Kriptovaliutų apgaulė: kaip „Bitcoin Whales“ kvailioja rinkas

Kriptovaliutų sukčiavimas dabar atsidūrė dėmesio centre.

Kadaise buvusi pogrindžio taktika, kurią didieji banginiai ir algoritmai naudojo manipuliuodami rinka, dabar sulaukė CFTC ir JAV reguliuotojų dėmesio. Tai taip pat pradėjo diskusijas apie veiksmus, kurių imamasi nereguliuojamose rinkose.

Bitkoinų apgaulė leido daugeliui kriptovaliutų prekeivių krapštyti galvą iš pažiūros nepaaiškinamų rinkos žingsnių. Yra ir tokių, kurie tapo šių dalyvių taktikos aukomis. Nėra nieko labiau apmaudaus, kaip jaustis, kad kvailą padarė kur kas turtingesnis prekybininkas.

Šiame įraše mes nuodugniai išnagrinėsime sukčiavimo taktiką, kuri šiandien vyksta rinkoje, taip pat kaip reguliuotojai gali reaguoti ir kaip išvengti aukos.

Kas yra apgaulė?

Apgaulingumas (dar vadinamas dinaminiu sluoksniavimu) nėra kažkas naujo kriptovaliutų rinkose. Iš tikrųjų jis buvo plačiai naudojamas kitose rinkose, įskaitant prekių ir akcijų rinkas. Jį visai neseniai naudojo aukšto dažnio prekybininkai (HFT).

Iš esmės, sukčiavimas yra kelių matomų turto užsakymų pateikimo praktika, siekiant manipuliuoti rinkos suvokimu apie šio turto pasiūlą ir paklausą. Švedijos finansų priežiūros institucija sukčiavimą / sluoksniavimą apibrėžė taip:

užsakymų pateikimo strategija, skirta manipuliuoti priemonės kaina, pavyzdžiui, derinant pirkimo ir pardavimo pavedimus

Nors apgaulės tikslas yra uždirbti pelną šiek tiek perkeliant rinkas, buvo katastrofiškų rinkos judesių, kuriuos sukėlė per didelis apgaulingumas. Viena tokių buvo 2010 m. „Dow Jones“ indekso „flash“ katastrofa.

Žinoma, tiek sukčiavimas reguliuojamose finansų rinkose kelia didelę riziką prekybininkui. Užsakymų knygos dažnai yra atidarytos ir jas galima atsekti nuo prekybininko ar HFT tarpininkavimo. Taip valdžios institucijos per pastaruosius kelerius metus sugebėjo surasti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daugybę prekybininkų.

Bet ką kalbėti apie nereguliuojamos rinkos atvejus, kai prekybininkai iš esmės yra anonimiški, o pačios biržos dažnai yra gana neskaidrios?

Pridėjus vidutinį kriptovaliutų prekybininko įgūdžių lygį, jūs turite idealias sąlygas tikrai pelningam sukčiavimui..

Kriptovaliutos apgaulės pavyzdžiai

Kriptovaliutos suklastojimas yra kažkas, ko nėra labai sunku pastebėti. Iš esmės, jūs tikriausiai pastebėsite didelę pirkimo ar pardavimo sieną užsakymų, kurie, atrodo, rodo didelį rinkos susidomėjimą tam tikra kriptovaliuta..

Pvz., Pažvelgę ​​į žemiau pateiktas GDAX biržos užsakymų knygas, galite pamatyti didžiules pardavimo sienas. Tai daugumai rinkos dalyvių pasirodys kaip meškų ženklas, nes susidaro įspūdis, kad kažkas nori parduoti daug Bitcoin. Taip pat atrodo, kad bulių bėgimas yra beveik neįmanomas.

Didelės pardavimo sienos „GDAX Spoofing“

Didelės GDAX užsakymų sienos

Daugumai prekybininkų kriptovaliuta tai gali šiek tiek gąsdinti ir jie nuspręs arba parduoti savo „Bitcoin“, arba visiškai atsiimti visus galimus pirkimo pavedimus. Tačiau šito agento norėtųsi būtent tai.

Tą akimirką, kai rinkoje kyla panika, kai kurios jų monetos buvo parduotos, sukčiai jas paims ir visiškai atšauks didžiulius pardavimo užsakymus, kuriuos jie pateikė knygose. Jūs liksite apstulbęs iš savo įsigyto Bitcoin ir pardavimo pavedimai bus pašalinti.

