NEAR protokolas: naujos kartos „dApp“ kūrimo platforma

Galbūt nustebsite žinodami, kad kriptovaliutų erdvėje bendradarbiavimas yra labai paplitęs. Tai lengva pamiršti, atsižvelgiant į tai, kokia žiauri gali būti konkurencija. Didžioji to dalis yra todėl, kad kriptografija yra nauja turto klasė. Kol kas naudingiau bendradarbiauti nei konkuruoti. Kalbant apie bendradarbiavimą kriptografinėje erdvėje, jums bus sunku rasti bet kokį projektą, geresnį už NEAR protokolą.

NEAR Protocol Web3.0

NEAR Protocol gali skambėti kaip pažįstamas vardas, jei daug laiko praleisite „YouTube“. Taip yra todėl, kad jie yra Lentos serija kur kai kurių didžiausių ir sėkmingiausių kriptovaliutų projektų kūrėjai išsamiai paaiškina, kaip veikia jų blokų grandinės. Talentinga „NEAR Protocol“ komanda pasinaudojo šiomis žiniomis savo naudai, norėdama sukurti rimtą varžovą dėl geriausios su išmania sutartimi suderinamos kriptovaliutos..

Trumpa NEAR protokolo istorija

NEAR protokolas yra dviejų genialių protų produktas: Aleksandras Skidanovas ir Illia Polosukhin. Pora susitiko 2018 metais garsiosios „Y Combinator“ paleidimo akseleratoriaus programos dėka. Tiems, kurie nėra susipažinę, „Y Combinator“ yra atsakingas už kelių didžiausių technologijų ir šifravimo projektų, įskaitant „Coinbase“, „Dropbox“, „Airbnb“, „Filecoin“ ir net „Reddit“, pradžią..

Netoli protokolo įkūrėjų

Aleksas (kairėje) ir Ilia (dešinėje). Vaizdas per „TechCrunch“

Tiek Aleksas, tiek Illia surenka rimtus dokumentus. Alexas yra buvęs „Microsoft“ programinės įrangos inžinierius ir prieš pradėdamas NEAR buvo „MemSQL“ inžinerijos direktorius. Illia anksčiau dirbo inžinerijos vadove garsiajame „Google“ tyrimų skyriuje, kur dirbo su kalbos technologijomis, kurios dabar naudojamos „Google Translate“.

NEAR protokolo komanda

Keli nariai iš NEAR komandos (AKA The Near Collective).

Tada neturėtų stebinti, kad Aleksas ir Illia sugebėjo išauginti savo komandą nuo 2 iki 10 per dieną po NEAR protokolo paskelbimo 2018 m. liepos mėn. Jie taip pat užsitikrino maždaug 15 milijonų dolerių finansavimą, kol dar nieko neišvystė, ir tai buvo meškų rinkos metu! Komanda nuo to laiko išaugo virš 50 ir apima kelis tarptautinio kolegialaus programavimo konkurso medalininkus ir finalininkus.

Šalia „Solana“ lentos

„Solana“ „NEAR“ lentos serijoje. Vaizdas per „YouTube“

Įsikūręs San Franciske, „NEAR Protocol“ komanda šalia kūrėjų iš tokių projektų kaip „Ethereum“, „Solana“, „Cosmos“ ir „Polkadot“. Pirmiausia dėl sėkmingos „Whiteboard“ serijos „YouTube“, NEAR komanda galėjo pasinaudoti šiais ryšiais, kad šių metų balandžio mėnesį išleistų savo pradinį pagrindinį tinklą. Galutinė pagrindinio tinklo versija buvo išleista spalio 13 d., Įgyvendinant Alexo viziją per 2 metus pasivyti kitas naujos kartos blokines grandines kriptografinėje erdvėje..

Kas yra Šalia protokolo?

Šalia protokolo (dar vadinamas NEAR) yra kriptovaliutų blokų grandinė, turinti išmaniųjų sutarčių funkcionalumą. Jis sukurtas taip, kad būtų patogus kūrėjams ir palengvintų decentralizuotų programų kūrimą. NEAR taip pat sąveikauja su Ethereum.

