Mūšis prieš ASIC: „Antminer Z9“ piktina „Zcash“ bendruomenę

Gegužės 3 d. „Bitmain“, „Bitcoin“ kasybos kompanija, palaikanti ASIC (konkrečiai programai skirtą integruotą grandinę) lustus, paskelbė išleidusi naują „Antminer Z9 mini“, ASIC kasyklą, galinčią išgauti bet kurią kriptovaliutą, naudojančią „Equihash“ darbo įrodymo algoritmą. ypač Zcashas.

Šis pranešimas sužadino „Zcash“ kriptografinės bendruomenės skundų audrą, atnaujindamas diskusijas, kurios jau seniai vyksta tarp ASIC ir kriptografinių valiutų..

Greitai apžvelkime dabartinę situaciją ir tai, ką ZCash kūrėjai planuoja dėl to padaryti.

ASIC „PoW“ centralizacija

Problemos esmė yra susijusi su darbo patikrinimo proceso įrodymu, netyčia sukuriant centralizaciją tarp nepilnamečių, ypač tų, kurie naudojasi ASIC lustais. Tai suteikia jiems pranašumą, nes jie gali išgauti monetas efektyviau nei įprasti GPU kalnakasiai.

Darbo įrodymas yra sutarimo metodas, kai atliekami sudėtingi kompiuteriniai skaičiavimai, siekiant sukurti naują nepatikimų operacijų grupę „Blockchain“.

Darbo įrodymo problema yra ta, kad jis reikalauja daug išteklių ir sukuria centralizuotą tendenciją tarp kalnakasių, atsižvelgiant į kompiuterinių išteklių galimybes. Kalbant apie Bitcoin, kasybos įranga (taigi ir kasybos galia) daugiausia sutelkta kelių kasybos bendrovių rankose.

Sukūrus naują ASIC kasyklą, specialiai sukurtą vienai kriptografinei valiutai („Zcash“), nerimą kelia tai, kad „Bitmain“ gali manipuliuoti valiutų kaina, kai įmonei nutinka kas nors gero ar blogo..

Kita centralizacijos sukelta problema yra tai, kad kalnakasiai, turintys per daug koncentruotos galios, galėtų veiksmingai manipuliuoti sandoriais, užvaldydami 51% tinklo. Tai dažnai vadinama liūdnai pagarsėjusia „51% ataka“, kuri yra kiekvienos kriptografinės grandinės pranašumas.

Į privatumą orientuota kriptografijos valiuta „Zcash“ vis dar turi mažą rinkos viršutinę ribą ir daug mažiau sandorių nei „Bitcoin“, todėl daugelis mano, kad viena įmonė, gaminanti savo kasybos įrangą, prieštarauja decentralizavimo principams, kurių laikosi kriptografijos bendruomenė..

„Bitmain“ yra vienas didžiausių kriptovaliutos kasėjų, taip pat didžiausi ASIC lustų gamintojai. Tai rodo labai aiškų tikslą monopolizuoti ir užimti tiek kasybos, tiek pasiūlos ir paklausos pusę, o tai priverčia visas kriptografines valiutas, naudojančias „Bitmain“, centralizuoti paprasčiausiai susivienijus.

Kitos paveiktos monetos

„Zcash“ nėra vienintelė šifravimo valiuta, kurios bendruomenė susiskaldė ASIC klausimu. Tik šį balandį „Monero“ labai stengėsi išvengti artėjančios ASIC kalnakasių centralizacijos.

Be to, „Bitmain“ perėjimas prie „Equihash“ monetų įpareigojo „Bitcoin Gold“ (BTG) kūrėjus. Ši „Bitcoin“ šakutė buvo sukurta specialiai tam, kad būtų išvengta ASIC poveikio „Bitcoin“ grandinei. Kūrėjai dabar taip pat domisi, ar vėl teks šakotis.

