Kokios yra auksu paremtos kriptovaliutos perspektyvos?

Auksu padengta kriptovaliuta bus sėkminga tik tuo atveju, jei ji sukurs pasitikėjimą vartotojais, kurie turės tikėti, kad gali saugiai saugoti vertę..

Norėdami sukurti šį pasitikėjimo lygį, operatoriai turi būti skaidrūs su savo pagrindinėmis aukso atsargomis ir galutinai įrodyti, kad šios akcijos yra susijusios su jų išleistomis monetomis..

Rašymo metu šio pasitikėjimo trūksta, nes auksu paremtos kriptovaliutos kenčia taip pat, kaip ir kitos „susietos“ kriptovaliutos, iš kurių populiariausia yra „Tether“ (USDT).

JAV dolerio remiamas ir kenčiantis nuo savo patikimumo klausimai – konkrečiai neaiški tariamų pagrindinių JAV dolerių audito seka – tai nesustabdė jo JAV dolerio vertės greito augimo iki 2,2 mlrd..

„Fiat“ valiutų pokyčiai turės įtakos didelių vartotojų įsisavinimo rodikliams. Auksu paremti kriptovaliutų operatoriai tvirtina, kad „fiat“ valiutos yra ydingos ir reikalinga alternatyva. JAV doleris buvo susietas su auksu iki aštuntojo dešimtmečio pradžios, o nuo tada JAV dolerio infliacija buvo mažiau kintanti.

JAV vyriausybės gebėjimą kontroliuoti valiutos pasiūlą ir paklausą ekonomistai nurodė kaip pagrindinį veiksnį valdant 2008–2009 m. Finansų krizę. Nuo to laiko, kai JAV buvo įvesta valiuta, doleris buvo stabilesnė turto klasė.

Kriptovaliuta „Fiat“

„Fiat“ vs kriptovaliuta

Kriptovaliuta turi daug teorinė nauda tradicinė „fiat“ valiuta, būtent operacijų paprastumas, decentralizacija, privatumas ir apibrėžtos naujos tiekimo ribos. Šie pranašumai sukėlė jaudulį, kuris paskatino paklausą ir padidino daugelio kriptovaliutų kainas.

Tačiau dauguma įrodė, kad yra prasta vertės kaupimo priemonė ir labiau elgiasi kaip akcijos, kurių kainos yra nepastovios, vadinasi, jos labiau vertinamos kaip spekuliacinė turto klasė, o ne saugi..

Saugumo klausimai, galimas technologijų senėjimas ir painus galimybių pasirinkimas padidino šias kriptovaliutas, kurios dabar vertinamos kaip prasta vertės saugykla.

Nors „Fiat“ valiutos yra plačiai vertinamos kaip saugi vertės kaupimo priemonė, joms būdinga rizika. Kadangi valiutos nebėra pagrįstos aukso standartu, jos valdo vyriausybes.

Šis centralizuoto galingumo lygis leidžia vyriausybėms kontroliuoti pinigų tiekimą, paskirstyti banko licencijas (tai reiškia, kad jos gali nuspręsti, kas gali skirti kreditą) ir suteikti prieigą prie mokėjimo sistemų.

Kriptovaliutos suteikia perspektyvią alternatyvą vyriausybės remiamoms fiat valiutoms, o visų pirma teoriškai saugus variantas yra žaliavomis paremtos kriptovaliutos. Kaip minėta, kyla problemų dėl šių „susietų“ kriptovaliutų patikimumo, o auksu paremtos kriptovaliutos turi savo problemų.

Be auksu kriptovaliutų, auksas, kaip turto klasė, turi problemų: jo negalima lengvai transportuoti, jis turi būti visada užtikrinamas ir kaip ir kitų turto klasių patirtis kainos svyravimai.

Tačiau, skirtingai nuo daugelio kitų turto klasių (įskaitant „fiat“ valiutas), auksas iš tikrųjų turi savo vertę ir juo daugelį metų prekiaujama vienokia ar kitokia forma. Tai laikoma geriausia alternatyva fiat valiutoms ir daugelį metų investuotojai ją naudojo kaip apsaugą nuo infliacijos.

Auksu paremtos kriptovaliutos

„GoldCrypto“ (yra Belize ir leidžia „AuX“ žetonus) ir „Flashmoni“ (JK įsikūrę „fintech“ operacijų klausimai OZG ir OZT) yra du pavyzdžiai iš daugelio. Ši rinka vis dar nėra reguliuojama, todėl pirkėjai prieš investuodami turėtų atidžiai ištirti šias kriptovaliutas. Yra rizika, kad operatoriai gali pervertinti savo aukso atsargas arba išleisti daugiau monetų, nei turi jų atžvilgiu.

Gali būti, kad daugėjant auksu paremtų kriptovaliutų, išaugs aukso paklausa, pakils kaina ir į rinką privilios daugiau operatorių. Vėlgi, tai rodo, kad investuotojas turi būti kruopštus.

Kadangi rinka nėra reguliuojama daugelio kenksmingų operatorių, suprantamas nepasitikėjimas auksu paremtomis kriptovaliutomis. Patikimiausi tiekėjai yra JK karališkoji monetų kalykla ir Perto monetų kalykla – abi vyriausybės įstaigos.

Vėliau šie teikėjai nesuteikia vartotojams galimybės atsisakyti vyriausybinės kontrolės. Norint sukurti pasitikėjimą, vartotojams reikės skaidrumo, kad jie galėtų lengvai suprasti, kam priklauso auksas, ir pamatyti, kaip jis saugomas. Jei vartotojai gali aiškiai žinoti pagrindinį turtą, auksu padengta kriptovaliuta gali būti patikima vertės saugykla.

Galiausiai sėkmingiausia auksu padengta kriptovaliuta greičiausiai bus įsikūrusi patikimoje jurisdikcijoje, kur bus didelis privatumas. Pavyzdžiui, auksinė kriptovaliuta, kurios fizinė buvimo vieta yra Šveicarijoje, būtų puiki galimybė, atsižvelgiant į Šveicarijos reputaciją ir decentralizuotą pobūdį.

Vaizdai per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me