Kas yra Dvynių doleris GUSD? Pirmasis pasaulyje reguliuojamas „Stablecoin“

Ieškodama patikimesnio ir skaidresnio „stablecoin“, nemažai bendrovių ir emitentų pateko į „fold“. Vienas iš ryškiausių yra Dvynių doleris (GUSD).

Išleistas „Gemini“ mainų, kuris turi šį pavadinimą, šis stablecoinas bando užgrobti rinkos dalį toliau nuo vis labiau įsitraukiančio „Tether“ (USDT) stablecoin. Neseniai kilo klausimų, susijusių su „Tether“.

Dvynių doleris susidurs su kitais naujais kosmoso dalyviais, įskaitant „Paxos Standard“ (PAX) ir „TrueUSD“ (TUSD). Šiame įraše mes nuodugniai apžvelgsime „Gemini Dollar“ stablecoiną. Mes suteiksime tai, ką reikia žinoti apie technologijas, naudojimo dėklus ir laikiklių apsaugas.

Dvynių dolerio apžvalga

„Gemini Dollar“ stablecoinas (GUSD) yra vienas iš naujausių „stablecooin“ ir buvo išleistas 2018 m. Rugsėjo 10 d. Tai yra „Ethereum“ blokų grandinėje veikiantis „ERC-20“ žetonas, kurį sukūrė ir išleido „Winklevoss“ dvyniams priklausanti kriptovaliutų birža „Gemini“..

„Dvynių dolerio“ stabiliųjų monetų naudojimo atvejai

„Gemini Dollar Stablecoin“ naudojimo atvejai

Remiantis žetonų informacija Baltas popierius, jis bus „griežtai susietas su JAV doleriu 1: 1“.

Kadangi jis yra susietas su JAV doleriu, Dvyniai naudos Valstybinės gatvės banką, kad laikytų USD turtą, ir pasiliko draudimo produktą, kad užtikrintų FDIC draudimą neviršydamas tam tikrų ribų.

„Dvynių doleris“ taip pat yra unikalus tarp tradicinių pinigų, nes jį reguliariai tikrins BPM apskaitos ir konsultavimo tarnyba. Auditai bus atliekami siekiant užtikrinti, kad „Gemini“ laikytų atitinkamą JAV dolerių sumą savo GUSD, ir kiekvieno audito rezultatai bus viešai paskelbti.

Likusioje šio straipsnio dalyje nuodugniau apžvelgiamos prieigos rakto specifikacijos, išdėstytos jo dokumente, nes jos suteikia pagrindą didinti pasitikėjimą šiuo „Stablecoin“ įgyvendinimu..

GUSD išleidimas ir išpirkimas

Kadangi „Dvynių doleriai“ yra sukurti „blockchain“, visada bus galima peržiūrėti žetonus ir apyvartoje esančią „Ethereum“ blokų grandinę. Dolerių atsargos, užtikrinančios tuos žetonus, bus reguliariai tikrinamos ir patvirtinamos.

Apskaitos auditas patvirtins USD atsargas, o pati „blockchain“ knyga patvirtins monetų tiekimą.

„Dvynių dolerio“ pasitikėjimo tinklas

Dvynių dolerio „pasitikėjimo tinklas“

Nauji „Dvynių“ doleriai yra kuriami bet kada, kai klientas iš „Gemini“ biržos atsiima simbolizuotus dolerius. Tada jie sunaikinami, kai tik klientas juos išperka arba perveda atgal į „Dvynių“ sąskaitą.

„Dvynių doleriai“ išlaiko visas „ERC-20“ protokolo funkcijas, tai reiškia, kad jie naudoja išmaniąsias sutartis ir gali būti saugomi bet kuriame „Ethereum“ adresu ir bet kurioje su „ERC-20“ suderinamoje piniginėje..

Valdymas, logika ir knyga per pažangias sutartis

Vienas iš „stablecoins“ panaudojimo būdų yra pasiūlyti USD alternatyvą biržose, kuriose nėra fiat valiutų. Tai reiškia, kad šiose platformose gali būti didelė prekyba stablecoins.

Dvyniai sukūrė GUSD griežtai kontroliuodami prieigos raktą, kad jie galėtų atlikti atnaujinimus, kai tik reikia. Baltraštyje teigiama, kad Dvyniai su GUSD nori pasiūlyti:

  1. Ištaisyti pažeidžiamumus;
  2. Išplėskite sistemą naujomis funkcijomis;
  3. Tobulinti sistemą ir optimizuoti jos veikimo efektyvumą; ir
  4. Pristabdyti, blokuoti ar atšaukti žetonų perdavimą atsakant į saugumo incidentą (t. Y. Katastrofišką įvykį) arba jei tai padaryti teisiškai įpareigoja arba priverčia teismas ar kita vyriausybinė institucija.

