Kas yra „Blockchain“ orakulai?

Jei pastaruoju metu laikėtės išmaniųjų sutarčių ir „blockchain“ technologijos, galbūt susidūrėte su terminu „Blockchain Oracle“. Tai iš tiesų yra gana naujos sąvokos, kurios labiausiai tinka pažangių sutarčių technologijoms.

„Blockchain“ technologiją apibrėžia visa informacija, viešai prieinama decentralizuotame tinkle. Tačiau būna tam tikrų situacijų, kai „blockchain“ neturi prieigos prie informacijos, kuri nėra grandinėje. Tai kelia unikalų iššūkį pažangioms sutartims, kai jiems reikia įvykdyti tam tikras sąlygas, kad būtų galima tinkamai įvykdyti.

Turi būti tam tikras būdas, kaip „blockchain“ ir išmaniosios sutartys, vykdomos šios grandinės viršuje, gali patikrinti šias sąlygas. Čia ateina „Oracle“. Iš tiesų, vardo pasirinkimas yra tinkamas, nes į „Oracle“ buvo žiūrima kaip į mistikus, galinčius pasakyti žmonėms informaciją, kurios jie negalėjo patikrinti patys.

Kas yra „Oracle“?

„Oracle“ teikia duomenis, kurių reikia šioms pažangioms sutartims vykdyti. Tai yra išoriniai duomenų srautai, kuriuos teikia trečiųjų šalių paslaugos ir kurie yra skirti naudoti su šiomis išmaniosiomis sutartimis. Jie pateiks informaciją apie pažangiąją sutartį, pavyzdžiui, ar mokėjimas pavyko, ar kaina pasiekė tam tikrą ribą, ar net kitus išorinius veiksnius, pvz., Orą.

Šie „Oracle“ sudarys daugelio parašų sutarčių dalį, kai pirminiai patikėtiniai pasirašys sutartį, kuri lėšas panaudos arba išleis tik įvykdžius visas šias sąlygas..

Orakulai yra būtini norint vykdyti pažangias sutartis. Jie teikia esminį indėlį į visas šias pažangias sutartis ir leidžia teisėtai sąveikauti šias sutartis su realaus pasaulio ir išorės veiksniais.

Orakulų poreikis

„Oracle“ poreikis„Blockchain“ veikimo būdas apsunkina sąveiką su išoriniais ir ne grandinės veiksniais. Taip yra dėl deterministinio pobūdžio, kai įvykiai seka kitą logine tvarka. Pvz., Turėsite sandorių ar sukursite bloką, kuris bus tvarkomas deterministiškai.

Tačiau surinkti išorinę informaciją iš grandinės, kuri nėra nuosekli, būtų neįmanoma suprasti „blockchain“. Jis buvo sukurtas specialiai tokiu būdu, kad suteiktų jam nepakartojamą nekintamą savybę. Idėja, kad „blockchain“ jokiu būdu negalima pakeisti.

Realiame pasaulyje mes labai gerai žinome, kad viskas nėra lemianti. Šie įvykiai vyksta atsitiktinai bet kokia konkrečia tvarka. Tai sukuria esminį iššūkį „blockchain“, nes nėra apibrėžto sekos, su kuria įvykiai įvyko, įrašymo.

Čia „Oracle“ sugeba įveikti spragą. Jie sugeba perimti šiuos realaus pasaulio įvykius ir suformuoti jį į deterministinę formą, kuri leistų „blockchain“ efektyviai patikrinti sąlygas.

Dabartiniai „Oracle“ pavyzdžiai

Atsižvelgiant į tai, kad pastebime didelį šių išmaniųjų sutarčių paklausos padidėjimą, taip pat padidėjo ir „Oracle“ sprendimų paklausa. Yra nemažai kūrėjų, kurie sukūrė „Oracle“, galinčius sąveikauti su „blockchain“. Šie „Oracle“ klientai iš esmės yra pažangios sutartys, todėl reikalingi kūrėjai, kurie gali koduoti sprendimus tiek grandinėje, tiek už jos ribų.

„Oracle“ jau gali leisti prisijungti nuo „blockchain“ prie esamų žiniatinklio API, leisti atlikti mokėjimus tarp „blockchain“ ir kitų ne grandinės mokėjimo procesorių, taip pat visiškai integruoti išmaniąsias sutartis su kitomis „blockchain“. Toliau pateikiami keli „Oracle“ sprendimų pavyzdžiai.

  • Aparatinė įranga: Kai kurios išmaniosios sutartys buvo užkoduotos, kad galėtų bendrauti su fiziniu pasauliu. Jie skirti vykdyti, kai įvykdomos tam tikros sąlygos. Pavyzdžiui, kai blokų grandinėje yra tiekimo grandinės, kai produktas perėjo tam tikrą etapą arba kai laivas nusileido tam tikrame uoste. Akivaizdu, kad tai kelia tam tikrų rūpesčių dėl duomenų saugumo.
  • Programinė įranga: „Software Oracle“ tvarkys visą internetinę informaciją, kurios reikalauja išmanioji sutartis. Tai apima tokius duomenis kaip turto kainos, oro sąlygos, skrydžio informacija. „Oracle“ surinks šią informaciją per žiniatinklio API ir išsiųs ją išmaniajai sutarčiai.
  • Sutarimo sudarymas: Kai išmanioji sutartis remiasi informacija iš daugelio skirtingų šaltinių, būtent čia geriausia naudoti konsensusu pagrįstus „Oracle“. Pavyzdžiui, prognozavimo rinkose, kuriose atliekami statymai dėl galimų būsimų įvykių, labai svarbu, kad įvykio informacija būtų 100% teisinga. Jie reikalauja, kad tai patvirtintų iš įvairių šaltinių.

Viena iš pirmaujančių bendrovių, kuri šiuo metu kuria „Oracle“ sprendimus, yra Oraclize. Pavyzdžiui, jie neseniai sukūrė „Oracle“, kuris leistų kam nors patikrinti, ar jų skaitmeninė tapatybė (kaip ir Estijos) yra susieta su konkrečiu „Ethereum“ adresu. Jie taip pat sukūrė įdomius fizinių orakulių saugumo problemų sprendimus, kuriuose naudojami kriptografiniai įrodymai.

„Oraclize“ pavyzdys

Kitos didesnės „Oracle“ sprendimuose dalyvaujančios įmonės yra „IBM“ ir „Microsoft“. Jie kuria savo „Oracle“ platformas, kurias būtų galima naudoti sprendžiant įmones.

Ateities galimybės

Didėjant „Ethereum“ pagrįstų išmaniųjų sutarčių priėmimui ir susidomėjimui, taip pat didės „Oracle“ paklausa, leidžianti šioms sutartims sąveikauti su kitomis žiniatinklio ir fizinio pasaulio sistemomis. Tikėtina, kad kūrėjai sukurs paprastą vienodą „Oracle“, kuris palengvins šį bendravimą su išoriniu pasauliu.

Tai tikrai paskatins naudoti pažangias sutartis ir decentralizuotas blokines grandines. Išmaniosios sutartys su „Oracle“ suteiks sprendimą nuo logistikos iki tapatybės valdymo, nuo nuosavybės nuosavybės iki intelektinės nuosavybės.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me