Kaip Bitcoin banginiai gali manipuliuoti kaina

„Bitcoin“ per pastaruosius keletą savaičių surengė vieną įspūdingiausių mitingų. Ji taip pat susidūrė su daugeliu mažmeninių investuotojų.

Tačiau, nepaisant didelio investuotojų susidomėjimo, didžiąją dalį atviro tiekimo monetų kontroliuoja labai maža žmonių grupė, vadinama „banginiais“..

Šie didelių pinigų prekybininkai monetose užima dideles pozicijas. Šios pozicijos iš tikrųjų yra tokios didelės, kad jos gali veiksmingai manipuliuoti savo rinkomis naudodamosi Bitcoin rinkomis.

Be to, taip pat labai tikėtina, kad šie investuotojai vienas kitą pažįsta asmeniškai ir gali reguliariai bendrauti apie savo pozicijas rinkoje.

Pagal „Bloomberg“, yra apie 1000 žmonių, kurie gali valdyti mažiausiai 40% laisvos plūdės Bitcoin.

Atsižvelgdamas į tai, kiek jėgos iš tikrųjų turi šie „banginiai“? Kaip jie anksčiau perkėlė rinkas ir kaip naudoja savo tinklą, norėdami paveikti Bitcoin kainą?

Paimant pelną

Kai tik smarkiai padidėja Bitcoin kaina, po kurios iškart po to nukrenta, greičiausiai banginiai ėmė pelną.

Tai įvyko tik praėjusią savaitę. Per kelias dienas matėme, kad „Bitcoin“ ralis viršijo 19 000 USD. Tačiau pasiekęs šiuos lygius, jis vėl sumažėjo iki 15 000 USD.

Tai buvo maždaug 15% vertės kritimas, kuris, nors ir nebuvo neįprastas „Bitcoin“ atveju, galėjo sunerimti naujus investuotojus. Šio kritimo priežastis greičiausiai buvo didieji investuotojai, kurie ėmė pelną ir pardavė savo monetas aukštu lygiu.

Nors tai gali būti nesuderinta ar niekinga, tai parodo, kaip investuotojas, turintis tik kelis tūkstančius monetų, gali lengvai paveikti rinkas.

„Dips“ pirkimas

Banginiai mėgsta ne tik pasipelnyti iš turimų pozicijų, bet ir stengiasi aktyviai pirkti dipus.

Tokiu atveju jie taip pat galėtų pasinaudoti kitais rinkos dalyviais. Bitcoin banginiai žino, kad naujesni prekybininkai yra labai jautrūs rinkos panikai ir išparduos jau po pirmojo posūkio dvelksmo..

Taigi banginiai gali bandyti išgauti rinką dideliu pardavimo užsakymu. Tai sukurs trumpalaikį monetos kainos kritimą, dėl kurio daugiau nepastovių prekybininkų uždarys savo pozicijas.

Rezultatas bus lavinų pardavimo užsakymai, kurie pasirodys rinkoje ir toliau mažins kainą. Galų gale, kai kaina sugrįš į banginį patrauklų lygį, jie įves didelius pirkimo užsakymus ir surinks monetas su didele nuolaida..

Dar rugpjūtį, kai Kinijos vyriausybė uždraudė „Bitcoin“, smarkiai krito Bitcoin kaina. Prieš gaunant didelius monetų pirkimo užsakymus, jis kainavo nuo beveik 5000 USD iki 2 900 USD.

Daugelis spėliojo, kad tai įvyko dėl banginių pirkimo į monetas.

Koordinuoti veiksmai

Koordinuoti veiksmai Bitcoin banginiai

Nors sunku nustatyti manipuliavimą rinka Bitcoin rinkose, to negalima ignoruoti. Atsižvelgiant į tai, kad ši „Bitcoin“ investuotojų grupė yra maža bendruomenė, jie galėtų kalbėtis tarpusavyje ir planuoti veiksmus kaip grupės pastangas.

Tačiau rinkos struktūra greičiausiai pasikeis jų naudai per ateinančias kelias savaites. Taip yra dėl to, kad į CBOE ir CME įvedami ateities sandoriai.

Dabar šie banginiai turi priemonių sutrumpinti monetų kainą. Pavyzdžiui, banginiai savo monetose galėjo įvesti trumpas ateities pozicijas ir bandyti išmesti savo fizines monetas.

Iki sutarčių galiojimo pabaigos banginiai galėjo padidinti Bitcoin kainą. Kai daugiau mažmeninių investuotojų įsigyja ažiotažą ir bando pasipelnyti iš kilimo, jie gali parduoti savo monetas. Tai reiškia, kad jie išeitų iš pelno.

Tačiau po šio veiksmo monetų kaina taip pat gali sumažėti. Atsižvelgiant į tai, kad banginiai ateities sandoriuose turi trumpas pozicijas, jie taip pat pelnys iš kritimo.

Volstritas įeina

Atsižvelgiant į „Bitcoin“ ateities sandorių pradžią, yra visa kita investuotojų grupė, į kurią mažmeninės prekybos prekybininkai turėtų atkreipti dėmesį. Tai yra dideli rizikos gatvių fondai Volstrytoje, kurie turi kapitalo, kad gerokai padidintų Bitcoin kainas.

Jie taip pat turi prieigą prie pažangiausių prekybos kompiuterių ir algoritmų. Tikėtina, kad tai padidins bet kokį Bitcoin neatitikimą ar nedidelį kainų judėjimą, kuris galėtų sukelti pelną.

Galima susimąstyti, ar tikrai saugu maudytis tame pačiame baseine kaip banginiai ir Volstryto rykliai.

Venkite pietų

„Bitcoin“ rinkos iš tiesų gali būti keblios, tačiau didieji prekybininkai gali pasinaudoti naujokų pranašumais, pasikliaudami vengimu patirti nuostolių ir godumu..

Taigi, kaip Bitcoin investuotojas ar prekybininkas, svarbu nepamiršti apie jus. Nepatenkite trumpalaikių kainų pokyčių ir nereaguokite į neracionalius žingsnius. Taip pat turėtumėte pabandyti išvengti aukų dėl manipuliavimo rinka taktikos, tokios kaip sukčiavimas.

Jei atrodo, kad „Bitcoin“ juda žymiai viena ar kita kryptimi ir trūksta svarbių naujienų, turėtumėte įtariai žiūrėti į šiuos žingsnius.

Taip pat turėtumėte pasidomėti, kaip keičiasi monetų neatidėliotinos kainos, palyginti su ateities kaina, taip pat atvirų palūkanų ateities rinkose dydį..

Šie rodikliai greičiausiai parodys, ar yra didelių jėgų, kurios lemia Bitcoin kainą per trumpą laiką.

Būk ramus ir „Hodl“

Jei vis dėlto neturite laiko ir žinių stebėti kainų disbalansą, rinkos pokyčius ir kitą informaciją, galite taip pat gerai laikyti monetas ir nereaguoti.

Investuotojai, vadinami „hodlers“, kurie nuo pat pradžių laikė „Bitcoin“, galėjo gauti didžiulę grąžą vien dėl to, kad ilgainiui laikėsi savo nuomonės ir nebuvo pakreipti nuotaikų.

Vaizdai per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me