Jie tai atlieka naudodamiesi išmaniųjų sutarčių sluoksniais, kad atliktų įvairias funkcijas. „Proxy“ sluoksnis yra atsakingas už monetų kūrimą ir perdavimą, taip pat suteikia mechanizmą, leidžiantį sustabdyti monetų išleidimą ir perdavimą, jei yra saugumo incidentas ar teisinis įsipareigojimas. „Proxy“ sluoksnis yra valdymo sluoksnis, nurodantis, kas gali vykti „blockchain“, ir leidžianti vykdyti išmaniąją sutarties logiką šioje „Impl“.

Dvynių dolerio kontrakto pertrauka

Dvynių dolerio sutarties atskyrimas. Šaltinis: „Whitepaper“

„Impl“ sluoksnis yra vieta, kur pateikiami išmaniųjų sutarčių duomenys ir logika. Tai apima žetonų kūrimo, sunaikinimo ir perkėlimo logiką. Šio sluoksnio logika yra panaši į tą, kuri matoma daugumoje ERC-20 žetonų. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad šio sluoksnio išmaniosios sutarties funkcijos veiks tik tada, kai tai leis „Proxy“ sluoksnis.

Trečiasis ir paskutinis sluoksnis yra „Parduotuvė“. Tai yra tikroji knyga, kurioje likučiai priskiriami jų savininkams. Čia taip pat viešai skelbiamos monetų operacijos, kurias galima peržiūrėti „blockchain“.

Ši sąranka yra beveik tokia pati kaip vietinio serverio būdas „aptarnauti“ tinklo išteklius. Tarpinis sluoksnis yra pats vietinis serveris, kuriame vykdomi failai. Patys failai yra „Impl“ sluoksnis, o juose saugoma informacija yra duomenų bazė, tai yra „Store“ sluoksnis.

Tai gana supaprastintas paaiškinimas, tačiau trijų pakopų paaiškinimas parodo, kaip kiekvienas sluoksnis atlieka skirtingą funkciją. Architektūra yra apgalvota, suteikdama kūrėjams reikiamą lankstumą, o prireikus taip pat suteikianti centrinę kontrolę.

Patvirtinimas neprisijungus per saugotojus

Kai sutarčių kūrėjai bandys pridėti naujų išmaniųjų sutarčių, jiems reikės gauti saugotojo ar raktų rinkinio patvirtinimą. Kūrėjų požiūriu, jie gali būti neprisijungę arba prisijungę, tačiau pats saugotojas toliau ieškos kito saugotojo, kol pasieks neprisijungus naudojamą raktų rinkinį. Tai yra neprisijungęs išmaniųjų sutarčių veiksmo patvirtinimo mechanizmas. Arba, kaip rašoma dokumente:

Jei išmaniosios sutarties globa baigiasi neprisijungus naudojamu raktų rinkiniu, buvo sukurtas jos veiksmų neprisijungus patvirtinimo mechanizmas

Tai priverčia bet kurią saugotojų grandinę nutraukti centralizuotą neprisijungus naudojamą raktų paketą, kad būtų patvirtintos naujos išmaniosios sutartys.

Tai taip pat leidžia Dvyniams įdiegti sistemą, kuri leidžia jiems pristabdyti tinklą, jei kada nors reikės pakeisti „Impl“ sluoksnį. Tinklas pristabdytas, naujas „Impl“ sluoksnis dedamas vietoj senojo sluoksnio ir senosios išmaniosios sutartys perkeliamos į naują „Impl“ sluoksnį.

Tai panašiai kaip minkšta šakutė, ir „Proxy“, ir „Store“ sluoksniai naują „Impl“ sluoksnį traktuos kaip autoritetingą sluoksnį, nepaisydami senojo..

Riboti GUSD žetonai

Dėl ginčų ir klausimų, susijusių su „Tether“ stablekonu, naujų monetų spausdinimas yra sunki tema. Kiekviename atspausdintame naujame GUSD žetone reikia turėti 1 USD atsarginę atsarginę kopiją. Saugotojo sistema užtikrins, kad apyvartoje esančių žetonų kiekis niekada neviršytų JAV dolerio atsargų likučio.

Šią funkciją vykdo kažkas, įtvirtintas „Impl“ sluoksnyje, vadinamas „PrintLimiter“. Ši funkcija nustato griežtą galimų sukurti GUSD žetonų skaičių. Ji naudoja patikrinimų ir balansų procedūrą, kad nustatytų, ar naujus žetonus galima sukurti bet kada, kai kvietimas keisti žetonų tiekimą. Jei yra limito padidinimo užklausa, reikia patvirtinimo iš neprisijungus naudojamo raktų rinkinio. Sumažėjimą gali patvirtinti internetinis saugotojas.

„Print Limiter“ išmanioji sutartis

Spausdinti ribotą sutartį „Impl“ globos grandinėje

Tai reiškia, kad monetų negalima tiesiog spausdinti be jokių apribojimų. Bet kokį padidėjimą turi patvirtinti saugotojų grandinė, ir jie laikysis įmontuoto kietojo monetų skaičiaus dangtelio..

Dvynių dolerio aukcionai

Nuo 2018 m. Rugsėjo išleidimo Dvynių doleris jau įtrauktas į daugybę biržų. Monetos rinkos viršutinė riba per šiek tiek daugiau nei mėnesį išaugo nuo maždaug 14 mln. USD iki 23 mln. USD..

