Neišleista operacija „Ouput“: išsamus UTXO pradedančiųjų vadovas

Siųsdami / gaudami „Bitcoin“, galbūt matėte terminą „Neišleista operacijų išvestis“ arba jo santrumpą UTXO ir pasidomėjote, kas tai yra?

Iš esmės tai yra jūsų pasikeitimas nuo bet kokio „Bitcoin“ ar kito kriptovaliutos sandorio.

Šiame įraše pateiksiu viską, ką reikia žinoti apie neišleistus operacijų rezultatus ir kaip galite juos naudoti skaitydami „blockchain“.

Visų pirma, norėdami geriau suprasti UTXO ir jo veikimą, pateikiame kriptovaliutos sandorio pavyzdį, naudodami žinomiausią Bitcoin kaip kriptografiją.

UTXO pavyzdys

Jei turite bet kokį „Bitcoin“, pamatysite tikslią likutį, kai žiūrėsite į savo piniginę. Tačiau matomą balansą gali sudaryti keli UTXO. Tarkime, kad jūsų Bitcoin likutis yra 10 BTC.

Tai gali būti 5 UTXO, kurių kiekvienas vertas po 2 BTC, arba gali būti 10 UTXO, kurių kiekvienas vertas po 1 BTC, arba tai gali būti keturi UTXO, kurių vertės yra 3,5 BTC, 2,5 BTC, 2,25 BTC ir 1,75 BTC. Kiekvieno UTXO sumos nesvarbios, tačiau jos turi sudaryti bendrą jūsų balansą, šiuo atveju – 10 BTC.

Taigi dabar tarkime, kad perkate „Amazon“ ir mokėjimui naudosite savo BTC likutį (hipotetinis būsimasis „Amazon Bitcoin“ pirkimas). Jūsų bendra suma siekia 0,25 BTC, tačiau piniginėje neturite 0,25 BTC UTXO ir neįmanoma padalyti UTXO.

UTXO pavyzdys Bitcoin

„Bitcoin“ operacijos su nepanaudota produkcija pavyzdys. Vaizdai iš „Shutterstock“ ir „Amazon“

Vietoj to, piniginė atsiųs 1,75 BTC UTXO, o „Bitcoin“ tinklas paims tai ir nukaldins du naujus UTXO. Vienas bus įvertintas 0,25 BTC ir eikite į „Amazon“ gaunančią piniginę, o kitas – 1,5 BTC ir grįš prie jūsų piniginės kaip pakeitimas.

Galbūt jūsų piniginėje yra 0,1 BTC UTXO skaičius. Taip pat būtų galima sujungti tris iš šių UTXO ir gauti 0,05 BTC kaip pakeitimą. Iš esmės bet kurioje operacijoje gali būti naudojamas bet koks UTXO derinys, tačiau jūs negalite kontroliuoti, kurie iš jų yra naudojami.

Taip yra todėl, kad jūsų piniginė nusprendžia, kurį UTXO naudoti atliekant bet kokią operaciją, ir automatiškai siunčia bet kokius pakeitimus atgal į savo piniginę. Tai iš tikrųjų yra geras dalykas, nes anksčiau turėjote nurodyti, kur jūsų UTXO pakeitimas turėjo būti pristatytas.

Jei klaidingai įvedėte piniginės adresą, pakeitimas gali būti išsiųstas kitur ir jums nepasisektų.

Kaip tvarkomi operacijų mokesčiai?

Sandorio mokesčiai iš tikrųjų imami iš UTXO, kuris jums atsiunčiamas kaip pasikeitimas. Taigi aukščiau pateiktame pavyzdyje jums atsiųstas 1,5 BTC UTXO iš tikrųjų būtų šiek tiek mažesnis, nes operacijos mokestis bus imamas iš šio UTXO.

