Nepatvirtinti sandoriai: kas tai yra ir kaip juos įveikti

Kai bitkoinas tampa vis populiaresnis, didėja ir operacijų mokesčiai tinkle. Dėl padidėjusių mokesčių kalnakasiai, sudarantys sandorius, tampa vis išrankesni, kuriuos sandorius jie paims.

Rezultatas? Vis didėjantis nepatvirtintų sandorių skaičius.

Tikriausiai pats matėte. Jūs prisijungiate prie „blockchain“ svetainės, pvz., „Blockchain.info“, ieškote operacijos ir raudonai matote bauginamą „nepatvirtintos operacijos“ etiketę..

Šiandien mes išnagrinėsime, kas yra nepatvirtinta operacija, kodėl ji įvyksta ir ką galite padaryti, jei atsidursite pasibaisėtoje raudonoje dėžutėje, kuri spoksojo į jus.

Kas yra sandorio mokesčiai?

Jei dar nesate kriptovaliutos veteranas, galite nežinoti, kaip veikia operacijų mokesčiai. Iš esmės, sandorio mokestis yra tarsi patarimas, kurį duodate kalnakasiui, kuris pasiima jūsų sandorį ir įtraukia jį į bloką.

Kodėl šie patarimai reikalingi? Šiuo metu bitkoinų tinkle yra tik vieno megabaito blokai. Todėl kiekviename bloke gali būti apdorojamas tik tam tikras operacijų skaičius.

Pridėjus operacijos mokestį, jūsų sandoris tampa daug patrauklesnis apdoroti, nes jį pasiimantis kalnakasis gauna mokestį.

Kitose blokų grandinėse, tokiose kaip „Vertcoin“, sandorio mokesčiai dažnai nėra būtini, nes blokai beveik niekada nėra pilni. Taigi, net jei nesiūlote jokio sandorio mokesčio, jūsų sandoris greičiausiai bus paimtas, kad ir kaip būtų.

Kai kurie „blockchain“ projektai mėgsta pasigirti mažais sandorių mokesčiais. Pavyzdžiui, „Litecoin“ sandoriai paprastai yra vos keli centai. Tas pats pasakytina ir apie Ethereum.

Kiti, pavyzdžiui, „Dogecoin“, kainuoja mažiau nei centą. Kaip minėta pirmiau, kai kurie projektai leidžia siųsti operacijas visiškai nemokamai.

Kas sukelia nepatvirtintą sandorį?

Jei prisijungsite prie blockchain.info, galite pamatyti dabartinio nepatvirtintų operacijų rinkinio sąrašą. Esant dideliems kainų svyravimams, šis sąrašas pasipildys, todėl susidarys neįtikėtinai dideli sandorių mokesčiai.

Visai neseniai tai sąrašą buvo net 250 000 nepatvirtintų sandorių. Sandorių mokesčiai taip pat didėjo, o pastarosios panikos metu, kai buvo pasiekta aukščiausia, piniginės, kurios automatiškai nustatė sandorio mokesčius, pvz., „Exodus“, siekė užtikrinti greitą pristatymą, nurodė net 200 USD ar daugiau..

Nepatvirtintas operacijų atsilikimas

Nepatvirtintų operacijų apžvalga. Šaltinis: blockchain.info

Paprastai sandoris nepatvirtinamas dėl to, kad mokestis yra per mažas. Jei mokestis yra per mažas, jis visada bus sąrašo gale ir dėl to ilgą laiką nebus pakeltas kalnakasių.

Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad yra nustatytas laiko limitas, per kurį operacija lieka blokų grandinėje ir laukia patvirtinimo. Tačiau tai netiesa. Sandoriai teoriškai gali likti nepatvirtintoje būsenoje neribotą laiką.

Tai gali būti ir gerai, ir blogai.

Geroji pusė yra ta, kad net ir esant dideliems sandorių mokesčiams, vis tiek galima pateikti mažo mokesčio operacijas. Vienintelis trūkumas yra tas, kad jie nebus paimti, kol nepraeis bent kelios dienos ar net kelios savaitės.

