IOTA apžvalga: Išplatinta leidimų be interneto knyga

IOTA yra vienas iš labiausiai žinomų projektų, užimančių kriptografinę erdvę. Jis žinomas kaip išskirtinis paskirstytasis internetinių įrenginių tinklas.

Be to, kad IOTA yra pagrindinis projektas, orientuotas į paskirstytą internetą, IOTA taip pat naudoja keletą unikaliausių technologijų, kurios ją išskiria iš daugelio kitų „blockchain“ pagrįstų tinklų. Per ketverių metų istoriją buvo daugybė pakilimų ir kritimų.

Tačiau ar IOTA vis dar yra viskas, kuo ji yra išpjauta?

Šioje IOTA apžvalgoje bandysiu į tai atsakyti ir suteikti jums viską, ką jums reikia žinoti. Taip pat išanalizuosiu ilgalaikį MIOTA potencialą.

Kas yra IOTA?

Iota yra unikali viešoji platinama knyga, kuri buvo sukurta nenaudojant grandinės ar jokių blokų. Teisingai, nėra „blockchain“. Vietoj to, jis naudoja nukreiptą aciklinių grafų technologiją ir tai, ką jis vadina „Tangle“, kad būtų pasiektas sutarimas be kalnakasių.

IOTA egzistuoja ilgiau nei daugelis ten esančių „blockchain“ projektų, o pradinį projekto finansavimą skyrė 2015 m. Minios, kuri pakėlė 1337 „Bitcoin“, kurių vertė tuo metu buvo maždaug 500 000 USD..

Kas yra Iota

Unikalios IOTA savybės. Vaizdas per „Iota“ svetainė

Žinau, kad tai skamba nedaug, tačiau 2015 m. Minios pardavimai ir ICO nebuvo labai įprasti. Tuo metu visi beveik 3 kvadrilijonai IOTA žetonų buvo išleisti minios dalyviams, nė vienas jų nebuvo rezervuotas steigėjams, kūrėjams ar patarėjams..

Kadangi komandai nebuvo skirta žetonų, bendruomenė paaukojo maždaug 5% viso IOTA fondo IOTA fondui ir tai buvo panaudota kaip projekto finansavimas.

IOTA projekto tikslas yra sudaryti sąlygas augančiai mašinų ekonomikai, valdant visus mokėjimus tarp mašinų, reikalingų daiktų internetui įgalinti..

Naudodamiesi IOTA, visi skaičiavimo įrenginiai, įmontuoti mašinose namuose, įmonėse ir gamyklose, galės bendrauti, siųsti ir gauti duomenis ir naudoti „IOTA Tangle“ jutiklį, kad atliktų mažus mikrokompiuterius, kad duomenys būtų srautus..

IOTA DAG technologija

IOTA technologija yra pagrįsta „Tangle“ – duomenų struktūra, paremta nukreipto aciklinio grafiko (DAG) technologija, ir sukurta specialiai IOTA. DAG duomenų struktūra tampa vis sudėtingesnė, nes pridedama daugiau mazgų ir operacijų, o tai padeda užtikrinti saugumą. Be to, DAG juda viena kryptimi ir nesikreipia atgal į save.

Raizginys yra grafikas, sudarytas iš mazgų, sujungtų vienas su kitu kraštais. Jis nukreiptas tuo, kad mazgų jungtys turi kryptį, todėl judėjimas iš taško A į tašką B nėra tas pats, kas judėti iš taško B į tašką A.

Aciklinis reiškia, kad struktūra nėra apvali, todėl judėjimas iš mazgo į mazgą išilgai kraštų reiškia, kad visada reikia judėti į priekį, ir niekada nebus atsitraukiama ar du kartus susiduriama su tuo pačiu mazgu..

Iota Tangle

„Blockchain“ struktūra ir „Tangle“ Dag paremta struktūra

„IOTA Tangle“ visi prijungti mazgai turi sandorių duomenis, o sistemoje yra integruotas sutarimas. Užuot naudojęs „Proof-of-Work“ blokų grandinę, kur sutarimas atskiriamas, o kalnakasiai turi sudaryti sutarimą, „Raizginys“ reikalauja, kad kiekvienas dalyvis patvirtintų dar dvi operacijas, kad jų pačių sandoris būtų patvirtintas. Tai suteikia mums visiškai decentralizuotą ir save reguliuojantį „peer-to-peer“ tinklą.

Šis sutarimo mechanizmas leidžia IOTA išlikti jausmingu, ir jis visada išliks jausmingas, neatsižvelgiant į tinklo dydį. Pašalinus kalnakasius, nereikia mokėti bet kam tiesiogiai iš tinklo. Vietoj to, kiekvienas vartotojas moka naudodamasis labai maža savo skaičiavimo galia dviem kitoms operacijoms patvirtinti.

Tai veikia, nes kai kiekviena operacija yra patvirtinama, o ją patvirtinantys sandoriai gauna patvirtinimus, už sandorius padidėja svoris. Kuo didesnis šis svoris, tuo patikimesnis ir nekintamai užtikrintas kiekvienas sandoris tampa.

„Iota Tangle Scaling“

Didesnis aktyvumas lemia aukštą mastelio keitimą ir operacijas

Viena problema, su kuria IOTA susidūrė nuo pat pradžių, yra tai, kad šį DAG tinklą gali perimti užpuolikas, įgijęs tik 33% tinklo maišos galios valdymą. Siekdamas to išvengti, IOTA fondas pristatė specialų mazgą, vadinamą koordinatoriumi.

