Kas yra likvidumo kasyba? Derliaus ūkininkavimo vadovas

>

2020 m. „DeFi“ pamišimas atnešė visiškai naują pasyvių pajamų gavimo būdą, visiškai iš naujo apibrėždamas tradicinę kasybos sąvoką. Likvidumo kasyba, kitaip vadinama pelningumu, yra naujas būdas naudoti kriptovaliutas užtikrinant likvidumą decentralizuotoms biržoms. Bet kas yra likvidumo kasyba ir kaip pelno vartotojai, platformos ir visa rinka?

Dalis esamos bendruomenės, įskaitant naujokus, nedalyvavo „DeFi“ aukso karštinėje ir vis dar nežino apie jos teikiamą naudą. Todėl vartotojai dažnai klausia, ką reiškia likvidumo kasyba ir kodėl tai yra tokia didelė problema.

Galų gale, dėl naujos atlygio paskirstymo sistemos decentralizuota finansų rinka per keturis mėnesius padidėjo 10 kartų. Norėdami pateikti lengvą ir suprantamą apžvalgą – ir padėti suprasti, kodėl likvidumo kasyba įgijo tokį trauką – nusprendėme paaiškinti šią ne taip sudėtingą koncepciją. Suinteresuotas? Pirmiausia parodykime likvidumo kasybos istoriją.

Kas yra Defi?

Decentralizuotas finansavimas yra kažkas, kas kripto savininkams aistringai klostosi daugelį metų be…

Trumpa likvidumo kasybos istorija

Priešingai nei įprasta manyti, likvidumo kasyba yra senesnė, nei mano bendruomenė. Vienas iš didžiausių decentralizuotų mainų prieš „DeFi“, IDEX, pirmą kartą įvedė likvidumo kasybą po dvejų metų – išvestinių finansinių priemonių likvidumo protokolas Sintetiksas padedamas decentralizuoto „Oracle“ teikėjo, iš naujo apibrėžė, kas yra likvidumo kasyba Grandinės jungtis. Galiausiai naujos decentralizuotos biržos, tokios kaip „Uniswap“ ir „Compound“, populiarino likvidumo kasybą 2020 m.

Tai radikaliai paveikė „DeFi“ sektorių, visam laikui jį pakeisdamas. Remiantis duomenimis iš „DeFi Pulse“, birželio pradžioje rinkoje buvo 1,05 mlrd. USD įkeisto turto. Iki rugsėjo bendruomenė pradėjo rinką, dėl kurios 10 kartų padidėjo užrakintas turtas. Augimas buvo laikomas nepaprastu, vartotojams primenančiu apie ICO ažiotažą 2017 m.

Bet kas yra likvidumo kasyba? Kaip tai veikia ir kaip vartotojai uždirba pinigus, teikdami likvidumą decentralizuotoms biržoms?

Likvidumo kasyba paaiškinta

Likvidumo kasyba, dar vadinama pelningumu, yra likvidumo užtikrinimas kriptovaliutomis decentralizuotoms biržoms (DEX). Kadangi pagrindinis mainų tikslas yra būti likvidžiu, DEX siekia atlyginti vartotojus, norinčius pritraukti kapitalo į savo platformą.

Dauguma DEX yra decentralizuoti, užsakymų knygas pakeisdami automatiniu rinkos formuotoju (AMM). AMM yra sumani sutartis, reguliuojanti prekybą. Kadangi išmaniosios sutartys yra decentralizuotos, vartotojams nereikia prekiauti biržos užsakymų knyga. Užtat jie veiksmingai prekiauja su kitais vartotojais.

Vaizdavimas Išvalyti AMM

Prekybai šios platformos pristatė žetonų keitimą. Naudojant žetonų apsikeitimo sandorius, galima vienu žetonu prekiauti kitu likvidumo telkinyje. Kiekvieną kartą, kai vartotojas prekiauja, jis mokės tam tikrą mokestį. Pavyzdžiui, šis mokestis siekia 0,3% Atsikratyti.