NEAR protokolo svetainė

NEAR naudoja skaldymo mechanizmą, vadinamą Naktinukas ir vadinamas blokų generavimo mechanizmas Doomslug apdoroti daugiau nei 100 000 operacijų per sekundę. Sandorių mokesčiai NEAR yra tokie maži, kad jiems apskaičiuoti reikia specialaus matavimo vieneto, vadinamo „yocto“.

NEAR blokų grandinę sukūrė Šalia kolektyvo, daugiau nei 50 talentingų kūrėjų grupė, įsikūrusi visame pasaulyje. 2020 m. Spalio viduryje išleidus pagrindinį NEAR tinklą, dalinė NEAR blokų grandinės nuosavybė buvo suteikta NEAR žetonų turėtojams.

NEAR fondo svetainė

NEAR fondas, Šveicarijos ne pelno organizacija, šiuo metu prižiūrinti NEAR blokų grandinės valdymą ir plėtrą. Ją sudaro žymūs asmenys kriptovaliutos erdvėje, įskaitant NEAR įkūrėją Illia Polosukhin. Laikui bėgant, visa blokų grandinės kontrolė bus suteikta NEAR žetonų turėtojams. Tai netoliese pavirs decentralizuota autonomine organizacija (DAO).

Kaip veikia NEAR Protocol?

NEAR yra deleguotas akcijų paketo „blockchain“ įrodymas, kuris optimizavimui naudoja šukavimą. Tačiau, skirtingai nei skaldymas kitose kriptovaliutose, tokiose kaip „Polkadot“, visos NEAR šukės yra laikomos tos pačios blokų grandinės dalimi. NEAR taip pat sąveikauja su „Ethereum“ ŠIAURĖS vaivorykštės tiltas.

ŠIAURĖS „Nightshade“ paaiškinta

Techninis „Nightshade“ paaiškinimas.

Visa tai – vadinamojo mechanizmo dėka Naktinukas. Naudojant „Nightshade“, prie NEAR blokų grandinės bloko pridedama tik kiekvienos šukės esamos būklės nuotrauka. Kiekvieną skeveldrą palaiko savo patvirtinimo mazgų rinkinys, kuris kiekvieną kartą, kai sukuriamas blokas, transliuoja savo skeveldros būseną.

Lengviausias būdas tai vizualizuoti yra kelių kelių sankryža. Pati sankryža yra ŠALIA blokų grandinė, o kiekvienas kelias yra šukė. Be to, NEAR šukės gali dirbti lygiagrečiai, nes jose vykdomos operacijos nesutampa. Tai žymiai pagerina efektyvumą.

NEAR Doomslug Paaiškinta

Techninis „Doomslug“ paaiškinimas.

Kitas svarbus NEAR komponentas yra mechanizmas, vadinamas „Doomslug“. Netapus techniniu, tai leidžia tinklo tvirtinimo mazgams pakaitomis generuoti blokus. Tai atsitinka kiekvienoje epochoje, o kiekviena epocha yra 12 valandų ilgio. Naujas blokas generuojamas NEAR maždaug kas sekundę.

Blokuoti atlygius NEAR susidaro dėl infliacijos, kuri šiuo metu yra apie 5% per metus (daugiau apie tai vėliau). 90% kiekvieno pagrindinio atlygio skiriama tvirtintojų ir delegatorių paketams, o likusieji 10% – NEAR iždui, kurį šiuo metu valdo NEAR fondas.

Šalia protokolo sudarymas

Jei norite tapti patvirtinimo mazgu NEAR, jums reikės statyti NEAR žetonai. Tiksli suma, kurią jums reikia įdėti, priklauso nuo to, kiek žetonų pasitelkia kiti tikrintojai tam tikroje šukėje. Tai taip pat nustato jūsų premijų, kurios išmokamos kas epochą (12 valandų), sumažėjimą.

Netoli skaldos rinkinių

Sėdynės ant šukės kainos pavyzdys.