Šį koordinatorių kontroliuoja IOTA fondas ir jis apsaugo IOTA tinklą nuo atakų. Dėl to, kad tinklas tampa centralizuotas, buvo kritikuojamas koordinatoriaus naudojimas.

IOTA fondas teigia, kad kai tinklas taps pakankamai didelis, koordinatoriaus nebereikės ir jis tuo metu bus uždarytas, todėl IOTA bus visiškai decentralizuota.

IOTA naudojimo atvejai

IOTA nėra tik teorinis tinklas, jis turi realaus pasaulio naudojimo atvejų ir programų, kurios toliau plečiasi, kai IOTA tinklas auga ir vis labiau įsisavinamas. Žemiau pateikiami keli dabartiniai naudojimo atvejai.

Protingi miestai

Taipėjus 2018 m. Sausio mėn. Su IOTA fondu pasirašė susitarimą išbandyti IOTA technologijas, paverčiant miestą futuristiniu išmaniuoju miestu. Ankstyviausi bandymai apima „Tangle“ pagrindu sukurtos skaitmeninės tapatybės kortelės sukūrimą ir „Iota“ integravimą į oro taršos stebėjimo prietaisus..

Bene svarbiausia, kad Taipėjaus vyriausybė mano, kad piliečiai labiau pasitikės vyriausybės paslaugomis, kai duomenų vientisumas bus užtikrintas naudojant paskirstytos knygos technologiją.

Pažangi energija

Energijos ir energetikos sektorius įnirtingu tempu juda daiktų interneto link, o elektros tinklų decentralizavimas prasidėjo dar 2016 m. Kadangi IOTA yra keičiama ir mano, kad tai idealus sprendimas energetikos pramonei.

IOTA turi dirbo su Olandijos elektros konsorciumu „Elaadnl“ nuo 2017 m. kuriant išmaniąsias elektromobilių įkrovimo stoteles. Šios stotys yra nustatytos taip, kad duomenų perdavimas ir mokėjimai įvyktų automatiškai tarp automobilio ir įkroviklio. Be to, ta pati technologija yra išbandoma kuriant pažangias energijos bendruomenes.

eSveikata

Medicinos įrašai jau sparčiai juda į skaitmeninį pasaulį. Šis judėjimas jau padeda sveikatos priežiūros specialistams teikti geresnę, greitesnę ir veiksmingesnę pacientų priežiūrą. Tai taip pat padeda vykdyti mokslinių tyrimų iniciatyvas. Viena iš sričių, kur, IOTA manymu, gali pagerinti skaitmeninės e. Sveikatos iniciatyvas, yra duomenų vientisumo užtikrinimas, kad teikėjai galėtų būti užtikrinti, kad naudoja patikimus duomenis.

Privatumas taip pat kelia didžiulį rūpestį sveikatos priežiūros srityje, o IOTA taip pat gali padėti čia naudodama savo kaukes autentifikuotus pranešimus, kurie naudoja „Merkle“ medžio parašą, kad siųstų ir gautų šifruotus duomenis per „Tangle“, užtikrindami, kad saugumas ir privatumas išliktų nepakitę..

Automobiliai ir mobilumas

Transporto pramonei gali būti labai naudinga IOTA technologija ir jausmų vertės perkėlimas tarp IoT įrenginių. Pavyzdžiui, transporto priemonės, turinčios savo kriptovaliutos piniginę, gali automatiškai sumokėti už rinkliavas, automobilių stovėjimo aikštelę, įkrovimo stoteles ir kitas paslaugas. Jie taip pat galėtų gauti mokėjimus už duomenų pardavimą, pasidalijimą ir pristatymo paslaugas.

Tiekimo grandinės ir gamyba

IOTA platforma galės padėti visais gamybos etapais ir tiekimo grandine, nes ji gali pateikti nekintamus dokumentus kiekviename taške, užtikrindama prekių autentiškumą..

Rašydami duomenis „Tangle“ galime sužinoti produkto kilmę, įskaitant šalį ir kas ją sukūrė. Mes galime tiksliai žinoti, kada jis buvo pagamintas, ir galime jį atsekti net iki darbuotojų, kurie jį gamino.

Visi šie duomenys ir dar daugiau gali būti įrašomi ir saugomi, suteikiant gamintojams, platintojams ir vartotojams daugiau pasitikėjimo jiems pristatomais produktais.

Už naudojimo atvejų & į partnerystę

Per daugelį metų IOTA sudarė didžiulį partnerių, tiek didelių, tiek mažų, sąrašą ir tęsia naujų partnerių ir naujų projektų įtraukimą, net ir 2020 m. Žemiau pateikiamos kelios didžiausios ir labiausiai reklamuojamos partnerystės, taip pat kai kurios iš jų naujausius projektus, kuriuos įgyvendina IOTA ir partneriai.

„Microsoft“

2017 m. Lapkričio mėn. IOTA paskelbė, kad kartu su „Microsoft“ jie atidaro pirmąją viešą „Tangle“ duomenų rinką. Planas buvo pastatyti turgų, kad būtų galima gauti pajamų iš duomenų. Tai puikiai tiko IOTA, nes ji orientuota į daiktų internetą (IoT), o duomenys yra pagrindinis IoT šaltinis.