SMA renka šiuos mokesčius ir kaip atlygį skiria juos kiekvienam likvidumo teikėjui. Todėl DEX siūlo simbiotinę ekosistemą, kur kiekviena vartotojų grupė padeda viena kitai. Nors žetonų mainų agentas moka nedidelį mokestį už prekybą decentralizuotoje biržoje, likvidumo teikėjas uždirba pinigus už likvidumo užtikrinimą, kurio reikės pirmam vartotojui..

Svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienas likvidumo fondas susideda iš dviejų žetonų, atstovaujančių vieną prekybos porą. Daugumai DEX reikalingas baseinų santykis 1: 1. Iš esmės tai reiškia, kad likvidumo fondą turi sudaryti vienodas abiejų žetonų kiekis. Tai pasiekiama priverčiant LP įnešti abu fondo turtus.

LP skatinimas toliau valdant

Decentralizacija nėra tik žodis, kurį reikėtų mėtyti. Norėdami užtikrinti visišką DEX decentralizavimą, kūrėjai turi paversti platformą bendruomenės valdomu projektu. Toks projektas turi suteikti bendruomenei, jos „operatoriams“ galimybę valdyti platformą. Taigi, kaip kūrėjai pasiekia tokį žygdarbį?

Dauguma decentralizuotų mainų siūlo valdymo modelį, kuriame vartotojai gali dalyvauti balsuodami. Sistemoje yra valdymo žetonas, kuris turi priklausyti balsavimui. Paprastai kūrėjai kriptovaliutą paskirstys sąžiningai, kad užtikrintų visišką decentralizaciją.

Kūrėjai išvardytų žetoną rinkoje, kur norintys dalyviai gali investuoti į platformą naudodamiesi žetonu. Kitais atvejais kūrėjai dalį žetonų išplatins ankstyviesiems bendruomenės nariams, prieš išvardindami žetoną.

Valdymo žetonai vaidina esminį vaidmenį likvidumo kasyboje, nes jie dažnai tampa antrąja atlygio forma. Keletas protokolų nusprendė apdovanoti LP tradicinėmis pajamingumo normomis ir taip pat pridėti valdymo žetonus. Tai dar labiau paskatino likvidumo kasybą, nes LP uždirba papildomą pajamų srautą. Be to, jie gauna dalį protokolo, nes gali dalyvauti valdyme. Tai darydami jie gali pakeisti protokolą, jo veikimą ir netgi pridėti daugiau likvidumo grupių.

Skirstymas į likvidumo kasybos protokolus

Likvidumo kasybos protokolai būna visų formų ir dydžių. Kiekvienas atskiras protokolas yra unikalus ir siūlo savo išskirtines savybes bei atlygio paskirstymo tipus. Nepaisant to, daugumą protokolų galima suskirstyti į tris skiriamas grupes.

Šios grupės skiriasi pagal tikslą, decentralizavimo metodą ir paskirstymą. Atsižvelgdami į tai, ko ieškote projekte, pasirinksite konkrečią grupę atsižvelgdami į savo poreikius. Likvidumo kasybos protokolus galime suskirstyti į tris kategorijas: sąžininga decentralizacija, laipsniška decentralizacija ir į rinkodarą orientuoti protokolai..

Sąžininga decentralizacija stiliaus likvidumo kasybos projektais dažnai siekiama apdovanoti aktyvius bendruomenės narius. Dažniausiai valdymo ženklai platinami visiems ankstyviesiems vartotojams, prisijungusiems prie platformos. Tai darydami, kūrėjai užtikrina decentralizaciją platindami žetonus tokiu būdu, kuris nereiškia žetonų pardavimo ar rinkos įtraukimo.

