Marco Peereboomo interviu: valdymas, atsisakyta ir „Politeia“

Gebėjimas pasiekti sutarimą yra vienas iš svarbiausių „blockchain“ technologijos funkcionavimo reikalavimų. Nepriklausomi mazgai turi susitarti dėl dabartinės decentralizuotos knygos būklės.

Tačiau pasiekti sutarimą dėl projekto vystymo ir bendros krypties nėra taip lengva.

Jei ko nors išmokė praėję metai, tai nuomonės labai skiriasi kriptovaliutų ekosistemoje. Kai tam tikroje šifravimo bendruomenėje turite skirtingų vizijų, tai gali sukelti daugybę grandinės padalijimų.

Galimybė sukurti „blockchain“ valdymo protokolą yra vienas iš aktualiausių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria kriptovaliutos.

Yra nemažai projektų, kurie ten kuria savo sprendimus, ir vienas perspektyviausių yra Decred.

Išskirtinis interviu su Marco Peereboom

Marco Peereboomas atsisakė

Marco Peereboomas. Vaizdas Šaltinis

„Decred“ (DCR) pastaruoju metu buvo nemažai naujienų dėl jų žingsnių kuriant daugelį pagrindinių technologijų. Vienas iš jų buvo „Politeia“ platforma.

Vienas iš pagrindinių „Decred“ kūrėjų ir „Politeia“ varomoji jėga yra Marco Peereboomas. Mes nusprendėme kreiptis į jį ir uždavėme jam daug klausimų apie „Decred“, valdymą grandinėje ir naują platformą.

Apie save ir atsisakiusį steigimą

Jūs pareiškėte, kad esate daugiau mąstytojas nei rinkodaros specialistas, „tipiškas„ Unix “vaikinas“. Kaip įsitraukėte į „blockchain“ technologiją, „Bitcoin“ ir galiausiai „Decred“?

Pagal mokymą esu dvigubas E, bet pagal profesiją esu operacinių sistemų vaikinas. Mane visada žavėjo sudėtinga ir programinė įranga. Kai atėjau į darbo rinką vieninteliu keliu, turėjau subraižyti, kad niežėjimas yra atviro kodo.

Aš pradėjau naudoti atvirojo kodo operacines sistemas 90-ųjų pradžioje ir iš ten perėjau prie „Linux“ ir „OpenBSD“. „OpenBSD“ yra viena iš aukščiausios kokybės kodų bazių pasaulyje, ji turi didelį dėmesį saugumui ir tai tikrai buvo mano strigtis.

0 įmonė 2013 m. Sukūrė „btcsuite“, kurio nemėgo „Bitcoin Core“ kūrėjai. Tai padėjo pagrindą „Decred“. Ar manote, kad „Bitcoin“ pagrindas vis dar nepripažįsta naujų tinklo naujovių?

Manau, kad iš visų tebevykstančių kovų akivaizdu, kad status quo yra žiauriai palaikomas. Esu didžiulė „Bitcoin“ gerbėja ir esu tikra, kad ir toliau seksis gerai. Vienintelis dalykas, kurio negaliu nuspėti, yra jo ilgaamžiškumas.

Kai mesdavome btcsuite, žmonės patirdavo priepuolį, kuris galbūt sukėlė sunkumą. Tai juokinga šiomis dienomis, kai pasiekia dievas žino, kiek šakotų Bitcoins. Aš tvirtai tikiu, kad alternatyvios valiutos atsirado, nes Bitcoinas buvo priešiškas nepagrindiniams žaidėjams.

Apie valdymo grandinėje sprendimus

Jūs pradėjote naudoti grandininį balsavimą, kad pakeistumėte sutarimo protokolą. Jūs taip pat baigėte daugybę sėkmingų balsų. Ar jie atitiko jūsų lūkesčius (vartotojų dalyvavimas ir pan.)? Ar kas nors jus nustebino šiuose balsavimo etapuose?

Tai iš tikrųjų padarė. Žmonės buvo labai įsitraukę ir atrodė, kad nuoširdžiai domisi teorinėmis ir praktinėmis tų balsų pasekmėmis. Aš taip pat manau, kad tai buvo šiokia tokia naujovė ir kuri taip pat priviliojo žmones. Aš tikrai tikiuosi, kad galime paskatinti tą patį susidomėjimą ilguoju laikotarpiu.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad mes patvirtinome teoriją ir įrodėme, kad turime veikiantį pokyčių mechanizmą ir procesą. Kad ir kokia ateitis atneštų, mes turime metodą, kaip prisitaikyti, ir tai galiausiai suteikia mums ilgaamžiškumo dovaną. Dėl balsavimo grandinėje tikiuosi, kad „Decred“ gyvuos ateinančius dešimtmečius.

