Kolektyvinė „Ponzi“ schema „BitConnect“ oficialiai sudužo ir sudegė

Legendinė „Ponzi“ schemos svetainė „BitConnect“, audra užvaldžiusi kriptografinį pasaulį ir galėdama apgauti milijonus dolerių vertės bitkoino, pagaliau žlugo pagal savo svorį.

Per pastaruosius metus svetainėje buvo naudojamasi filialo stiliaus rinkodara, prašmatniais ir kartais nesąmoningais reklaminiais vaizdo įrašais ir pažadais apie turtus be rizikos plisti kaip liga internete..

Tai atsirado daugybėje interneto vietų su daugybe skirtingų pavadinimų – nuo Bitcy.biz iki Bitpays.biz. Vis dėlto žinomiausias iš jų visada buvo „Bitconnect“.

Jei nežinote, kaip veikė „BitConnect“, arba bent jau tvirtinate, kad veikia, galite daugiau apie tai perskaityti mūsų „Bitconnect“ apžvalgoje.

Eros pabaiga

Nors 2017-aisiais atsirado daugybė dešimčių „Ponzi“ schemų, „BitConnect“ neabejotinai buvo didžiausia. Šiek tiek mažiau nei prieš dieną „BitConnect“ svetainė paskelbė pareiškimą, kuriame skelbiama, kad jų „skolinimo paslauga“ bus nedelsiant nutraukta, o jų mainų paslauga baigsis po penkių dienų.

Po šio pranešimo „BitConnect“ kriptovaliutos, vadinamos „BitConnect Coin“ arba „BCC“, vertė nukrito kaip uola. Spaudos metu kriptovaliuta iki paskelbimo prarado daugiau nei 92% savo vertės ir dabar mokosi po maždaug 15 USD. Piko metu viena „BitConnect“ moneta buvo verta daugiau nei 400 USD.

7 dienų BCC diagramos, vedančios į šiandienos sunkią avariją

Pagal įmonės puslapyje paliktą pareiškimą, vadinamosios skolinimo programos nutraukimo priežastis yra daugybė priežasčių. Šios priežastys yra pastarojo sezono atsisakymo įsakymai, nuolatinis ir suderintas paslaugų atsisakymo išpuolis ir tai, ką jie vadina „bloga spauda“..

Visuomenė atsiliepia

Taigi, kaip kriptovaliutų bendruomenė tvarko šias naujienas? Švelniai tariant, tie, kurie visada žinojo ar įtarė, kad ekranas ilgainiui sugrius mūsų didžiadvasiškai.

Bet kaip jaučiasi tie, kurie dalyvavo schemoje? Kas dedasi galvoje tų, kurie dabar yra palikti šaltyje? Esant anonimiškumo sąlygai, mes kalbėjomės su „BitConnect“ investuotoju, norėdami sužinoti jų mintis apie šiuos naujus įvykius.

Pokalbis su investuotoju

Paklaustas, ar kada nors iš tikrųjų tikėjo „Bitconnect“, jis mums pasakė:

Jei atvirai, maniau, kad perspektyva užsidirbti tiek pinigų iš šio dalyko yra per gera, kad būtų tiesa. Jie teigė turintys prekybos robotą, užsiimantį mikro prekyba ir laimėdami daugiau, nei prarado, taigi ir jūsų [aukšta] grąža, bet aš niekada nemačiau jokių įrodymų.

Tada mes norėjome sužinoti, kaip sekėsi jo investicijoms. Jis pasakė:

Aš patekau į tai tikėdamasis pralaimėti ir padariau. Bet tik kaip tik – man yra maždaug 3/4 kelio, kad galėčiau susigrąžinti tai, ką įdėjau. Nemanau, kad matysiu ką nors toliau iš „Bitconnect“, išskyrus galbūt atlyginimą iš savo gana beverčio BCC. Jei tai būtų trukusi dar savaitę, būčiau pralenkusi, o dar dvi savaites turėčiau pelno.

Dabar, kai svetainė yra sukurta, mes paklausėme anoniminio šaltinio, kaip jis manė, kad tai paveiks kriptovaliutų investuotojus apskritai. Į tai jis atsakė:

Kripto bendruomenei naudinga, kad taip nutiko, tačiau mes, kaip bendruomenė, turime patys policiją ir neleisti tam kartotis, prieš tai mums nežinant, mums bus taikomi įvairūs reglamentai, kad mus apsaugotų.

Ką tai reiškia kriptografijai?

Dabar, kai sudužo didžiausia „Ponzi“ schema, greičiausiai tai turės keletą padarinių kriptografinei bendruomenei apskritai. Nors atsitiktinai tą dieną, kai „BitConnect“ praneša apie artėjantį uždarymą, kad visa rinka patirs maždaug 25%, atrodo, kad tai nėra tiesiogiai susijusi su „BitConnect“.

Tačiau jei „BitConnect“ nesumokės sumų, kurias, jų teigimu, sumokės, galime pamatyti, kad iš rinkos dingsta milijonai ar dešimtys milijonų dolerių vertės kriptovaliuta. Ne tik turtas išnyks, bet ir jausmas kriptovaliutos atžvilgiu gali smarkiai sumažėti.

Jei kai kurie nauji investuotojai bus sudeginti, jie nuo šiol gali išvengti kriptovaliutos. Taip pat gali būti, kad pagrindinės žiniasklaidos priemonės galėtų pasiimti šią istoriją ir paskleisti ją „Aš tau taip sakiau“ tonu.

Vis dėlto, kaip sakė mūsų anoniminis šaltinis, blogų veikėjų pašalinimas iš kriptovaliutos gali būti geras tik ilguoju laikotarpiu. Kaip ir atstatant pasislinkusį sąnarį, jis gali skaudėti ir dabar, tačiau ilgainiui tai geriau.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me