„Siacoin“ panašiai grasino padaryti tą patį dėl „Bitmain Antminer A3“ išleidimo, kuris sukurtas specialiai „Siacoins“ kasykloms.

„Siacoin“ kuria saugojimo platformą dideliems duomenų kiekiams, todėl tai ypač vengia centralizacijos. Bendruomenė taip pat buvo pavargusi nuo „Bitmains“ taktikos sumenkinti paties „Siacoin“ kūrėjo kasybos operaciją – „Obelisk“..

„Zcash“ priėmimas

„AntMiner Z9“

„Antminer Z9“. Šaltinis: Bitmain

„Zcash“ bendruomenė yra naujausia šio ginčo auka, o „Bitmain“ sukurto „Zcash“ užsakovo pagaminto kalnakasio padariniai yra reikšmingi.

Pavyzdžiui, mes galėjome pamatyti masinį kalnakasių išvykimą iš Zcasho. Kalnakasiai, kurie nemano, kad gali konkuruoti su dideliais žaidėjais erdvėje, ir matydami, kad jų pelno marža toliau mažėja, paprasčiausiai pereis prie kitų kriptografinių valiutų kasybos.

Investuotojai, nujausdami, kad centralizacija pradeda įsigalėti, taip pat gali šokinėti į laivą. Jie, kaip ir visos kitos suinteresuotosios šalys, nenori rizikuoti investuoti savo laiko ir kapitalo į projektą, kuris gali būti manipuliuojamas kainomis.

Abu šie veiksniai prisidės prie „Zcash“ vertės lemiamu momentu, kai jie konkuruoja su kitais tos pačios privatumo rinkos dalyviais, pavyzdžiui, „Monero“ (XMR).

Galbūt „Zcash“ gali eiti „Monero“ keliu, tvirtindamas savo protokolą, kad visiškai nesilaikytų ASIC ir išvengtų centralizacijos..

Atrodo, kad „Zcash“ bendruomenei reikia rinktis tarp efektyvesnio kasybos įrankio, galinčio paskatinti ilgalaikį augimą, arba šiek tiek mažiau efektyvaus GPU kasybos proceso, leidžiančio išlikti ištikimam savo decentralizavimo etosui..

Reikėtų pažymėti, kad šiuo metu dalyvauja fondas „Zcash“ moksliniai tyrimai ir plėtra ASIC atsparesnė strategija yra neatidėliotinas techninis prioritetas.

Dalies įrodymas. Atsakymas?

Darbo ir akcijų įrodymas

Vaizdas per blockgeeks.com

Konfliktas dėl kalnakasybos bendrovių, kuriančių centralizaciją, tik padėjo sukurti daugiau alternatyvaus sutarimo metodo, vadinamo akcijų paketu (PoS). Taikydamas šį sutarimo metodą, vartotojas gali išminuoti arba patvirtinti blokines operacijas pagal tai, kiek monetų jis ar ji turi.

Kasybos galia priskiriama kalnakasio turimų monetų daliai, o kalnakasis iš esmės rizikuoja (arba „kuolais“) savo monetas, siekdamas garantuoti, kad jie yra skatinami nekeisti jokių operacijų ir išlaikyti saugų tinklą (kitaip jie praranda jų akcijų paketas).

Tai pašalina ginklavimosi varžybas, siekiant kaupti maišymo jėgą, kuri sukuria centralizaciją ir kartu sumažina didžiulį energijos kiekį, kurį sunaudoja kasybos platformos, kai naudojamas darbo sutarimo įrodymo metodas..

Tokios įmonės kaip „Bitmain“ turėtų mažiau galimybių monopolizuoti kasybos procesą, kai naudojamas akcijų paketo įrodymas.

„Ethereum“ yra populiariausias „Blockchain“ tinklas, kuris persijungia į akcijų paketo įrodymą naudodamas savo naują sutarimo protokolą – „Casper“. Šiuo metu tikimasi, kad hibridinė „Casper“ versija bus įdiegta iki metų pabaigos.