Iota Microsoft

Vaizdas per Kitas tinklalapis

Pasak IOTA įkūrėjų Deividas Sonstebo “Gauti pajamų iš bet kokio tipo duomenų”, – sakė Sønstebø. „Jei turite meteorologijos stotį, pavyzdžiui, renkančią vėjo, temperatūros, drėgmės ir barometrinius duomenis, galite jas parduoti subjektui, kuris atlieka klimato tyrimus.“

Vos po mėnesio paaiškėjo, kad iš tikrųjų nebuvo oficialios „Microsoft“ ir IOTA partnerystės, tačiau „Microsoft“ blokų grandinės specialistas Omkaras Naikas laišką IOTA.

Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su IOTA fondu ir didžiuojamės, kad esame prisijungę prie jo naujos duomenų rinkos iniciatyvos.

Nepaisant to, kad nėra oficialios partnerystės, IOTA ir „Microsoft“ toliau dirbo prie technologinių naujovių, pagrįstų IOTA „Tangle“ tinklu.

„Volkswagen“

Automobilių, tiekimo grandinės ir gamybos sektoriuose dėmesys sutelktas į IOTA naudojimo atvejį. Nenuostabu matyti „Volkswagen“ kaip vieną iš IOTA partnerių. „Driverless“ technologija yra tik viena programa, kurią IOTA gali padėti išspręsti, o transporto priemonių jutiminiai duomenys pridedami prie duomenų bazės, siekiant pagerinti kiekvieną ateities technologijos pakartojimą..

„VW Iota“

Vaizdas per „Twitter“

„Volkswagen“ padarė savo partnerystė su IOTA 2018 m. sausio mėn. ir tikisi panaudoti mobilumo technologijas kaip būsimos plėtros dalį.

IOTA pradėjo bendradarbiauti su „Porsche“ dėl 4 programos 2018 m. Tikimasi, kad programa bus elektrinio „Porsche“ sukūrimas, tačiau projekto informacija buvo paslaptyje.

DnB

2018 m. Gegužės mėn. Didžiausia Norvegijos finansinė grupė IOTA ir „DnB“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, skatinantį atviras inovacijas ir bendrą kūrybą į piliečius orientuotų inovacijų, mašinų ekonomikos ir decentralizuotų duomenų rinkų erdvėse..

Partnerystės tikslas buvo pabrėžti duomenų privatumo valdymo sistemas ir naujų verslo modelių formulavimą.

„Bosch“

„Bosch“ buvo viena pirmųjų kompanijų, paskelbusių apie partnerystę su IOTA. Jiedu pradėjo dirbti 2017 m. Spalio mėn. „Bosch“ mato didelį IOTA kuriamos technologijos potencialą ir mano, kad tai bus gerai suderinta su pačios „Bosch“ technologinėmis iniciatyvomis.

Boschas Iota

Vaizdas per „Twitter“

„Bosch“ yra inžinerijos ir elektrotechnikos įmonė ir yra didžiausia automobilių dalių tiekėja pasaulyje. Tai jau buvo daug investuota į IoT erdvę per „Cross Domain Development Kit“, kuris yra programuojamas jutiklių įrenginys, jungiantis prie daiktų interneto ir turintis nesuskaičiuojamus naudojimo atvejus..

Dviejų bendrovių partnerystė natūraliai tiko dviem pradininkams IoT erdvėje.

„Fujitsu“

Tuo pačiu metu kaip ir „Microsoft“ partnerystė, IOTA užmezgė partnerystę su Japonijos elektronikos įmone „Fujitsu“, siekdama to paties tikslo sukurti rinką, kurioje būtų galima gauti pajamų iš duomenų. 2018 m. Rugpjūčio mėn. Jie išleido dokumentą, kuriame paaiškino į IOTA orientuoto blokų grandinės naudojimą kaip nekintamą duomenų laikmeną jų audito sekos procesui, kuris sukėlė optimizmą aplink IOTA..

2019 m. Balandžio mėn. „Fujitsu“ pristatė „Tangle“ sistemą, apibūdinamą kaip „naują protokolo standartą, kai kalbama apie IT produktus ir paslaugas“. Sistema debiutavo Hanoverio „Messe“ pramonės parodoje – didžiausioje tokioje mugėje pasaulyje. Tikimasi, kad jis pirmą kartą bus panaudotas „Fujitsu“ Augsburgo išmaniojoje gamykloje.

„Jaguar Land Rover“

Neseniai (2019 m. Balandžio mėn.) Iota paskelbė apie partnerystę su JK įsikūrusiu „Jaguar Land Rover“. Bendradarbiavimo metu „Jaguar Land Rover“ apdovanos vairuotojus „Iota“ kriptovaliuta už duomenų pateikimą „Jaguar“. Automobilių gamintojas teigia, kad uždirbtos lėšos galėtų būti naudojamos sumokėti už rinkliavas ir automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat už elektrines įkrovimo stoteles.

„Jaguar Land Rover IOTA“

Vaizdas per IOTA tinklaraštis

„Jaguar Land Rover“ įdiegta IOTA technologija yra „Destination Zero“ vizijos dalis, apimanti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį, eismo spūstis ir avarijas. Numatytas sprendimas leis vairuotojams uždirbti kriptovaliutą pranešti apie kelių sąlygas ir eismo spūstis. Transporto priemonėse bus įrengtos savo kriptovaliutų piniginės, kuriose bus saugomi mokėjimai.

