Kaip „ZK-Starks“ galėtų padaryti „ZCash“ tikrai privatų

Daugybė kriptografų ieško Šventojo Gralio privatumo. Jie ieško šifravimo valiutos siuntimo būdo, kuris būtų tikrai privatus ir mažiau pasitikėtų. Tai, žinoma, lengviau pasakyti nei padaryti.

Yra dvi konkuruojančios technologijos ir kriptovaliutos, kurios bando pasiekti šias priemones. Jie yra Monero ir ZCashas. „Monero“ naudoja technologiją, vadinamą konfidencialiais žiediniais parašais („Ring CT“). Kita vertus, „Z-Cash“ naudoja tai, kas vadinama „zk-snarks“.

Tačiau dabar anoniminių sandorių plane yra naujas punktas – zk-starks. Tai skelbiama kaip mažiau pasitikėjimo išsprendžiantis klausimas, kuris jau seniai yra problema tikrai privatiems „blockchain“.

Kad galėtume pažvelgti į tai, kaip teoriškai galėtų atrodyti „zk-star“, turime geriau suprasti dabartinę technologiją, „zk-snarks“.

„ZK-snarks“ apžvalga

Zk-snarks yra daugelio metų tyrimų, kurie pirmą kartą buvo teorizuoti 1980-aisiais, kulminacija. Pilnas „zk-snarks“ vardas yra nulinis žinių įrodymas. Paprastas paaiškinimas, kaip jie veikia, yra tai, kad jie bando patvirtinti, ar teiginys yra teisingas, ar neteisingas, tik gauti paprastą teisingą ar melagingą teiginį. Pirmą kartą jie buvo efektyviai įgyvendinti naudojant kriptovaliutą „Zcash“.

Nors tai iš tiesų buvo svarbus žingsnis technologijai, kilo keletas problemų, kylančių įgyvendinus „ZCash“. Buvo atliktas „Zcash“ saugumo auditas, kuris parodė, kad nėra visiško tikrumo, jog kriptovaliutų technologija nebuvo pažeista kaip nors.

Nors „Z cash“ komanda ir toliau tikrina savo „blockchain“ ir stebi našumą, yra daug teigiančių, kad tai niekada negali suteikti visiško tikrumo technologijoje. Vis dėlto, jei jiems pavyks numalšinti baimes ir įrodyti, kad „Z-Cash“ yra 100% patikima ir saugi, jie tikrai gaus daug daugiau pritaikymo visame pasaulyje. Visiškai privatūs sandoriai yra panacėja daugeliui kriptofilų.

Tai ne tik reikš, kad „ZCash“ gali būti kriptovaliuta, automatiškai susieta su privatumu, bet ir tai, kad „zk-snarks“ bus naudojama daugelyje kitų programų. Jau tokios organizacijos kaip R3 ir kitos kriptovaliutos, tokios kaip Ethereum, pradėjo eksperimentuoti su šia technologija.

Dabartinė Zk žvaigždžių būklė

„Zk-starks“ dabartinė technologijaNepaisant pažangių „zk-stark“ technologijų pažadų, atrodo, kad jos vis dar yra kūdikystės stadijoje. Mažai žinoma apie būsimų technologijų būklę pristatymas sausio mėnesį vykusiame „Ethereum“ susitikime. Komanda, dirbanti pagal kodą, kol kas išleido tik vieną jo dalį, vadinamą FSA algoritmas.

Aistringai dirbantis tobulinant „Zk-snarks“ yra profesorius, vardu Eli Ben-Sason. Eli, dėstantis Techniono technologijos institute Izraelyje, teigė esąs labai įsitikinęs, kad žinių nėra. Patyręs šios srities veteranas jis daugiau nei 15 metų dirba su technologijomis. Nepaisant to, jis pripažįsta iššūkius juos plėtojant.