Šiuose mainuose naudojamas „Dvynių doleris“, nes jie nori alternatyvaus stablekoino, kuris yra visiškai reguliuojamas ir suteikia jiems reikiamą apsaugą. Be to, kai kalbama apie „stablecoins“, tai dažnai yra pasitikėjimo žaidimas. Kuo mažiau vartotojas pasitiki moneta, tuo sunkiau išlaikyti kaištį.

Mainai GUSD sąraše

Besiplečiantis biržų, kurios yra GUSD, sąrašas

Taip pat buvo keletas kitų mokėjimo platformų ir piniginių, palaikančių GUSD, įskaitant tokius kaip „BitPay“, „Coinomi“ ir „Coinsbank“. Tai galėtų palengvinti vartotojams savo GUSD saugojimą ir siuntimą.

Žinoma, dar reikia išsiaiškinti, ar kuri nors iš kitų didesnių biržų, tokių kaip „Binance“ ar „Bittrex“, greičiausiai įtrauks GUSD. Mes žinome, kad „Coinbase“ nebus įtraukta į GUSD sąrašą, nes kartu su „Circle“, pavadinimu USDC, sukūrė savo stablekoiną..

Ginčas Kodekse

Galbūt tai jau atpažinote iš aprašymo „Dvynių dolerio“ dokumente, tačiau GUSD tikrai turi keletą centralizuotų funkcijų. Tai beveik iškart nurodė kriptovaliutų bendruomenė. Alexas Lebedas, kito „Stableunit“ pavadinto „Stableunit“ įkūrėjas, peržiūrėjo „Gemini Dollar“ kodų bazę ir kitą dieną po jos išleidimo paskelbė įrašą Geros auditorijos tinklaraštis su jo išvadomis.

Iš esmės jis nustatė, kad GUSD įgyvendinimas leido Dvyniams atspausdinti begalinį žetonų skaičių, įšaldyti sąskaitas arba padaryti visus žetonus neperleidžiamais. Jis nustatė, kad saugotojas gali keisti žetono įgyvendinimą kas 48 valandas.

 „Šis projektas turi dar vieną nesėkmės tašką: įmonė – jie gali vieną dieną pasakyti:„ žinai ką, atsiprašau, mes nebenorime pakeisti tavo žetonų į dolerius “, – teigia Lebedas..

Gali būti, kad Lebedas tiesiog meta FUD į konkuruojančią stablecoiną.

Šis valdymo elementas nėra būdingas Dvynių stablecoinui. Vietoj to tai yra centralizacijos dalis, kurios reikalauja „stablecoin“ modelis. Visiškai užtikrintas stablecoinas siūlo kainų stabilumą, tačiau yra reguliavimo gairių ir kitų išorinių spaudimų, kurių Dvyniai turi laikytis.

Centralizuotas modelis yra vienas būdas apsisaugoti nuo saugumo incidentų.

Turėkime omenyje, kad praėjusiais metais, kai buvo nulaužtas „Tether“ iždo adresas, bendrovė turėjo išleisti avarinę šakę, kad užblokuotų maždaug 30 mln. USD pavogtų žetonų. Šiuo atveju kietoji šakutė dirbo, nes mazgo operatoriai sekė naują šakę, tačiau net jei jie nebūtų, „Tether“ galėjo tiesiog atsisakyti pagerbti senosios grandinės žetonus.

Dvynių dolerio „Fiat“ konvertavimas

Pinigų gryninimas į JAV dolerius eina per Dvynius

Dvyniai turi panašią apsaugą, nes GUSD galima išpirkti tik pas Dvynius. Tai suteikia jiems absoliučią pagrindinio turto cenzūrą ir leidžia išlaikyti kontrolę net ir neturint galimybės užrakinti sąskaitų ar įšaldyti lėšų. Tačiau šis sugebėjimas yra patogesnis, jei Dvyniams reikia apsaugoti nuo vagystės, pinigų plovimo ar kitos neteisėtos veiklos.

Galų gale nenuostabu, kad Dvyniai įtraukė šias funkcijas, nes jie yra būtinas blogis stablecoin.

Išvada

Jūs aiškiai matote, kad Dvyniai įdėjo didžiulę mintį ir tobulino Dvynių dolerį prieš jį išlaisvindami. Rinkai pasirodžius daugybei naujų stabilių gaminių, sunku pasakyti, ar GUSD bus vienas, kuris atlaikys laiko išbandymą, tačiau tai neabejotinai yra svarus jo įgyvendinimo atvejis..

Jei įrodyta, kad jis yra skaidresnis nei „Tether“, jis beveik neabejotinai turėtų sulaukti didesnio kriptovaliutų bendruomenės pritarimo ir naudojimo. Tačiau ji turi ilgą kopimą, nes „Tether“ buvo visuotinai pripažinta „Stablecoin“ daugumoje mainų.

Paveikslėlis per „Fotolia“ ir „Gemini“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me