Kas yra DAI moneta? Pilnas „MakerDAO“ „Stablecoin“ vadovas

DAI moneta yra viena iš senesnių stablecoinų, kurią „Maker“ išleido 2017 m. Gruodžio mėn. Jei nežinote, kas yra stabili moneta, tai yra kriptovaliuta, skirta išlaikyti savo vertę susietą su kita valiuta. DAI atveju tai yra USD, kiekvieno DAI vertė yra 1 USD.

Tačiau DAI skiriasi nuo kitų stabilių, nes yra decentralizuotas. Užuot turėjusi centralizuotą instituciją, kuri palaiko DAI vertę turėdama faktinių JAV dolerių, tokių kaip „Tether“ (USDT), DAI remia užtikrinta kriptovaliutų skola, šiuo atveju – „Ether“. Tai labai svarbu, nes tai reiškia, kad DAI, kaip ir kitų kriptovaliutų, niekada negalima uždaryti ir nereikia pasitikėjimo centrine institucija.

Tai yra svarbus skirtumas ir paaiškina, kodėl reikalingas DAI. Skirtingai nei kiti stabilūs pinigai, garantuoti fizine valiuta, DAI nėra pažeidžiama. Jokiu būdu Kūrėjas negali pavogti jūsų lėšų, vyriausybės subjektas negali apmokestinti ar pavogti jūsų lėšų ir jokiu būdu negalima padaryti žmogiškos klaidos pakenkiant jūsų turimoms DAI.

Jis visiškai pagrįstas „blockchain“, gyvena „Ethereum blockchain“ ir pagal pažangias sutartis.

Kas yra DAI?

Paprasčiausiais terminais DAI yra ne kas kita, kaip paskola, paimta prieš Ethereum. Kiekvienas, turintis šiek tiek ETH ir galimybę naudoti decentralizuotą programą (per „MetaMask“ ar panašiai), gali sukurti DAI.

„Dai Stablecoin“ apžvalga

USD stabilumas kriptovaliuta

Tai, kas vyksta užkulisiuose, siekiant sukurti DAI ir išlaikyti ją susietą su JAV doleriu, yra gana sudėtinga, dėl kurios kai kurie niekintojai teigė, kad DAI niekada nebus perspektyvus stabilus monetas. Tiesa ta, kad, kaip ir „Fiat“ valiuta, daugumai vartotojų niekada nereikės žinoti, kaip sukuriama DAI, ir jiems nereikės kurti savo DAI.

Dauguma vartotojų pirks DAI biržoje, ir tol, kol ji išlaikys 1 USD vertės vertę, o vartotojai galės ją išleisti ir konvertuoti pagal poreikį, jie mielai priims ir naudos DAI. Pasitikėjimas atsiras dėl to, kad DAI išlaiko savo vertę ir gali būti naudojamas.

Kaip gaminama DAI

Kūrėjų komanda suprato, kad DAI susietumo laikymo sudėtingumą komplikuoja sudėtingumas kuriant DAI. Anksčiau jūs turėjote atlikti veiksmus, pirmiausia paversdami savo ETH į WETH (suvyniotą ETH) ir tada naudodami tai, kad padarytumėte PETH (sujungtą ETH). Tik tada galėtumėte sukurti užtikrintą skolos poziciją (CDP), kuri generuotų DAI.

Dabar yra tam skirta programa!

Visi minėti veiksmai vis dar įvyksta, tačiau procesas buvo supaprastintas. „Maker“ komanda sukūrė tai dApp sugeneruoti DAI iš savo ETH akcijų. Prijungę piniginę prie „dApp“ galite lengviau sukurti CDP ir sugeneruoti DAI, kad galėtumėte laisvai leisti ir prekiauti, kaip jums patinka.

Dabar lengviau pagaminti DAI, bet kodėl kas nors norėtų? Iš tikrųjų į šį klausimą yra trys geri atsakymai:

  1. Jus domina paskolos gavimas ir ETH, kurį galite naudoti kaip įkaitą.
  2. DAI vertė yra didesnė nei 1 USD. DAI kūrimo būdas yra tas, kad bet koks sukurtas DAI kainuoja tik 1 USD, o tai reiškia, kad galite sukurti DAI už 1 USD ir iškart parduoti biržoje už daugiau nei 1 USD. Šio tipo arbitražas iš tikrųjų yra vienas iš būdų, kurį „Maker“ naudoja palaikydama DAI kainą 1 USD.
  3. Spėjate, kad ETH vertė didės. Užrakindami savo ETH į CDP, mainais gausite DAI, o jei manote, kad ETH vertė išaugs, galite naudoti tą DAI, norėdami nusipirkti daugiau ETH biržoje, o tai gali dar labiau padidinti CDP dydį, ir tt Tai iš esmės yra ETH pirkimas už maržą, tam nereikia centralizuoto mainų.

