Kas yra „Ethereum 2.0“ ir kodėl tai svarbu?

>

Po penkerių metų ilgai lauktas „Ethereum 2.0“ pagaliau atėjo. Kriptografijos bendruomenė džiaugsmingai atšventė naujojo tinklo paleidimą 2020 m. Gruodžio mėn., O ETH dabar grįžo į savo ATH. Bet kas yra „Ethereum 2.0“ ir kodėl tai svarbu?

2015 m. „Ethereum“ sulaukė didelės sėkmės. Vitalikas Buterinas ir jo komanda „blockchain“ pramonei pristatė revoliucinę išmaniųjų sutarčių ekosistemą, kuri pakankamai greitai virto savo visata kriptografijos rinkoje..

Kiekvienas kūrėjas norėjo sukurti decentralizuotą programą „Ethereum“ ir vienintelis būdas tai padaryti buvo sutelktinis finansavimas per žetonų pardavimą. Beveik akimirksniu „Initial Coin Offerings“ (ICO) pradėjo investicijų pamišimą, dėl kurio kriptografija pakilo į naujas aukštumas..

Kriptovaliutų veteranams šis laikotarpis labai patiko. Tačiau net 2015 m. Jie žinojo, kad „Ethereum“ dar reikia nueiti ilgą kelią, kol išnaudos visas savo galimybes. Blokų grandinė, skirta tiek išmaniosioms sutartims, tiek „dApps“, gali aptarnauti tik tiek daug vartotojų, ir vienu metu ji pasieks kliūtį, kuri sustabdys visą būsimą augimą..

Siekdamas atsikratyti šio apribojimo, „Ethereum“ fondas paskelbė, kad jie planuoja pereiti nuo darbo įrodymo prie akcijų paketo įrodymo. Naujas tinklo atnaujinimas iš naujo apibrėžia, kaip mazgai patvirtina blokus, tuo pačiu padidindami mastelį iki precedento neturinčio lygio.

Mes tvirtai tikime, kad „Ethereum 2.0“ yra antras pagal dydį dalykas po „Bitcoin“. Dėl to mes parašėme straipsnį, kuriame paaiškinta viskas, ką reikia žinoti apie šį naujos kartos „PoS“ blokų grandinės tinklą.

Kas yra „Ethereum 2.0“?

Jūs jau viską žinote apie „Ethereum“, bet kaip su „Ethereum 2.0“? Techninė informacija gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau naujojo tinklo misija yra gana paprasta.

„Ethereum 2.0“ remiasi „Proof-of-Stake“ – sutarimo mechanizmu, kuriame mazgai patvirtina operacijas ir blokuoja įkišdami žetonus. Tokiu atveju kiekvienas gali dalyvauti tinkle ir valdyti mazgą, deponuodamas ir užrakindamas 32 ETH.

Kiekvienas mazgas turi galimybę būti pasirinktas tinkle, o tai suteikia teisę pasiūlyti bloką. Nors procesas yra šiek tiek atsitiktinis, palyginti su „Proof of Work“, vartotojai, turintys didesnį turto kiekį, vis tiek turi didesnes galimybes laimėti. Jei mazgas sėkmingai atlieka užduotį, mazgo savininkas uždirba pinigus tiek už bloko siūlymą, tiek apie jo patikrinimą.

Kūrėjai metų metus bandė išsiaiškinti, kaip praktiškai įgyvendinti „Proof of Stake“. „Ethereum“ komanda reguliariai kūrė ir nubrėžė planus, dėl kurių jiems buvo suteikta bloga reputacija, kuri vis dar persekioja iki šiol.

Tačiau viskas pasikeitė į gerąją pusę 2019 m., Kai „Ethereum“ fondas pagaliau atrado tinkamą sprendimą. Jie turėjo ne tik galvoti, kaip sukurti „Ethereum 2.0“, bet ir parengti planą, kaip paleisti naują tinklą, neužmušant senojo..

Prieš sužinodami apie „Ethereum 2.0“ subtilybes, pirmiausia paaiškinkime vieną mitą, apie kurį dažniausiai kalbama.

Ar įrodymas apie akcijų paketą „Ethereum“?

Dauguma bendruomenės narių mano, kad akcijų paketo įrodymas yra vienintelė priežastis, kodėl „Ethereum 2.0“ yra greitesnė už savo pirmtaką, tačiau tai negalėjo būti toliau nuo tiesos.

Nors „PoS“ suteikia tinkamą aplinką greitesniam „blockchain“ tinklui, „sharding“ yra pagrindinė juos skalaujanti technologija. Kyla klausimas: ką daro „Stake Proof“ ir kaip tai pagerina „Ethereum“?