Praktiniai pavyzdžiai

Žinoma, svarbiausias aspektas jums yra tai, kaip naudoti „blockchain“ skaityti UTXO duomenis. Kad galėtumėte tai padaryti, turėsite pasirinkti pageidaujamą „blockchain expolorer“.

Gavę blokų tyrinėtoją, galite nuodugniau pažvelgti į bet kurią jūsų išsiųstą ar numatomą gauti operaciją. Pavyzdžiui, žemiau pateikiama 36 USD operacija.

UTXO Blockchain.com

Išleisto UTXO pavyzdys & nepanaudotos operacijos blockchain.com

Kaip matote, bendra operacijos suma yra 45,19 USD. Yra du išėjimai, kurie yra išleista produkcija 36,13 USD (skirta 1MfLb95r8jUMBbYjh3cJFGs5oLn4nP8w98) ir 9,02 USD nepanaudota išvestis, kuri siunčiama atgal siuntėjui.

Jums gali kilti klausimas, kodėl nepanaudota suma grįš į naują adresą?

Taip yra todėl, kad nepanaudotos operacijos išvestis siunčiama vadinamajam „pakeisti adresą“. Tai naujas adresas, kurį siuntėjui sukuria piniginės.

Kaip minėta aukščiau, operacijos mokestis atimamas iš nepanaudotos operacijos sumos, kuri jums siunčiama. Taigi iš tikrųjų kiekvienas sandoris turės du sandorius.

Šiais laikais šiuolaikinės hierarchinės deterministinės (HD) piniginės sugeba tvarkyti šias operacijas ir automatiškai sugeneruoti pakeitimo adresą. Štai kodėl kartais pamatysite, kad kaskart, kai inicijuojate operaciją, sugeneruojamas naujas adresas.

Tai yra šiose HD piniginėse įmontuota funkcija, skirta užtikrinti jūsų privatumą. Taigi, kitą kartą, kai pastebėsite, kad keičiasi adresas, žinosite, kad tai susiję su naujuoju UTXO, įeinančiu į jūsų pakeitimo adresą.

UTXO koncepcijos svarba

UTXO koncepcija labai padėjo supaprastinti „blockchain“ apskaitą. Užuot sekę ir saugoję kiekvieną kada nors atliktą operaciją ir naudodamiesi UTXO, kiekvienam mazgui reikia tik sekti informaciją apie neišleistas monetas arba UTXO.

Bitcoin UTXO modelis

Kaip „Bitcoin“ tinklas seka operacijas. Vaizdas per bitcoin.org

Tai veikia, nes „Bitcoin“ tinklas leidžia kiekvieną monetą išleisti tik vieną kartą. Tai reiškia, kad kiekvienas BTC, sėdintis piniginėje, nėra išleidžiamas dėl to, kad jis buvo gautas kaip kasybos atlygis, arba dėl to, kad jis buvo nukaltas sandorio metu kaip pasikeitimas.

UTXO koncepcija yra labai svarbi siekiant užkirsti kelią dviguboms išlaidoms „blockchain“, be to, jie taip pat trukdo vartotojams išleisti neegzistuojančias monetas. Kiekvienas tinklo mazgas tvarko duomenų bazę, kurioje yra visi egzistuojantys UTXO. Tai reiškia, kad mazgai atmes bet kurią operaciją, išsiųstą su moneta, kurios nėra duomenų bazėje.

Galimos mazgų saugojimo problemos

Visa UTXO duomenų bazė saugoma RAM, todėl labai svarbu išlaikyti duomenų rinkinį valdomu dydžiu. Kuo didesnė duomenų bazė, tuo brangiau paleisti visą mazgą. Ir jei paleisti pilną mazgą tampa per brangu, tinklas pastebės didėjančią turtingos mažumos, galinčios sau leisti valdyti mazgą, centralizaciją..