Kaip DAI laikosi kaiščio

Iš tikrųjų labai įdomu, kaip „Maker“ sukūrė stabilų monetą, kuris naudoja ekonomines paskatas, kad išlaikytų pririšimą prie JAV dolerio. Yra mechanizmų, kaip padidinti ir sumažinti DAI kainą, kad ji visada siektų 1 USD. Šie mechanizmai veikia, nes vartotojai visada gali užsidirbti pinigų, kai DAI nevertas 1 USD. Kuo toliau nuo 1 USD nuklysta, tuo daugiau paskatų yra kurti ar sudeginti DAI.

Kai DAI kaina pakyla virš 1 USD, ETH turėtojai gali sukurti DAI tik už 1 USD ir parduoti už daugiau nei 1 USD. Ši paskata užtikrina DAI sukūrimą ir tai, kad DAI kaina nepakils gerokai virš 1 USD.

DAI kainos koregavimas

„Maker“ tikslinės normos grįžtamojo ryšio mechanizmas. Vaizdas per Vidutinis

Kai DAI kaina nukrenta žemiau 1 USD, tie, kurie jau turi CDP, gali sumokėti savo skolą mažiau nei 1 USD. Tai suteikia jiems nuolaidą paskolai ir užtikrina, kad DAI prireikus bus sunaikinta, kad kaina artėtų prie 1 USD.

Kaip DAI reaguoja į ETH avariją

Dėl to, kaip sistema buvo sukurta siekiant subalansuoti save, tol, kol ETH vertė yra didesnė nei 0 USD ir ji netampa tokia nepastovi, kad per 5 minutes pasikeis 50%, DAI išliks perspektyvi. Yra daugybė jėgų, užtikrinančių, kad taip nutiktų, tačiau pagrindinė priežastis yra ta, į kurią atkreiptas dėmesys anksčiau – vartotojai skatinami išlaikyti DAI visada link $ 1.

Jei ETH žlugtų, CDP savininkai turėtų dvi paskatas sumokėti savo skolas, taip pašalindami DAI pasiūlą ir padidindami kainą. Viena iš priežasčių yra tai, kad jie galėtų sumokėti savo skolas su nuolaida. Kitas dalykas – vengti paskirtos 13% baudos, jei jų CDP nukris žemiau užtikrinimo ribos ir ją reikės likviduoti.

Mes iš tikrųjų matėme, kaip veikia balansavimo mechanizmas 2018 m. Sausio – balandžio mėn., Kai ETH kaina nukrito nuo 1 400 iki 400 USD, tačiau DAI kaina liko susieta su 1 USD, tai įrodo patikrinimus ir likučius, kad DAI būtų 1 USD dirbti net ir tada, kai ETH kaina krenta.

Kaip MKR žetonas veikia su DAI

DAI sukūrė „Maker DAO“, ir ši organizacija naudoja savo žetoną, vadinamą MKR. MKR žetonas taip pat buvo įtrauktas į DAI sistemą dviem būdais:

  1. Turintieji gali balsuoti dėl DAI „visuotinio susitarimo“, jei užpuola žetoną ar įvyksta kita nesėkmė. Tai yra būdas išjungti sistemą ir grakščiai grąžinti ETH CDP turėtojams. Pvz., Jei bus įvykdytas visuotinis atsiskaitymas, turite 110 DAI, o ETH verta 110 USD, gausite 1 ETH atgal.
  2. Visų CDP metinė palūkanų norma yra 0,5% paskolos sumos. Šios palūkanos gali būti mokamos tik už naudojimąsi MKR, o vėliau tas MKR yra sudeginamas. Tai skatina didinti MKR vertę, nes MKR pasiūla visada mažėja, tačiau paklausa turėtų didėti, nes sukuriama daugiau CDP (ir DAI).

Kalbant apie visuotinį atsiskaitymą, patikima asmenų grupė turi visuotinius atsiskaitymo raktus ir gali juos inicijuoti, jei rinkėjai nuspręs tai padaryti. Iš pirmo žvilgsnio tai kai kuriems gali atrodyti per daug centralizuota. Tačiau vienintelis dalykas, kurį gali padaryti pasaulinis atsiskaitymas, yra grąžinti užstatą. Niekas negali naudotis jūsų DAI ar sąveikauti su sistema jūsų vardu. Vienintelė rizika, su kuria susiduriate, yra užstato nepastovumas, kol jis vėl pasikeis.