Yra ir kitų variantų, tokių kaip operacijų spartintuvai ir konkretūs sandorių nulaužimai, kuriuos galima naudoti. Tačiau operacijų spartintuvai reikalauja papildomų mokesčių, o sandorio įsilaužimai ne visada yra tikri.

Ką galima padaryti dėl nepatvirtinto sandorio?

Jei siunčiate operaciją bitkoinų tinkle ir ji vis dar nepatvirtinta, turite keletą pasirinkimų. Už operacijas, kurios nėra ypač skubios ir prie kurių pridedate gana įprastą mokestį, galiausiai jis bus pakeltas.

Jei vis dėlto mokestis buvo per mažas netyčia arba su įprastu mokesčiu ir manote, kad sandoris yra nepaprastai skubus, turite keletą galimų galimybių.

Peržvelkime tuos dabar.

Pakeisti pagal mokestį

Jūsų pirmasis pasirinkimas yra tai, kas vadinama RBF arba pakeisti pagal mokestį. Tai koncepcija, egzistuojanti bitkoine jau keletą metų. Iš esmės tai yra tai: jei siunčiate sandorį su per mažu mokesčiu ir norite pakeisti mokestį, galite tai padaryti antrą kartą išsiųsdami tą patį bitkoinų rinkinį, bet už didesnį mokestį.

Tai vadinama dviguba suma. Rezultatas yra tas, kad pirmoji operacija su mažesniu mokesčiu bus atšaukta, nes tinklas mano, kad bandėte du kartus išleisti tą patį bitkoiną.

Deja, ši funkcija yra prieinama tik labai nedaugelyje piniginių, leidžiančių atlikti aukštą techninę kontrolę. Jei naudojate patogesnę piniginę, pvz., „Exodus“ ar „Jaxx“, tai greičiausiai neveiks.

Vaikas moka už tėvą

Jei laukiate, kol dar nepatvirtinta operacija pasieks jūsų piniginę, galite įdiegti vadinamą „Vaiko moka už tėvus“ (CPFP).

Tai iš esmės reiškia, kad nepatvirtintas lėšas siųsite į tinklą atlikdami naują operaciją. Jei pateiksite patrauklų mokestį už šią operaciją, kalnakasiai norės jį pasiimti.

Tačiau kadangi lėšos pagrindiniam sandoriui patvirtinamos, kalnakasiai žino, kad jie turės įvykdyti tą operaciją, kad gautų tuos mokesčius ir patrauklius mokesčius už jūsų vaiko operaciją..

Ar yra laimikis?

Dauguma piniginių neleis išleisti nepatvirtintų operacijų, nėra prieinama daugumai piniginių. Jei esate labiau techniškai nusiteikęs, yra instrukcijos Reddit.

Būkite atsargūs siųsdami bitkoinus su mažais mokesčiais

Tačiau realiame pasaulyje gali būti labai pavojinga siųsti bitkoinus už per mažus arba nulinius mokesčius. Štai kodėl dauguma piniginių apribos jūsų galimybę nustatyti per mažą mokestį.

„Exodus“ piniginė specialiai sako jie priėmė dizaino sprendimą neleisti vartotojams pasirinkti mažą mokestį. „Exodus“ teigia, kad jei norite geriau kontroliuoti mokesčius, turėtumėte naudoti tokią piniginę kaip „Electrum“.

Galiausiai gali būti, kad laikui bėgant jūsų operacija gali būti atšaukta. Tai labai priklauso nuo to, kurie tinklo mazgai laiko jūsų operaciją. Jei pakankamai jų atsisakys, gali būti, kad jūsų operacija gali būti atšaukta pati.

Nors tai yra reikšmingas ilgalaikis vaizdas, švelniai tariant, gali būti, kad ateityje atnaujinant „Bitcoin“, gali būti apdorojamos per ilgą laiką įstrigusios operacijos. Tačiau tai vis dar yra spėlionės ir niekas tiksliai nežino, kas nutiks.

Todėl, kaip ir apsaugant asmeninius raktus, užtikrinant, kad į jūsų operacijas būtų įtrauktas pagrįstas mokestis yra labai svarbus.

Paveikslėlis per „Fotolia“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me