Kiekviena šukė šalia yra 100 vietų, ir jūs turite turėti bent 1 vietą, kad būtumėte patvirtintojas. Kiekvienos vietos kaina nustatoma pagal bendrą NEAR sumą, kuri buvo įtraukta (pvz., Paimkite bendrą tos šukės dalį ir padalykite ją iš 100, o tai yra vietos kaina). Neteisingai besielgiantys tikrintojai rizikuoja prarasti dalį savo akcijų (nukirsti). Tikrintojai ir delegatoriai gali bet kada atsisakyti.

ŠIAURĖS „Staking“ baseinai

ŠIAURĖS „statomi baseinai“ (AKA patvirtintojai)

Šis dizainas skirtas paskatinti tikrinimo mazgus pritvirtinti naujesnes ar „mažesnes“ šukes ten, kur kliūtis patekti yra mažesnė. Jei neturite kapitalo nusipirkti pakankamai NEAR žetonų, kad užsitikrintumėte vietą, galite įtikinti delegatorius deleguoti savo žetonus jums. Delegatoriai naudoti kuoliukus kad tai padarytumėte ir gautumėte blokų naudą iš tikrintojo (-ų), ant kurio (-ių) jie deda. Galite daugiau sužinoti apie dalyvavimą NEAR čia.

Šalia protokolo valdymo

Spalio 13 d. NEAR valdo NEAR bendruomenė. Šiuo metu kuriama tiksli NEAR valdymo struktūra. Tačiau atrodo, kad visi pasiūlymai bus pateikti, aptarti ir už juos bus balsuojama naudojant NEAR skirta valdyba.

Šalia kriptovaliutų valdymo

NEAR valdyba.

Vienas įdomus dalykas, kurį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad „NEAR“ blokų grandinė šiuo metu veikia kaip viena šukė. Jei ir kai bendruomenė balsuoja už papildomų šukių įvedimą, automatinis mechanizmas, žinomas kaip Dinaminis perdėjimas bus suaktyvinta, kuri sukurs, sujungs ir (arba) sunaikins šukes, kaip to reikalauja tinklas.

Valdymas ir plėtra šiuo metu yra prižiūrimas minėto NEAR fondo. „NEAR“ fondas taip pat šiuo metu saugo „NEAR“ iždo lėšas ir gali nuspręsti, kaip jie bus išleidžiami. Sukūrus valdymo mechanizmą, bendruomenė turės visišką šių elementų kontrolę.

Šalia kriptovaliutos

NEAR yra kriptovaliuta, kuri yra NEAR blokų grandinės dalis. Jį naudoja tinklams tvirtinti tinkantys mazgai ir delegatoriai. Nors blokiniai atlygiai tikrintojams ir delegatoriams gaunami iš 5% metinio infliacijos lygio, NEAR žetonai yra sudeginami norint sumokėti už tinklo mokesčius.

NEAR kriptovaliutos mokesčiai

Nors tinklo mokesčiai NEAR yra neįtikėtinai maži, atsižvelgiant į tai pakankamai tinklo veiklos NEAR žetonas tampa defliaciniu turtu. Metinė infliacija virsta 0, jei tinklas apdoroja daugiau nei milijardą operacijų per dieną, ir gali būti mažesnė nei -2%, jei per dieną apdorojama daugiau nei 2 milijardai operacijų.

Šalia protokolo ICO

NEAR ICO įvyko 2020 m. Rugpjūčio mėn „CoinList“. Tai buvo atidėta viena diena dėl didžiulės žetono paklausos. „NEAR ICO“ pardavė 120 milijonų „NEAR“ žetonų už vidutinę 30 centų kainą ir surinko apie 33 milijonus USD. Tai sudarė 12% viso pradinio NEAR 1 milijardo žetonų tiekimo. Atsižvelgiant į tai, kokia kaina jie buvo įsigyti, šie ICO žetonai turi 1-2 teisių suteikimo grafiką.

Šalia ICO platinimo

Iš ŠIAURIŲ likęs pradinis tiekimas, 17% buvo skirta Bendrijos dotacijoms ir programoms. 14% NEAR pradinio tiekimo buvo skirta pagrindiniams bendradarbiams (NEAR komanda). 17,6% NEAR pradinio tiekimo buvo parduota „Prior Backers“. Šie žetonai buvo parduoti per 7 privataus finansavimo etapus, kurie tęsiasi dar 2017 m. Kartu jie surinko daugiau nei 35 milijonus dolerių.