ETH užstatas & USD susiejimas

Tai, kad DAI naudoja „Ethereum“ ir susieja savo kainą su JAV doleriais, daugiausia grindžia jų prioritetu. „Maker“ kūrėjai pasirinko naudoti ETH, nes tai yra svarbiausias „Ethereum“ blokų grandinės turtas. Panašiai USD yra pasaulinė atsargų valiuta, todėl buvo prasminga susieti USD.

Techniškai bet koks turtas gali būti naudojamas kaip užstatas, jei tik jis yra „Ethereum“ blokų grandinėje. Ateityje „Maker“ planuoja įtraukti paramą kitam turtui ir galiausiai turėtų būti įmanoma naudoti bet kurį „ERC-20“ turtą kuriant CDP.

Panašiai DAI gali būti susieta su bet kurios kitos „Fiat“ valiutos ar turto kaina šiuo klausimu. „Maker“ komanda planuoja ilgainiui susieti DAI su „Digix“ (DAO), kuris yra simbolis, paremtas fiziniu auksu. Ateityje kiti stabilūs monetos, susietos su kitomis pagrindinėmis valiutomis, prekėmis ar net akcijomis, gali būti ir bus sukurtos.

DAI „Stablecoin“ rinkos

DAI galima prekiauti įvairiose biržose, kurios apima tiek centralizuotą, tiek decentralizuotą biržą. Didžiąją jų apimties dalį „Fatbtc“ turi daugiau nei 35% tūrio. Po to seka „HitBTC“ su 16% tūrio. Likusią dalį sudaro daugybė kitų mainų ir ji neseniai buvo pridėta „Coinbase Pro“.

Kalbant apie istorinius rezultatus, DAI dinamiškai prisitaikė, kad išlaikytų 1: 1 susiejimą su USD. Tačiau vietos rinkos sąlygos tam tikrose biržose greičiausiai tam tikru metu turėjo įtakos kainai. Užtrunka, kol visi mainai atspindi fiksuotą kaištį, todėl virš ir žemiau kaiščio buvo nepastovumas apie 3%.

DAI „Stablecoin“ kaina

DAI kainų efektyvumas CMC

Nuo DAI išleidimo 2017 m. Gruodžio mėn. Rinkos viršutinė riba nuolat didėjo. Atsižvelgiant į tai, kad tai yra stablecoin, šis „Market Cap“ augimas yra tvirtas įsivaikinimo požymis. Biržos ir prekybininkai norėtų naudoti stablecoiną, kuris yra apibrėžtas protokolu ir patikrinamas, atsižvelgiant į neaiškų USD pažadą banko sąskaitose..

Stablecoin konkursas

Žinoma, dauguma iš mūsų žinos „Tether“ stablecoiną, tačiau buvo daugybė kitų monetų, kurios bandė užpildyti tuštumą ir per pastaruosius metus pristatė savo sprendimus. Tačiau nė vienas iš jų nenaudojo panašaus mechanizmo kaip Maker ir DAI.

Turite „Paxos“ (PAX), kurią išleido „Paxos Trust“ ir kuri yra garantuojama 1 už 1 JAV doleriais, ir esate Niujorko reguliuojama patikėjimo bendrovė. Paleistas netrukus po to, jūs turite „Dvynių dolerius“ (GUSD), kuriuos išleidžia „Gemini“ birža, taip pat banko sąskaitoje yra reguliuojami ir užtikrinami USD.

Taip pat turite tokių sprendimų kaip „Coinbase“ ir „Circle“ su jų USD moneta (USDC) ir „TrustToken“ „TrueUSD“. Šių sprendimų sąranka yra panaši į žemiau pateiktus du ir jie visiškai įkeičiami JAV doleriais banko sąskaitoje.

Išvada

Dai jau įrodė, kad jo decentralizuotas požiūris į stablecoin kūrimą išlaiko DAI vertę 1 USD nuo pat jos įkūrimo 2017 m. Gruodžio mėn., Net jei smarkiai sumažėjo eterio kaina. Kai kaina tebėra sėkmingai susieta su JAV doleriu, padidės ir vartotojų pasitikėjimas bei pasitikėjimas, dėl ko bus labiau naudojamasi DAI.

DAI sukūrimas yra didžiulis, nes tai leidžia nedelsiant perkelti turtus per sienas be jokių mokesčių ar trečiųjų šalių kišimosi. Tai nauja komercijos paradigma, ir kadangi ji yra visiškai pagrįsta „blockchain“, nėra galimybės jos uždaryti. Tai buvo kažkas, ką buvo galima įsivaizduoti tik prieš 10 metų, prieš pasirodant „blockchain“ technologijai.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me