STMicroelectronics

„STMicroelectronics“, viena didžiausių pasaulyje puslaidininkių gamintojų, 2019 m. Liepos mėn. Paskelbė, kad dirba prie savo STM32 lusto programinės įrangos atnaujinimo, kuriame būtų integruota IOTA technologija. Nauji atnaujinti lustai, kuriuos galima naudoti įvairiausiuose daiktų interneto įrenginiuose, pradedant išmaniaisiais telefonais ir baigiant išmaniaisiais šaldytuvais, galės realiuoju laiku siųsti ir gauti duomenis iš „Tangle“..

2020 m. Sausio mėn. „STMicroelectronics“ paskelbė, kad buvo sukurtas ir išleistas atviro kodo SDK STM32 lustui ir kad jis leidžia STM32 lustams veikti kaip IOTA mazgą. Bendrovės atstovas spaudai sakė, kad SDK plėtra ir tobulinimas vyksta, taip pat nurodydamas, kad tiriama vis daugiau lustų naudojimo atvejų, pavyzdžiui, pavyzdžiai išmaniosios energetikos sektoriuje.

„Dell Technologies“ & „Linux Foundation“

2019 m. Spalio mėn. IOTA paskelbė apie partnerystę su „Dell Technologies“ ir „Linux Foundation“. Pranešime apie partnerystę teigiama, kad trys bendrovės kartu dirba projektą „Alvarium“, kurio tikslas yra sukurti sistemą, kuri patvirtintų, ar galima pasitikėti duomenimis. Projektas sukurs duomenų rinką, kuri galės įvertinti parduodamų duomenų patikimumą.

IOTA „Dell“

Yra labai daug mažų, vidutinių ir daugiatautių korporacijų, kurios parodė susidomėjimą „Iota“ ir bendradarbiavo su jomis įgyvendindamos įvairiausius projektus. Išsamų sąrašą žr IOTA archyvas. Toje svetainėje taip pat yra naujausių atnaujinimų, susijusių su šiomis ir kitomis IOTA partnerystėmis.

IOTA komanda

„IOTA“ 2015 m. Įkūrė verslininkų trijulė, kurie pamatė, kad „blockchain“ nėra pati efektyviausia priemonė sukurti paskirstytą knygą. 2017 m. Buvo įsteigtas IOTA fondas, kuris prižiūrėjo IOTA ir dalykų ekonomikos tyrimus, plėtrą ir standartizavimą.

Pagrindiniai IOTA fondo nariai yra šie:

Deividas Sonstebo – Deividas yra serijinis verslininkas, kuris įkūrė IOTA fondą ir yra jo direktorių valdybos pirmininkas. Prieš IOTA jis įkūrė slaptą aparatūros IP bendrovę, kuri sukūrė mažos galios procesorių, skirtą naudoti IoT įrenginiuose.

Dominik Schiener – Dominikas yra dar vienas serijinis verslininkas, kuris iki IOTA įkūrė kelias įmones, įskaitant „Bithaus“ ir „Fileyy“. Jis buvo „Iota“ fondo vienas iš įkūrėjų ir Direktorių valdyboje yra vienas iš pirmininkų.

Profesorius Serguei Popovas – Profesorius Popovas yra trečiasis IOTA įkūrėjas ir jis dirba „Iota“ fondo direktorių valdyboje. Jis yra San Paulo, Brazilijos, Kampinaso universiteto matematikos profesorius. Jis yra IOTA baltraščio autorius ir „Raizginio“ kūrėjas.

„Iota“ įkūrėjai

Trys IOTA fondo steigėjai

Jakob Cech – IOTA inžinerijos vadovas Cechas pradėjo eiti šias pareigas 2019 m. Spalio mėn., Tapdamas vienu iš naujausių vykdomosios komandos papildymų. Jis turi dirbtinio intelekto ir techninio rašymo išsilavinimą, o prieš prisijungdamas prie IOTA jis buvo „Microsoft“ programų vadovas.

Lewisas Freibergas – Lewisas eina „Iota“ ekosistemos vadovo pareigas, kuris visų pirma yra susijęs su „Iota“ ir jos technologijų supratimo skatinimu, taip pat ieško naujovių, susijusių su „Iota“. Jis dirba paskirstytos knygos technologijos pramonėje nuo 2013 m., O prieš tai beveik dešimtmetį praleido komercinės programinės įrangos pramonėje.

Holger Kother – Holgeris per pastaruosius 15 metų savo karjerą praleido įvairiuose IT projektuose tarptautinėse kompanijose. „Iota“, būdamas partnerystės direktoriumi, jis siekia sukurti partnerystę tarp fondo ir integratorių bei partnerių, norinčių naudotis „Iota“ technologija..

Iotos bendruomenė

Neabejotina, kad IOTA turi aistringą bendruomenę. Tai yra didelis bet kokio projekto turtas, nes tai skatina didesnį supratimą ir skatina platesnį IOTA prieigos rakto pritaikymą.

Taigi, kokia tiksliai yra ši IOTA bendruomenė?

