Kripto saugojimo paslaptis: „Catch 22“ institucijoms

Saugus ir patikimas klientų turto saugojimas yra akivaizdus ir nusistovėjęs veiksmas bet kurioje išsivysčiusioje finansų rinkoje. Labai svarbu, kad labai nauja ir dažnai nepatikima turto klasė, pvz., Kriptografija, turėtų teisę į saugojimą, o jei to nepadarys, būsimas augimas bus gerokai apribotas.

Saugojimas apibrėžiamas kaip vertybinių popierių laikymas kliento vardu, siekiant saugoti. Šiuos vertybinius popierius saugotojas gali parduoti kliento nurodymu, tačiau saugotojas jų negali naudoti savo sąskaita.

Šiuo požiūriu jis labai skiriasi nuo sąskaitos banke. Patyrę depozitoriumai, tokie kaip „State Street“ ir „Citi“ Šiaurės Amerikoje ar „BNP Paribas“ Europoje, gauna didelius mokesčius už savo saugojimo operacijas.

Depozitoriumas taip pat dažnai teikia daugybę kitų paslaugų, pavyzdžiui, palūkanų ar dividendų išmokėjimo pakartotinį investavimą ar vertybinių popierių pardavimo pajamas pagal kliento nurodymus. Jie taip pat gali teikti paramą mokesčiams. Tačiau pagrindinis elementas yra turto saugojimas, kuris gali būti laikomas fizine ar elektronine forma.

Reguliavimo reikalavimas

JAV, vadovaujantis Investicijų patarėjų įstatymas 1940 m. (paprastai vadinamas 40 įstatymu), investavimo patarėjai, valdomi 100 mln. USD ar daugiau, privalo naudotis vadinamojo „kvalifikuoto saugotojo“ paslaugomis. Šią taisyklę vykdo Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC).

40 įstatymas buvo kelis kartus atnaujintas, modifikuotas ir patikslintas nuo 1940 m., Paskutinį kartą – 2017 m., Tačiau jo esmė lieka nepakitusi. Verta turėti omenyje, kad poelgis įvyko dėl daugybės bankų nesėkmių ir investuotojų turto praradimo 1930 m. Jis buvo sukurtas investicijoms apsaugoti.

Šis aktas yra bene išsamiausias ir privalomiausias iš visų su saugojimu susijusių taisyklių, tačiau visose pirmaujančiose finansų rinkose yra nustatytos tam tikros rūšies saugojimo nuostatos. Be to, bet kuriam investicijų valdytojui yra tiesiog gera rinkodara naudotis gerbiamų saugotojų paslaugomis.

Kibernetinių vagysčių paprastumas

Saugus turto saugojimas kripto rinkai buvo bête noire. Apskaičiuota, kad 2018 m. Birželio pabaigoje vien per pirmuosius šešis tų metų mėnesius iš kriptovaliutų sąskaitų buvo pavogta 1 mlrd. USD, tris kartus viršijantį vagysčių lygį praėjusiais metais. Kai pavogs, jo nebebus galima susigrąžinti. Kriptografija yra tarsi pareikštinė obligacija: turėjimas suteikia nuosavybės teisę.

Stebina, kaip lengva be jokių techninių įgūdžių įvykdyti elektroninius nusikaltimus, pavyzdžiui, išpirkos programą

„Carbon Black“ saugumo strategas Rickas McElroy pasakojo CNBC tuo metu pridurdamas, kad tokiai vagystei atlikti reikalinga kenkėjiška programa parduodama vidutiniškai už 224 USD, o kartais net teikiama klientų aptarnavimo.

Įsilaužėlis rizikuoja variu

Kriptografija – įsilaužėlių uostas. Vaizdas per varį

Todėl patikimos, patikimos globos klausimas yra labai aktualus; bet jis skiriasi nuo įprasto vanilinio turto. Iš esmės kriptografinio turto saugojimas vyksta „blockchain“, internete. Svarbus yra rakto saugumas.

Kaip paaiškino vienas šios srities analitikas:

Įprastame globos pasaulyje jūs rūpinatės turtu. Kripto pasaulyje jūs rūpinatės raktais. Jums priklauso raktai, jums priklauso turtas.

Taigi rakto apsauga yra šio klausimo esmė, ir tas, kuris būtų saugotojas, turi patekti į viršų..

Iki šiol investuotojams į kriptografiją iš esmės yra trys galimybės: savisauga, naudojimasis depozitoriumo paslaugomis, kurias teikia birža, kurioje perkama valiuta, arba specializuoto depozitoriumo naudojimas.