Energijos vartojimo efektyvumas

Akcijos įrodymas yra koncepcija, sukurta Saulėtas Kingas ir Scottas Nadalis, du kūrėjai ir „Bitcoin“ entuziastai, kurie manė, kad „PoW“ yra per brangus ir eikvoja energiją.

Tuo metu kasyklos kasmet išleido tik 150 000 USD elektros energijos suvartojimui. Tačiau Kingas ir Nadalis žinojo, kad šis skaičius ateityje augs eksponentiškai. Siekdami užkirsti kelią problemai kankinti blokų grandines, jiedu pasiūlė PoS kaip sprendimą.

Kaip jau žinome, „PoW“ kalnakasiai patvirtina blokus spręsdami sudėtingas matematines problemas. Kalnakasiams reikalingi galingi kompiuteriai, kad šios problemos būtų išspręstos ir padidėtų jų galimybės gauti blokinį atlygį.

Kad pagerintų savo kasybos ūkius, kalnakasiai reikalauja kokybės ir kiekybės.

Viena vertus, kokybiška kompiuterinė įranga išleidžia daugiau energijos. Kita vertus, kalnakasis turi turėti keletą tokių platformų, kad išliktų konkurencingas. Galutinis rezultatas? Galios ištroškęs mazgas, sunaudojantis daug daugiau energijos. Ir, spėk kas? „Blockchains“ kasmet padidina kasybos sunkumus, o tai reiškia, kad tokiems projektams kaip „Bitcoin“ kiekvienais metais reikia daugiau energijos.

PoS šiuo požiūriu yra paprastas, nes visiškai pašalina problemą. Norėdami patvirtinti blokus, turite įdėti virtualius žetonus ir nedaryti nieko kito. Mazgui nereikia jokios specialios kompiuterio aparatinės įrangos, nes laikymas nėra energijos ištroškęs procesas.

Mazgų riba gali būti 32 ETH, tačiau tai nebūtinai yra blogas dalykas. „Blockchain“ padidina savo saugumo lygį surinkdama daugybę mazgų. Kadangi „Ethereum 2.0“ pagrindinis dėmesys skiriamas mazgų skaičiui, o ne jų dydžiui, užtikrinamas tvarumas.

Prieinamumas

„PoW“ mazgai uždirba pinigus iškasdami blokus savo kompiuterine įranga. Kad kasyba būtų pelninga, kalnakasiai turi valdyti savo ūkius labai specifinėje aplinkoje, atitinkančioje kelis reikalavimus. Pažvelkite ir įsitikinkite, ar kasyba jūsų šalyje yra pelninga:

  • Galia. Kalnakasiai privalo priimti kasybos ūkius tuose regionuose, kur mokesčiai už elektrą yra neįtikėtinai maži. Žymūs pavyzdžiai yra Rusija, Ukraina, Kinija, Iranas, Pakistanas ir dar kelios šalys Rytų Europoje. Už šių šalių esantys kalnakasiai uždirba žymiai mažiau ir kartais net nenusileidžia.

  • Erdvė. Profesionalūs kasybos ūkiai užima labai daug vietos. Jei kalnakasis nori turėti didelį ūkį, jis turi išleisti tūkstančius dolerių (jei ne daugiau) atitinkamo ploto nuomai. Tai dar vienas apribojimas, nes veikla vykdoma tik tiems, kurie gyvena atokiose vietose, kur nuoma yra pigi.

  • Reglamentas. Ar gyvenate šalyje, kuri uždraudė ar griežtai reglamentavo kasybą? Ar esate labai apmokestinamas, kad uždirbtumėte pinigų kasyboje? Nepasisekė! Jei negalite judėti, esate baisioje padėtyje ir greičiausiai ilgai neliksite pelningi.

Kaip matome, darbo įrodymas nėra geriausias sprendimas. Jis nustato griežtus apribojimus ir lieka išskirtinis tik nedaugeliui žmonių. Be blogo, šis klausimas kelia klausimą: ar „PoW“ yra net decentralizuotas?

Žinoma, visi gali naudotis tinklu. Bet dabar, kai kasybos sunkumai smarkiai išaugo, ne visi gali tapti kalnakasiais. Daugelis mano, kad vien dėl šio fakto pašalinamas pagrindinis „blockchain“ tinklų aspektas: decentralizacija.

Jau galite pamatyti, kaip tai nėra egzistuojanti „Ethereum 2.0“ suinteresuotųjų šalių problema. Jei turite pinigų 32 ETH turėjimui, visi gali statyti akcijas, nesvarbu, kur jie gyventų.