Tiesą sakant, būtent ši centralizavimo rizika neleido Bitcoin kūrėjams padidinti blokų dydžio. Laikydamas bloko dydį 1Mb, jis riboja duomenų bazės augimą, nes yra ribotas operacijų skaičius ir ribotas UTXO rinkinys. Jei padidėtų blokų dydis, UTXO rinkinys atitinkamai greitai augtų ir paleisti visą mazgą brangiau.

Bitcoin UTXO augimas

UTXO augimas Bitcoin blokų grandinėje nuo pat pradžių. Vaizdas per blockchain.com

Be to, reikės padidinti „Bitcoin“ blokų dydį, kad būtų galima atlikti antrojo sluoksnio mastelio sprendimus. Tačiau yra ir kitų pakeitimų, kuriuos galima padaryti, kad sumažintumėte didėjančio UTXO rinkinio dydžio poveikį.

„Node“ saugojimo sprendimai

Kaip minėta pirmiau, yra mazgų saugojimo problemos sprendimai, nes UTXO duomenų rinkinys auga. Pirmasis sprendimas yra dalį duomenų rinkinio laikyti kietajame diske, o ne RAM.

Tai žymiai padidina saugyklos dydį, nors lėtas standžiojo disko saugojimo greitis lėtina operacijų patvirtinimą. Vis dėlto tol, kol patvirtinimo laikas bus trumpesnis nei dešimties minučių vidutinis blokavimo laikas, šis sprendimas bus priimtinas.

Be to, „Bitcoin“ kūrėjų komanda ir toliau tobulina UTXO duomenų bazę. „Plus Segregated Witness“ ir kiti mastelio keitimo sprendimai iš tikrųjų netiesiogiai sulėtina UTXO duomenų rinkinio augimą.

Vienas iš būdų, kaip „Segwit“ pagerina UTXO problemą, yra tai, kad parašo duomenys tampa 75% pigesni. Tai svarbu, nes parašo duomenys neturi jokios įtakos UTXO duomenų rinkinio dydžiui, o tai žymiai pigiau vartotojai turės paskatą naudoti operacijas, kurios nedidina UTXO duomenų rinkinio dydžio.

Tai taip pat skatina kūrėjus kurti išmaniąsias sutartis ir kitas naujas funkcijas būdais, kurie neturės įtakos UTXO duomenų rinkinio dydžiui.

Išvada

Nors diskusijoms apie UTXO naudojau „Bitcoin“, tai nėra vienintelis „blockchain“, kuris naudojasi UTXO. Kitos kriptovaliutos, naudojančios UTXO metodą, yra „Litecoin“ ir „Bitcoin Cash“.

Taip pat daugelį kriptovaliutų galime rasti naudodami kitus apskaitos metodus, pavyzdžiui, „Ethereum“. Jis turi sąskaitos pagrindu sudarytą operacijų modelį, kuriame nenaudojami UTXO. Šis metodas suteikia „Ethereum“ tinklui paprastesnę kodų bazę ir geresnes vietos taupymo priemones.

Vis dėlto yra kompromisų. Vienas iš jų yra tam tikru mastu prarastas sandorių privatumas, o vėliau „blockchain“ gyvenime yra potencialių mastelio problemų.

Dienos pabaigoje Bitcoin ir kitų kriptovaliutų atveju veikia UTXO apskaitos metodas. Apskaitos metodai iš tikrųjų yra labai svarbus ir daug diskusijų sukėlęs „blockchain“ kūrėjų dalykas. Jei dešimties kūrėjų paklausite geriausių „blockchain“ knygų apskaitos metodų, greičiausiai gausite dešimt skirtingų atsakymų.

Nėra tobulo atsakymo į apskaitos metodų klausimą, o kaip ir mastelio klausimas, jis yra pakankamai sudėtingas, kad greičiausiai nebus rastas tobulas sprendimas. Vietoj to, kūrėjai ir toliau naudos sprendimą, kuris geriausiai tinka jų blokų grandinei, ir daugeliu atvejų tai ir toliau bus UTXO metodas.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me