Deklaruotas valdymas turi cenzūrai atsparų balsavimą. Anksčiau esate nurodęs didelių centralizuotų paslaugų, tokių kaip „Twitter“, cenzūros problemas. Kaip manote, kur „blockchain“ pasaulyje yra aiškiausi tam tikros formos cenzūros pavyzdžiai?

Kontracenzyvi cenzūra „blockchain“ erdvėje siaučia. Bitkoinų forumas aktyviai cenzūruojamas, o nepopuliari nuomonė yra išvaloma. Tas pats pasakytina ir apie grynųjų pinigų pasaulį, kur apgaulė yra norma. Kai kas nors iškelia nemalonią tiesą / melą / idėją / nesusipratimą kojinių marionetėmis, o maksimalistai rikiuojasi už savo mėgstamos grupės ir piktybiškai vertina kitus. Kiekvienas komentaras vertinamas kaip egzistencinė krizė, o dirbtinio intelekto socialinės žiniasklaidos burbulų dėka jis tapo visos visuomenės atspindžiu.

Žmonės turi suprasti, kad socialinė žiniasklaida ir televizijos tinklai yra ne kas kita, kaip skelbimų platformos. Iš prigimties jie pateikia (klaidingą) informaciją, kad padidintų žiūrovų skaičių ir parduotų daugiau skelbimų. Šiuose skelbimų tinkluose esančios paskatos nesuderintos su tikrove ir sukėlė gilius tribalistinius lūžius visuomenėje. Vienintelis vaistas yra atsparumas cenzūrai. Visiems turėtų būti pateikti visi duomenys, jausmai ir genčių asociacijos būtų prakeiktos.

Nors „Decred“, be abejo, yra „blockchain“ valdymo pradininkas, yra ir kitų „blockchain“, kurie įdiegė savo sprendimus. Tai apima tokius projektus kaip „Tezos“ ir „Dfinity“ tarp kitų. Kaip manote, kokius privalumus turi „Decred“, palyginti su tokiais sprendimais kaip šie?

Manau, kad didelis skirtumas yra tas, kad „Decred“ įgyvendino valdymą visuose sluoksniuose, o kiti projektai dažniausiai sutelkti dėmesį į vieną sluoksnį. Kiek žinau, „Decred“ vis dar yra vienintelis projektas, apimantis visus ramsčius.

Buvo pateikti argumentai prieš grandinės valdymo sąvoką. Tai apima tokius kaip Vitalikas Buterinas, kuris yra pasakęs kad ne grandinės bendruomenės valdymas iš tikrųjų neturi rimtų problemų, kurias reikia išspręsti. Kaip manote, kodėl šie argumentai trūksta?

Šis argumentas susijęs su geranorišku diktatoriumi, kuris visus sprendimus priims teisingai ir proporcingai suinteresuotosioms šalims. Nors kol kas tai gali veikti „Ethereum“, tai nėra tvarus modelis.

Ginčai ir tikrovė turės būti sprendžiami ateityje, o jei esate neteisingoje argumento pusėje, jūsų akcijoms nėra atstovaujama. Be to, atskirai „PoW“ ir „PoS“ turi didelių trūkumų.

Apie protokolo atnaujinimą ir įgyvendinimą

„Decred“ neseniai įjungė žaibo tinklą, kuris padės paspartinti operacijas. Ar jums, vaikinai, pavyko visiškai perkelti internetą į tinklą? Ar yra neapibrėžtas pristatymo ir testavimo laikas? Koks žaibo tinklo aspektas jus labiausiai jaudina?

Čia turime būti atsargūs. Decredas balsavo už trūkstamus žaibo tinklo primityvius scenarijuje. Tai galėsime dirbti žaibiškai, tačiau projektas yra lokys. Tai, ką mes padarėme, bandėme pakartotinai naudoti kuo daugiau lnd kodo ir iš esmės sukūrėme vertimo sluoksnį tarp Bitcoin ir Decred lnd. Tai labai sudėtinga ir juda lėčiau, nei norėtume. Sekite naujienas, kai ji paleidžiama.

Ar „Decred“, vykdydamas operacijų greitį, sugebėjo visiškai integruoti SPV palaikymą į savo pinigines? Ar manote, kad tai galiausiai gali padėti pagrindą DCR apmokėtiems pardavimo vietos sandoriams?

Mes parašėme pilną SPV diegimą ir jis buvo išleistas, tačiau tai dar nėra numatytasis nustatymas. Tikriausiai iki kito „Decrediton“ leidimo mes pagal numatytuosius nustatymus pereisime prie SPV. Tai gana greitai (keliasdešimt minučių iki sekundžių) pagreitins pradinį piniginės diegimą.