Na, kaip pirmąjį atskaitos tašką, jie turi gana didelius ir aktyvus „Twitter“ seka su daugiau nei 120 tūkst. sekėjų. Tai daugiau, nei matėme daugelyje kitų projektų. Šioje „Twitter“ paskyroje IOTA komanda atnaujina bendruomenę naujausiais pranešimais ir visada yra daug bendraujama su šiais tweetais..

Platesnėms bendruomenės diskusijoms IOTA turi: Nesantaikos serveris taip pat generolas Reddit subreddit ir konkretesnis IOTA rinkos subreddit. Nesantaikoje jie turi daugiau nei 22 000 narių, o abiejuose subbreddituose – daugiau nei 130 tūkstančių narių.

Iota nesantaika

„General IOTA Discord Server“ ekrano kopija

Norėdamas geriau suvokti diskusiją bendruomenėje, nusprendžiau pereiti į jų nesantaiką. Buvo daugybė skirtingų pokalbių temų, kurios apėmė projekto ir ekosistemos aspektus.

Diskusijoje šioje bendruomenėje man pasirodė vienas dalykas, kad „mėnulio berniukų“ buvo labai mažai. Daugiausia diskusijų buvo apie partnerystę, technologijas ir platesnį įsisavinimą – tai visada geras ženklas.

IOTA žetonas (MIOTA)

Ilgalaikis IOTA projekto tikslas yra sukurti tinklą, galintį valdyti mikrotransakcijas tarp IoT įrenginių. Naudojant IOTA galima sukurti atvirą įrenginių rinką, kurioje už išteklių naudojimą ir perkėlimą bus galima atsiskaityti sekundes po sekundės realiuoju laiku..

Tai atvers milžiniškas galimybes, pavyzdžiui, transporto priemones, kurios dalijasi oro ir kelio sąlygomis už mažus mikrokompiuterius, arba išmaniuosius termostatus, kurie dalijasi temperatūros, drėgmės ar vėjo duomenimis su meteorologinėmis stotimis..

IOTA bendras ir cirkuliuojantis tiekimas yra 2 779 530 283. Komanda nusprendė dėl šio skaičiaus, nes jis yra optimizuotas trijų komponentų skaičiavimams, nes yra didžiausias įmanomas 33 skaitmenų trijų dalių skaičius.

Šis bendras tiekimas buvo iš anksto išgautas genezės sandorio metu ir daugiau nebus IOTA kalamų ar kasamų. Tai yra fiksuotas tiekimas. Kadangi nėra kalnakasių, reikalingų IOTA tinklui apsaugoti, niekas nėra skatinamas bandyti padidinti tinklo mokesčius sulėtinant tinklą ar bet kokį kitą interesų konfliktą.

MIOTA spektaklis

Nors IOTA žetonai buvo sukurti 2015 m. Kaip minios dalis, tik 2017 m. Birželio mėn. Žetonai buvo įtraukti į biržą. Tuo metu žetono kursas buvo nuo 0,55 iki 0,65 USD.

Ženklas nuo pat pradžių buvo nepastovus, po mėnesio nukrito nuo pradinio lygio iki vos 0,18 USD, o po to iki 2017 m. Rugpjūčio vidurio atsistojo ir perkopė daugiau nei 1 USD. Jis negalėjo išlaikyti tokio aukšto lygio ir iki 2017 m. Lapkričio mėn. , bet tai truko neilgai, nes 2017 m. gruodis buvo didžiulis visos kriptovaliutų rinkos mitingas.

MIOTA kainos efektyvumas

Vaizdas per CMC

2017 m. Gruodžio 19 d. Jis pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 5,69 USD ir greitai nukrito nuo tų aukščių. Nepaisant to, jis kovojo ir sugebėjo likti virš 1 USD iki 2018 m. Liepos mėn. Iš ten yra nuolatos nuslinkęs, o nuo 2019 m. Rugpjūčio jis siekia tik 0,265044 USD.

2020 m. Pradžioje buvo didesnis šūksnis, o MIOTA trumpam pakilo net iki 0,34 USD, tačiau vasario 13 d. Žinia apie „Trinity“ piniginės įsilaužimą užbaigė mitingą, kurį įkvėpė naujienos apie „Koordicidą“. koordinatorius. Nuo 2020 m. Kovo pradžios MIOTA prekiauja 0,223925 USD.

Pirkimas & MIOTA laikymas

Nors šiandien prireikė 2 metų, kol IOTA žetonas buvo įtrauktas į biržą, jis yra dešimtys. Didžiausia prekybos apimtis yra „Bitfinex“ ir „Binance“, nors yra nemažai ir „Huobi Global“ bei „HitBTC“ (nors pastarojo išvengtume).

Atsižvelgiant į tai, kad apimtys yra gerai paskirstytos biržose, tai reiškia, kad MIOTA likvidumas nepriklauso nuo vienos biržos. Tai reiškia, kad jei kada nors iškyla problema vienoje iš biržų, prekybininkai visada galėjo rasti alternatyvią rinką, kur pateikti savo užsakymus.

Binance MIOTA

Prisiregistruokite „Binance“ ir įsigykite MIOTA žetonus

Atskirų mainų knygų apyvarta taip pat atrodo sveika. Rinkos yra gilios ir likvidžios, o tai reiškia, kad lengviau įvykdyti didesnius blokinius užsakymus – nereikia slysti.

