Kas yra CBDC?

>

Kripto investuotojai nei prekiauja, nei gyvena burbule. Jų rinką atidžiai stebi institucijos ir organizacijos, kurios bijo, kad decentralizuotas turtas gali juos uzurpuoti. Norėdami neutralizuoti žalingą technologiją, bankai sumanė sukurti savo skaitmeninę valiutą: Centrinio banko skaitmeninę valiutą (CBDC). Bet kas yra CBDC?

CBDC nėra naujas žodis vidutinio kriptovaliutų mėgėjų žodynėlyje. Tačiau tai yra žodis, kuris neabejotinai vartojamas dažniau, nei esame įpratę.

Beveik kiekvieną savaitę turime naujienų ir atnaujinimų apie CBDC, todėl daugeliui kyla klausimas, kas yra „ažiotažas“. Galų gale, ar ne bankai, politikai ir pinigų ekspertai nekenčia nieko bendro su skaitmeninėmis valiutomis, tokiomis kaip kriptografija?

Situacija nėra tokia paprasta. Nors tie, kurie turi didžiausias galias, nemėgsta decentralizuoto ir skaitmeninio turto kuriamos laisvės, jie vis tiek mėgsta „blockchain“ technologijas (konkrečiai tinklus, kuriems leidžiama naudotis) ir visa, ką ji siūlo.

Po ankstesnio bulių bėgimo „Bitcoin“ ir kitas turtas kraujavo visą 2018 m. Tuo metu įmonės ir kitos didelės įmonės tyliai pradėjo kurti „blockchain“ valdomus sprendimus, kurie galėjo pralenkti senas sistemas.

Panašiai, nors investuotojai beveik visą pastarąjį dešimtmetį euforiškai šventė Bitcoin parabolinį kilimą, finansų įstaigos (gerokai anksčiau nei korporacijos) tyrinėjo blokų grandinės technologijos ir „fiat“ valiutų maišymo būdus..

Kaip prasidėjo ta kelionė ir kurios šalys ėmėsi pirmosios iniciatyvos? Be to, kokia yra CBDC prielaida ir kuo jie skiriasi, palyginti su kriptovaliutomis?

CBDC istorija

Įkvėpti „Bitcoin“ sėkmės, centriniai bankai iš visų pasaulio vietų apie 2015 metus pradėjo tyrinėti ir atvirai diskutuoti apie centrinių bankų skaitmeninių valiutų perspektyvas.

Svarbu pažymėti, kad nors šis laikotarpis buvo pirmasis momentas, kai kilo CBDC idėja, neatskleisti tyrimai ir derybos greičiausiai buvo surengti gerokai anksčiau. Kipro finansinė krizė 2013 m buvo posūkio taškas priimant Bitcoin, ir tai tikriausiai paskatino pasikeisti, kaip rimtai bankai suvokia decentralizuotas valiutas.

Bet ar tai būtų oficialu, ar neoficialu, CBDC istoriją skirstome pagal tai, kur jie buvo tiriami labiausiai: vakarai ir rytai.

CBDC vakaruose

Vakaruose apie šią idėją pirmą kartą kalbėjo 2015 m. Rugsėjo mėn Andrew Haldane’as, Anglijos banko vyriausiasis ekonomistas. Kalbos metu jis pasiūlė CBDC kaip metodą neigiamoms palūkanų normoms įgyvendinti. Po metų centrinio banko pinigų politikos valdytojo pavaduotojas surengė kalbą apie centrinio banko skaitmenines valiutas.

Be JK, tik kelios kitos šalys, išsibarsčiusios visame pasaulyje, paminėjo CBDC. Tik nuo 2016 iki 2017 m Ekvadoras, Urugvajus, ir Švedija aptarė tokias valiutas.

Pirmasis ryžtingas žingsnis įvyko 2019 m., Kai Europos centrinis bankas (ECB) paskelbė ketinantis įvertinti CBDC naudą ir efektyvumą. Kaip paaiškinsime vėliau, Europa buvo priversta tai padaryti, nes pasaulinė korporacinė stablecoin grasino euro zonai.

