO neturi didelės STO kliūties patekti į rinką, ir jie turi aukštesnį investuotojų pasitikėjimo reitingą, nes siūlomus projektus jau patikrino biržos nariai, turintys savo reputaciją, į kurią reikia atsižvelgti įtraukiant projektą.

IEO procesas yra paprastas. Projektas, norintis įtraukti į sąrašą, pateikia paraišką biržai. Tada mainai atlieka deramą projekto patikrinimą, įvertina produktą, jų simbolinį modelį, valdymo ir plėtros komandą, projektą vykdančią bendruomenę ir kitus svarbius veiksnius.

Tada jie atsakys į paraišką ir, jei bus priimta, informuos projektą apie kainą, už kurią gali būti nurodytas prieigos raktas, ir mainų už sėkmės mokestį..

IEO fondai pritraukti

Pradinis mainų pasiūlymas 2019 m. Pirmąjį pusmetį. Vaizdas per „Inwara H1“ ataskaita

Šie sėkmės mokesčiai gali viršyti 1 mln. USD, tačiau buvo priimtini „blockchain“ projektams, nes iki šiol IEO sėkmės procentas buvo neįtikėtinas 100 proc..

Žetonai, išvardyti IEO 2019 m., Sugebėjo surinkti milijonus dolerių per kelias sekundes …

Vienas pirmųjų buvo „BitTorrent“ sąrašas naujoje „Binance Launchpad“ platformoje. Investuotojų ažiotažas šiam buvo toks didelis, kad „Binance Launchpad“ platforma sudužo dėl tiek daug vartotojų, bandančių patekti į svetainę ir įsigyti žetonų, svorio. Per porą minučių IEO buvo baigtas, o „BitTorrent“ (BTT) surinko 15 milijonų dolerių.

Yra dar keliolika kitų mainų su savo IEO platformomis ir, kai 2019 m. Atsigauna kriptografinė ekosistema, tikimasi, kad IEO skaičius.

Išvada

Kadangi „blockchain“ projektų lėšų rinkimo erdvė ir toliau vystosi, beveik neabejotinai gausime naują akronimą naujo tipo kampanijoms. Spėju, kad dėl besikeičiančių nuostatų lėšų kaupimas pirmiausia taps STO modeliu, bent jau daugumoje šalių. Šis naujas modelis leis visiems investuotojams, kaip ir tradicinės akcijos.

Tuo tarpu IEO atrodo geriausias pasirinkimas ne tik investuotojams, bet ir patiems „blockchain“ projektams. Juos lengva sujungti, nes mainai sunkiai pakelia, o nuo 2019 m. Vidurio jie yra labai populiarūs ir sėkmingi.

Nors į sąrašą įtraukto projekto mokesčiai gali būti gana dideli, 100% sėkmės procentas tam tikru mastu gali tai atsverti.

Kol nebus parengti naujų žetonų išleidimo reglamentai, mainai išlieka tvirtoje padėtyje, nes jie suteikia pasitikėjimo, likvidumo ir didėjančios patirties žetonų paleidimo procese..

Paveikslėlis per „Shutterstock“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me