Geriausia IOTA žetonų saugojimo alternatyva buvo gimtoji Trejybės piniginė, kurį galima naudoti tiek darbalaukyje („Windows“, „Mac“, „Linux“), tiek mobiliajame („Android“ ir „iOS“). Nesenus piniginės įsilaužimas sukėlė susirūpinimą visoje bendruomenėje, tačiau, nors piniginė buvo užtaisyta, vartotojams atgaus pasitikėjimą pinigine, tikrai praeis šiek tiek laiko.

Koordicidas – IOTA evoliucija

IOTA buvo kritikuojama dėl per didelio centralizavimo, nes nuo pat pradžių ji naudojo peržiūros mazgą, kurį vadina „koordinatoriumi“. Šis specialus mazgas teikia „Tangle“ kontrolinio taško funkciją, kuria sandorius, vadinamus „etapais“, kurie skirti apsaugoti tinklą nuo blogų veikėjų atakų..

IOTA fondas jau seniai sakė: „Trumpas atsakymas yra tas, kad koordinatorius gali būti pašalintas ir bus pašalintas, jei mūsų tyrimų komanda bus įsitikinusi, kad mes pakankamai suprantame„ Tangle “be koordinatorių“.

Paskambino IOTA planas galiausiai pašalinti koordinatorių iš pynimo Koordicidas, tikimasi pasiekti mastelio tikslus be centralizacijos. Koordinatoriaus pašalinimas bus svarbus etapas siekiant galutinai sukurti „Distributed Ledger Technology“ sprendimą, kuris tikrai paruoštas įmonei.

Nuo 2020 m. Vasario mėn. Coordicide planai žengė kitą žingsnį į priekį, kai IOTA paskelbė centralizuoto koordinatoriaus pakeitimą nauja decentralizuota sutarimo sistema, vadinama „Shimmer“.

IOTA teigė, kad jų „Shimmer“ sprendimas subalansuos decentralizaciją su saugumu ir masteliu, ir tai daro iš natūraliai atsirandančių sistemų, tokių kaip bičių skrydžio modeliai ir gyvų organizmų imuninės sistemos dizainas..

Naujas sutarimo mechanizmas

IOTA pridėjo naują sutarimo mechanizmą, kad valdytų „Shimmer“. Šis mechanizmas yra reputacijos reitingavimo sistema, kuri naudoja tai, kas vadinama „mana“, kad apdovanotų „gerus mazgus“. Maną taip pat galima pašalinti dėl mazgų, kurie elgiasi netinkamai. IOTA inžinieriai tvirtina, kad ši sistema išspręs daugelį problemų, susijusių su populiariais „blockchain“ sutarimo mechanizmais, tokiais kaip „Darbo įrodymas“ („PoW“), „Dalies įrodymas“ („PoS“) ir „Deleguotasis akcijų paketo įrodymas“ („DPoS“)..

Nuo tada, kai „Bitcoin“ pradėjo veikti prieš daugiau nei dešimt metų, didžiausia „blockchain“ technologijos problema buvo kompromisas tarp decentralizacijos, saugumo ir keičiamo mastelio. Naujoviškas IOTA sutarimo mechanizmas žada išspręsti visas tris problemas vienu metu.

IOTA fondas sutarimo mechanizmą apibūdino kaip modulinį sprendimą, „reiškiantį, kad kiekvieną modulį galima savarankiškai pakeisti, jei nauji tyrimai atskleis tolesnių patobulinimų“. Tai svarbu, nes „programinė įranga, kuri nebuvo sukurta naudojant modulinius pamatus, pradės stagnuoti. Lankstumas atnaujinti ateityje yra labai svarbus ilgalaikės tokios sparčiai tobulėjančios technologijos sėkmei. “

Manos reputacijos sistema leis žetonų turėtojams balsuoti dėl manos reputacijos taškų priskyrimo mazgams, kurie gerai elgiasi tinkle, ir už šiuos manos taškus taip pat galima bet kada balsuoti. Sistema taip pat apima automatinį peeringą, kai kaimyniniai mazgai dalijasi informacija, kad kuo greičiau pasiektų visišką tinklo sutarimą.

Šis sprendimas naudoja kur kas mažiau energijos nei „PoW“ mechanizmas. „Shimmer“ mechanizme daugiau manos leis apdoroti daugiau operacijų, išsprendžiant mastelio problemą. Balsuojant už „gerus aktorius“ šie mazgai stipriau įsijungia į raizginį, o „blogi aktoriai“ taps našlaičiais ir nenaudojami.

Ląstelinis & Greita tikimybė

Be to, IOTA kartu su mazgų reputacijos mana sistema testuoja dvi naujas sutarimo sistemas. Tai yra korinis sutarimas ir greitas tikimybinis sutarimas.

Turint „Cellular Consensus“, susitarimas dėl mazgų reputacijos „mirga“ per tinklą, kuris sukuria kolektyvinę sutartį, panašią į vabzdžių kolonijos judėjimą. Bet kokie keistai besielgiantys mazgai matomi taip pat, kaip vabzdžiai aptinka plėšrūnus jų tarpe.

Reikėtų pažymėti, kad šį mechanizmą yra labai sunku matematiškai įgyvendinti, o tai reiškia, kad prireiks daugelio metų IOTA bandymų, kol jis bus paruoštas visapusiškai įdiegti pagrindiniame tinkle..

