Memos, įžeidimai ir grubus humoras – ar jie pasmerks kriptovaliutą?

„Ethereum“ vienas iš kūrėjų Vitalikas Buterinas šiandien „Twitter“ paskelbė šokiruojantį pareiškimą. Jis pareiškė, kad jei viskas nepasikeis kriptovaliutų bendruomenėje, jis gali labai gerai išeiti ir palikti visus.

Kas jį taip nuliūdino?

Savo žodžiais jis sakė, kad jaučiasi nusivylęs visuomenės požiūrio „nebrandumu“.

Mėnuliai, „Lambo“ ir „Nesubrendimas“?

Prieš patekdami į Vitaliko skundą, turime suprasti bendruomenę ar bent jau balsingiausią jos dalį. Turime žinoti, kas jie yra ir ką jie reiškia.

Skirtingai nei tradiciniai investavimo ratai, sudaryti iš karjeros vidurio ir pensininkų, kurie seka nusistovėjusias ir subrendusias tendencijas, atrodo, kad kriptovaliuta pritraukia daugybę jaunų žmonių, ypač jaunesnių nei 30 metų.

Tai nereiškia, kad niekas daugiau nei 30 metų neinvestuoja į bitkoinus, tik tas Vitaliko nurodomas bendruomenės segmentas, akivaizdu, kad jie dažniausiai yra gana jauni. Vėlgi, tai nėra savaime problema.

Taip pat žinoma, kad kriptovaliutų bendruomenę ir jos balsingiausią mažumą dažniausiai sudaro jauni vyrai. Tai galima gana lengvai patikrinti atlikus keletą savęs tyrimų.

„YouTube“ žiūrėkite keletą su kriptovaliuta susijusių vaizdo įrašų ir rasite daugiausia jaunų vyrų. Pažvelkite į bet kurį „blockchain“ projektą ir vėl pamatysite, kad už jo yra jauni vyrai.

Moterys yra absoliučiai susijusios su kriptovaliuta ir jų skaičius kiekvieną dieną auga, tačiau erdvę vis dar daugiausiai užpildo jauni vyrai. Jų įtaka bus jaučiama stipriausiai.

Nors mes neturime daug vidutinių investuotojų apklausų visame pasaulyje, neseniai paskelbta CNBC ataskaita cituojamas kad tarp Japonijos kriptovaliutų investuotojų 79% yra vyrai.

„Play Fighting“ supratimas

Kaip jauni vyrai bendrauja tarpusavyje? Tai paprasta. Juokais, memais, įžeidinėjimais ir grubiu humoru. Psichologė Audrey Nelson tai vadina „žaisti kovą“. Daktaras Nelsonas pažymėjo, kad vyrams „tai dažnai yra pataikavimo forma, jei jie jus įtraukia į opoziciją“.

Iš tikrųjų, pasak daktaro Nelsono, atrodytų, kad kovingi ir iš pažiūros nesubrendę yra tik tai, kaip jauni vyrai veikia.

Ji tęsė futhurą sakydama: „Vyrai verslą dažnai paverčia žaidimu, ir jie nori pasigailėti priešininkų. Tai nėra emocinė krizė ar asmeninė ataka; tik šiek tiek linksma. Tai sportas “.

Kyla klausimas, ar kas nors iš jų kelia problemų?

Šios rašytojų nuomone, ne, tai nėra rimta problema. Tai, be abejo, erzina ir neabejotinai gali pakenkti nežinia kam, bet tai ne sunaikins kriptovaliutą.

Ne, kriptovaliuta yra kur kas stipresnė už kvailus memus, varžybas ir pokšto pokštus.

Žvelgdami į kriptovaliutas, turime suprasti, kad tai yra itin rizikinga ir kol kas palyginti neįrodyta technologija (lyginant su panašiu į akcijų rinką, kuri gyvuoja daugiau nei 100 metų).

Kokią minią traukia rizikinga, neįrodyta ir labai techniška minia? Atsakymas – jauni vyrai. Kaip ir berniukai mokyklos kieme, šie jaunuoliai elgsis kaip jaunuoliai.

Šiandien mes matome, kaip šie jaunuoliai grumiasi ir kovoja dėl to, kuri kriptovaliuta yra geriausia, kuri „čiulpia“ ir kuri jums kuo greičiau suteiks „Lambo“.

Šie saviraiškos būdai labai panašūs į pultų karus, kilusius 1990-ųjų pradžioje. Kas yra geresnė, „Sega“ ar „Nintendo“? „Nintendo“ turi geresnes spalvas. „Sega“ apdoroja sprogmenis. Tai gali patvirtinti kiekvienas 1990-aisiais mokyklinio amžiaus asmuo.

Jauni vyrai, kovojantys dėl technologijų, nėra naujiena, o kriptovaliuta nėra išimtis. Pridėjus mišiniui, kad ši technologija taip pat yra pinigai, tik dar labiau įsiplieskia norai.

Ar turėtume siekti aukščiau kaip bendruomenė?

Jei manome, kad toks elgesys yra normalus, ar tai reiškia, kad neturėtume siekti kažko geresnio? Ar turėtume tiesiog sutikti, kad viskas yra taip? Atsakydamas į tai, šis autorius siūlytų ne, mes visada turėtume siekti aukščiau.

Bitcoin veikia tik nuo 2009 m. Tai yra mažiau nei prieš 10 metų. Kai pasieksime 20 ir 30 metų ribą, pamatysime, kaip ankstyvieji ir dabartiniai investuotojai auga ir tampa brandesni. Ne tik jų socialinė sąveika, bet ir finansiniai santykiai.

Mes matysime daug mažiau rizikingus šio žmonių rinkinio žingsnius. Mes taip pat tikriausiai matysime kur kas mažiau fanatizmo ir uolumo. Jei kas, šis procesas jau prasidėjo ir vyksta gerai.

Ne taip tolimoje ateityje visi mielai atsigręšime į šį beprotišką kriptovaliutos raidos laiką ir prisiminsime, kokie nesubrendę ir tiesiog kvaili buvome. Bet tai gerai, tai yra augimo dalis. Ir tai mes visi darysime, norime to ar ne.

Nesunku suprasti Vitaliko nusivylimą. Jis mano, kad „Ethereum“ ir kriptovaliuta yra kažkas, kas gali pakeisti pasaulį, ką jie gali patobulinti visai žmonijai, o ne apie tai, ką galima daryti vonios kambario anekdotams.

Bet Vitalik, tikiuosi, jūs galite suprasti, kad technologijoms reikia laiko subręsti, todėl bendruomenei taip pat reikės laiko subręsti. Ir tame nėra nieko blogo.

Tinkamu laiku mes padarysime Vitaliką pasididžiavimą, bet galbūt ne dar.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me