Žemiau yra dar vienas akivaizdus apgaulingumas ir piktnaudžiavimas pirkimo pusėje. Kairėje jūs turite „Bitfinex“ užsakymų knygas „Bitcoin“ su didžiulėmis pirkimo sienomis su vienu 500 BTC užsakymu, pateiktu 8 900 USD. Tada dešinėje galite pamatyti užsakymų knygą tik po kelių sekundžių.

„Bitfinex“ užsakymų knygos prieš ir po

Anksčiau & „Užsakymų knygos“. Šaltinis: „Bitfinex‘ed“

Kaip matote, didžiulis 500 BTC pirkimo užsakymas buvo pašalintas iš knygų. Tai galbūt buvo padaryta po to, kai dalyvis pastebėjo, kad pavedimai gali būti įvykdyti, todėl jis jį ištraukė.

Iš tiesų tai, kad tokia manipuliacija rinka gali taip akivaizdžiai įvykti „Bitfinex“, nėra pernelyg šokiruojanti. „Bitfinex“ nuolat sulaukė kaltinimų, susijusių su „Tether“ ir gana neskaidria jų veiklos struktūra. „Bitfinex“ prekybininkai galėjo jaustis gana patogiai, naudodamiesi sukčiavimo taktika.

Tiems iš jūsų, kurie dar tiksliai nežino, kas yra „Tether“ ir kaip jis patenka į platesnę kriptovaliutos lygtį, turime šią naudingą apžvalgą, kurią galite peržiūrėti.

Algoritminis „Bitcoin“ sukčiavimas

Atsiradus mainų API ir pažangiems prekybos algoritmams, visiškai įmanoma, kad didelė dalis šnipinėjimo, kuris šiandien daromas, yra dėl robotų.

Šie robotai yra tokie, kuriuos sukūrė programinės įrangos inžinieriai, norėdami sąveikauti su biržomis ir pateikti užsakymus. Jų nereikia painioti „Bitcoin Trader“ robotai kuris yra gerai žinomas sukčiavimas kriptovaliutų pramonėje.

Tiesą sakant, buvo įtarimų dėl didelių automatizuotų prekybos robotų, kurie buvo naudojami manipuliuoti biržos pavedimų knygomis. Vienas iš tokių botų buvo tinkamai pavadintas „Picasso“, kuris 2017 m. Gruodžio mėn. Bulių bėgime užsiiminėjo rinkos dažymu suklastotais užsakymais..

Tai yra logiška, nes daugybė sukčiavimo atvejų apima greitį. Agentas, bandantis apgauti rinką, negali rizikuoti sulaukti didelio suklastoto užsakymo. Dėl to kaina gali judėti priešinga kryptimi.

Taigi algoritmai bus užkoduoti, kad būtų galima greitai užmušti atvirus užsakymus. Taip pat visiškai įmanoma, kad kai kurie iš šių didesnių banginių turi prekybos robotus, kurie turės pageidaujamą API prieigą, kuri suteiks jiems pranašumą likusiai rinkai.

Apgaulės mastas Bitcoin rinkose 2017 m. Gruodžio mėn. Buvo ryškus dėl to, kad buvo įvesti Bitcoin ateities sandoriai.

Įveskite BTC ateities sandorius

Kai 2017 m. Pabaigoje CFTC ir CBOE pradėjo pristatyti „Futures for Bitcoin“, tai banginiams atvėrė visiškai naują galimybę pasipelnyti iš pagrindinės Bitcoin kainos kainos pokyčių..

Be to, kai banginis (arba jų grupė) daro tokį didelį poveikį pagrindinio turto kainai, jie gali patogiai pasipelnyti iš pozicijų, kurias užima ateities rinkose. Taip pat daug sunkiau užmegzti ryšį tarp didelių ateities sandorių pozicijų ir masinių užsakymų pagrindinėje rinkoje.

Yra daugybė teorijų, kad Bitcoin kainos kritimą nuo aukščiausių 20 000 USD nulėmė banginiai fizinėje Bitcoin rinkoje, o pelnėsi iš didžiulių šortų ateities rinkose..

Žinoma, to bus beveik neįmanoma įrodyti ir tai gali būti priežastis, kodėl Teisingumo departamentas dabar nori aktyviau dalyvauti reguliuojant šias anksčiau nereguliuojamas rinkas.

DOJ nusikalstama zondas

Šie gandai apie manipuliavimą ir sukčiavimą kriptovaliutų rinkose paskatino JAV teisingumo departamento pareigūnus pradėti kriminalinis zondas.