Šalia Kriptovaliutų infliacijos

NEAR žetono išmetimo grafikas

11,7% NEAR pradinio tiekimo bus skiriama ankstyvosios ekosistemos iniciatyvoms. 10% NEAR pradinio tiekimo buvo skirta NEAR fondui. „NEAR“ fondui bus leidžiama perduoti šiuos žetonus „NEAR“ tinklo tikrintojams. Visoms aukščiau išvardytoms kategorijoms taikomi įvairūs užrakinimo tvarkaraščiai, kurie trunka nuo 3 mėnesių iki penkerių metų.

Šalia Kriptovaliutų kainų analizė

Nors NEAR ICO įvyko rugpjūtį, žetonų pervedimai buvo prieinami tik pagrindiniame internetiniame paleidime spalio 13 d. Tą dieną NEAR kai kuriose biržose prekiavo beveik 2 USD, tai yra jaukus 6 kartus didesnis už ICO kainą.

Šalia kriptovaliutos kainos

BEVEIKTI kriptovaliutų kainų istorija. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Tačiau nuo to laiko kaina smarkiai sumažėjo – iki maždaug 70 centų JAV dolerių. NEAR trumpa kainų istorija kol kas nerodo aiškios kainų tendencijos.

Kur gauti Šalia kriptovaliutos

Jei norite gauti NEAR žetonų, jūsų galimybės šiuo metu apsiriboja Binance ir Huobi. Likvidumas abiejose biržose yra labai didelis, nors bendra 24 valandų prekybos apimtis nėra tokia įspūdinga.

Šalia Kriptovaliutų rinkų

NEAR kriptovaliutų prekybos poros. Vaizdas per „CoinMarketCap“

Taip pat nepamirškite, kad kol kas NEAR taikoma 5% metinė infliacija, todėl jums gali būti geriau statyti, nei paprasčiausiai laikyti ar prekiauti žetonais (ne finansinės konsultacijos!).

Šalia Kriptovaliutų piniginės

Šalia ARBA nėra daug piniginių, nes kriptovaliuta yra tokia nauja. Šiuo metu vienintelės mobiliųjų piniginių galimybės yra „Trust Wallet“ ir „Math Wallet“.

Šalia internetinės piniginės

NEAR interneto piniginė

NEAR taip pat siūlo savo internetinė piniginė bet jis vis dar kuriamas, todėl naudokite jį atsargiai. Kad ir ką darytumėte, nepalikite NEAR žetonų kriptovaliutų biržoje. Ne tavo raktai – ne tavo kriptografija!

NEAR protokolo gairės

Nuo projekto pradžios 2018 m. Pabaigoje NEAR plėtra buvo labai intensyvi. Po daugelio bandomųjų tinklų 2019 m. NEAR savo pagrindinį tinklą pradėjo diegti 2020 m. Balandžio mėn. Tai sudarė trys etapai: Valdoma „MainNet POA“, „MainNet“ (ribota) ir „MainNet“ bendruomenė.

Šalia „Mainnet“ plano

„MainNet POA“ daugiausia dėmesio skyrė tvirtintuvams ir tinklo dalyviams. Statymas nebuvo įgalintas ir tik NEAR fondui buvo leista perduoti žetonus. „MainNet POA“ buvo įgalintas statymas, bet ne žetonų perdavimas. Pirmasis balsavimas dėl NEAR taip pat buvo surengtas norint nuspręsti, kada paleisti galutinę pagrindinio tinklo versiją.

NEAR bendruomenė balsavo už paleidimą neribojamas „MainNet“ spalio 13 d. Kaip minėta anksčiau, NEAR šiuo metu perduoda visišką blokų grandinės valdymą NEAR žetonų turėtojams. Šiame „Post Mainnet“ etape NEAR komanda siekia įdiegti keletą papildomų funkcijų.

NEAR protokolo gairės

NEAR protokolo dokumento skyriuje „Gairės“.