2020 m. ECB paskelbė skaitmeninio euro ataskaita. Dokumentas atskleidžia, kad centrinis bankas iki 2021 m. Vidurio baigs eksperimentuoti su daugybe koncepcijų, reguliavimo sistemų ir idėjų. Po to ECB planuoja pradėti kurti skaitmeninį eurą.

CBDC rytuose

Rytuose Kinijos liaudies bankas (PBoC) perėmė iniciatyvą ir aplenkė visus kitus. Kinija ne tik progresavo kur kas sparčiau nei artimi kaimynai, bet ir sugebėjo palikti nebylų vakarų pasaulį.

Kinijos centrinis bankas jau 2014 m. Dirbo prie skaitmeninio juanio. Tuo metu PBoC pasamdė tyrėjų komandą, kuri dirbo projekte, pavadintame DCEP (Digital Currency Electronic Payment). Nors tai vis dar išlieka oficialus projekto pavadinimas, mes jį, kaip ir dauguma, vadinsime skaitmeninio juanio projektu.

Vėlesniuose banko atstovų pareiškimuose tai sužinojome vien tyrimai truko ketverius metus. Tik 2018 m. PBoC pradėjo kurti ir skaitmeninius juanius.

Turėdama papildomo laiko, Kinijos vyriausybė vadovavo CBDC tyrimams, o iki 2019 m. Ji galėjo sukurti pirmąjį apčiuopiamą tinklą. Spalio mėn. Prezidentas Xi Jinpingas surengė garsiąją„blockchain“ kalba.Xi faktiškai paskelbė apie naujos politikos, kuri paskatins visoje šalyje priimti „blockchain“, pradžią.

Vėliau jis taip pat paskelbė apie „Blockchain Service Network“ (BSN) beta etapo pradžią. Atstovaudamas kritinę infrastruktūrą, palaikančią skaitmeninį juanį, BSN beta etapą užbaigė po 6 mėnesių.

Kas yra centrinio banko skaitmeninė valiuta?

CBDC yra „blockchain“ pagrindu sukurta skaitmeninė valiuta, kurią išleidžia centrinis bankas. Kadangi jie yra neįtikėtinai ankstyvoje fazėje, dauguma asmenų gali tik spėlioti apie galimas CBDC ypatybes ir savybes. Kol kas tokia skaitmeninė valiuta nebuvo paleista.

Aiški išimtis yra Kinijos skaitmeninis juanis. Tačiau šis CBDC vis dar eksperimentuojamas ir nėra jokios oficialios informacijos apie valiutos dizainą. Atsižvelgdami į šiuolaikinę šalies aplinką ir situaciją, galime drąsiai manyti, kad naujas juanis (tiksliau jo „blockchain“) bus privatus ir skirtas komerciniams mokėjimams internetu.

Šiuo metu sunku apibrėžti tikslią CBDC informaciją. Nepaisant to, įvairios per pastaruosius kelerius metus paskelbtos ataskaitos ir pareiškimai gali mus nukreipti teisinga linkme. Iki šiol daugiausia prisidėjo Europos Sąjunga ir Kinija, o jų siūlomas ar sugalvotas dizainas gali mums pasakyti daugiau apie tai, kaip veikia CBDC.

Nors Kinija ironiškai viešai skelbia savo projektą, šio straipsnio labui pirmiausia naudosime Europos Sąjungą ir Europos centrinį banką. Mes planuojame pristatyti Kinijos plėtrą CBDC srityje vėliau.

Kiek domina CBDC?

Praėjusiais metais Tarptautinių atsiskaitymų bankas (BIS) surengė apklausą, siekdamas išsiaiškinti centrinių bankų įsitraukimo ir susidomėjimo skaitmeninėmis valiutomis lygį. Rezultatai tai parodė stulbinantis 80 proc. tyrė, eksperimentavo ar aktyviai kūrė CBDC.

BIS nurodė, kad „Facebook“ paskelbė apie Svarstyklių firmos stablecoin 2019 m. pavertė CBDC susidomėjimo lūžio tašku. Centriniai bankai bijojo, kad Svarstyklės neigiamai paveiks ne tik atskirų šalių, bet ir viso pasaulio pinigų stabilumą. Kaip tokie, jie pradėjo lėtai spausti socialinės žiniasklaidos platformą, kurdami savo sprendimus.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad centrinių bankų, planavusių įsteigti CBDC per ateinančius šešerius metus, skaičius padvigubėjo 2019 m.