Mes norime padaryti kai kuriuos pakeitimus paskelbtame konsensuse, kad dar labiau pagerintume saugumą, ir už tą dalį reikės balsuoti, tačiau nebūtina, kad ji veiktų. Reikia suvokti, kad „Decred“ SPV sukūrė kitaip nei „Bitcoin“ versija. Dekartuotos SPV piniginės klausia to paties klausimo, todėl labiau nori išlaikyti vartotojus anoniminius.

DCR „Bitcoin Atomic Swap“

Dekretuotas „Bitcoin Atomic Swap“. Vaizdo šaltinis: Decred

Praėjusiais metais Decredas baigė kryžminį atominį apsikeitimą „Litecoin“. Tai paskatino galimai išleisti decentralizuotą biržą (DEX). Neseniai Decredas paskelbė savo viziją apie „Naują DEX rūšį“, kurioje bus naudojami šie apsikeitimo sandoriai. Kuris šio DEX aspektas jus labiausiai jaudina? „Decred“ gavo bet kokių kitų suinteresuotų kūrėjų pasiūlymų dirbti su jais DEX?

Tai yra tipiškas „Decred“ projektas, vykdantis decentralizacijos paketą. Šiuo metu dauguma mainų yra nuomos ieškantys subjektai, kurie už prieigą ima pernelyg dideles sumas. Kriptovaliuta turėtų būti susijusi su išskaidymu, necenzūrine ir visuotine prieiga be leidimo. „Decred DEX“ pasiūlymas daro būtent tai.

Tai sujungia vartotojus visame pasaulyje ir leidžia jiems prekiauti nereikalaujant, kad vartotojas atsisakytų savo lėšų saugojimo. Kadangi šis DEX ims tik tinklo mokesčius, iš jo negalima gauti pajamų; GERAI! Per daug kriptovaliutų projektų ir kompanijų atsirado ir jie prideda žetonų bei „blockchain“, kad paremtų esamą padėtį. Drįsčiau sakyti, kad tie subjektai prarado akiratį, apie ką yra kosmosas.

Anksčiau minėjote darbą, kuris atliekamas siekiant pagerinti „Decred“ tinklo privatumą. Tai taip pat buvo jūsų 2018 m. Plano dalis. Kaip vyksta plėtra??

Privatumas yra nepaprastai svarbus ir buvo įtrauktas į planą dar prieš pradedant įgyvendinti projektą. Tai taip pat labai sudėtinga, ir mes turime didesnių žuvų kepti. Darbas rimtai prasidėjo maždaug prieš metus. Tai artėja prie pabaigos, tačiau negaliu numatyti, kada jis bus paleistas. Tai turi būti padaryta teisingai, mes to neskubinsime ir neleisime bendruomenės spaudimui pakeisti mūsų eigos.

„Politeia“ platforma

„Politeia“ pastaruoju metu kripto bendruomenėje sukėlė nemenką šurmulį. Kas paskatino jus išplėsti valdymo sprendimus siūlydami „Politeia“?

Valdymas yra labai perkrautas žodis kriptovaliutų erdvėje. „Decred“ buvo skirtas apimti visus valdymo aspektus, o ne tik vienu lygmeniu, kaip būdinga kitiems projektams. „Politeia“ yra viena iš krumpliaračių, vykdanti iždo lėšų išmokėjimą. Šis kūrinys yra nepaprastai svarbus ir yra pats akivaizdžiausias bendruomenės valdymo ramstis.

Tai visada buvo kortelėse, bet mes ėjome pirmyn ir pirmiausia susidorojome su grandinės valdymo dalimi. Tai reiškia, kad šiuo metu mes turime grandinės valdymą, kuris leidžia mums susitarti ir pakeisti protokolus, ir mes turime ne grandinės valdymą, susijusį su iždo išmokėjimu. Vienintelis trūkstamas kūrinys yra viso to sujungimas ir automatinis išmokėjimas. Iš tikrųjų tai yra kitas didelis mano projektas.

Aš ketinu kurti pažangią sutartį ir visą supančią infrastruktūrą, kad galėtume patekti į „Decred DAE“ (decentralizuotą autonominį subjektą), kuris „Decred“ pavers suvereniu projektu. Kai tai pradės veikti, „Decred“ pasiekė savo viziją ir tapti beveik neįmanoma, nes nėra vieno asmens / įmonės, atsakingos už tinklą.

Komanda pateikia daug įdomių pasiūlymų apie „Politeia“. Tai ypač verčia jus, vaikinai, manyti, kad tai yra ideali savivaldos infrastruktūra?

Tai idealu ta prasme, kad dalyvauti gali visi, kuriems priklauso „Decred“. Mūsų valdymas yra pasirenkamas, tačiau visi žaidėjai yra laukiami. „Decred Politeia“ demokratizuoja lėšų išmokėjimą, o suinteresuotos šalys gali gauti finansavimą savo projektams ir judėti į priekį. Jei kalnakasiai nori dalyvauti, jiems tereikia užsikrauti savo Decred, o ne likviduoti, ir jie gaus proporcingą atstovavimą.

