Liberlandas – jūsų „Bitcoin Friendly Libertarian Micronation“

Ar kada svajojote gyventi liberalų rojuje? Kaip būtų su daugybe smėlėtų paplūdimių? Ką daryti, jei viena iš pagrindinių šio potencialaus rojaus valiutų yra bitkoinas?

Tai yra Liberlando svajonė – mikronacija, kuri šiek tiek neoficialiai buvo suformuota dar 2015 metais tarp Serbijos ir Kroatijos.

Bet kas yra Liberlandas ir ar tikrai ten kas nors gyvena??

Libertarizmas – apytikslė apžvalga

Daugelis kriptovaliutą ideologiniu lygmeniu palaikančių žmonių linkę labiau linkti į libertarų įsitikinimus. Libertarizmas yra mintis, kad asmens laisvės ir pasirinkimai turėtų būti svarbiausi visuomenės saugomi dalykai.

Paprastai kalbant, libertarizmas mano, kad vyriausybės turėtų būti kuo mažesnės ir turėti kuo mažiau įtakos individo gyvenimui. Pavyzdžiui, gana įprastas įsitikinimas libertarizmo mintyse yra tai, kad viskas, ką sutinka suaugusieji, daro sau ir nekenkia niekam kitam..

Pavyzdžiui, pramoginiai narkotikai, pasak daugelio liberalų, turėtų būti legalūs. Lygiai taip pat ir libertarizmas yra visiškai priešingas viskam, ką galima apibūdinti kaip auklės valstybę.

Kadangi kriptovaliuta leidžia visiškai nepriklausomai ir nepriklausomai kontroliuoti savo finansus be jokio vyriausybių ar bankų įsikišimo, atrodo, kad tai yra puikus įrankis.

Garsūs amerikiečių atlikėjai Pennas & Teller yra du gerai žinomi ir labai atviri liberalai. Jų buvusi HBO laida „Penn & Pasakotojas: nesąmonė!“, Tai yra įžanginis libertianizmo kursas, įpintas į tyrimus, magiją ir komediją.

Liberlandas, rojus ar tiesiog fantazija?

Liberlando vėliava

Liberlando vėliava. Šaltinis: Wikipedia.org

Dar 2015 m. Liberlando šalį paskelbė jos kūrėjas ir dabartinis prezidentas Vítas Jedlička. Liberlando vieta yra ginčijamoje vietovėje tarp Serbijos ir Kroatijos. Šiuo metu abi šios tautos pretenduoja į žemės sklypo, kuriame tariamai egzistuoja Liberlandas, nuosavybės teises.

Ši unikali pusiausvyra reiškia, kad nė viena šalis nenori kėsintis į teritoriją. Tai, pasak Liberlando, daro žemės sklypą „niekam tikusiu kraštu“, taigi jį reikia griebti.

Šiandien hipotetiškai tapti Liberlando piliečiu gali beveik kiekvienas. Viskas, ką reikia padaryti, yra užpildyti pilietybę taikymas pareigūnui Liberlandas svetainėje ir palaukite atsakymo. Nors nėra aiškių skaičių, kiti naujienų šaltiniai rodo, kad yra apie 100 Liberlando piliečių. Nors atrodo, kad niekas ten negyvena visą darbo dieną.

Šiuo metu Liberlandui sunku tai, kad norint įvažiuoti į šalį reikia kirsti Serbijos arba Kroatijos sienas, ir šiuo metu nė viena šalis nėra leistina. Kartais Liberlando prezidentas buvo areštuotas ir kelias dienas laikomas areštinėje dėl neva neteisėtai atvykusio į savo šalį.

Liberlando tikslai

Oficialioje Liberlandijoje žurnalas paskelbtas šių metų vasarį, galima pamatyti žvilgančių stiklo ir plieno dangoraižių ir futuristinių miesto peizažų vaizdus. Nors to dar gali nebūti, neabejotinai tai yra tautos įkūrėjo tikslas.

Šalies šūkis yra „gyventi ir leisti gyventi“, dar labiau rodantis, kad tai libertariškos šaknys. Šalis apibūdina save kaip „konstitucinę respubliką, turinčią tiesioginės demokratijos elementų“, ir egzistuoja 7 km² plote.

Vienas svarbesnių šalies siekių yra visapusiškai ir plačiai naudoti „blockchain“ technologijas. Per pastaruosius kelerius metus šalis prašė ir gauna dešimtis tūkstančių dolerių aukų bitkoinų ir grynųjų pinigų forma..

Šalis taip pat siekia turėti savo kriptovaliutą (kuri esą jau egzistuoja), pavadintą „Nuopelnai“. Tačiau tautos įstatymai nurodo, kad nėra jokių apribojimų, kokią valiutą jos piliečiai nusprendžia naudoti.

O jei tai pavyks?

Liberlando pilietybė

Liberlando pilietybė. Šaltinis: Wikipedia.org

Nors lengva automatiškai atleisti Liberlandą, įdomu pagalvoti, kas gali nutikti, jei tai tikrai pavyks. Liberlandas vieną dieną gali tapti Europos Honkongu ar Singapūru. Tai labai savarankiška laisvos įmonės, mainų ir inovacijų rinka.

Tačiau užuot veikęs prekybos vandenynais ir pasaulinių korporacijų, kuriančių parduotuves, ją gali skatinti nevaržoma ir absoliuti parama „blockchain“ technologijai ir kriptovaliutoms.

Be to, kai mokesčių įstatymai dėl kriptovaliutos tampa vis ekstremalesni ir, be abejo, godūs, vieną dieną gali būti daugybė dešimčių tūkstančių žmonių, turinčių kriptovaliutų turtus, kurie tiesiog nenori mokėti savo vyriausybėms didžiulės savo turto dalies.

Libertarizmas paprastai siekia, kad būtų visai nedaug arba visai nebūtų mokesčių, nes daugelis valstybės tarnybų būtų privatizuotos ir apmokėtos pagal poreikį.

Tokia mintis palikti savo šalį, kad būtų išvengta per didelio apmokestinimo, nėra negirdėta. Puikiausias to pavyzdys yra Rogeris Veras, garsiausias bitino grynųjų šalininkas. Anksčiau jis buvo JAV pilietis, tačiau atsisakė savo pilietybės ir emigravo į Sent Kitso tautą.

Nors mažai tikėtina, kad Liberlandas per ateinančius kelerius metus bus pilnas blizgančių dangoraižių, matomų jos žurnale, nėra neįmanoma, kad Liberlandas ar kita panaši vieta taps kitu „Boomtown“.

Panašus vaizdas per Liberland brošiūrą

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me