Kas skaldoma?

Dabar, kai mes paaiškinome, kokiais būdais padeda PoS, atėjo laikas sužinoti apie smulkinimą ir kaip jis keičia „Ethereum 2.0“.

Skaldymas yra a mastelio keitimo mechanizmas kuris padalija „blockchain“ tinklą į kelias dalis, vadinamas šukėmis. Tai leidžia blokų grandinei apdoroti ir patvirtinti kelis operacijų blokus, užuot patvirtinus vieną bloką vienu metu.

Kad būtų išvengta manipuliavimo, „Ethereum 2.0“ periodiškai perkelia tikrintojus iš vienos šukės į kitą. Be to, „Ethereum“ naudoja garsiąją švyturių grandinę, kad koordinuotų blokus ir valdytų ryšius tarp šukių.

Pasak Buterino, suskaidžius, vidutinis tinklo pralaidumas bus 100 000 operacijų per sekundę. Tačiau vartotojai turės laukti mėnesius, kol „Ethereum“ integruos skaldymą į 1 etapą.

Kadangi skeveldros padidina mazgų, kurie apdoroja duomenis tinkle, skaičių, pagerės ir „Ethereum“ saugumas. Komandos pagrindinis požiūris yra tas, kad daugiau mazgų yra geresnis sprendimas, palyginti su didėjančiu mazgų dydžiu.

„Ethereum 2.0“ iš viso turės 64 „blockchain“ tinklus, kai bus baigtas dalijimasis atnaujinimu. Kol kas nėra aišku, ar šukės taip pat vykdys kodą (išmaniosios sutartys).

Štai kodėl „Ethereum 2.0“ nebuvo paleistas iškart

Kūrėjai parengė daugybę planų, kurie per pastaruosius kelerius metus organizavo „Ethereum“ perkėlimą į „Ethereum 2.0“. Tuo metu, kai jie buvo pasirengę pradėti aktyviai dirbti „PoS“ tinkle, tapo aišku, kad originalus „blockchain“ dydis yra reali problema.

Su didele galia ateina didelė atsakomybė! Kaip perkelti antrą pagal dydį „blockchain“, nesutrikdant visos rinkos? Būdamas pagrindiniu beveik visų pramoninių išmaniųjų sutarčių ir „dApps“ centru, priimti patikimą ir saugų sprendimą nebuvo taip lengva.

2020 m. „Ethereum“ fondas suprato, kad jie turi tik vieną protingą pasirinkimą: sudedamąsias dalis.

Pagrindinė mintis yra paleisti „Ethereum 2.0“ etapais, o ETH1 veikia taip, kaip paprastai. Abu tinklai dirba kartu, kol ateis momentas, kai pagaliau galės paleisti „Ethereum 2.0“.

„Ethereum 2.0“ gairės

Liko daug laiko, kol atsisveikinsime su ETH1 ir pasveikinsime su ETH2. Nors „Ethereum“ kūrėjai neturi fiksuoto tvarkaraščio, kuris mums pasakytų, kada prasideda kiekvienas etapas, mes bent jau žinome, ką veiks šios fazės, kai jos atvyks.

0 fazė

„Ethereum 2.0“ 0 etapas buvo pradėtas įgyvendinti 2020 m. Gruodžio mėn. Prieš mėnesį paskelbta indėlių sutartis surinko 524 288 ETH – sumą, reikalingą pirmajam projekto etapui pradėti..

Kodėl būtent 524 288 eteriai? Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas mazgas turi užimti 32 ETH, turime galutinį skaičių 16 384. Pasak kūrėjų, tiek patvirtintojų reikia, kad „Ethereum 2.0“ būtų decentralizuota ir saugi.

Kiekvieno tikrintuvo duomenys saugomi „Beacon“ grandinėje, kuri yra esminė tinklo dalis, kuri koordinuoja ir valdo visą „Ethereum 2.0“ blokų grandinę. Kaip jau minėjome anksčiau, tai tas pats subjektas, kuris valdo šukes.

Be oficialios „Ethereum 2.0“ pradžios pažymėjimo, 0 etapas niekuo nėra ypatingas. Tinklas negali priglobti „dApps“, vykdyti išmaniųjų sutarčių ar apdoroti operacijų. Tai tik centras, leidžiantis „Ethereum“ fondui lėtai diegti būsimus atnaujinimus.

Fazė 1

Rašymo metu 1 etapo pradžia nebuvo paskelbta. Dauguma vartotojų tikisi, kad „Ethereum“ kitą etapą pradės iki 2021 m. Antrojo ketvirčio.