Platforma buvo atvira bendruomenei išbandyti. Ar daug vartotojų dalyvavo bandymuose? Kokių atsiliepimų sulaukėte jūs, vaikinai?

Mes turėjome nemažai pagalbos išbandydami platformą ir norėčiau padėkoti visiems savanoriams, padėjusiems pasiekti „Politeia“ ten, kur ji yra. Atsiliepimai apskritai buvo teigiami, tačiau sulaukėme pelnytos kritikos ir bandėme spręsti tuos dalykus.

Pirmiausia sutelkėme dėmesį į tai, kad pirmiausia būtų pakankamai gerai, ir dabar mes tai darome gražesnį ir patogesnį vartotojui. Tos pastangos dar kurį laiką tęsis. Piniginės vaikinai integravo „Politeia“ balsavimą ir tai yra labai šlifuota.

„Politeia“ išleidimas

Vaizdo šaltinis: Dekretuotas tinklaraštis

Ar turite apytikslę idėją, kada galėtume pamatyti visišką „Politeia“ išleidimą?

Tinklas yra visiškai veikiantis ir aktyviai juo naudojasi daugelis žmonių visame pasaulyje. Tai, kaip mes matome, kad norint pasiekti „viziją“ trūksta tik vienos savybės. Kai pateksime į DAE, pasieksime naujos pradžios pradžią. Čia prasideda suverenaus projekto eksperimentas. Negaliu pradėti reikšti savo pakilumo, kai mes ten pateksime.

Mes sukūrėme naują darbo organizavimo būdą, pašalinantį valdymo sluoksnius ir kitus neveiksmingumus. Be to, kadangi „Decred“ finansuoja savarankiškai, turime visą šią ekonomiką, kuri įamžina save ir suteikia galimybę aukštos kvalifikacijos darbo jėgos ekonomikai. Tai yra gilus visuomenės pokytis! Išties jaudinantys laikai.

Jūs aktyviai dalyvavote kuriant „Politeia“. Kuriu jo aspektu jūs asmeniškai didžiuojatės? Ar dar ką nors norėtumėte, kad mūsų skaitytojai žinotų apie „Politeia“?

Tai veikia! Kai mes sugalvojome koncepciją, viskas atrodė „gana paprasta“, bet tada, kaip įprasta, atsirado kvaila realybė. Parašyti buvo gana monumentalus kiekis kodo ir jame yra daug judančių dalių. Jame dirbo daug žmonių, ir aš labai didžiuojuosi, kur galėjome jį nuvesti. „Politeia“ plėtra tęsis artimiausioje ateityje, nes dabar, kai gyvi žmonės, jie mato būdus, kaip ją pagerinti.

Deklaruotas kasybos įrodymas

Nors kitos kriptovaliutų bendruomenės priešinasi ASIC kalnakasių įvedimui, atrodo, kad Decredas yra mažiau priešiškas?

Na, to sustabdyti nėra, todėl mes jį priimame. „Decred“ atiteko „blake256“, nes žinojome, kad ateityje norime ASIC kasybos, tačiau norėjome suteikti galimybę ankstyvajai bendruomenei pasinaudoti „Decred“. Jei būtume pradėję nuo „sha256“, tai nebūtų pavykę ir tik kasybos baseinai patektų į „Decred“.

Decredo sėkmė priklauso nuo to, ar bus pakankamai decentralizuota. Jei aš teisus, dabar yra 14 (mes žinome!) Atsisakę ASIC gamintojų. Jie visi pasirodė per trumpą laiką, o jei užsiprenumeruojate kainą pagal maišos normą, „Decred“ yra geros formos.

Išvada

Valdymas yra tikrai svarbus kriptografinės ekonomikos aspektas, kuris iki šiol nebuvo nagrinėjamas. Tačiau, atsižvelgiant į „Decred“ įgyvendinamas iniciatyvas, atrodo, kad tai rodo geresnio valdymo kelią.

Bus įdomu pamatyti, kaip projektas gali padidinti priėmimą 2019 m. Ir skleisti gero valdymo protokolų idėją. Mes atidžiai stebėsime „Politeia“ platformos diegimą ir vėlesnius projektus, kuriuos „Marco“ ir komanda dirba.

Norėdami atnaujinti „Decred“ pokyčius, galite pereiti prie jų oficialus tinklaraštis kuris yra nuolat atnaujinamas. DCR galima įsigyti įvairiose biržose, įskaitant „Binance“, „DragonEX“ ir „Bittrex Exchange“.

Paveikslėlis per „Fotolia“ & Decred

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me