Kaip bebūtų keista, atrodo, kad Bitcoinas turėjo mažai įtakos valstybei priklausančios skaitmeninės valiutos įvedimui. Tai galėjo atsitikti todėl, kad bankai suprato, kad IT milžinė ir pagrindinė socialinės žiniasklaidos platforma gali padėti savo vartotojų bazei paversti skaitmenines valiutas pagrindine.

CBDC ir kriptovaliuta – koks skirtumas?

Nors jie naudoja tą pačią technologiją, CBDC įgyvendinamas visiškai kitaip nei kriptovaliutos. Norint geriau suprasti banko išleidžiamų skaitmeninių valiutų pobūdį ir ateitį, geriausia pirmiausia būtų sužinoti, kuo jos skiriasi.

Privatus ir viešas

Pirmasis pagrindinis skirtumas yra tas, kad bankai naudoja leidimus turinčius (privačius), o ne leidimus turinčius (viešuosius) „blockchain“ tinklus. Nuo pat pradžių matome, kad CBDC nėra decentralizuoti ir kad jiems trūksta pagrindinio bruožo, būdingo daugumoje šiuolaikinių „blockchain“ tinklų.

Kiekviena kriptovaliuta, su kuria susidūrėte rinkoje, yra vieša. Kiekvienas gali sukurti mazgą ir perskaityti visas kada nors atliktas operacijas. Jums nereikia specialaus centralizuoto subjekto leidimo, jo nėra.

CBDC ir apskritai tinklai su leidimais yra labai skirtingi. Siekdami neskelbti didelio kiekio privačios ir dažnai kritiškos finansinės informacijos, centriniai bankai naudojasi privačiais tinklais, prie kurių niekas negali naudotis.

Ne visi turi teisę peržiūrėti duomenis iš CBDC „blockchain“ tinklo. Centrinis bankas turi konkrečiai suteikti kitam bankui ar kitai finansų įstaigai leidimą prisijungti prie tinklo.

Anonimiškumas

Ar CBDC tinkluose yra anonimiškumo ar bent jau pseudo-anonimiškumo? Tikrai ne.

Centriniai bankai skaitmenines valiutas vertina taip pat, kaip skaitmenines mokėjimo sistemas. Jie įgyvendinami tik tam, kad padidintų ir skaitmenintų esamus internetinius mokėjimų tinklus, todėl operacijos būtų pigesnės, o atsiskaitymas – greičiau.

Galbūt gausite vieną iš kriptografijos technologijų teikiamų pranašumų, tačiau negausite viso paketo, kaip su kriptovaliutomis..

Ataskaitoje apie skaitmeninį eurą Europos centrinis bankas nurodė:

„Anonimiškumas gali tekti atmesti ne tik dėl teisinių įsipareigojimų, susijusių su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu, bet ir tam, kad prireikus būtų galima apriboti skaitmeninio euro vartotojų apimtį – pavyzdžiui, norint pašalinti kai kuriuos ne euro zonos vartotojus. užkirsti kelią per dideliems kapitalo srautams arba išvengti pernelyg didelio skaitmeninio euro naudojimo kaip investicijų formos “.

Decentralizacija

Kriptovaliutos yra decentralizuotos ta prasme, kad visi gali prisijungti prie „blockchain“ tinklo ir vienodai dalyvauti su kitais vartotojais. Nėra centralizuoto subjekto, kontroliuojančio šį skaitmeninį turtą. Tik kalnakasiai, kuriais visi gali tapti, su savo mazgais gali bendru sutarimu patikrinti sandorius ir nustatyti oficialią tinklo versiją.

CBDC blokų grandinėje taip nėra. Kaip jau minėjome anksčiau, jų tinklui leidžiama naudotis, o centriniai bankai kontroliuoja, kas turi prieigą. Pagalvokite apie tai kaip apie šlovintą kriptografinį ir centralizuotą duomenų centrą, o ne apie „blockchain“ tinklą.