Jis pripažįsta, kad slėpti informaciją šifruojant yra gana paprasta, tačiau įrodyti ir išlaikyti vientisumą iš tiesų yra sunkiausia. Šiuo metu organizacijos neturėtų naudoti technologijos vertingai ar neskelbtinai informacijai gauti.

Kaip jie galėtų pakeisti ZK įrodymus

Pagrindinė „zk-starks“ viltis yra ta, kad jie galėtų įveikti „pagrindinį raktą“, kurio dažnai reikia nulinėms žinių blokinėms grandinėms.

Vienas iš klausimų, kuris lieka neatsakytas „Zcash“, yra kur yra šis pagrindinis raktas. Teigiama, kad ji buvo sunaikinta, tačiau perspektyva, kad ji kažkur išlieka ir egzistuoja, kelia nerimą. Kai piktavalis turi pagrindinį raktą, jis gali padirbti mokėjimus ir sunaikinti bet kokį „Zcash“ tinkle išlikusį vientisumą..

Be to, norint, kad pagrindinis raktas būtų tinkamai sunaikintas, reikalinga „patikima sąranka“. Vis dėlto taip pat sudėtinga sukurti tokį patikimą koordinavimą. Ceremonijos liudininkų negali būti, nes tai galėtų padėti jiems atkurti raktą.

Nors „Z-Cash“ tinklas labai stengėsi, kad jų ceremonija patikimoje aplinkoje nebūtų pažeista, niekas negali visiškai užtikrintai patvirtinti. Toliau kalbėjo ponas Ben-Sassonas

Vyriausybėms ir centrinėms organizacijoms bus didžiulė paskata išbandyti savo rankas dėl šio rakto, kuris leis jiems surašyti bet kokios sumos čekį … su didesne verte padidėja paskata pulti.

Labai išskiria „zk“ žvaigždutes tai, kad jie neturi pasikliauti viešojo rakto kriptografija. Norint veikti, jiems reikia tik paprasto algoritmo.

Nors „zk“ žvaigždutės veikia tik vienu algoritmu, „zk“ žaibams reikalingas visas jų klasteris. Taigi skaičiavimo laiką galima žymiai sutrumpinti naudojant „zk“ žvaigždutes. Pavyzdžiui, „zk-snark“ užbaigimas trunka maždaug 28 minutes ir reikalauja beveik 20 GB. Priešingai, „Zk“ žvaigždutėms reikia tik sekundžių dalių, o reikia tik 1,2 MB vietos.

Galimas Monero priėmimas

Nors „Monero“ bendruomenė ir vartotojai šiuo metu yra labai patenkinti „Ring CT“ technologijos efektyvumu, kad sutrukdytų sandorius, yra vietos galimam „zk“ žvaigždžių priėmimui.

„Monero“ komanda apsvarstė „zk-snark“ sandorius šoninėse grandinėse, kurie smarkiai pagerintų privatumą. Vis dėlto vis dar reikia patikimos sąrankos, kurią kūrėjų komanda vis dar skeptiškai vertina. Pasak „Monero“ pagrindinio kūrėjo Ricardo Spagni

„zcash“ yra visiškas saugumo farsas

Tačiau jis būtų atviras bendradarbiavimui su „zcash“ komanda dėl „zk“ žvaigždžių, nes mano, kad jie yra geresni. Tiesą sakant, šviesiausių protų, susijusių su privatumu, kriptovaliuta gali labai patobulinti besikuriančią technologiją.

Taip pat domisi kitos kriptovaliutos, kurios domėtųsi „zk-stark“ technologija. Jei „Ethereum“ ketina paleisti „zk-snarks“, kaip planuota atnaujinant „Metropolis“, jie taip pat turės spręsti patikimą sąranką. Jie turės surengti saugumo ceremoniją, kad atsikratytų viešojo rakto, dėl kurio galėtų kilti panašių abejonių, kaip ir aplinkinių „Zcash“..

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me