Greitas tikimybinis sutarimas turi atskirus mazgus, kurie atsitiktinai patikrina kitų atsitiktinai pasirinktų mazgų elgesį. Be to, sutapimo procentas, reikalingas kiekviename etape, taip pat yra atsitiktinis. Visas šis atsitiktinumas apsunkina tinklo ataką.

IOTA koordicidas yra daugelio metų planavimo ir darbo rezultatas. Nors galutinis įgyvendinimo etapas greičiausiai bus dar šiek tiek laiko ateityje, atrodo, kad dabartiniame plane buvo atsižvelgta į daugelį ar daugumą galimų iškilti klausimų. IOTA ir jos šalininkai mano, kad tai pagaliau išspręs tuo pačiu metu egzistuojančias mastelio, decentralizacijos ir saugumo problemas.

Chrysalis arba IOTA 1.5

Iš karto po „Coordicide“ pranešimo IOTA komanda taip pat paskelbė, kad „Mainnet“ netrukus pasirodys atnaujinimas, pavadintas „Chrysalis“, kuri skirta pagerinti mainneto operacinį efektyvumą prieš užbaigiant koordicido atnaujinimą.

„Chrysalis“ perves maitinimo tinklą į tinklą, tinkantį įmonei, kol bus parengtas galutinis koordicido patobulinimas. Projektas pavadintas „Chrysalis“, nes tai yra forma, kurią vikšrai įgauna prieš transformuodamasis ir pasirodydamas kaip drugelis.

Chrysalis IOTA

Perėjimas prie nemokamo IOTA

Į „Chrysalis“ atnaujinimą, kurį šiuo metu planuojama užbaigti 2020 m. Trečiąjį ketvirtį, įtraukta keletas patobulinimų. Vienas iš jų yra baltos vėliavos metodas apskaičiuojant likučius, kuris optimizuos arbatpinigių pasirinkimo greitį ir efektyvumą..

Jame taip pat yra naujas koordinatoriaus pasirinkimo algoritmas, leidžiantis tinklui palaikyti didesnį patvirtintų operacijų skaičių per sekundę, taip pat pagerinant skaičiavimo efektyvumą.

„Chrysalis“ taip pat palaikys atominius sandorius, naują parašo schemą, lygiagrečią WOTS, ir naują URTS patarimų pasirinkimą. Dar vienas pakeitimas leis IOTA išleisti žetonus, o to paprašė IOTA bendruomenė ir verslo partneriai.

Qubic protokolas – už koordicido

Vienas iš naujausių ir įdomiausių IOTA projektų yra Qubic protokolas. „Qubic“ buvo sukurtas iš akronimo QBC, kuris reiškia kvorumu pagrįstą skaičiavimą. „Qubic“ protokolas yra IOTA sprendimas perkant skaičiavimus, išmaniąsias sutartis, orakulus ir daug daugiau.

„Qubic“ protokolas nurodo, kaip IOTA susitvarkys su kvorumu pagrįstais skaičiavimais, kurie apima tokias konstrukcijas kaip „orakulai“ ir išmaniosios sutartys. Tai leis „Tangle“ naudotis be leidimo, rūko / debesų pagrindu veikiančiomis, bendros paskirties daugiafunkcėmis galimybėmis.

Galų gale vartotojai galės pasinaudoti visuotinės nepanaudotos skaičiavimo galios šaltiniu, kartu padėdami apsaugoti „Raizginį“, taip sukurdami IOTA pagrįstą pasaulinį superkompiuterį..

„Qubic Protocol IOTA“

Qubic protokolo apžvalga

Reikėtų pažymėti, kad nors „Qubic“ idėja kilo dar 2012 m. „Bitcointalk“ forume, nuo to laiko ji labai pasikeitė. Tai taip pat tebevykstantis darbas, kuris galėtų išlikti dar kurį laiką. Iš tikrųjų projekto apimtis yra didžiulė.

Apie tai, apie ką IOTA komanda buvo labai aiškiai informavusi skelbdama „Qubic“, yra tai, kad tai nebus naujas žetonas ar moneta ir kad „Qubic“ nebus oro uosto ar ICO.

Pirminėje „Qubic“ koncepcijoje buvo sunkiai įveikiamų problemų, o IOTA protokolas iš tikrųjų buvo sukurtas šioms problemoms išspręsti tapus pasauliniu daiktų interneto mokėjimų ir pranešimų standartu. Nemokamas IOTA sandorių pobūdis yra vienas iš dalykų, leidžiančių „Qubic“ įgalinti:

  • Būdas saugiai bendrauti su išoriniu pasauliu patikimoje aplinkoje;
  • Galinga, paskirstyta rūko skaičiavimo platforma, skirta kurti sudėtingas daiktų interneto programas;
  • Naujo tipo išmanioji sutartis, kuri vykdant mikroranginius mokėjimus renka realiuoju laiku;
  • Atlygio sistema, skatinanti sąžiningą dalyvavimą „Tangle“.

Rūpesčiai ir kritika

Per savo gyvenimą IOTA neapsiėjo be kritikos, o didžioji jos dalis buvo nukreipta į techninius šifravimo algoritmo trūkumus. Taip pat įvyko 2018 m. Įvykdyta 11,4 mln. Dolerių IOTA vagystė, kai įsilaužėlis sukūrė netikras sėklas ir taip gavo prieigą prie vartotojo piniginių..