Šiame etape kūrėjai planuoja pridėti smulkinimo mechanizmą. „Ethereum 2.0“ bus padalinta į 64 atskiras grandines, vadinamas šukėmis. Jie veiks sąveikaujančiu ir viso tinklo masteliu.

Iki to momento kūrėjai taip pat turėtų priimti sprendimą, kaip vykdyti pažangias sutartis. Labiausiai tikėtinas rezultatas? Palikite užduotį šukėms. Tačiau „Ethereum“ fondas teigia, kad apie galimybę vis dar diskutuoja bendruomenė ir kad ant stalo yra ir kitų variantų.

1.5 etapas

„Ethereum“ kūrėjai niekada nėra tikri. Komanda paminėjo (nepatvirtintą) galimybę pridėti dar vieną etapą tarp 1 ir 2 fazių. Šiame etape „Ethereum 1“ susijungtų su „PoS“ tinklu ir paverstų „blockchain“ skeveldra.

Iš esmės toks žingsnis leidžia „Ethereum“ egzistuoti nesustojant ir neprisijungus prie bet kurio savo egzistavimo momento. Visi duomenys iš pirminio tinklo būtų sklandžiai perkelti į „Ethereum 2.0“ be pertraukos. Komanda šį atnaujinimą vadina „prijungimu“ ir tikisi, kad tai įvyks 2021 m. Arba 2022 m.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad prijungimas neprivers ETH investuotojų keisti žetonų į naują kriptovaliutą. Eteris išliks toks pats, nepaisant persikėlimo į visiškai naują aplinką.

Tačiau įtariama, kad 1.5 etapas iš viso neįvyks. Bendruomenė tikisi, kad paskutiniame etape „Ethereum“ susijungs su „Ethereum 2.0“.

Kas yra akcijų paketo įrodymas?

Dalies įrodymas (PoS) yra sutarimo mechanizmas, kuris kasybą pakeičia kuolais. Metodas yra daug prieinamesnis ir energiją taupantis, palyginti su darbo įrodymu.

2 etapas

Kuo giliau einame, tuo mažiau apibrėžta „Ethereum“ ateitis. Iki 2 fazės Ethereum 2.0 turėtų įdiegti dalijimą ir prijungti ETH1 į ETH2. Šiuo konkrečiu etapu tikimės, kad kūrėjai pagaliau pridės išmaniųjų sutarčių funkcionalumo. Naujausia versija turėtų būti visiškai funkcionali ir išsaugoti visas pagrindines „Ethereum 1“ funkcijas.

Bet ar tai tikrai paskutinis „Ethereum 2.0“ atnaujinimas? Visai ne. 2 fazės pabaiga reiškia naujos išmaniosios sutarties ir „dApp“ ekosistemos pradžią. „Ethereum“ fondas vis dar nori patobulinti naująjį „blockchain“ tinklą ir suteikti naujoviškų funkcijų.

Išvada

„Ethereum 2.0“ yra antras pagal dydį dalykas „blockchain“ pramonėje po „Bitcoin“. Naujasis „Proof-of-Stake“ tinklas suteikia mastelio mastą iki šiol nematytam lygiui su bet kuriuo kitu pagrindiniu „blockchain“ tinklu. Kriptografijos entuziastai laukė šios akimirkos daugelį metų, o 2021 m. Mes pagaliau arčiau bet kada iki galutinio „Ethereum 2.0“ paleidimo.

Ar verta laukti? Ekspertai teigia, kad tinklas, galintis palaikyti iki 100 000 operacijų per sekundę, sukurs bumą visoje rinkoje. Sužinoję, kad „blockchain“ platformos iš tiesų yra greitesnės ir pigesnės nei bankai, žmonės iš visų šalių ir įvairių sričių pradės prisijungti prie revoliucijos.

„Ethereum 2.0“ ir decentralizuotas finansavimas („DeFi“) per šį dešimtmetį lėtai, bet užtikrintai atliks tą patį, ką paskutinį kartą darė „Bitcoin“. Ar būsite ten, kad patirtumėte antrąją „blockchain“ evoliucijos bangą per visą savo šlovę?

Krevetės yra kriptovaliutų socialinė prekybos platforma. Jis skirtas tiek profesionaliems, tiek pradedantiems prekybininkams ateiti ir sužinoti apie augančią kriptografijos pramonę. „Shrimpy“ vartotojai gali nukopijuoti kitų prekybininkų portfelius ir prekybos strategijas.

Sekite mus „Twitter“ ir Facebook jei norite sužinoti naujienas ir užduokite klausimų mūsų nuostabioms, aktyvioms bendruomenėms Telegrama & Nesantaika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me