DOJ zondo šifravimas

Vaizdas per Vikipediją

Jie taip pat nagrinėja kitas manipuliavimo formas, įskaitant prekybą plovyklomis. Tai panašu į apgaulingą tikėjimąsi, kad įvykdytus sandorius užbaigia tas pats subjektas, kad suvoktų garsumą, kai jo nebuvo. Tai yra tai, ką daugelis apkaltino Bitfinex daro.

Taigi tikėtina, kad vienas iš pirmųjų manipuliavimo zondo taikinių bus „Bitfinex“. Tiesą sakant, anksčiau sausio mėnesį mes turėjome žinių, kad CFTC išsiuntė „Bitfinex“ ir „Tether a“ Teismo šaukimas informacijai.

Tai aiškiai parodo, kad kai kurios didesnės biržos dabar turės daugiau galimybių tikrinti bet kokias manipuliacijas ar kriptovaliutų suklastojimą. Tačiau turint omenyje tai, kad ši praktika yra plačiai paplitusi, dalyviai vis dar tuo užsiima keliuose mainuose..

Taigi, kaip jūs, kaip vienas kriptovaliutų prekybininkas, išvengsite kriptovaliutų spooferio taktikos?

Venkite šifravimo valiutos

Kriptovaliutos apgaulės pastebėjimas nėra toks paprastas. Tai, ką paprastai matote, yra dideli užsakymų knygų užsakymai, niekaip negalėdami patikrinti, ar jie yra „teisėti“.

Vienas iš geriausių būdų išvengti šio pavojaus yra vengti mainų, kurie, kaip žinoma, veikia su paslapties šydu. Pavyzdžiui, mainai, tokie kaip „Gemimi“ JAV, paprašė „Nasdaq“ biržos pagalbos stebėti bet kokią įtartiną veiklą, kuri padėtų pašalinti praktiką..

Taip pat galite prekiauti sveika skepticizmo doze. Kai matote užsakymų knygas, kurios atrodo per geros, kad būtų tiesa, tada yra reali tikimybė, kad taip yra. Iš tiesų, investuojant į nereguliuojamas rinkas, apskritai visada reikia būti atsargiems.

Prieš prekybą taip pat galite keletą dienų stebėti užsakymų knygas, kad sužinotumėte, ar yra sukčiavimo įrodymų. Jei užsakymų knygos staiga pasikeičia, o užsakymai išnyksta ir vėl atsiranda reguliariai, turėtumėte įtarti, kad vyksta tam tikras apsimetinėjimas.

Turbūt geriau vengti to mainų ateityje, jei to bus laikomasi. Niekada negali būti tikras, kad gausite trumpą lazdos galą iš prekybininkų, kurie turi daug daugiau turto ir techninių išteklių nei jūs.

Net jei jie nesupranta jūsų naudodamiesi tokia taktika kaip apgaulė, jie galėtų naudoti kitus teisėtesnius metodus, kad gautumėte pranašumą, pavyzdžiui, kriptovaliutų sustabdymas nuostolių medžiokle.

Žinoma, vieni iš geriausių būdų, kuriuos galite naudoti, kad išvengtumėte sukčiavimo rizikos, yra naudoti tik tuos mainus, kurie, kaip žinoma, yra geros reputacijos. Tai apima tokius kaip „Binance“ ar „Kraken“ mainus. Tu

Išvada

Kriptovaliutų suklastojimas / klojimas ir prekyba plovimu yra keletas manipuliavimo rinka formų, kurioms pramonė neseniai suteikė blogą vardą.

Nors ši praktika dabar pradėjo atkreipti valdžios institucijų dėmesį, joms dar reikia nueiti ilgą kelią, kol jos galės veiksmingai įsitraukti į nereguliuojamos rinkos dalyvius. Labiau tikėtina, kad aferistai gali pereiti prie mainų su mažiau tikrinimu.

Ar tapsite jo auka, priklauso nuo to, kaip jūs priartėsite prie savo kriptovaliutų prekybos. Jei esate asmuo, kuris mėgsta pirkti ir laikyti, tada pirkimo / pardavimo sienų išvaizda vargu ar pakeis jūsų požiūrį.

Tačiau jei esate prekybininkas, kuris remdamasis rinkos signalais informuoja savo pozicijas, visada turėtumėte žinoti faktą, kuriuo gali būti manipuliuojama.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me