Didžiausia projekto kritika yra tai, kad projekte naudojamas šifravimo algoritmas, pavadintas „Curl“, kurį kūrėjai patys „suko“. Tai reiškia, kad jie sukūrė šifravimo algoritmą nuo nulio – tai labai nerekomenduojamas dalykas kriptografijos pramonėje.

Iota Curl

Tyrimo dokumentas apie Iota CURL algoritmą. Vaizdas per „Twitter“

Šiems šifravimo algoritmams paprastai reikia daugelio metų studijų, kad būtų užtikrinta, jog jie yra saugūs, ir tas poreikis buvo įrodytas, kai buvo nustatyta, kad „Curl“ turi savybę, vadinamą susidūrimu, kai funkcija duos tą pačią išvestį, kai bus du skirtingi įėjimai..

Tai galėjo leisti hakeriui lengvai pavogti žetonus iš tinklo. Nors IOTA kūrėjai nuo to laiko ištaisė pažeidžiamumą, kai kurie stebisi, kokie dar netikėtumai gali būti po kodu, laukiančiu jų panaudojimo.

Kita kritika projektui yra susijusi su komandos vengimu atvirojo kodo, kuris kai kuriuos netgi supranta kaip priešišką. Vienas iš daugelio „blockchain“ projektų kertinių akmenų yra atvirojo kodo pagrindas, todėl IOTA nepaisydama atvirojo kodo daugeliui kyla klausimas, ką jie gali slėpti.

Nepaisant nuveikto darbo koordinatorių srityje, neseniai buvo užduotas klausimas dėl projekto centralizavimo, nes koordinatorius buvo uždarytas. Tai buvo padaryta atsakant į „Trinity“ piniginės įsilaužimą.

Trejybės piniginės nulaužimas

Papildomas rūpestis, kuris pasirodė tik 2020 m. Vasario mėn., Yra oficialios „IOTA“ piniginės programos „Trinity“ saugumas. 2020 m. Vasario 12 d. Sužinota, kad įsilaužėlis sugebėjo panaudoti piniginės pažeidžiamumą, kad pavogtų maždaug 2 mln. USD lėšų.

Iota Hacks

„Hack Updates“. Vaizdas per „Twitter“

Reaguodamas į tai, IOTA fondas uždarė koordinatorių, kad sustabdytų bet kokią vagystę, kol buvo tiriamas įsilaužimas. Jis liko uždarytas beveik 2 savaites, nes Fondas pirmą kartą pataisė „Trinity“ piniginę ir paprašė vartotojų atnaujinti naujausią versiją, kuri apėmė jų sėklos perkėlimą į naują sėklą.

Sėklų perkėlimo laikotarpis nustatytas nuo 2020 m. Vasario 29 d. Iki 2020 m. Vasario 7 d. Po to bus 2 dienų neprivalomas bendruomenės patvirtinimo laikotarpis, po kurio IOTA tinklas pagaliau bus paleistas 2020 m. Kovo 10 d. vėl galės atlikti operacijas. Nereikia nė sakyti, kad po šio antrojo įsilaužimo pasitikėjimas IOTA smarkiai smogė.

Išvada

„Iota“ tikrai yra vienas unikalesnių šifravimo projektų, kai „Tangle“ naudojimas tiesiogiai nukrypsta nuo įprastų „blockchain“ sprendimų. Tikslas aprūpinti daiktų internetą yra bene vienas iš aukščiausių ir kosmose. „Tangle“ teikia „feeless“ operacijas, ypatingą mastelį ir kvantinį atsparumą, todėl „Iota“ komanda gali įgyvendinti savo tikslą.

Be to, komanda turi vengti bet kokių tolesnių saugumo problemų, o koordinatoriaus pašalinimas bus esminis projekto žingsnis. Norint, kad būtų sėkminga kaip mašinų tarpusavio atsiskaitymo sistema, reikia stipriai išbandyti visą protokolą ir greičiausiai ilgą eksperimentinį procesą. Tas pats pasakytina ir apie tai, ar kada nors IOTA bus sukurta duomenų rinka.

Komandos priešiškumas ir panieka atviro kodo bendruomenei taip pat gali pakenkti projektui srityje, kurioje kūrėjai tikisi, kad atvirojo kodo yra įprasta. Tarp narių steigėjų įvyko tam tikras priešiškumas, kuris jau sukėlė nesutarimą. Steigėjas Sergejus Ivancheglo praeitą lapkritį išgrynino visas MIOTA monetas ir atitolo nuo IOTA projekto.

Apskritai atrodo, kad „Iota“ fondas puikiai dirba užtikrindamas partnerystę ir plėtodamas projektą. Jie jau turi tvirtą partnerių stabilumą ir gali pastebėti, kad įsisavinimas sparčiai plinta keliuose sektoriuose, jei jiems pavyks rasti pasisekimą naudojant paskirstytą knygą.

Neseniai įsigytas „Trinity“ piniginės įsilaužimas, be abejo, kelia nerimą, tačiau laikui bėgant išnyks. Įdomesnis buvo koordicido išleidimas ir žinia, kad dabar yra laikas uždaryti koordinatorių ir pagaliau IOTA paversti decentralizuotu tinklu, kuriuo jis visada buvo skirtas.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me