PoS turi trūkumų

Vis dar egzistuoja rizika, kad POS konsensuso metodas gali tapti centralizuotas.

Tie, kurie turi didžiausią „Blockchain“ akcijų paketą, taip pat gaus didžiausią atlygį. Taigi, nors šie dideli žaidėjai nėra skatinami patvirtinti apgaulingų sandorių, vis tiek sprendimų priėmimo koncentracija lieka mažai žmonių grupei, turinčiai didžiausią žetonų skaičių.

Kiti trūkumai apima „nieko nedaryti“ problemą, kai žmonės, neturintys žetonų, vis tiek gali balsuoti už tam tikrą „Blockchain“ akcijų paketo įrodymo versiją, nieko neprarasdami ir ką nors laimėti, jei tam tikra „Blockchain“ versija balsuos priimta.

„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas pasiūlė „neteisingą balsavimo baudą“ tiems, kurie balsuoja dėl kelių blokų versijų arba neteisingo bloko.

Kitas trūkumas yra vadinama „tolimo atakos“ problema, kai užpuolikas, kuris (pavyzdžiui) turi 1% visų monetų genezės bloke arba netrukus po jo, gali pradėti kasinėti iš savo pačios naujos grandinės.

Nors užpuolikas bus pasirinktas gaminti bloką tik 1% laiko, jie gali lengvai sukurti 100 kartų daugiau blokų ir tokiu būdu tiesiog sukurti ilgesnę „Blockchain“..

Vienas iš galimų šios problemos sprendimo būdų yra suteikti kiekvienam blokui laiko žymą ir priversti vartotojus atmesti grandines su laiko žymėmis, kurios gerokai lenkia jų pačių priversdamos tolimojo nuotolio užpuolikus laikytis tų pačių laiko apribojimų (daugiau apie tai čia).

Išvada

Kova su ASIC yra platesnės diskusijos dalis apie tai, koks idealus sutarimo metodas yra sandorių „Blockchain“ patvirtinimas. Tai, kad kripto bendruomenė siekia sukurti decentralizuotą pasaulį, dar nereiškia, kad tokios korporacijos kaip „Bitmain“, kurias pirmiausia skatina pelnas, yra suinteresuotos žaisti pagal tas pačias taisykles.

Šiuo metu atrodo, kad yra „Zcash“ įkūrėjas „Zokoo Wilcox“ nesidomi Zcasho šakėmis, sakydamas, kad jis „netiki, kad bet koks darbo įrodymas gali pasiekti tai, ko iš tikrųjų norime, tai yra decentralizacija ir pasipriešinimas atakoms“. Jis tęsė

kalnakasiai, norintys, kad „mes nuolat keisime„ PoW “, kad atgrasytume ASIC gamintojus“, turėtų išminuoti Monero

Nemažai bendruomenės narių, atrodo, nesutaria, ką įrodo neseniai paskelbta „Twitter“ apklausa, kurioje buvo daugiau nei 200 balsų, iš kurių 80% jų manė, kad ASIC yra žalingi „Zcash“.

Belieka laukti, kaip Zcashas išspręs šią problemą, nes tikimasi, kad jie turės oficialesnę bendruomenę balsavimas birželio mėn.

Tačiau išlieka aišku, kad kriptografijos bendruomenė turės atsižvelgti į didėjančią „Bitmain“ įtaką. Kaip kriptovaliutos įkūrėjų komanda, turėtumėte paklausti savęs, ar pasikliauti centralizuota kasybos bendrove, kad paskatintumėte savo projekto augimą, verta rizikuoti nebebūti decentralizuota.

Atsidursite visoms su tradicine centralizuota organizacija susijusioms rizikoms, visų pirma, vieno tinklo atakos taškui ir manipuliavimui kainomis..

Paveikslėlis per „Fotolia“ & „ZCash“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me