Nors daugelis iš jų yra techniniai, ŠIAURĖ baltraštinis popierius pažymi ambicingesnius ateities vystymosi etapus. Trys iš jų yra verti dėmesio. Pirmasis yra įtraukti nulio žinių technologijas, tokias kaip „Zcash“, kad būtų galima atlikti privačius sandorius NEAR blokų grandinėje.

Antras galimas NEAR papildymas yra privatūs šukės. Tai suteiktų galimybę tam tikroms grupėms ar subjektams pasinaudoti NEAR blokų grandinės saugumu ir greičiu, išlaikant savo veiklą privačią nuo likusio tinklo.

„Exodus HTC Blockchain“

„Exodus blockchain“ telefonas, kurį teikia „HTC“. Vaizdas per Technologijų apžvalga

Paskutinis galimas NEAR papildymas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra mobiliųjų mazgų įvedimas. Telefonų naudojimas blokų grandinėms maitinti nėra naujiena, tačiau ši technologija buvo ribota dėl prasto mobiliojo interneto ryšio ir silpnos telefono aparatinės įrangos (nepamirškite, kad trūksta baterijos!.

Tačiau mobilioji integracija yra tai, kas jau nuo projekto pradžios galvojo apie NEAR įkūrėjų Aleksandro Skidanovo mintis. Realiai, kol mobilieji telefonai ir tinklai taps pakankamai efektyvūs, sprendimą įgyvendinti šią funkciją turės priimti NEAR bendruomenės balsas..

Kodėl mes džiaugiamės Šalia

NEAR Protocol turi daug ką. Ji turi tvirtą komandą, daug lėšų ir kriptovaliutų erdvėje turi daug draugų, kurie padėjo ŠIAURĖJE maksimaliai išnaudoti pirmuosius du faktus. Yra tik vienas dalykas, kurio dar nepavyko padaryti, ir tai yra labai svarbus sėkmingo kriptovaliutos projekto komponentas: sukurti hype.

Šalia Kriptovaliutų reitingas

NEAR valiutų reitingas „CoinMarketCap“

Siekdama pasivyti kitas kosmose esančias išmaniąsias kriptovaliutas, NEAR paaukojo rinkodarą plėtros labui. Tai priskiria ją prie tos pačios kategorijos kaip ir kiti nepaprastai perspektyvūs kriptovaliutų projektai, tokie kaip „Loopring“, kurie po radaru praskriejo dėl nepakankamo apšvietimo. Teisybės dėlei tai pasiteisino, nes NEAR šiuo metu yra įspūdingiausia visų kriptovaliutų blokų grandinės statistika..

Be to, abejotina, ar susitelkimas į kitus projektus yra tinkamas būdas plėtoti savo. Bendradarbiavimas yra gražus, tačiau susitelkimas į tai, ką daro konkurencija, gali lengvai tapti aukščiausio lygio pirkimo dėl FOMO ir apatinės dalies pardavimo dėl FUD atitikmeniu. Eiti kartu su banda nėra sėkmės strategija beveik kiekviename kontekste.

Šalia blogo įrašo

Beje, atrodo, kad potvynis pasuka NEAR. A Binansų sąrašas yra didelis sandoris kriptovaliutų erdvėje, ir tai buvo viena iš pirmųjų vietų, kai NEAR žetoną buvo galima prekiauti po paleidimo. Beveik neabejotina, kad daugiau biržų pradės rodyti žetoną, kuris padės tik informuoti apie projektą ir padidinti prekybininkų likvidumą..

Ar NEAR kada nors galėtų nuversti Ethereum ar net pasivyti Polakdotą, abejotina, bet tikrai ne neįmanoma. Jei įmanoma, NEAR turėtų susitelkti ties savo nišos kūrimu, užuot bandęs tausoti didelius vaikinus. Jei tai pavyks padaryti palaikant savo bendruomenei ir šiek tiek rinkodaros magijos, ateitis gali būti labai, labai bulvinė NEAR.

Paveikslėlis per „Shutterstock“ & Šalia

Atsakomybės apribojimas: tai rašytojo nuomonė ir neturėtų būti laikoma patarimu investuoti. Skaitytojai turėtų patys atlikti tyrimus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me