Mažmeninės prekybos rinkoje aktualūs tik pirmieji du ir abu pateikia savo privalumų ir problemų rinkinį. Iš pažiūros, savęs globa atrodo patraukliausias sprendimas, kuris atitinka kriptografinio pasaulio išskaidytą „pasidaryk pats“ filosofiją. Bet saugoti raktą yra didelė atsakomybė.

Bet kokia kriptografinė piniginė aiškiai parodo, kad tai nėra bankas ir kad turto saugojimas nėra jo pareiga. Tai priklauso klientui ir jis privalo saugoti privatų raktą. Labai, labai saugu.

Tai kelia daugybę iššūkių. Ar jis turėtų būti laikomas ant popieriaus lapo? Arba seife? Arba USB atmintinėje?

Nė vienas iš jų nėra idealus …

Karštos versus šaltos piniginės

Geresnis kelias į priekį yra tam tikros rūšies kriptografinės piniginės naudojimas, tačiau tai taip pat sukelia spąstų. Neprisijungus raktas saugomas paprastai kaip šaltasis saugojimas, o internetinis – kaip karštasis.

Pirmasis yra saugesnis, nes yra atjungtas nuo kibernetinės erdvės ir todėl mažiau linkęs įsilaužti į bitkoinus, tačiau tai, ką įgyja saugumas, praranda patogumo dėlei, nes prekiauti galima tik tada, kai internetinis raktas yra prijungtas prie interneto. Mobiliųjų įrenginių amžiuje tai vargu ar yra idealu.

Be to, viena piniginė paprastai suderinama tik su viena valiuta; tai toli gražu nėra patogu. Kaip vienas analitikas pažymi, tai tarsi kiekvienas televizijos kanalas turėtų skirtingą nuotolinio valdymo pultą. Iki šiol valiutos nesukėlė didelio susidomėjimo dirbti tarpusavyje nustatant bendras savybes, kurios leistų vienai piniginei aptarnauti daugiau nei vieną valiutą.

Kripto šaltojo saugojimo varis

Šifravimo šaltasis saugojimas: laikymas neprisijungus. Vaizdas per varį

Suprantama, kad daugeliui mažmeninės prekybos klientų atrodo pernelyg sudėtinga spręsti šias problemas. Galų gale, nedaugelis žmonių nusprendžia kaupti savo santaupas grynaisiais po lova. Tam yra skirti bankai. Taigi jie kreipėsi į mainus, kad atliktų globą. Pavyzdžiui, praėjusių metų birželį „Coinbase“ pristatė saugojimo sprendimą, kuris visų pirma skirtas mažmeninei rinkai..

Kai kurie mainai siūlo kelių parašų sprendimą, taigi, norint suaktyvinti sąskaitą, yra, tarkime, trys raktai ir du turi būti naudojami vienu metu. Vienas būtų saugomas pas saugotoją, vienas – pas klientą, o paskutinis – su trečiosios šalies avariniu kontaktu.

Nors tai atima iš kliento atsakomybę, tai taip pat nėra idealu.

„Status Quo“ problemos

Biržos dažnai neturi tokios kontrolės ir vaidmenų atskyrimo, kokį nori pamatyti ypač instituciniai investuotojai. Globos ir ne biržos prekybos stalai kartais būna tame pačiame aukšte, gal net už kelių pėdų. Tai leidžia visiškai nutraukti informaciją ir blogiau vykdyti kliento užsakymus.

Tai nėra įprasta, kad tradiciniai investicijų valdytojai mato saugotoją, ir mažmeniniai klientai taip pat turėtų tai nerimauti. Taip pat biržos ar naujesni saugotojai nėra tokie pavadinimai, su kuriais įpratę bendrauti pagrindiniai instituciniai investuotojai, ir tai yra rinka, kurioje išbandyti ir patikimi dalykai yra labai svarbūs..

Nauji kriptografiniai rizikos draudimo fondai, taip pat ir tradiciniai rizikos draudimo fondai, jau kurį laiką aktyviai veikia kriptografijos rinkoje ir iš tikrųjų suteikia daug jos likvidumo. Pagal „Morgan Stanley“ dokumentą, apie kurį pranešta 2018 m. Spalio mėn., Dabar valdomas apytiksliai 3,5 mlrd. USD turtas, kuriame yra daugiau nei 250 specialių šifravimo fondų.

Dėl mainų teikiamos globos trūkumų dauguma praktikuoja savo globą, be abejo, jie turi technologijas ir išteklius, kurie nėra prieinami mažmeniniam pirkėjui. Pasak vieno analitiko, greitų pinigų sąskaitos tapo gana įgudusios naudoti raktus ir raktus.