Naudojimo atvejis

Kaip matėme, CBDC nesidalija daugeliu kriptovaliutų funkcijų. Patikėkite ar ne, tas pats pasakytina ir apie naudojimo atvejus.

Kriptografiją galite naudoti tiek mokėjimams, tiek spekuliaciniams tikslams. Kita vertus, skaitmeninės valiutos, kurias išleidžia centriniai bankai, gali būti naudojamos tik mokėjimams. Vartotojai negali įsigyti CBDC investuodami taip, lyg būtų su kriptovaliutomis. Jie gali bandyti tai padaryti, tačiau bankas padarys viską, kad investicijos būtų kuo nuostolingesnės.

Dar kartą pažvelkime į tai, ką Europa sako savo CBDC pranešimu. Praėjusį rudenį didžiausia Europos pinigų institucija atskleidė, kad ji apribos skaitmeninio euro naudojimą kaip investiciją dėl daugelio priežasčių.

Vienoje skaitmeninės euro ataskaitos dalyje rašoma:

„Skaitmeninis euras turėtų būti patraukli mokėjimo priemonė, tačiau jis turėtų būti suprojektuotas taip, kad būtų išvengta jo naudojimo kaip investavimo formos ir su tuo susijusios rizikos, kad dideli privačių pinigų (pvz., Banko indėlių) perėjimai prie skaitmeninių eurų“.

ECB pareiškė, kad jis įdiegs priemones, ribojančias skaitmeninio euro naudojimą kaip investiciją. Nors nėra konkrečių mechanizmo detalių, dokumente minima riba, trukdanti piliečiams kaupti dideles CBDC sumas.

Remiantis straipsnio turiniu, atrodo, kad nėra aiškaus sprendimo, kaip įgyvendinti apribojimą. Nors centrinis bankas tiesiogiai nepateikiamas, greičiausiai jis turi daug galimybių.

Nukopijuokite geriausius pasaulio prekybininkus

Kai jūsų lyderis prekiauja, jūs prekiaujate. Krevetės automatiškai atnaujins jūsų portfelį, kad jis visada atitiktų jūsų lyderio. Naršykite po šimtus prekybininkų kriptovaliuta, kad galėtumėte nukopijuoti.

Galutinis žodis

Kas yra CBDC? Centrinių bankų išleista skaitmeninė valiuta. Įkvėptos staigios „Bitcoin“ sėkmės 2013 m., Didžiausios pasaulio finansų įstaigos greitai pradėjo ieškoti būdų, kaip patobulinti senas sistemas naudojant „blockchain“ technologiją.

CBDC ir šifravimas reiškia visiškai priešingas spektro puses. Vienas yra privatus; kitas yra viešas. Vienas yra centralizuotas; kitas yra decentralizuotas. Vienas yra skirtas mokėjimams, kitas – mokėjimams, taip pat spekuliaciniam turtui. Paprasčiau tariant, niekas nesieja šių dviejų, išskyrus kriptografijos technologijų naudojimą.

Iš pradžių dauguma kriptovaliutų entuziastų manė, kad CBDC sustiprins kriptovaliutų padėtį ir netgi padės joms plačiai įsisavinti. Tačiau laikui bėgant tapo aiškiau, kad CBDC ne padės kriptografijai, o ją pakeis.

Abi skaitmeninės valiutos gali egzistuoti greta, jei tik institucijos neužmuša kriptovaliutų pagal taisykles. Ar jie? Niekas nežino. Tačiau istorija parodė, kad centriniai bankai korporacijų bijo kur kas labiau nei decentralizuotas turtas.

Krevetės yra kriptovaliutų socialinė prekybos platforma. Jis skirtas tiek profesionaliems, tiek pradedantiems prekybininkams ateiti ir sužinoti apie augančią kriptografijos pramonę. „Shrimpy“ vartotojai gali nukopijuoti kitų prekybininkų portfelius ir prekybos strategijas.

Sekite mus „Twitter“ ir Facebook jei norite sužinoti naujienas ir užduokite klausimų mūsų nuostabioms, aktyvioms bendruomenėms Telegrama & Nesantaika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me