Laipsniška decentralizacija protokolai nesiryžta akimirksniu perduoti platformos valdymą bendruomenei. Kūrėjai paprastai įgyvendina valdymo modelį praėjus mėnesiams po platformos paleidimo. Panašiai prieigos raktas kartais pateikiamas rinkoje, kol kūrėjai neperjungia valdymo internete. Pagrindinis tikslas yra užtikrinti sąžiningą žetonų paskirstymą, kad banginiai nesikauptų daug valdymo žetonų.

Į rinkodarą orientuoti protokolai atspindi likvidumo kasybos protokolo tipą, kuris siekia ažiotažo. Projektas dažnai atskleidžiamas savaites prieš paleidimą, o vartotojai skatinami prekiauti platforma prieš paleidimą. Tokiu būdu kūrėjai pasiekia didelę vartotojų bazę prieš paleidžiant platformą. Rinkodara platforma gali padėti surinkti lėšų likvidumui, kurį kūrėjai dažnai užrakina ilgam laikotarpiui.

Išvada

Kriptovaliutų naujokai, laiku neatvykę į „DeFi“ aukso karštinės pradžią 2020 m., Galėjo praleisti dalį ažiotažo, tačiau rinka vis dar auga.

Kaip mes turėjome galimybę paaiškinti šiame straipsnyje, likvidumo kasyba yra gana paprasta sąvoka. Naujos decentralizuotos biržos gali išgyventi tik turėdamos tinkamą likvidumą, kurį jos turi turėti, kad būtų lengviau prekiauti. DEX motyvuoja kriptovaliutų turėtojus suteikti šį kapitalą, atlygindami juos platformos prekybos mokesčiais.

Kūrėjai žengė dar vieną svarbų žingsnį tiek likvidumo kasimo, tiek decentralizuotų mainų srityje, įvesdami valdymo modelius. Naudodamiesi valdymu, vartotojai gali paskelbti valdymo pasiūlymus ir balsuoti dėl naujų pakeitimų. Platformos teikia valdymo ženklą, kurio reikia norint balsuoti, kaip antrinį atlygį aktyviems dalyviams, kurie teikia likvidumą.

Decentralizuotas finansavimas siekė likvidumo kasybos ir šiais metais padidėjo daugiau nei 10 kartų. Šis eksponentinis augimas gali tęstis ir ateityje, kol investuotojai domėsis likvidumo kasyba. 2020 m. Likvidumas sėkmingai perėjo iš centralizuotų biržų į decentralizuotas biržas, o tai gali reikšti naujos paradigmos pradžią kriptovaliutų rinkose..

Papildomi geri skaitiniai

Kaip sukurti „Crypto Trading Bot“ naudojant „Python“

„Easy Cryptocurrency Arbitrage Trading Strategies“

Kriptografinių paskolų vadovas – palyginus geriausius skolintojus

„Bitcoin Price Live Ticker“ scenarijus (naudojant „Websockets“)

Mūsų socialinės prekybos platforma

Krevetės yra kriptovaliutų socialinė prekybos platforma. Jis skirtas tiek profesionaliems, tiek pradedantiems prekybininkams ateiti ir sužinoti apie augančią kriptografijos pramonę. „Shrimpy“ vartotojai gali nukopijuoti kitų prekybininkų portfelius ir prekybos strategijas.

Per mažiau nei kelias minutes galite susisiekti su pirmaujančiais prekybininkais pasaulyje. Kelių lyderių stebėjimas vienu metu suteikia galimybę kiekvienam vartotojui valdyti įvairų strategijų ir kriptovaliutų portfelį.

„Shrimpy“ palaiko 16 pirmaujančių šifravimo biržų, automatizuotas portfelio strategijas ir rinkos stebėjimo įrankius. Sužinokite daugiau apie viską, ką siūlo „Shrimpy“, naudodamiesi šiomis nuorodomis:

funkcijos

Studijos

Pamokos

Sekite mus „Twitter“ ir Facebook jei norite sužinoti naujienas ir užduokite klausimų mūsų nuostabioms, aktyvioms bendruomenėms Telegrama & Nesantaika.

Ačiū, kad užsukote!

Krevečių komanda

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me