Valdymo klausimai

Tačiau veiksminga ir saugi savigyna tampa sunkesnė, jei lėšos turi kelias kriptografines sąskaitas, kurias reikia tvarkyti. Šios sąskaitos turi būti atskirtos, o tai kelia ne tik technologines, bet ir valdymo kliūtis.

Visa tai reiškia, kad yra galimybių tiek naujiems, tiek tradiciniams saugotojams parengti veiksmingus sprendimus. Iš tiesų, būtent rizikos draudimo fondų klientų susidomėjimas kriptografiniu turtu paskatino „Goldman Sachs“ nurodyti savo susidomėjimą kosmosu. 2018 m. Rugpjūčio mėn. „Goldman“ paskelbė, kad ieško kriptografinės priežiūros sprendimo, sakydamas

Reaguodami į klientų susidomėjimą įvairiais skaitmeniniais produktais, mes ieškome, kaip geriausiai juos aptarnauti šioje erdvėje

Tačiau iki lapkričio pabaigos investicinis bankas pripažino, kad nėra arčiau galimybės teikti šią paslaugą klientams.

„Vienas iš dalykų, kurių jie manęs klausia, yra„ Ar galite laikyti mūsų monetas? “, O aš sakau„ Ne, mes negalime “. Vienas iš dalykų, į kuriuos turime atsižvelgti kurdami savo verslą, yra tai, ko mes galime ir ko negalime padaryti taikydami reguliavimo perspektyvos “, – sakė skaitmeninio turto rinkų vadovas Justinas Schmidtas, konferencijoje Niujorke.

Kripto saugojimo valdymas

Visuotinio valdymo spragos. Vaizdas per varį

„Fidelity“, vienas labiausiai įsitvirtinusių ir gerbiamų saugotojų, administruojantis daugiau nei 7,1 mln., atidengtas kriptografinis sprendimas 2018 m. spalio viduryje, todėl tai pirmoji pagrindinė įmonė, įsitvirtinusi šioje rinkoje. Jo saugojimo produktas apima skliautuotą šaldymo kamerą ir daugiapakopį fizinį bei kibernetinį valdymą.

Tuo metu įmonė teigė, kad nors kriptografija yra nauja turto klasė, „Fidelity“ ilgą laiką sprendė saugumo ir saugos klausimus ir sugebėjo šias žinias „pritaikyti“ kriptografiniam pasauliui. Belieka laukti, ar „Fidelity“ produktas įgis trauką.

Valstybinė gatvė taip pat paskelbė, kad jie ieško kriptografinių valiutų saugojimo, tačiau apskritai dauguma pagrindinių saugojimo paslaugų teikėjų šiuo metu laikosi. Apskaičiuota, kad bendra kriptografinio AUM suma yra nuo 10 mlrd. Iki 15 mlrd. JAV dolerių, o rinka laikoma per maža ir per rizikinga investicijoms pagrįsti, rodo ataskaitos.

„Crypto’s Catch 22“

Kol nebus nustatytų ir patikimų globos sprendimų, rinka neaugs šuoliais, nes institucinės sąskaitos lieka nuošalyje..

Tai kripto „Catch 22“.

Sprendimas investuoti į kriptografinį turtą yra didelis pats savaime, ir jo nepalengvina tai, kad trūksta globos vardų, kurie šiems vadybininkams yra žinomi ir patogūs.

Rinka turi susitvarkyti. Kaip pranešta, Justinas Schmidtas pernai lapkritį Niujorke vykusioje konferencijoje sakė:

„Saugojimas yra šis pamatinis kūrinys, kuris yra būtinas. Saugojimas yra bendros integruotos sistemos dalis, kai skirtingos dalys turi gerai dirbti tarpusavyje ir saugiai, o jūs turite sugebėti pasitikėti visomis skirtingomis grandinės dalimis – nuo kažko pirkimo iki perkėlimo iki saugojimo. ilgas terminas.”

Paveikslėlis per varį

Šį kūrinį parašė „Copper“ generalinis direktorius. Varis.co buvo sukurta siekiant išspręsti labai specifinę problemą: infrastruktūros, aptarnaujančios institucinius investuotojus, kuriems reikalinga prieiga prie skaitmeninio turto, trūkumas. Saugi „Copper“ saugykla neprisijungus ir platforma kriptovaliutoms įsigyti kartu siūlo klientams specialią tarpininkavimo paslaugą. Veikdamas griežtais KYC / AML procesais, kurie atitinka esamų finansinių paslaugų organizacijų įsipareigojimus, „Copper“ yra patikimas fondų, šeimos biurų ir privačių bankų partneris visame pasaulyje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me